הכירו את קפלר 452b, כוכב הלכת שהוא הדוד של כדור הארץ - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכירו את קפלר 452b, כוכב הלכת שהוא הדוד של כדור הארץ

SilentBob

Recommended Posts

• תגובות 145
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קצב ההתפתחות הטכנולוגית במאה השנים האחרונות הוא משהו שלאדם צעיר קשה להעלות על הדעת. תחשבו על זה: אדם שנולד לקראת סוף המאה ה19, שבילדותו טלפון היה מכשיר אקזוטי ששימש רק בתי עסק גדולים, מכונית היתה מכשיר איטי ומגושם שרק העשירים ביותר יכלו להרשות לעצמם, היו עוד רק רעיון ומחשבים אפילו לא זה, רדיו היה עוד בשלבי ניסוי מוקדמים ושידר למרחקים של עשרות מטרים בלבד ורשתות חשמל רק החלו להופיע בערים הגדולות, יכל עוד בימי חייו לחזות באדם נוחת על הירח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת הזדמנות מצויינת ליצור רשימת סרטי בדיוני בהם נשלחת חללית ליישב כוכב שעל פי כל הסימנים מתאים לקיום בני אדם.

PANDORUM היחיד שקופץ לי לראש כרגע.

http://www.imdb.com/title/tt1188729/?ref_=fn_al_tt_1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשלוח לשם חללית? הצחקתם אותי?

אוליי אני טועה בחשבון אבל הכוכב הזה רחוק מכדור הארץ ב1400 שנות אור! אתם יודעים מה זה אומר?

לא רק שלא נצליח להגיע לשם... נניח ויש על הכוכב הזה יצוריים חיים.

בשביל שנתקשר איתם ייקח לנו 2800 שנה של תקשורת שנעה במהירות האור רק בשביל לעשות PING. אז לא תוכלו לשחק עם חייזרים COUNTER STRIKE בזמן הקרוב....

לוקח לאור 1400 שנה להגיע מהכוכב הזה אלינו!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב במחזור חיים של אדם אחד, כי אתה אגואיסט שרואה רק את עצמך ורוצה סיפוק מהיר.

נסה לחשוב בקווי זמן של האנושות כולה.

אם זה יעזור לך דמיין שהצליחו לעצור את הזקנה ולהאריך את החיים ללא גבולות.

עכשיו דמיין שהצליחו לפתח במשך דורות חלליות יותר ויותר מהירות.

אולי לא מהירות האור אבל עשירית מכך.

דמיין שהאנושות הרחיבה מחקר החלל, ומקיימת מושבות על הירח ומאדים.

כורה משאבים מכוכבי הלכת ואסטרואידים עוברים.

בונה חלליות ענק שיכולות לקיים את עצמן מאות ואלפי שנים.

שולחת חלליות כאלו לכוכבים בהם יש סיכוי טוב לקיים חיים על הכוכב. או לכל הפחות לאפשר שימוש במשאבי הכוכב ומערכת השמש כדי ליצור ולקיים ביוספרות מהונדסות.

לזמן אין משמעות.

אפילו אם לא ימציאו דרכים להאריך חיים, הרי שאפשר לבנות חללית דורות בה חיים דורות אחרי דורות של בני אדם שמהווים שרשרת במטרה גדולה יותר.

זה מזכיר לי קטע מסרט:

Reassembling myself was the first trick I learned. It didn't kill Osterman... did you really think it would kill me? I have walked across the of the Sun. I have witnessed events so tiny and so fast they can hardly be said to have occurred at all. But you, Adrian, you're just a man. The world's smartest man poses no more threat to me than does its smartest termite.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי עדיף היה לשמר את הכוכב שלנו מאשר לבנות על כוכב שהוא במרחק 1400 שנות אור. אם לא נצליח לשרוד על כדור הארץ שלנו אין לנו סיכוי לשרוד בשום מקום אחר.

כדור הארץ הוא עדיין המקום הכי נוח ועם התנאים הכי טובים שיש לנו בשביל להתקיים ולשרוד.

מאדים והחלל הם סביבות בהרבה יותר עיונות ממה שיש לנו על כדור הארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה להנדס סביבה יותר טובה מחוץ לכדור הארץ ולא להנדס סביבה יותר טוב בכדור הארץ?

שוב, היכולת של בני האדם לשרוד בכדור הארץ תהיה ההוכחה שבני האדם מסוגלים לשרוד בכל מקום אחר.

שוב אני אומר זאת... החלל עוין פי עשרות מונים מכדור הארץ....

בחלל אין אטמוספירה שתגן עלינו, אין אדמה לגדל עליה יבולים, אין אפילו כבידה כמו בכדור הארץ.

נראה לך הגיוני שאם אתה לא מסוגל לשרוד בכדור הארץ יהיה לך יותר קל לשרוד בחלל?

זה נוגד כל הגיון בסיסי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא יכול לפתור פה את הבעיות למה אתה חושב שנוכל לפתור את אותן בעיות בחלל? מה אתה חושב שבחלל לא יכולים להיות טרוריסטים שיעשו חור בחללית ויפוצצו אותה?

התנאים הכי טובים שלנו לשרוד בזמן הקרוב הם בכדור הארץ. אם לא נשרוד כאן, סיכוי קלוש שנשרוד במקום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיות הם לא מסגדים, הבעיות הם אנשים.

אנשים הם הבעיה.

חוץ מזה מאיפה לך שאיראן וסין ורוסייה לא ינסו ליישב את מאדים? מה אתה חושב שהם ישבו בשקט בכדור הארץ?

חוץ מזה שגם אם אתה מסוגל לשלוח אנשים למאדים, עוד אין לנו את היכולת לקיים שם כמות מינימלית של אנשים שצריך בשביל שיוכלו לשרוד שם דורות של אנשים.

גם אין לנו כזה הרבה זמן לפתח את הטכנולוגיות האלו, אנחנו אוטותו נכחדים פה על כדור הארץ.

לחשוב מחוץ לקופסא זה לא פתרון קסם לכל הבעיות בעולם. אוליי הטכנולוגיה תתקדם עד כדי כך שנוכל לשלוח מיליון אנשים למאדים ולאפשר להם להתקיים שם. אוליי... ואוליי לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיות הם לא אנשים, הם מאפייני החברה האנושית שהתפתחה ללא הנדסה ראויה ואינה ניתנת לשינוי מבפנים.

כשאתה עוזב את הכוכב ומפתח קיום עצמאי אתה יוצר מערכת חדשה לגמרי מאפס, המבוססת על הידע האנושי המצטבר לאורך כל ההיסטוריה.

בדיוק כמו עיר שלא תוכננה כראוי מראש, מול עיר שתוכננה מראש כראוי.

לא יהיו פקקים.

לא יהיו בעיות תשתית.

לא יהיה מחסור בנתיבי אופניים.

או שטפונות.

את כל הבעיות אפשר לפתור כשמהנדסים חברה אנושית חדשה המערבת את כל הידע האנושי.

הרואה באדם ערך עליון.

משאב נדיר ויקר ערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך שיטת ממשל שתעבוד. וכרגע אין לנו שיטת ממשל שתעבוד יותר טוב.

חוץ מזה שלא נראה לי שיהיה לך החופש לבחור לשלוח רק אנשים ממוצא מסויים, או עם דעות מסויימות או מדתות מסויימות. אם תהיה משימת התיישבות בחלל על ידי האמריקאים תהיה בטוח שבשם הרב תרבותיות ישלחו לשם גם מוסלמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...