בלי לקרוע את הכיס: מדריך לרכישת מחשב נייד לעריכה גראפית - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בלי לקרוע את הכיס: מדריך לרכישת מחשב נייד לעריכה גראפית

YairZ

Recommended Posts

מתכננים רכישה של מחשב נייד עבור עריכה גראפית? הגעתם למקום הנכון. במדריך זה נעשה לכם סדר ונדריך אתכם אל המחשב הנייד המושלם

לכתבה: http://hwzone.co.il/%d7%91%d7%9c%d7%99-%d7%9c%d7%a7%d7%a8%d7%95%d7%a2-%d7%90%d7%aa-%d7%94%d7%9b%d7%99%d7%a1-%d7%9e%d7%93%d7%a8%d7%99%d7%9a-%d7%9c%d7%a8%d7%9b%d7%99%d7%a9%d7%aa-%d7%9e%d7%97%d7%a9%d7%91-%d7%a0%d7%99%d7%99/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הרבה פעמים שידרוגים דרך היצרן\חנות יקרים ללא צורך. ברוב המוחלט של המקרים עדיף לקנות ולהחליף לבד, גם עולה הרבה פחות וגם נשארים עם כונן מכני כגיבוי או משני. כדאי גם לבדוק האם אפשר לקנות מחשב בתצורה של 1X8 גיגה ולהרחיב לבד לדוגמא. הרבה יותר זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לרכוש נייד עם כונן DVD ולהתקין caddy hdd כונן דמה שם אפשר לשים את הדיסק קשיח הנוכחי (שי גם כאלו אונברסלים יותר זולים) ,

ובמקום הכונן הקיים לשים SSD בשביל מערכת הפעלה+תוכנות כבדות, השאר מואחסן בכונן שהיה קיים בפנל דמה.

כמובן חובה לבדוק שה caddy hdd מותאם לגובה ה-DVD הקיים, מי שחשוב לו DVD יכול להפוך אותו או לרכוש DVD נייד.

http://hddcaddy.nl/wp-content/uploads/2014/10/hdd-caddy-in-laptop.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא נאמרה פה אפילו מילה אחת על כרטיסי מסך מקצועיים? אם מדובר פה בעריכה גרפית ההמלצה על מחשבים בעשרת אלפים ש"ח צריכה להיות לא על מחשבי גיימינג אלא על מחשבים מתקדמים עם כרטיסי מסך או FIREPRO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכל המשחבים רק 1 מגיע עם , זה ממש יאט את העבודה של המחשב וזמן=כסף. לדעתי מי שעושה עריכה גרפית לפרנסתו עדיף לו לקנות מאק.

אחלה לגרפיקה במיוחד שמישהו באפל שכח לעדכן את הגרסאות של OpenGl, OpenCl.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקבוק פרו נחמד אבל במחיר שלו אתה קונה מחשב קוראני חזק ומהיר יותר. שיקולי עלות תועלת.

דרך אגב הלך לחבר שלי המסך במקבוק שלו. כבר שבועיים שהוא במעבדה. מזל שבתקופת האחריות. הוכחה שאיכות הרכיבים במק לא בכרח טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yea... yea.. YAP YAP YAP.... MAC MAC MAC

אמו של בני היא בעלת סטודיו די גדול אי שם ביוהנסבורג דרא"פ.

מאז 2007 היא חופרת וחופרת על הMAC MAC MAC = YAP YAP YAP = AIO

אישית מה אני מבין.... (חוץ מהיכולות של INTEL NVIDIA ן לא מכיר את הMAC)

היא אמרה שאין וירוסים...

אמרה שהתוכנה היא .... משהו מיוחד _ (לפי דימיוני זה נשמע כך: התוכנה עובדת בשכבה מקבילה לחומרה ועקב כך הביצועים גבוהים.. וזה מיוחד רק ל MAC)

ב2012 כבר היה לה את ה AIO ואז בקשתי ממנה את המפרט.

היה שם מרובע ישן של INTEL + איזה כרטיס שלא עובר את GTX460 ו4GB של RAM. _ (ועדיין חופרת ומתפארת ב חומרה הזו)

והנה אני משוחח איתה בסקייפ, ויש לי 2600K + GTX680 + 16GB במחיר יותר נמוך מכל מה שיש לה. אז הערתי שלדעתי השדרוג של הAIO פשוט לא משתלם.

