שידרוג מסך לגיימינג, 21:9 או להישאר עם 16:9? - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג מסך לגיימינג, 21:9 או להישאר עם 16:9?

B.D.B

Recommended Posts

טוב, מקווה שלא תעלבו, אבל החלטתי ללכת בכל זאת על מסך אולטרא רחב. שמעתי מה שהיה לכם להגיד נגד (תמורה, גובה פיקסלים \ שטח עבודה), אבל לא הצלחתם לשכנע אותי.

אשמח אם תוכלו לעזור לי עכשיו לבחור בין 2 דגמים:

Samsung S29E790C, בעל פאנל VA קעור, דיוק צבעים מהקופסה די בינוני*, אבל יש לי מכייל, אז זאת לא בעיה. קונטרסט סטטי מאוד גבוהה 1:2500*, זוויות צפיה קצת בעייתיות*, זמן תגובה טוב מאוד*.

DELL U2913WM, בעל פאנל שטוח, דיוק צבעים גבוהה מאוד מהקופסה*. קונטרסט סטטי די נמוך 1:300* זמן תגובה איטי יחסית*, וסיגנל דיליי של 16ms*

הסמסונג יקר יותר בכ-800 שקל, 2800 מול 3600. הדל מסך ישן לעומת הסמסונג שהוא חדש יחסית.

*לפי ביקורות

**הנתונים על הסמסונג הן מביקורת של אחיו הגדול 34".

***הנתונים מגיעים מ-2 אתרים שונים, אז הם לא בהכרח ברי השוואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 7 חודשים מאוחר יותר...

טוב, אז מיני ביקורת למי שיגיע לתרד הזה בחיפוש אחר תשובה לשאלה דומה.
דבר ראשון, אין מה להשוות, החוויה עם מסך 21:9 היא לא פחות ממדהימה. החוויה הכללית היא הרבה יותר immersive, אתה הרבה יותר מודע לסביבה שלך במשחק, במיוחד ב-FPS\TPS מירוצים וסימולטורים למיניהם (טיסה, נהיגה, חלל). בגדול החוויה בכל משחק שמתמש במבט ראשון או שלישי תשודרג משמעותית. לעומת זאת משחקי דו מימד ואסטרטגיה כנראה שלא יעבדו טוב עם היחס תצוגה הזה, ו\או שהחוויה תיפגם.
מבחינת תאימות, למעט fallout 4 שעושה קצת בעיות מבחינת ה-UI, רוב המשחקים עובדים ישר ברזולוציה הנכונה. לחלק לא קטן אין את הרזולוציה הטבעית בתפריט הגרפיקה, מה שאומר שאם תשנו אותה תצתרכו לצוד את הקובץ INI ולשנות ידנית. עדיין לא נתקלתי במשחק שלא עובד, לפחות חלקית ב-21:9 וזה כולל משחקי אינדי וגישה מוקדמת (early acces).

מבחינת עבודה, מדובר אפקטיבית בשתי מסכי 5:4. (2560x1024 לעומת 2560x1080), היתרון שזאת בתצוגה יחידה ולכן אין מסגרת מסך באמצע. החל מויסטה (או שזה 7?) ניתן להרחיב מסך על חצי מסך בצורה פשוטה, ככה שהיתרון של 2 מסכים נפרדים גם נעלם. אין שום בעיה לפתוח 2 עמודי אחד ליד השני, למרות שבעזרת התוסף Tile Tabs ניתן לפתוח 2 עמודים במקביל (או אפילו יותר, אבל זה כבר לא נוח) באותו חלון .
מבחינת כוח עיבוד גרפי, הרזולוצה הזאת לא משמעותית כבדה יותר מ-1920x1080, אבל כן יש נפילה קטנה בביצועים, בעיקר בגלל השימוש ב-FOV רחב יותר. 110 מרגיש טיבעי לחלוטין, 120 גם סבבה, אבל יש איבוד של מידע לקראת מרכז המסך. בכל מקרה מדובר במסך שהוא פשרה לעומת תצוגה משולשת מסכים וככזה מדובר בפשרה מצויינת שכן בתצוגה מרובת מסכים החל מאמצע המסך במסכים החיצוניים יופיע עיוות מאוד חזק (fish eye), כאשר ב-21:9 הוא עדין יחסית ורק בקצוות וכאמור הרבה יותר קל להניע.
הבעיה הכי גדולה היא הגודל והמחיר, אני הגעתי ממסך 20" 16:10 ובמעבר ל29" 21:9 הרווחתי רק ס"מ בודד לגובה, אם כי כמעט כפול מסך לרוחב. לאנשים שמגיעים ממסך 23" 16:9 ומעלה המסך ירגיש קטן. כאמור נכון להיות מסך 34" 21:9, שהוא הגרסה הבאה בגודל רק מתחיל ב-5 אלף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של B.D.B

החל מויסטה (או שזה 7?) ניתן להרחיב מסך על חצי מסך בצורה פשוטה

הAero Snap מובנה רק החל מ7 (Win+Left / Win+Right) אבל יש תוכנות צד שלישי שמאפשרות את זה גם לויסטה וגם לXP, למרות שהן לא תמיד עובדות חלק.

תודה על הסקירה המפורטת. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...