קצת ידע חיוני על יחידות הזיכרון של המחשב לצורך ביצוע OC. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קצת ידע חיוני על יחידות הזיכרון של המחשב לצורך ביצוע OC.

felixil

Recommended Posts

מצאתי לנכון להעלות קצת מידע על יחידות התזמון השונות של יחידות הRAM לטובת ביצוע OC נכון או סתם כדי לדעת לקנות את היחידות הזיכרון הטובות ביותר בשוק.

(סליחה - לא היה לי זמן לבצע עריכה למידע) .

(למי ששואל איך הגעתי לנושא? אז ראיתי שOC למעבד לא נותן יותר מיד. לעומת זאת OC לזיכרון השפעתו רבה יותר עבורי (הרחיב אם זה מעניין משהוא)).

הזיכרון של המחשב שלנו או RAM כפי שהוא נקרא בדרך כלל, כל כך הרבה מספרים מה זה אומר?

יחידית הזיכרון של המחשב RAM משתמש במגוון של תזמונים (יחידות זמן) בפעולתו. תזמונים אלה בדרך כלל בעלי שמות מאוד מעורפלים (כמו TCL, tRCD, TRP, וTras). אתה יכול גם לשמוע במונחים כמו CAS וRAS.

כל יחידת זיכרון רשומים מספרים אלה ע"י היצרן כמו 7-8-7-24, אבל הם אף פעם לא באמת הסבירו לנו מה באמת הם אומרים, ולכן רוב האנשים בדרך כלל אין לי מושג למה הם רשומים וכיצד הם משפיעים על חביון RAM שלהם או ביצועים.

ובכן, אנחנו הולכים לתקן את הבעיה הזו היום על ידי פירוט מידע על ארבעת התזמונים עיקריים, שתצטרכו לדאוג כשאתה מעוניין לבצע OC לזיכרון שלך, או שסתם בא לך לקנות את הזיכורן האיכותי ביותר שקיים בשוק.

ראשית, איך הזיכרון מאורגן?

מערכת הזיכרון של המחשב בנויה בצורה של בלוקים (שורות ועמודות),בדומה מאוד לגיליון אלקטרוני Excel, המורכב משורה ועמודה כך יחידות הזיכרון (RAM) מאורגן כרשת של שורות ועמודות.

כדי להפעיל שורה של זיכרון RAM, אנחנו צריכים לשלוח את בקר הזיכרון את הכתובת שמורכבת משורה ועמודה יחד. (זכור זאת להמשך כתובת = עמודה+שורה).

חשיבה על זה ככה יעזור לך להבין מה התזמונים, עכשיו ניתן לעבור להסביר יחידות התזמון השונות.

כמה סוגי תזמון יש? ומה חשוב לי לדעת?

יש להתמקד תמיד בארבעה סוגי תזמונים החשובים ועיקריים (tCL, RAS, tRP, tRAS ) על שאר יחידות התזמון (אם אתה מתעקש לשאול) אפשר לסכם זאת במשפט אחד שמגוון התזמונים הנוספים, הם לבסוף יחד מרכיבות את ארבעת יחידות תזמון החשובות, לכן מאמת לא מצאתי סיבה להרחיב עוד.

חשוב לציין שכלל 4 סוגי מערכות התזמון קשורות בקשר ישיר לכמות הזיכרון ולמהירות הזיכרון, כך שככל שגודל הזיכרון או מהירותו תהיה גדולה יותר ערך יחידת התזמון תגדל. היוצר לנו מערך של משולש שווה שוקיים:

חשוב לדעת: שככל שערכים יהיו נמוכים יותר (בארבעה התזמונים הקראים) בגודל יחידת זיכרון גדולה כך הדבר יעיד על איכות זיכרון טובה. וגם המעודפת לOC. ככל שהמספרים נמוכים יותר כך יכולת שלך לבצע OC יציב וטוב לזיכרון תעלה.

מה הוא בכלל תזמון ?

כל יחידות התזמון נמדדות בננו שניות שהם חלקית השנייה.

כל סוג של תזמון בודד דוגם פעולה מסויימת ביחידת הזיכרון.

כל יחידות התזמון תומכות ומרכיבות תזמונים אחרים. לדוגמא tRAS שמורכב מ חיבור של tCL + tRCD + tRP (דוגמא זאת נכונה עד בDDR4 בוצע שינוי).

אוקי הבנתי מה אני צריך לדעת, עבור לתכלס....

CAS Latency (tCL) : זהו תזמון הזיכרון החשוב ביותר. CAS כמה מחזורי שעון (ננו שניות) יהיה לנו לחכות לצורך זהוי העמודה בין כלל עמודת הזיכרון.

Row Address (RAS): יחידת תזמון שדוגמת לנו איתור שורה במרחב התאים בזיכרון. נצטרך לחכות זמן שיחידת הזיכרון תזהה את השורה המתאימה.

סיכום ביניים: לצורך תזמון כתובת (המורכבת מעמדה ושורה) נצטרך לחבר שני יחידות תזמון שהם tRCD + TCL כדי לדעת מה המהירות הזיכרון שלנו.

Row Precharge Time (tRP): זהו יחידת תזמון של הזיכרון למעבר מכתובת X ל Y (מכתובת קיימת). משמעות הדבר שהוא מורכב מחיבור יחידות הזמן TRP + tRCD + .

Row Active Time (tRAS): זמן שורה פעיל (Tras) - יחידת תזמון לקריאת מידע, זהו המספר המינימאלי לתזמון (מהירות\הזמן) שיחידת הזיכרון צריכה לגשת למידע זה אחר זה. בדרך כלל זה צריך להיות גדול או שווה לסכום של שלושה כלומר (Tras = + tRCD + TRP).