בקיצור:

לקחתי את המחשב שלי לשם ועשינו תחרות במשך סופשבוע שלם _ (קידודים עריכות וכו)

נחשו מי ניצח..... _ (אבל הפאןגירל עדיין רטנה על מושגים של מהירות ובלה בלה בלה MAC , משהו כזה)

הוספתי SSD של 240 למחשב שלי ................. ומאז יש לה בסטודיו 3 מחשבים נייחים I7

(את הMAC ההוא היא לקחה הבייתה)

-

הנקודה היא:

כששאלתי בפעם הראשונה איזו חומרה יש בMAC _ (כי האמת לא העלתי בדעתי שזו חומרה של INTEL או או NVIDIA) _ הייתי בטוח שזה חומרה אחרת.

בביצועים אין לMAC שום יתרון ממשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם במאק היה חומרה שונה, כיום זה אותה חומרה שיש בפיסי רגיל.

בגדול מי שוקנה היום מאק זה אחד מאלה:

- העיצוב ו/או המותג מאוד חשובים לו

- רגיל לעבוד על מאק ולא רוצה להתחיל להתרגל לווינדוס או שאין לו תוכנות חלופיות בווינדוס לאלה שהוא משתמש (מתחבר לנקודה הבאה)

- מתכנת ios

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבה חובבנית . כמו בפעמים אחרות, אנשים שאינם מתפרנסים ממדיה דיגיטאלית מרשים לעצמם לכתוב כתבות.

כמה שטויות בכתבה אחת.

אם הייתם מקצוענים עם ניסיון הייתם פוסלים את סדרות הקוואדרו וכל המוצרים של בהקשר של עריכה, כבר על תחילת הכתבה, אבל שאין ניסיון אז כותבים שטויות שמקורם בפשוט לבדוק איזה מוצרים קיימים ומה המחיר שלהם .

החשיבות במחשבים לעריכה ועשיית תלת מימד ודו מימד נראית ככה:

מסך

SSD

RAM

מעבד

כל השאר

ואם היה לכם ניסיון בעשיה עצמה הייתם מבינים למה.

אגב זה אשפה. אי אפשר להתקין עליו MAX. התוכנת תלת הכי פופולרית בארץ, והשניה הכי פופולרית בעולם. חבל שלא ציינתם את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא השוואה נכונה, גם עם יותר יקר יש תוכנות אקסלוסיביות אליו שלא תמיד יש להן תחליף ראוי.

תשוו בין premiere ל final cut או בין logic pro לcubase לצורך העניין זה העניין של נוחות משתמש.

אני לא מציין פוטושופ וillustrator כי מבחינתי אין להן מתחרים.

לפני קניית מחשב תעברו על התוכנות שאתם הולכים לעשות בהן שימוש ועל הרשימת דרישות שלהן למערכת כדי שלא תוציאו אלפי שקלים למחשב שלא מתאים לכם.

ושוב לפני זה כדי באמת לשקול אם אתם באמת צריכים בשביל עבודה גרפית או שאתם יכולים לעשות את העבודה מעמדה קבועה (נייח) ואפילו לשקול לקנות פשוט לצורך פגישות עסקיות בשביל להציג תוצרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב זה אשפה. אי אפשר להתקין עליו MAX. התוכנת תלת הכי פופולרית בארץ, והשניה הכי פופולרית בעולם. חבל שלא ציינתם את זה.

אתה מנסה בכוח לשמע טיפש? זה שהתוכנה שאתה עובד איתה לא קיימת במערכת הפעלה השנייה לא אומרת שהמערכת הזאת לא טובה.

וסתם שתדע, אחת התוכנות עריכת היותר פופולריות, אם לא הכי פופולרית, maya - תומכת במאק ואפילו בלינוקס.

ויש גם את blender, היא תופסת תאוצה כתוכנה חזקה והרבה עוברים אליה ממקס ומאיה, וגם היא תומכת מאק ולינוקס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Yoram_gini - אני זה שכתבתי את המדריך (כן הוא קצר, אך בגלל נסיבות שאינן תלויות בי). אתה יודע במה אני מתעסק כבר שנים? בכל מה שרשמת שאני לא מתפרנס ממנו ותוסיף לזה את ההיבט החומרתי.

אם הייתי במקומך, הייתי שוקל למחוק את התגובה הזו, כי אתה מראה את חוסר הידע המוחלט שיש לך. אם אתה מתעסק בתחום - אז זה פשוט עצוב, צר לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...