מקלדת מכנית ראשונה - כמה קשה זה יכול להיות? (דיון מעמיק) - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדת מכנית ראשונה - כמה קשה זה יכול להיות? (דיון מעמיק)

ydob

Recommended Posts

היי,

אני כבר הרבה זמן נובר ברשת בחיפוש אחר מקלדת מכנית ראשונה. השימושים העיקריים שלי הם בעיקר כתיבת קוד ומלל ולעיתים רחוקות מאד משחקים.

כרגע יש לי מקלדת ממברנה: Media Keyboard 600. (אם היא רק הייתה מכנית ועם לדים, היא הייתה מושלמת)

יש לי צורך במקלדת מכנית עם תאורת לד (עובד בלילה עם מחשב....), מקשי מולטימדיה ושתהיה שקטה כמה שאפשר(מישהו אמר Cherry MX Brown?)

בתקציב של עד 800 ש"ח. קראתי על הSwitchים השונים שקיימים וכמו הרוב, החלטתי שאלך על Cherry MX.

למיטב הבנתי מקלדת ממברנה היא די דומה לסוויטצים האדומים. ליניארית ולא צריך הרבה מאמץ בשביל שהמקש ייקלט.

בשל הדרישה לשקט עד כמה שניתן עם מקלדת מכנית, ופידבק מועט הבנתי כי החומים יעשו את העבודה.

יהיו בטח שיציעו את Ryos MK Pro. לא יודע אם היא מתאימה לי שכן היא עצומה. הדבר הכי גרוע בה מבחינתי זה שאי אפשר להוריד את התומכת ליד :screwy:.

יהיו בטח שיציעו מקלדות של . לצערי איכות הבנייה שלהם לא מספקת אותי, מה גם שהם מאד מכוונים לגיימינג ולי זה פחות מתאים.

כרגע המקלדות המכניות שעונות על הצרכים מבחינתי הן:

1. 093f71708f0179e2bae3f9cb6a0d8aa7.256c.jpg

Logitech G710+ Brown - שמעתי על הרבה מאד תקלות עם לדים כאלה ואחרים שנשרפים, גלגלת שמע מאד בעייתית מבחינת כמות הסיבובים הנדרשת עד לתוצאה רצוייה. לא מצאתי מידע על חדשים שמתקנים זאת. בעיה נוספת אלו מקשים שנשברים או לדים שלא עובדים. העיצוב לא כל כך מושך אבל מניסיון שלי עם החברה, המוצרים טובים בסה"כ ונותנים תמורה טובה למחיר. בארץ מוכרים אותה בגרסת הסוויצים החומים עם 3 שנות אחריות(פקטור משמעותי בבחירת מקלדת שעולה כל כך הרבה...).

2. 8feafc390fdc8ecdbd6be4d857549c0b.med.256c.jpg

Corsair Vengeance K70 Brown - טוב. אז פה הדברים נעשים מעניינים יותר, לטוב ולרע. למקלדת יש עיצוב מדהים מבחינתי. היא איכותית מאד מבחינת חומרים גם ביחס לG710. אין לה את הבעיה המעצבנת עם כפתור הווליום כמו בקודמת. היא מאירה בצבע אדום(קצת פחות פרקטי לטעמי) אבל עדיין נראית מעולה. גם למקלדת זו יש מחלות ילדות שמקשות על הבחירה. ראיתי פוסטים על בעיות עם לדים, בעייתיים(זה יכול לשגע אותי :Recovered_Gif_905:), ובסך הכל כמות התוצאות בחיפוש בגוגל של המקלדת יחד עם המילה problem הניבה פי 2 ויותר תוצאות חיפוש מאשר הG710 בצירוף המילה. למקלדת אחריות של שנתיים בלבד. שנת אחריות שלה "עולה" 347 ש"ח בעוד שנת אחריות של לוגיטק תעלה 216 ש"ח. הבעיה המרכזית עם הK70 זה שהיא אינה זמינה כלל בגרסת הסוויצים החומים בארץ. נכון לכתיבת שורות אלו, KSP מוכרת רק את הCherry MX RED :s0927:.

