המלצה למסך מחשב - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למסך מחשב

trovlet

Recommended Posts

היי יש לי תקציב של בערך 1100 ש"ח, אפשר לחרוג אם יש צורך

אני רוצה מסך FULLHD שיהיה בערך 22-24 אינץ'

ודיי חשוב לי שיהיה מעמד ( זה שהמסך עומד עליו ) ייראה איכותי :)

אשמח להמלצות

עריכה: יש לי שאלה, פאנל TN ו , נכון ש TN יותר טוב לגיימינג? אם כן אז למה כולם אומרים ללכת על IPS?

וזה מסכים טובים מה שנקרא או לא?

http://ksp.co.il/?select=.1024..230..1358..132.&list=1&sort=2&glist=1&uin=22772&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

או זה https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=14552

ומה הבדל בינו לבין המסך הראשון ? http://ksp.co.il/?select=.1024..230..1358..132.&list=1&sort=2&glist=1&uin=22773&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הBENQ פחות טוב.TN איננו טוב יותר לשום מטרה, לכן גם זול יותר.

שני המסכים האחרים אכן מצויינים.

המסך היקר יותר בעל מסגרת דקה יותר (מתאים במיוחד לריבוי מסכים).הוא בעל רכזת 3 ,לעומת 2 בדגם הP ובעל כיול מהמפעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TN - נותן צבעים פחות טובים וזוויות צפיה אבל יש דגמים שמגיעים ל120/140hz ובכך יש אפשרות לקבל 140 FPS ( יש בעיות קריעת מסך לרוב אבל טכנולוגיות כמו gsync פותרים את זה )

IPS - נותן צבעים אמיתיים וזוויות צפיה מעולות

לרוב עובד על 60hz

שאלה מה יותר חשוב ... הנאה מצבעים אמיתיים או יותר fps ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך היקר יותר בעל מסגרת דקה יותר (מתאים במיוחד לריבוי מסכים).הוא בעל רכזת USB 3 ,לעומת USB 2 בדגם הP ובעל כיול מהמפעל.

מזה רכבת USB3? וחוץ ממסגרת דקה, הם אותו דבר בול? אם כן אז לא שווה להוסיף 300 ש"ח נכון?

TN - נותן צבעים פחות טובים וזוויות צפיה אבל יש דגמים שמגיעים ל120/140hz ובכך יש אפשרות לקבל 140 FPS ( יש בעיות קריעת מסך לרוב אבל טכנולוגיות כמו gsync פותרים את זה )

מזה HZ? ולפי זה ללכת רק על מסך IPS נכון?

IPS - נותן צבעים אמיתיים וזוויות צפיה מעולות

לרוב עובד על 60hz

שאלה מה יותר חשוב ... הנאה מצבעים אמיתיים או יותר fps ...

השוק מתחיל להיות מוצף במסכי IPS שעולים מעל ל-60HZ גם ככה בימים אלה. TN מאבד כל יתרון קטן שהיה לו מלבד מחיר

תוכל להמליץ לי על עוד מסכים שאפשר לשקול חוץ מ ה שהבאתי? תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי אני לא יודע מה לבחור אנשים

יש מסך שעולה 1000ש"ח של DELL ואחד שעולה 1350 ש"ח

אני לא יודע מה ההבדלים ביניהם ואם זה שווה להוסיף את הכסף?

עריכה: ההשוואה http://ksp.co.il/?list_compare=.22772..26220..22773.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך היקר יותר בעל מסגרת דקה יותר (מתאים במיוחד לריבוי מסכים).הוא בעל רכזת USB 3 ,לעומת USB 2 בדגם הP ובעל כיול מהמפעל.

TN- זול יותר לייצור. אין את אותן הבעיות שיש לפנל למשל, חסכוני בחשמל.

ומבחינת זוויות הצפייה, נכון זה לא משתווה לIPS, אבל אם למטרת השימוש יש משקל, ואני צריך 2 מסכים לעבודה עם DOS למען הרצת תוכנות בדיקת כרטיסי רשת (לדוגמה), אני לא צריך .

זה מתחיל לעצבן שאנשים עדיין מלכלכים על פנל שעדין יעיל ושימושי, ולפעמים עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל ההבדלים מפורטים בטבלת ההשוואה שקישרת אליה, פלוס המראה של המסך שגם משתקף מהתמונות שם. אין משהו אחר.

האם שווה או לא שווה - החלטה שלך.

אוקי, ואלה המסכים הטובים ביותר שאפשר להשיג במחיר הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TN- זול יותר לייצור. אין את אותן הבעיות שיש לפנל IPS למשל, חסכוני בחשמל.

ומבחינת זוויות הצפייה, נכון זה לא משתווה לIPS, אבל אם למטרת השימוש יש משקל, ואני צריך 2 מסכים לעבודה עם DOS למען הרצת תוכנות בדיקת כרטיסי רשת (לדוגמה), אני לא צריך IPS.

