מה אתם חושבים על החוק הזה? - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אתם חושבים על החוק הזה?

Iv0ry

Recommended Posts

מדינה כזאת קטנה, כל כך גדול, והם לא מסוגלים לפתור בעיות לוגיסטיות הכי פשוטות כמו מרחק בין מקום מגורים למקום עבודה.

דוגמה נפלאה לצבא בזבזני, לא יעיל, וגם נצלני מעבר לנחוץ ולרצוי.

מה זה ישנה 4 שעות בלילה?

אין משמרות בצבא?

שכחו לסיים לה את הטירונות ל20 שנה הבאות?

אבסורד.

אני רואה אישה שבחרה לעבוד רחוק מאוד מהבית(כשיש הרבה מקומות עבודה קרובים יותר לבית, או דירות קרובות יותר לעבודה).

שהשאירה את הילדה שלה לבד ללא השגחה ראויה.

מעסיק שבחר לאפשר לה לעשות זאת כי היא רצתה להוכיח שהיא יכולה לטפס על האברסט ומכורה לספורט אקסטרים.

מעסיק שמעביד אותה קשה יותר ממה שבאמת נחוץ.

ושניהם מתלוננים שעל זה מגיע להם להרוויח יותר.

עוד מישהו חושב שזה תירוץ עלוב?

באשר לך ALCHEMY.

הפטריוטיות היא מפלטו האחרון של הנבל.

אני מבין שאנחנו מדברים בשפות שונות, אין לי רצון להמשיך, אם אתה קורא לשירות קרבי עבודה, חושב שיש משמרות למג"דים ומשווה רצון להתקדם בצבא לטיפוס על אוורסט, אין לי מה להגיד לך יותר.

רק שיהיה בהצלחה וחס וחלילה אל תרגיש רע כשיהרגו לנו עוד חיילים בעזה או לבנון, כי זה רק בגלל שהם רצו להגיע לאוורסט והמעסיק שלהם אפשר זאת, בזמן שאתה רצית להמשיך לגרב"צ בבית.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא הכל תלוי על אדם אחד.

וזה לא אחראי לתלות הכל על אדם אחד.

יש עוד אנשים בבסיס שמסוגלים לנהלו בשוטף + מקרי חירום.

אפשר לתת לה לישון גם 6 שעות אם רוצים.

אתה יודע מה, זה גם מומלץ כדי למנוע שחיקה ועייפות שאינם טובים לתפקודה.

אז לא.

אני לא מוכן לקבל את תירוץ ה4 שעות, וה"אני בבית רק פעם בשבועיים". (איך לא, הרי המרחק בין העבודה לבית הוא 6 שעות נסיעה)

ומה באותה פעם בשבועיים? איך יסתדרו בלעדיה? וכשהיא ישנה מה יעשו?

אה, יש גם סמג"ד?

אתה מגזים בחוסר פרופורציה.

כן, מג"ד זה עבודה.

אומנם עבודת חשובה עם אחריות גדולה, אבל עדיין עבודה.

וכמו כל עבודה יש בה שיקולים רציונלים שאפשר וצריך לקחת בחשבון.

ואני חושב שזה הגיוני לשלם משכורות ראויות.

אבל זה לא הגיוני להוציא לפנסיה בגיל מאוד מוקדם, אנשים שיכולים לשמש עם הנסיון שלהם גם בתפקידים פחות שוחקים בצבא, או להשיג בקלות! עבודה טובה באזרחי.

וזה לא הגיוני לשחוק אנשי קבע כאילו היו בטירונות, או במהלך מבצע, כשאין בכך צורך ממשי.

וזה לא הגיוני ליצור חוסר יעילות לוגיסטית בין מקום העבודה למקום המגורים.

או לבחור לקחת את עבודה רחוקה מאוד כדי להוכיח שאת יכולה להיות מג"ד, ואז להתבכיין שאין מי שידאג לבת שלך שאותה את רואה פעם בשבועיים.

ואל תנפנף בפטריוטיות כאילו היא כרטיס אדום.

אני מוכן למות בלי היסוס כדי להגן על מדינת ולהציל אחרים.

אבל לא כל אחד בנוי להיות לוחם בצה"ל.

ואין שום סיבה טובה להתקיף ולהשפיל את אותם אנשים על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תהיה שום בעיה לאכוף את זה.

זה גם לא בדיוק תפקיד המשטרה, זה תפקיד הרשויות הרלוונטיות.

אבל זה יגרום למירמור וכעס, ועליה בפשיעה.

המדינה שלנו כבר מקשה על אזרחים בכל כך הרבה דברים.

על הקש ששבר את גב הגמל שמעתם?

להחריף את תחושת המירמור והכעס על המדינה מאזרחיה ולהקשות עליהם עוד יותר רק יגרום לעליה בפשיעה והתנגדות לממשל החוק.

זה לא יעלה את המוטיבציה לשרת בצה"ל.

אולי זה יעלה את כמות המתגייסים בגלל אלמנט ההפחדה, אבל זה דווקא יוריד את המוטיבציה להיות פטריוטי.

אני אדם מורכב, עם רגשות ומחשבות מורכבות.

שמסוגל להסתכל על דברים בכמה דרכים מנוגדים בו זמנית.

לכן אני מסוגל להיות פטריוט ולאהוב את המדינה והצבא מצד אחד, ולשנוא אותה מצד שני על כל הדברים שמעלים לי את הסעיף.

לראות את עצמי חלק ממנה, ובאותו הזמן לא חלק ממנה.