השאלה המתבקשת היא מה אתם הייתם עושים בהנחה שלהזמין מחו"ל זו אינה אופציה ולאחר שיחה עם KSP מתברר שאין כרגע צפי להגעת סוויצים נוספים של הK70.

כמו כן, לא ראיתי איזכורים של חברות נוספות בתחום על כוונה להציע לקהל הרחב אפשרות לרכוש את הK70 בגרסאות שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העצה :).

המקלדת הזו נראית לי כמו צעצוע. לא התחברתי למקשי המולטימדיה, הSpacebar ממש לא לטעמי, כל עניין הלדים נעשה באמצעות המקלדת ואין אפשרות לשמור את ההגדרות על המחשב - אין לה תוכנה תואמת שזה חיסרון משמעותי בשבילי. נוסף על כך, העיצוב שלה ממש old-school והיא מגיעה עם שנה אחת אחריות בלבד.

היתרון היחיד שאני רואה בה זה הסוויצים החומים ותאורת לד.

אשמח לקבל תגובות נוספות :cognee:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימושים העיקריים שלי הם בעיקר כתיבת קוד ומלל ולעיתים רחוקות מאד משחקים.

כרגע יש לי מקלדת ממברנה: Media Keyboard 600. (אם היא רק הייתה מכנית ועם לדים, היא הייתה מושלמת)

יש לי צורך במקלדת מכנית עם תאורת לד (עובד בלילה עם מחשב....), מקשי מולטימדיה ושתהיה שקטה כמה שאפשר(מישהו אמר Cherry MX Brown?)

לפי השימושים שציינת, אין לך צורך במקלדת מכאנית. אתה צריך מקלדת טובה ושקטה עם תאורה. אולי אתה רוצה מקלדת מכאנית, אולי ממילא מקלדת שתענה על דרישותיך תהיה מכאנית, אבל צורך אמיתי אין כאן, לשימושים שציינת.

סתם pet peeve שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לחפור ימים רבים ברשת על מקלדות מכניות, יש כל כך הרבה אופציות שזה באמת יכול לתסכל כי אי אפשר להרגיש ולנסות את כולם

ובכל זאת מדובר בסכום מכובד למקלדת.

אני יכול לתרום לדילמה שלך את הניסיון האישי שלי עם ה-G710 שקניתי אחרי חפירות והשוואות רבות שעשיתי בין כל הדגמים, ואחרי מספיק זמן

של שימוש אני מרגיש שעשיתי את הבחירה הנכונה לפחות במקרה שלי.

מקלדת מאוד נוחה בהקלדה מרובה, לא רועשת כלל אך עדיין נותנת את הטיקטוק המכני הנעים לאוזן, תאורה ברורה ונעימה, מקשי מקרו רבים

שמבחינתי כיום זה MUST, וכן גם מגיעה עם עברית שזה לא מזיק. אני אישית לא נתקלתי בבעיות עם גלגל הווליום ודווקא אני מוצא אותו נוח ביותר

לשימוש, אני אישית לא חוויתי תקלות בתאורה או כל תקלה אחרת. אבל כמו שציינת המוצר מגיע עם אחריות מכובדת לכן שברגע שקנית ממקום שיודע לתת

שירות לטעמי אין לך ממה לחשוש.

בקיצור קשה לי להאמין שתתאכזב מהמקלדת הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי השימושים שציינת, אין לך צורך במקלדת מכאנית. אתה צריך מקלדת טובה ושקטה עם תאורה. אולי אתה רוצה מקלדת מכאנית, אולי ממילא מקלדת שתענה על דרישותיך תהיה מכאנית, אבל צורך אמיתי אין כאן, לשימושים שציינת.

סתם pet peeve שלי.

