מסך טלווזיה בתור מסך מחשב לגיימינג צריך עזרה! - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך טלווזיה בתור מסך מחשב לגיימינג צריך עזרה!

ithamar21

Recommended Posts

לי יש 40" כבר הרבה שנים כמסך ראשי למחשב.

כנראה שזה פאנל טוב יחסית.

הDELAY המורגש נעלם ברגע שביטלתי את הפילטרים משפרי התמונה המיותרים לעבודה עם מחשב.

עם איזה דגם של אתה משחק?

אני מאמין שהיום יש דגמים טובים יותר

ואיך מבטלים את הפילטרים וכל מה שאמרת?

מצב משחק מבטל אותם לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הדגם שלי ישן וכבר מזמן לא נמכר.

רואים בו יחסית טוב לטלוויזיות שנמכרו באותה תקופה.

בגלל זה הוספתי אליו כסף למרות שהוא עלה לא מעט יחסית לזולות.

הדברים שאהבתי בו הם קודם כל מסך ANTI GLARE. (צריך לירות במי שהמציא את הגלוס)

גם הפלסטיק שמסביב שחור ללא ציפוי בוהק(דבר נדיר יחסית).

הוא נראה טוב גם בתאורה/בהירות נמוכה(חשוב מאוד למסך מחשב במרחק בינוני/קרוב כדי למנוע כאבי עיניים).

מבחינת חדות הוא לא הכי מושלם בעולם, אבל מספיק טוב כדי להיות עדיף על הרבה טלוויזיות אחרות שראיתי.

לא שמעתי על מצב משחק.

אולי יש טלוויזיות בהם יש כזאת פונקציה לבחירה, לא יודע. אצלי אין.

אצלי יש הגדרות שאפשר לשנות לכל כניסה בנפרד, כולל השם של הכניסה.

לכניסה של הPC(כך קראתי לה) פשוט ביטלתי את כל הפילטרים משפרי התמונה שמשתמשים בCPU פנימי כדי לשפר לכאורה תכנים באיכות נמוכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פני נראה שאין לך שום סיבה ללכת על מסך 144HZ. זה מעלה את המחיר, מצמצם את האפשרויות ודורש ממך להתפשר במקומות אחרים. למה אתה חושב שאתה צריך את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פני נראה שאין לך שום סיבה ללכת על מסך 144HZ. זה מעלה את המחיר, מצמצם את האפשרויות ודורש ממך להתפשר במקומות אחרים. למה אתה חושב שאתה צריך את זה?

זה אכן מצמצם את האופציות.

העניין הוא שמסך 144HZ משפר את חווית המשחק באופן ניכר ביחס למסך מחשב רגיל.

בסופו של דבר מה שאני מחפש זה מסך לגיימינג.

אבל אני באמת לא בטוח שמסך 144HZ ייתן לי משהו שמסך טלווזיה איכותי שמתאים כמה שאפשר למשחקים לא ייתן לי את אותה חוויה במיוחד לאור הגודל שלך מסך טלווזיה.

אתה בדעה שמסך טלווזיה יכול לענות לי על זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזו טעות. אתה קונה מסך 40״ ברזולוציה נמוכה יחסית לגודל ויושב קרוב. אתה לא תקבל חוויה מהנה לדעתי.

אני עדיין חושב שהאופציה הסבירה היחידה שלך כרגע היא מסך 1440p סביב ה-27״.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שמסך 144HZ משפר את חווית המשחק באופן ניכר ביחס למסך מחשב רגיל.
אתה אומר את זה על סמך מה?...

זה נכון במקרים מאוד ספציפיים. במקרים אחרים, השיפור, גם שהוא קיים, אינו משמעותי כלל.

אתה בדעה שמסך טלווזיה יכול לענות לי על זה?
אני בדעה שאין שום קשר בין הדברים. יש כמה פרמטרים שמשפיעים לטובה על חוויית המשחק: גודל המסך, הרזולוציה, קצב הפריימים.

מבחינת קצב הפריימים, שזה המקום שבו מסך 144HZ יכול לתרום - הרי שבמרבית המקרים גם 60FPS זה די והותר.

רזולוציה גבוהה יותר זה כמעט תמיד טוב יותר, אך המחיר הוא כמובן עומס רב יותר על כרטיס המסך כאשר מדובר ב3D כבד. ומתחת לגודל מסך מסוים כבר אין משמעות רבה לרזולוציות סופר גבוהות. למשל בגודל של "24 (יש מסכים כאלה) זה בעיקר גימיק.

מסך גדול מעצים את תחושת השקיעה במשחק וכך משפר את החוויה, גם אם הרזולוציה לא מאוד גבוהה. כאן שאלה חשובה היא כמה קרוב אתה יושב למסך. ברור שמרחק של מטר אין שום סיבה ללכת על של "50 (זה אפילו רע ולא נוח), אבל למרחק של 3 מטר מסך מחשב טיפוסי "23-27 ירגיש קטן מידי.

אז יכולים להיות יתרונות לפה ולשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר את זה על סמך מה?...