להיות יהודי, ובאותו הזמן גם להיות חופשי מזהות.

להיות חופשי שונא דת, ובאותו הזמן גם להעריך את הדברים היפים בהיסטוריה והדת היהודית.

אבל רוב האנשים אינם כמוני.

תן להם עוד סיבות להפריד את עצמם מהמדינה.

לשנוא אותה.

להרגיש שהמדינה והם במלחמה.

ותקבל עוד ועוד שמאלנים, ופושעים, ואנטיפטים.

וכן... נהנתי מאוד לומר את שלושת הדברים האלו באותו המשפט.

מבקש סליחה מהאנטיפטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולצד השני לא יהיה שום קש שישבור את גב הגמל? נניח ובאמת אין צורך באנשים הללו בצבא ועדיף לשחררם - כמה תוכל לשחרר לפני שיותר ויותר אנשים יסרבו "להרגיש פראיירים" ולהתגייס, והצבא יקרוס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זה כבר הסברתי קודם.

יש קמפיין שלילי, ויש קמפיין חיובי.

יש קנסות ועונשים, ויש עידוד ותיגמולים.

אתה רוצה מתגייסים עם מוטיבציה ומסירות נפש?

תגרום להם לאהוב את המדינה והצבא.

לא לשנוא אותה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

מישהו כבר הסביר טוב יותר ממני למה פחד מוביל לשנאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נניח רגע שאתה מאיים על כולם, וכולם מתגייסים.

כולל חצי מאלו שיכלו והיו אמורים להשתחרר בגלל כל מיני בעיות ועניינים, שבצבא יסבלו באופן חריג וחריף, ישברו, יפתחו שינאה עזה, ומי יודע מה עוד.

החצי השני עדיין יבקש להשתחרר ויקבל זאת, ואז ישנא את האפליה המטורפת שתעשה לו.

האם השגת יותר ביטחון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נניח ובאמת אין צורך באנשים הללו בצבא ועדיף לשחררם - כמה תוכל לשחרר לפני שיותר ויותר אנשים יסרבו "להרגיש פראיירים" ולהתגייס, והצבא יקרוס?
הסטטוס-קוו שקיים בעניין הזה מאז ומתמיד נראה די יציב. זכור לי שראיתי פעם סטטיסטיקה שמראה שבהסתכלות רבת שנים אין באמת ירידה בהיקף הגיוס, אבל אני לא בטוח בפרטים.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ירידה בגלל השינויים הדמוגרפיים, אבל לא רק. החרדים כמעט שאינם מתגייסים וחלקם באוכלוסיה הולך וגדל. הבנות הדתיות לא מתגייסות ויש הסדרניקים, וגם אחוז הדתיים גדל. פרט לכך, יותר בנות כיום משקרות ואומרות שהן דתיות כשהן לא, ויותר בנים משתחררים "מטעמי מצפון" למרות שזו באמת קבוצה קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עליית אחוז החרדים באוכלוסיה הכללית אינה קשורה למגמת הצמיחה הכמותית אצל כל שאר האזרחים היהודים.

מספר היהודים בגיל שירות צבאי עומד על בערך בין 140 ל180 אלף.

מזה מורידים כך וכך על חרדים, מקזזים כך וכך במתגייסים שאינם יהודים, מקבלים מספר.

מהמספר הזה מחלקים לקבוצות פרופיל.

מורידים שירות לאומי? או שחלקם עדיין תורמים לביטחון?

מורידים אחוז חריגים ברי שיחרור.

על האחוז הזה יש נגיד כמה עשרות אחוזים משתמטים + גיזום מיותרים.

מקבלים לכל הפחות כמה עשרות אלפים בשירות מילואים בכל רגע נתון + מספר יפה של אנשי קבע + יחידות מילואים + רזרבות מילואים.

סך הכל כוח פוטנציאלי של מינימום כמה מאות אלפים, ואולי אפילו מיליון או שתיים במקרה הצורך, שלעולם לא יהיה צורך לעשות בהם שימוש כי כללי המלחמה השתנו.

המצב לא רע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את שני החברים הכי טובים שלי הכרתי בצבא. ועדיין... הצבא הוא מקום... מסוכן לצעירים(ולא מדבר על סיכון של קרביים). הסיבה?

אם אתה נופל על אנשים טובים ומפקד טוב, הרווחת. אבל אם אתה נופל במקום עם אנשים חראות או מפקד חרא יש מצב שתמצא את עצמך קשור בלילה לעץ עם עוף קפוא בתוך התחת שלך והצבא יתן לך איזה 20 אלף שקל פיצוי על החוויה.

כמו באזרחות, וכמו בכל מקום... יש הרבה בני אדם חראות בעולם. הבעיה היא שבצבא יש יחס מרות וגם אתה לא יכול פשוט להתפטר ולברוח מהצבא כל כך בקלות. מה גם שאפשר להחליט איפה מותר לך לשהות והאם מותר לך לצאת מהבסיס.

כלומר, להתגייס לצבא זה כמו לשחק ברולטה רוסית. יכול שיהיה לך נחמד, אבל יכול להיות שזה יהרוס לך את החיים.

במדינה בה האזרחים אדיבים ונחמדים הייתי אומר... בטח, תתגייס לצבא. במדינה שלנו זה לא כזה ברור.

אני כבר חושב רק על עצמי והמשפחה שלי, מבחינתי שכל העולם ישרף. אין לי אמפתיה לרוב האנשים בעולם הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...