FHD vs QHD גודל 27 עם כרטיס מסך גבולי - עמוד 2 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

FHD vs QHD גודל 27 עם כרטיס מסך גבולי

furyanaor

Recommended Posts

בתאכלס אני לא עובד עם ריבוי הדורש פריסה רחבה כפי שאתה מציג ולכן ספליט לא מתאים לצרכים שלי .

אבל אילו היתה לי רזולוציה גבוה מFHD אז הייתי יכול להרשות לעצמי לתת לפורום ולפייס זום גדול יותר מ150% ועוד להשאיר לי שוליים לדברים ברקע

מה שהיה עשוי לשפר את חווית הגלישה המרחב העבודה במשחב .

ואתה צודק בנוגע למשחקים ספציפיים, ציינתי שזה יגביל אותי רק בכבדים ושאלתי עד כמה נורא יהיה לשחק FHD על גבי QHD . . עדיין לא זכיתי לתשובה חד משמעית בנושא :x

בתאלס אם זה לא היה כלכך יקר משמעותית אז הייתי הולך על הQHD, אבל בשל המחיר אני חושב שעדיף להדחות את העניין הזה לחלוטין ולתת ל4K לנחות כאן ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
שאלתי עד כמה נורא יהיה לשחק FHD על גבי QHD . . עדיין לא זכיתי לתשובה חד משמעית בנושא :x
וגם לא תזכה, בחיים. אז אם זה מה שמעכב את ההחלטה שלך, כדאי שתוותר. :)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרבה הצער זה לא כך.

ראשית, QHD זה לא 4*FHD אלא 4*HD. אם אתה מריץ משחקים בHD (כלומר 1280X720), אז כן - כל פיקסל הוא בדיוק 4 פיקסלים.

חוץ מזה, מסתבר שגם במנות שלמות של הרזולוציה הטבעית מסכי LCD לא נראים חדים כמו בטבעית, והסיבה זה לא רק גודל הפיקסלים. ככל הנראה יש כל מיני החלקות והתאמות ברמת התת-פיקסל, שעובדות בצורה אופטימלית כשכל פיקסל מורכב מ3 תת-פיקסלים פיזיים (ולא 12).

לא שאני חושב שבמשחקים זה כזה נורא, אבל יבואו מספיק אנשים שיטענו שכן, ומסיבה זו הוא לא יקבל תשובה חד-משמעית, כמו שאמרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן כן. לא ציפיתי לתושבה חד משעמית אלה ציפיתי להגיע להחלטה חד משמעית בנושא בעזרת הפלורליזם שבדיון.

הבעיה שנתקלתי כאן רק בשתי תגובות בלבד העונות על השאלה הספציפית ולכן קצת קשה לגבש דעה.

ואתה צודק לחלוטין בנוגע לעניין ה4פיקסלים וגם אם זה כן היה 4 פיקסלים (למרות שזה לא) זה עדיין לא חד משום מה ונתת כאן איזה פירוט, אולי אפשר לקרוא על זה איפה שהוא בהרחבה ?

מה כן שניהם בפורמט 16:9 ולכן לא חל עיוות תמונה ככה שמהבחינה הזו הכל בסדר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה היה מסך וכל פיקסל מתרגם ל 4 בדיוק, זה היה חד כמו מסך FHD. אני גם משתמש במסך QHD, לפעמים משחק ב FHD, לדעתי לא נורא בכלל. השימושיות הרבה יותר טובה בעבודה כללית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, בתאוריה זה צריך להיות ככה, אך יש טענות מנוגדות. למשל פה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Native_resolution

יש את הפסקה הבאה (למרבה הצער, ללא שום אזכור מקורות, אז אי-אפשר לדעת כמה זה נכון):

n theory, some resolutions could work well, if they are exact multiples of smaller image sizes. For example, a 1600×1200 LCD could display an 800×600 image well, as each of the pixels in the image could be represented by a block of four on the larger display, without interpolation. Since 800×600 is an integer factor of 1600×1200, scaling should not adversely affect the image. But in practice, most monitors apply a smoothing algorithm to all smaller resolutions, so the quality still suffers for these "half" modes.

זה כנראה נושא שעוד לא נחקר מספיק, כי עד לאחרונה זה לא ממש היה רלוונטי במרבית המקרים. נדירים האנשים שירצו להריץ מסך על חצי (רבע) מהרזולוציה שלו, כי עד הופעת מסכי ultra-high-res, הרזולוציה המתקבלת מחלוקה ב2 היא נמוכה מידי.

כעת, צריך להיות קל מאוד להשוות. לוקחים מסך "24 FHD ו"24 UHD ומשווים את שניהם בFHD. זה אותו גודל פיזי, אז כל הבדל בולט יהיה קל לזיהוי. אנסה לארגן לעצמי איזו השוואה כזו. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שזה רעיון טוב.

הרבה בעיות היו נפתרות אם היה אפשר לקחת מסך 27" ומעלה עם רזולוציה 1440P, ולהציג עליו 1920X1080 רק במרכז המסך, בלי להשתמש בשאר הפיקסלים מסביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח לא אתה מבלבל כי הדיון מדבר על 27QHD או 27FHD אף אחד לא דיבר על 24 . .. .

אגב אני הוא פותח הדיון וכן כבר הספקתי לחשוב על זה כסוג של פתרון טרם פתיחת הדיון. הבעיה היא כמובן שזה לא 27 אלה 24 .

(אגב זה לא כלכך מדויק אבל לא משנה)

בקיצור איך נראה FHD על גבי מסך QHD ? סביר סביל או עדיף כבר לוותר על התענוג לחסוך איזה אלף שקל ולהסתפק בFHD אורגינל ?<

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...