זה נכון במקרים מאוד ספציפיים. במקרים אחרים, השיפור, גם שהוא קיים, אינו משמעותי כלל.

אני בדעה שאין שום קשר בין הדברים. יש כמה פרמטרים שמשפיעים לטובה על חוויית המשחק: גודל המסך, הרזולוציה, קצב הפריימים.

מבחינת קצב הפריימים, שזה המקום שבו מסך 144HZ יכול לתרום - הרי שבמרבית המקרים גם 60FPS זה די והותר.

רזולוציה גבוהה יותר זה כמעט תמיד טוב יותר, אך המחיר הוא כמובן עומס רב יותר על כרטיס המסך כאשר מדובר ב3D כבד. ומתחת לגודל מסך מסוים כבר אין משמעות רבה לרזולוציות סופר גבוהות. למשל בגודל של "24 (יש מסכים כאלה) זה בעיקר גימיק.

מסך גדול מעצים את תחושת השקיעה במשחק וכך משפר את החוויה, גם אם הרזולוציה לא מאוד גבוהה. כאן שאלה חשובה היא כמה קרוב אתה יושב למסך. ברור שמרחק של מטר אין שום סיבה ללכת על טלוויזיה של "50 (זה אפילו רע ולא נוח), אבל למרחק של 3 מטר מסך מחשב טיפוסי "23-27 ירגיש קטן מידי.

אז יכולים להיות יתרונות לפה ולשם.

אני יושב במרחק של 1.2 מטר +- מהמסך הנוכחי אבל במידה ואקנה 40' הוא ישב על הקיר מה שייתן עוד 30 ס"מ בערך.

וכן זו הכוונה שלי במסכים גדולים אתה מרגיש בתוך המשחק והיום יש מסכי TV מעולים שיתמודדו מעולה עם משחקים.

וזה העניין 144HZ אולי יתרום לי קצת מבחינת FPS אבל לא יודע אם במחיר כזה זה מצדיק את זה ועוד מסך 27 שהוא יחסית קטן.

כך גם בתחום ה 2- מסכי מחשב כאלה לרוב מה שראיתי הם 24-27' מאוד קטן בשביל רזולוציות כאלה כמה שיותר גדול עדיף וכמו שאנחנו יודעים מסך כזה בגודל של מעל 30' אצטרך להוציא סביב ה 4000-5000 שקל וזה לא בא בחשבון במיוחד מהסיבה שאצטרך לפחות זוג 980TI לדוגמה כדי לשרוד את הרזולוציה הזו על כמה שיותר הגדרות מקסימום.

לסיכום נראה כרגע שאני יותר ויותר מתקרב להחלטה לקחת מסך TV איכותי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.5-2 מטר זה המרחק המושלם לטעמי מול טלוויזיית מחשב 40".

רוב הזמן אני יושב בערך 1.5 מטר, אולי קצת פחות.

לפעמים לוקח עוד מטר+ אחורה ומתפנק על הספה.

בגלל שאני בדירת סטודיו גם המיטה נמצאת לא רחוק משם ונהנת מזווית צפיה נוחה לטלוויזיה(שאפשר גם לסובב קצת אם רוצים).

ולכל הסיפור מחוברת גם עמדת ישיבה של כיסא שולחן עליו מסך מחשב וסט עכבר+מקלדת חוטיים למקרה שאני רוצה להיות יותר פרודוקטיבי.

מבחינתי זאת פסגת ההר של חווית הצפיה/גלישה/עבודה/משחקים עם המחשב.

חוץ מלשלב גם מסך מגע גדול על הקיר במקום הטלוויזיה, ולהוסיף MOTION SENSE דרכו אוכל לשלוט במחשב מזוויות נוחות, אין לי עוד לאן לשאוף מבחינת אפשרויות SETUP.

כשמגיעים אלי אורחים גם הם ממש נהנים מהSETUP הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.5-2 מטר זה המרחק המושלם לטעמי מול טלוויזיית מחשב 40".

רוב הזמן אני יושב בערך 1.5 מטר, אולי קצת פחות.

לפעמים לוקח עוד מטר+ אחורה ומתפנק על הספה.

בגלל שאני בדירת סטודיו גם המיטה נמצאת לא רחוק משם ונהנת מזווית צפיה נוחה לטלוויזיה(שאפשר גם לסובב קצת אם רוצים).

ולכל הסיפור מחוברת גם עמדת ישיבה של כיסא שולחן עליו מסך מחשב וסט עכבר+מקלדת חוטיים למקרה שאני רוצה להיות יותר פרודוקטיבי.

מבחינתי זאת פסגת ההר של חווית הצפיה/גלישה/עבודה/משחקים עם המחשב.

חוץ מלשלב גם מסך מגע גדול על הקיר במקום הטלוויזיה, ולהוסיף MOTION SENSE דרכו אוכל לשלוט במחשב מזוויות נוחות, אין לי עוד לאן לשאוף מבחינת אפשרויות SETUP.

זה רק מחזק את דעתי ולהחליט ללכת על TV.

יש עוד אור לשפוך על העניין אנשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בינכם הוא שהוא לא ממש משחק, וגם אם כן זה במשחקים ישנים יחסית (לפי כרטיס המסך שמופיע לו במפרט).