זה מתחיל לעצבן שאנשים עדיין מלכלכים על פנל שעדין יעיל ושימושי, ולפעמים עדיף.

שמע, זה בערך כמו לומר שמעצבן שמלכלכים על כרטיס מסך כמו GT640 וממליצים לכולם GTX960/970/980. הרי גם לGT640 (או אפילו למובנה של אינטל) יש יתרונות. הוא זול, קומפקטי, חסכוני בחשמל ומספיק ל90% מהשימושים (כל מה שלא כולל משחקים). אז אם אתה משתמש במחשב למען הרצת תוכנות בדיקת כרטיסי רשת בDOS (לדוגמה) - ברור שאתה לא צריך GTX970. ועם זאת, בפורום כרטיסי מסך, כש90% מהאנשים מבקשים המלצה על כרטיס למשחקים, לא תראה שימליצו להם על הGT640 וגם לא על המובנה של אינטל. וזה בסדר.

אותו הדבר כאן. מי שמחפש מסך בשביל להנות מישיבה מולו, ויש לו התקציב הדרוש - אני לא אמליץ לו על TN. לטעמי הבעיות שקיימות בIPS/VA, שאולי לא קיימות בTN, הן זניחות יחסית לבעיית זוויות הצפייה של TN. וחשוב לי לומר זאת, כי לפעמים מוכרים מסכי TN יקרים "סתם", במחירים שמשתווים למחיר של IPS/VA, וזו מבחינתי קנייה לא כדאית בעליל.

כמובן אם בא מישהו ואומר שהוא רוצה מסך ב500 שקל כי זה כל התקציב שיש לו והמסך הוא בשביל איזה עובד כללי במפעל שישב בבודקה ויסתכל רק שאיזה כמה אינדיקטורים של ציוד תעשייתי לא חורגים מתחום הנורמה, ואולי ישחק סוליטייר בצד - אף אחד לא יבוא להמליץ לו על IPS עם מובנים.

אוקי, ואלה המסכים הטובים ביותר שאפשר להשיג במחיר הזה?

בוא נאמר שלא תשיג משהו יותר טוב במחיר הזה. כן תוכל למצוא עוד איזה 10 (אולי יותר) מסכים שפחות או יותר משתווים מבחינת הפונקציונליות והמחיר, אך אפשר בראש שקט גם להגביל את המבחר לשלושת אלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, זה בערך כמו לומר שמעצבן שמלכלכים על כרטיס מסך כמו GT640 וממליצים לכולם GTX960/970/980. הרי גם לGT640 (או אפילו למובנה של אינטל) יש יתרונות. הוא זול, קומפקטי, חסכוני בחשמל ומספיק ל90% מהשימושים (כל מה שלא כולל משחקים). אז אם אתה משתמש במחשב למען הרצת תוכנות בדיקת כרטיסי רשת בDOS (לדוגמה) - ברור שאתה לא צריך GTX970. ועם זאת, בפורום כרטיסי מסך, כש90% מהאנשים מבקשים המלצה על כרטיס למשחקים, לא תראה שימליצו להם על הGT640 וגם לא על המובנה של אינטל. וזה בסדר.

אותו הדבר כאן. מי שמחפש מסך בשביל להנות מישיבה מולו, ויש לו התקציב הדרוש - אני לא אמליץ לו על TN. לטעמי הבעיות שקיימות בIPS/VA, שאולי לא קיימות בTN, הן זניחות יחסית לבעיית זוויות הצפייה של TN. וחשוב לי לומר זאת, כי לפעמים מוכרים מסכי TN יקרים "סתם", במחירים שמשתווים למחיר של IPS/VA, וזו מבחינתי קנייה לא כדאית בעליל.

כמובן אם בא מישהו ואומר שהוא רוצה מסך ב500 שקל כי זה כל התקציב שיש לו והמסך הוא בשביל איזה עובד כללי במפעל שישב בבודקה ויסתכל רק שאיזה כמה אינדיקטורים של ציוד תעשייתי לא חורגים מתחום הנורמה, ואולי ישחק סוליטייר בצד - אף אחד לא יבוא להמליץ לו על IPS עם מובנים.

זה דבר אחד -לא להמליץ על GT640- כי היעוד הוא למשחקים, לבין להגיד שGT640 "

איננו טוב יותר לשום מטרה"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כשמשווים סטנדרטי לTN סטנדרטי (לא כזה שהוא 3D או 120HZ או עם GSYNC), הTN באמת לא טוב יותר לשום מטרה. חוץ מלהיות זול, אם זו מטרה (וזה ממילא נאמר). צריכת חשמל היא ממילא נמוכה מאוד ביחס לצריכה של המחשב, והיא לא שיקול במרבית המקרים. יש מטרות שלגביהן אפשר לומר שTN הוא טוב באותה מידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...