השמח להארות (לא שגיאת כתיב, הכוונה להערות בונות) או לסתם תודה.

נ.ב - בעתיד אפרסם את התוצאות המרשימות של ביצוע הOC שביצעתי על סמך המידע הנ"ל. (מנסה לשבור את מחסום ה2400MHZ ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב - בעתיד אפרסם את התוצאות המרשימות של ביצוע הOC שביצעתי על סמך המידע הנ"ל. (מנסה לשבור את מחסום ה2400MHZ )

עם הזכרונות שלך זה לא אמור להיות בעייה . תנסה 8-12-8-28 1.85V 2400MHZ

]
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה הבחנת שOC לזיכרון יעניק לך יותר ערך מוסף מאשר למעבד ? מה השימושים שלך ?

אוקי אז כך, השימוש שלי הוא בעיקר סימולציות של מערכות הפעלה (VM), ומשחקים .

שמתי לב שככל שבמעבד מפנה נתונים לזיכרון גורם לCPU להיות פנוי יותר לבצע חישובים נוספים דבר שמגביר את הביצועים. וזה מאפשר לי לעבוד על יותר מערכות בו זמנית.

ועוד שהיציבות נשמרת, ללא תוספת חום וכו' בקיצור, פרקטי יותר. (אני בטוח שזה לא עומד בתחרויות OC למיניהם ולא ייתן ציון גבהה בבדיקה).

יש גם תוספת מעניינת וזניחה כמובן, של ירידה קלה של טמפרטורת הCPU בזמן מאמץ ( אם זה מעניין משהוא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נ.ב - בעתיד אפרסם את התוצאות המרשימות של ביצוע הOC שביצעתי על סמך המידע הנ"ל. (מנסה לשבור את מחסום ה2400MHZ )

]

עם הזכרונות שלך זה לא אמור להיות בעייה . תנסה 8-12-8-28 1.85V 2400MHZ

אוקי אז כך, המטרה שלי בשלב זה לבצע OC לזיכרון בלי לעלות את V למקסימום, כדי למנוע חימום יתר של הזיכרונות.

שאלה: האם מעל 1.65V מומלץ לקנות מאווררים לזיכרונות?

כרגע אני על 2400MHZ 11-12-12-35 1.52V.

הבעיה שלי שכל הרצות טסטים עוברים בהצלחה כולל prime95 רץ 10 דקות ללא שגיאות. אבל למרות הכל בהרצה של משחק לפעמים המחשב נופל. עדיין לא ברורה לי הסיבה. (פתוח לרעיונות).

מעוניין בעתיד לעבור לעבור את ה 2400MHZ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

אוקי הגעתי ליציבות שחיפשתי, כרגע עומד על 2400MHZ 11-12-12-23 1.52V הורדתי את (tRAS) למינימום האפשרי, עובד נהדר (לא יודע איך לצרף בפורם הזה. חבל לי).

חשוב לציין שמהירות זאת ללא כל תוספת חום למערכת (שזה באמת מדהים).

עכשיו אני פתוח להצעות לעבור למהירות הבאה: 2600MHZ הבנתי (בדיקה בגוגל) שעם לוח כמו שלי, הצליחו להגיע למקסימום 2800MHZ (מקווה לעבור זאת) .

shar00750 - תודה, הנסה עוד יומיים לבצע את ההצעה שלך . (כרגע בבדיקות יציבות) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם סטוק של הזכרונות את יכול לעבוד גם עם מתח של 1.8V , אין לך מה לפחד. תנסה 9-11-11-24 עם 1.75V 2400

ניסיתי את ההצעה שלך המחשב לא עולה ועם עולה לא יציב.

התצורה שעובדת היא 11-12-11-23-2T על 1.65V אבל בעיה קלה בגרפיקה ניראה לי שהוא קצת מרצד, 1.52V-1.5V תקין, ממשיך לבדוק את הנושא.

פתוח להצעות עבור מהירות 2600mhz ומעלה . (לבינתיים ללא הצלחה) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לTAOTAO,

מהירות 2600 נפרצה, 2600MHZ 14-17-17-39 יציבות: טוב מינוס. הדרך היחידה שלי להגיע למהירות הזאת היא ע"י הורדת המתח החשמלי ל 1.3V. האם יש הסבר לזה ? היגיון שלי אומר שזה אמור להיות הפוך ?

(מתח גבוהה = לתדר גבהה יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להלן OC MEMORY שהגעתי עד עכשיו, מזיכרון G.skill 1600MHZ 7-8-8-24-N2.

עובד חלק בכל המהירויות עד למעל 2400MHZ ,

2400MHZ - 10-12-12-31 1.65V : עובד טוב מאוד + .

תואם בצורה מלאה לביצועים של הזיכרון : http://www.gskill.com/en/product/f3-2400c10d-8gtx

2600MHZ - 11-13-13-39 1.5V : כ.טוב מינוס, יציבות מינוס גדול(לא לעבודה רציפה בכלל).

2666MHZ - 15-13-13-40 1.275V - עושה חרקירי לעצמה (מונח יפני) מתרסקת לפנים. קשה לי לייצב אותו בגלל הוולט הנמוך ...

שימו לב שככל שאני מוריד את VOLT אני מצליח לעלות את המהירות דבר שלא ברור לי עד עכשיו (ניראה כאילו שעולים מעל 2400MHZ יש נקודת שבר ברכיב).

אם למישהו יש עצה בנושא השמח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...