בנוסף, אתה מרחת הודעות על גבי הודעות בנושא האיכות וכו'. ועכשיו אתה הולך לקחת מסך גדול עליו התמונה תראה פחות טוב מאשר על המסך הנוכחי שלך.

אני מרגיש שזה קצת בזבוז זמן להתייחס להודעות שלך. אתה בכלל לא סגור על מה אתה רוצה. נראה שאתה בעיקר רוצה לקנות משהו חדש, לא חשוב מה.

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל בינכם הוא שהוא לא ממש משחק, וגם אם כן זה במשחקים ישנים יחסית (לפי כרטיס המסך שמופיע לו במפרט).

בנוסף, אתה מרחת הודעות על גבי הודעות בנושא האיכות וכו'. ועכשיו אתה הולך לקחת מסך גדול עליו התמונה תראה פחות טוב מאשר על המסך הנוכחי שלך.

אני מרגיש שזה קצת בזבוז זמן להתייחס להודעות שלך. אתה בכלל לא סגור על מה אתה רוצה. נראה שאתה בעיקר רוצה לקנות משהו חדש, לא חשוב מה.

בהצלחה.

מאיפה מגיעה המסקנה הזו שאני רוצה משהו חדש?

אם הייתי רוצה משהו חדש הייתי פשוט הולך וקונה מסך חדש בלי להתייעץ ולהתעמק וזורק כסף לחינם משהו שכמו שאתה רואה אני לא עושה.

אני מתייעץ אתכם בנושא ומנסה לגבש לעצמי החלטה בייחד עם התגובות שלכם.

זה שאני לא סגור על עצמי זה בטוח במידה והייתי סגור על עצמי כבר הייתי רוכש מסך ובטח שלא הייתי פותח פה דיון ייעוץ לפני קניה.

קשה לי להחליט כי מצד אחד מסך גדול זה גם כן חוויה במשחקים יצא לי לחבר את מסך ה LG שלי לא מעט פעמים ולשחק COD או BF זה לא היה רע בכלל.

מסך גדול נותן איזה שהיא חוויה שונה.

אני יודע שמסכי 144HZ מיועדים למשחקים בטח שמסך בעל טכנולוגיה של נוודיה או העניין פה הוא שאין מבחר גדול ומה שיש זה מסכי 24-27' שאני לא יודע כמה הבדל אני ארגיש מהמסך שלי כרגע.

מסכי 144HZ גדולים יותר מ 27 לא ראיתי לפחות לא בארץ ממה שבדקתי.

בוא נסכם ונגיד שגודל המסך משחק תפקיד בהחלטה שלי ולכן קשה לי לבחור.

אם היה פה מישהו שניסה להפוך מסך TV למסך לגיימינג במחשב או מישהו ששיחק במסך רגיל ועבר למסך 144HZ ויכול לתת לי את הדעה שלו מניסיון אישי זה היה מקל עלי את הבחירה לדעתי

מה לגבי מסך קעור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהצלחה.

כשקניתי את הכרטיס הוא היה יחסית חזק.

הוא כרגע לקראת סוף דרכו.

GTA V דווקא הריץ יפה.

WITCHER אני מחכה שיבשיל, אבל אם הוא רץ בקונסולות נראה לי שגם ירוץ עליו.

מה גם שאיכות גראפית מעולם לא היתה חשובה לי כמו המשחקיות עצמה, ואין לי בעיה לרדת בהגדרות גראפיות כל עוד אין פגיעה קשה בחוויה.

מצחיק שאת הכרטיס קניתי כי כבר לא היה אפשר לשחק כמו שצריך בWITCHER הקודם שיצא בו רציתי לשחק.

אולי גם הWITCHER החדש יהיה הסיבה לשדרוג.

זה נכון שאני לא משחק הרבה בFPSHOOTER.

אבל שיחקתי בכמה וכמה FPSים על הטלוויזיה במשך השנים.

PROTOTYPE, FARCRY, משחקי אווירה כמו DEAD SPACE, ועוד...

חוויה קולנועית היא משהו מאוד מפנק לא רק בסרטים אלה גם במשחקים.

אין לזה שום קשר לאיכות הגראפית.

1080P סך הכל נראה טוב, ועם כרטיס חזק נראה עוד יותר טוב.

טלוויזיה כמסך ראשי למחשב מתאימה בעיקר למי שצופה גם בהרבה סרטים/סדרות ורוצה לצאת מהקונספט של כיסא שולחן מסך קטן.

למי שהמחשב בשבילו משמש כמדיה סנטר ואין לו סלון נפרד בו הוא צופה בשידורי .

אם עיקר הפעילות שלך עם המחשב זה משחקי FPS תחרותיים ONLINE אז אולי זה לא מתאים בשבילך.

אם אתה אוהב לשרוץ על הספה או כורסה ולגלוש/לצפות בסרטים בשאנטי, אז מסך מחשב קטן זה באסה.

מה שיפה זה שאם יש לך מספיק מקום לאירגון החדר, אפשר גם וגם וגם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...