מחפש לוח אם עבור i5 2500K - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש לוח אם עבור i5 2500K

Animor

Recommended Posts

לוח האם שלי עושה צרות ואני מעוניין להחליף אותו. חשבתי לברר אם יש אפשרות לקנות לוח שמתאים גם למעבד שלי וגם למעבדים מדורות מתקדמים יותר. יש בכלל משהו כזה?

אם לא, אשמח להמלצה ללוח אם במחיר סביר שעונה על הדרישות הבאות:

- תומך ב-i5 2500K. אני ממש מקווה שעדיין נמכרים כאלה...

- מאפשר OC קל.

- תומך ב- 3.

תודה מראש לעונים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא מוצא משהו נורמלי בתקציב הזה ומן הסתם גם לא רואה סיבה להוציא יותר.

הייתי מחפש לוח z77 באיביי או מחכה לאיזה מחיר טוב באמזון.

אולי מישהו אחר יצליח למצוא (תיאורטית אתה יכול גם לקחת p67 אבל לא רואה בזה הגיון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שנדרשת החלפה של לוח האם? אם אתה כבר משדרג, יוצאת עכשיו פלטפורמה חדשה (שני סוטים אחרי שלך) אבל לא בטוח שאתה צריך, בכל מקרה כדי לקבל ביצועים מקבילים ל2500k בoc תצטרך להשקיע לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי כמה בעיות מעצבנות:

1. חיישן הטמפ' של המעבד תקול בלוח האם, ולפעמים אחרי אתחול המחשב, החיישן מדווח על טמפ' שלילית - כך שהמאוורר כלל לא מתחיל לפעול. אני צריך לרסט את המחשב כדי שהחיישן יתן קריאה נכונה. החיישנים של המעבד עצמו עובדים כמו שצריך, אבל לוח האם לא מסתמך עליהם בקביעת מהירות המאוורר.

2. לאחרונה החלו להתרחש אתחולים לא מוסברים.

3. עדכנתי את הרום ל-uefi ומאז ה-usb3 לא עובד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה באג, לא ניתן לסדר. עברתי על כל ההגדרות הרלוונטיות וניסיתי הכול. ראיתי גם באיזה פורום שאני לא היחיד שנתקל בזה.

לגבי העדכון: אני מעודכן לאחרון שם - u1d. כבר הרבה זמן הם לא עדכנו את זה, למרות שפתחתי להם כרטיס על הבאג ב-usb3. הם כנראה גם לא יעדכנו כבר.

הדרך היחידה לפתור את זה היא חזרה לביוס, אבל אני רוצה uefi וגם ה- מותקן בהתאם עם .

בכל אופן, הבעיה הרצינית היא חיישן הטמםרטורה התקול שגורם לכך שמאוורר המעבד כלל לא מסתובב לעתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Animor

1. לוח למטרות המהרה למעבד בתושבת 1155 צריך להיות מבוסס על ערכת שבבים P67, Z68 או Z77. לוחות כאלו הם בד"כ יותר יקרים, ובכל מקרה רצוי לבדוק כל לוח לגופו האם הוא מתאים להמהרה.

2. המעבד שלך, i5-2500K, הוא מהדור השני של מעבדי ה של (ה Sandy Bridge). בשוק כרגע שולטים מעבדי הדור הרביעי של (ה Haswell) בעלי תושבת 1150, ולמעשה כבר שוחררו מעבדים מהדור החמישי (ה Broadwell) לשוק הביתי הנייח. יותר מכך - בתוך מספר חודשים, וכנראה החל מהחודש הבא (אוגוסט 2015), ישוחררו לשוק מעבדי הדור השישי של (ה Skylake) שיהיו בעלי תושבת חדשה.

הערה: רק שיהיה ברור - מעבדי הדור השני והשלישי (ה Ivy Bridge) יכולים לעבוד באותו הלוח, מעבדי הדור הרביעי והחמישי דורשים אחר (במקרה של מעבדי הדור החמישי זה יותר מורכב) ומעבדי הדור השישי ידרשו לוחות אם אחרים, כך שאתה כנראה לא תוכל להחליף רק מעבד או רק .

3. לאור 1 ו-2, הסיכוי שתצליח למצוא חדש סביר להמהרה בעל תושבת 1155 בסכום של 400-500 ש"ח הוא דיי קטן - לוח המתאים לדרישות האלו הוא לוח דיי מיושן (לוחות כאלו כבר לא מיוצרים וכמעט שלא נמכרים), וגם מדובר בלוח שמלכתחילה הוא דיי יקר (יחסית).

4. אני הייתי מציע לוודא שהבעיה היא אכן בלוח האם ולא במעבד (תמיד יש אפשרות שההמהרה שביצעת גרמה לנזק למעבד) - אם יש באפשרותך, בדוק את המעבד במחשב אחר. כמו כן אני מציע שתבדוק את הזיכרון עם +memtest86 בכדי לראות האם יש שגיאות (אם כן - זה כנראה אומר שמשהו לא תקין בזיכרון, בלוח האם או במעבד).

5. אם אתה עדיין מעוניין בלוח אם לתושבת 1155, אני חושב שיהיה עדיף לך לחפש משומש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם!

שדרוג יורד מהפרק נכון לעכשיו. אולי אמתין מספר חודשים ליציאת הדור הבא ואז אקנה לוח ומעבד, אם המחיר יהיה סביר ואם הם יהוו שדרוג ממה שיש לי כיום, ללא oc.

האם בינתיים אני יכול לעקוף איכשהו את חיישן הטמפרטורה של המעבד, זה שנמצא על לוח האם?

כלומר, לבנות פרופיל למאוורר של המעבד על סמך חיישני המעבד הפנימיים ולא על סמך החיישן התקול?

נכון לעכשיו המאוורר עובד ב-pwm שמוזן מלוח האם אוטומטית, לפי הטמפרטורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...