QttP,

אני משתמש במקלדת שעות רבות במהלך היום ולכן התאמת המקלדת היא קריטית בשבילי. היא צריכה לשרוד שעות על גבי שעות כל שבוע, ביום ובלילה, עם לדים דולקים וכבויים. שיפור מהירות ההקלדה גם אם הוא הקטן ביותר אומר שהתפוקה שלי תעלה פר יום. אחרי שיצא לי להרגיש מקלדת אחת או שתיים(די פשוטות למען האמת אבל עדיין מכניות) אני יודע שזה הדבר שאני צריך לעבודה אינטנסיבית מול המחשב.

Roy,

תודה רבה על ההתייחסות, האם יש די תאורה בלילה? ברור לי שמקשי המקלדת מוארים באנגלית. האם העברית על המקלדת זו חריטת לייזר? האם רואים את האותיות בבירור בלילה?

יצא לך בטעות ללחוץ על מקשי הG במקום על מקש הEsc?

האם אתה מרגיש פספוס כלשהו ביחס לK70? ממה אתה לא מרוצה במקלדת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקלדת הזו נראית לי כמו צעצוע. לא התחברתי למקשי המולטימדיה, הSpacebar ממש לא לטעמי, כל עניין הלדים נעשה באמצעות המקלדת ואין אפשרות לשמור את ההגדרות על המחשב - אין לה תוכנה תואמת שזה חיסרון משמעותי בשבילי. נוסף על כך, העיצוב שלה ממש old-school והיא מגיעה עם שנה אחת אחריות בלבד.

אז ככה:

המקלדת הזו רחוקה מלהיות צעצוע, זה מוצר סופר איכותי. אני אומר את זה כי יש לי את ה Shine 3 ואני מרוצה ממנה עד הגג.

בנוגע למקשי המולטימדיה, לא כ"כ מבין מה זה "לא התחברתי אליהם" - זה לא ספר הרפתקאות, הם עובדים ו(לדעתי) זה הדבר היחידי שחשוב בהם.

אם הספייס בר לא לטעמך אתה יכול לכבות את הלד שלו וככה הוא לא יפריע לך.

בנוגע למיקום שבו נשמרים הפרופילים שלך, מה אכפת לך? אתה יכול להגיע אליהם בלחיצת כפתור/ים ואין צורך בעוד תוכנה שרצה לך ברקע כל הזמן ומתרסקת מדי פעם כדי להוסיף פלפל לשימוש שלך במחשב.

עיצוב אולד סקול? זו מקלדת, (שוב, לדעתי) כמה יותר משונה ככה פחות נוח.

לגבי האחריות, מבטיח לך שאתה לא צריך יותר מזה, היא בנויה כמו טנק.

לסיכום: נשמע כאילו הG710+ מתאימה לך בול למרות שאני ממליץ בחום על הדאקי. אגב, יש טונה תלונות ברשת על הG710+, בעיקר כפתורים באיכות נמוכה שנשברים או לא מגיבים טוב. על הדאקי לא שמעתי אף ביקורת שלילית ועשיתי מחקר שלם לפני שקניתי אותה.

אם אתה גר בגוש דן אתה מוזמן לכוס קפה וכמה לחיצות כדי להתרשם מהדאקי שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקשי מולטימדיה נוחים יש לך במקלדות כמו הMedia Keyboard 600 שלי, בLogitech G710, בK70 בDAS professional 4. הכוונה בנוחים היא שאתה לא צריך ללחוץ על מקש נוסף על מנת לבצע "פעולת מולטימדיה".

מה שייחודי למקלדות שציינתי זה שהשליטה בווליום אצלם נעשית על ידי גלגלת. לא יודע אם יצא לך פעם להשתמש במקלדת כזו אבל לאדם ששומע הרבה זה ממש משמעותי.

נקודה טובה לגבי שמירת הפרופילים. אם כי צירוף של השניים לדעתי מנצח. העיצוב שלה די מזכיר לי מקלדות מכניות ישנות. אנחנו היום בשנת 2015 :party0023:.

אם נחזור לנושא האחריות. לי באופן אישי היא מאד חשובה. חברה שתתן לך 3 שנות אחריות אומרת משהו על המוצר שלה לעומת חברה שנותנת שנה בלבד. אתה כלקוח תמיד תרצה לדעת שיש חברה שעומדת מאחורי המוצר שאתה קונה. יכול להיות שבמקרה של המקלדת הזו היא באמת אמינה אבל שנה אחריות זה באמת משהו שקשה לי לקבל.

מודה לך על ההזמנה לכוס קפה :) אני נוהג לשמוע דעות שונות ורק לאחר בחינה של סך הדברים אני החלטה. ייתכן שאקפוץ להתרשמות מתישהו. אולי יסתבר שטעיתי :beerchug:.

אגב, לדעתי הDAS מדהימה בעיצוב שלה. הוא פשוט, מודרני, כפתורי שליטה נגישים, סוויצים חומים והדבר הגרוע בה זה שאי אפשר לעבוד איתה בלילה :kopfpatsch:.

חשבתי כבר שמצאתי את האחת שלי :P...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש ב DAS Ultimate Keyboard עם MX BLUE כבר 3.5 שנים, ופשוט אוהב את המקלדת הזאת.

אני לא אשפוט, אבל אם אתה עובד יום ולילה על המחשב רצוי וכדאי ללמוד הקלדה עיוורת. ככה לא תצטרך לדים, וזה ישפר באופן ניכר את מהירות ההקלדה.

בתקופה שכתבתי קוד כל היום במשך כמה חודשים, למדתי הקלדה עיוורת לחלוטין באנגלית ובעברית, ולכן כשראיתי את האולטימייט פשוט התאהבתי.

איכות הבניה שלה מעולה, עם הדאקי אין לי ניסיון, אבל אני יכול לומר שגם ה DAS בנויה כמו טנק.

אישית אני פחות מתחבר לכל הגימיקים של הלדים, זה לא לטעמי. עיצוב מינימליסטי ויפה זה מה שאני אוהב. ה DAS עונה על זה.

ה DAS 4 נראת לא רע, אבל מעבר לתוספת הקטנה מצד ימין למעלה היא עדיין נראת כמו מקלדת אולד סקול (זה גם מה שאני אוהב בה), כך שקצת לא ברור לי למה הדאקי לא מתאימה.

עוד אופציה לדעתי זאת הModel S Professional. נראת טוב, ולמרות ה-FN יש לך את כל כפתורי המולטימדיה שאתה צריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקלדת ממברנה טובה בהחלט מספיקה לכתיבה. זה לא שמכאנית פחות טובה (אולי חוץ מעניין הרעש), אבל הן פשוט יקרות בצורה בלתי-פרופורציונלית לתועלת שהן מביאות בהקלדה פשוטה. ברגע שמוסיפים דרישות אחרות, כמו תאורה, מקשי מקרו, גיימינג - זה כבר סיפור אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם ה-Ryos MK, והיא מדהימה: כל מקש הוא מקש מאקרו, כל מקש עם כפל אופציות, מאקרואים מיוצרים on the fly תוך כדי משחק בעזרת צמד מקשים בלי לצאת מהמשחק, פשוט תענוג.

אני לא אוהב את עניין התאורה, אז קניתי את ה-Ryos MK הבסיסית. החסרון (והיתרון) הוא שמדובר במקשים מכניים מסוג Black שעובדים ממש טוב במשחקים, כי כל כפתור מורגש, אבל בכתיבה מהירה כל מקש דורש קצת מאמץ עם האצבע. זה דרש קצת זמן להתרגל, אבל עכשיו אני כותב בקצב גבוה בלי בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חשבתי על ה DAS 4 בלי הכפתורים (כי זה מה שמוכרים בארץ), אבל אני לא יודע אם זה יציק לי או לא שאין כיתוב עליהם (למרות שאני מקליד עיוור בלי בעיה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...