גרעין איראני ונאום ביבי בקונגרס - - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גרעין איראני ונאום ביבי בקונגרס -

Second Edition

Recommended Posts

• תגובות 214
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לפעמים צריך לדעת איך למקסם את הסיטואציה התוצאה הרי הייתה ידועה מראש לא?

היה ברור שאובמה מאוד רוצה הסכם, ואם הוא לא יגיע להסכם זה ממש לא בגלל הצעקות והבכי של ביבי.

יכל ביבי לפחות למקסם רווחים. דבר עם אובמה תגיד לו בדלתיים סגורות שאתה מבקש שיכללו בהסכם סעיפים א, ב, ג.

תגיד לו שאתה מוכן להנמיך פרופיל בתמורה ל30 נוספים נניח, ועוד כמה מערכות טילים, והגדלה משמעותית של הסיוע ל10 שנים הקרובות כדי לבנות כוח משמעותי יותר.

לא הביבי ישר הילך ויצעק ויבכה והתבכיין, אבל בתכלס לא יעשה שום דבר אפקטיבי. רק יאכיל את הטיפשים בלוקשים שלו בלי שום מעשים פרודוקטיבים בשטח. לאחר שנסיונותיו יכשלו הוא יגיד שאם הוא לא היה צועק ובוכה ובלה בלה בלה ההסכם היה גרוע אף יותר.

תמשיכו לאכול את הלוקשים של ביבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקשיב לי. תמשיך להקשיב לראש הממשלה שלך עד עכשיו הישגיו הם:

1. חיזבאללה התעצם משמעותית בשנים האחרונות. כן כן תאשימו את ההסכם של ציפי, אבל ביבי אם רק היה מוצא את זוג האשכים שלו יכל לבצע פעולות בשטח כדי לשנות את המגמה הזו. לצערנו הוא עדיין לא מצא אותם.

2. חמאס גדל והתעצם. כן כן תאשימו את ההתנתקות, אבל אני לא שוכח את ההתבטאות של ביבי שהוא "ימוטט את שלטון חמאס". עברו כמה שנים, שני ונראה לי ששלטון חמאס התחזק בטח לא מוטט. שוב פעם הביבי יאשים את קודמיו כי הוא כנראה לא יכול לשנות מציאות בשטח.

3. איראן התקדמה משמעותית לפצצה ללא רסן. עד כדי כך התקדמה שאם אובמה הדביל לא היה חותם איתם על ההסכם הנוראי הזה יש מצב שבעוד יום שבוע חודש היינו מגלים שיש להם פצצה. ביבי חוץ מלצעוק להפחיד ולהתבכיין לא עשה כלום. שוב כנראה בגלל שהוא עדיין לא מוצא את אותם זוג אשכים.

4. יחסים גרועים עם נשיא ארה"ב, מי שחושב שזה לא השפיע על ההסכם מוזמן להתאשפז במוסד הקרוב לביתו. לא נראה לי שבוש היה ממדר ככה את שרון או אולמרט. האשמה של ביבי במצב היחסים זהה לאשמה של אובמה. בכל הנוגע להסכם הוא נתן לו את כל הסיבות למדר ולא להתייחס אליו כלל. אתם יודעים מה יקרה עכשיו? ביבי יגיע לביקור בבית הלבן ועם הזנב בין הרגליים יבקש והרבה. במקום לעשות זאת מעמדה של מיקוח הוא יבקש נדבות מהאדם שהוא כל כך מתעב.

אני שואל אותכם. איך ביבי קידם אותנו?

חוץ מלהאשים את קודמיו בכל הרעות החולות שהוא לא מצליח לפתור הוא פשוט לא עשה כלום.

ראש ממשלה שלא יכול לשנות מציאות דרך מעשים בשטח הוא ראש ממשלה גרוע ומסוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנאדם פשוט היה צריך לעשות קולות של שלום, עם הפלסטינים ולתלות את המשך התהליך באירן.

אבל ביבי הוא פוליטקאי. לכן הוא העדיף לשחות בביצה של וושינגטון, ע"פ לדאוג לעם שלו.

עכשיו, תהיה מעל ראשנו פצצת גרעין אירנית. אלא אם יצליחו למנוע אותה.

העיקר שמחאו לו כפיים.

רה"מ ליצן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התתחלתי לכתוב תגובה מפורטת לפרקש אבל באמצע הבנתי שמי שהתגובה שלו לאירועי היום היא "רק לא ביבי" כנראה שאירן לא עומדת בראש דאגותיו. חבל לבזבז את הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא "רק לא ביבי" ..

זה פשוט משבר, בשיא הרצינות - משבר, שאלה הם "המנהיגים" שלנו.

פשוט בושה.

כולם זגזגנים !. כולם תת רמה !.

אתה רוצה שאני אוכיח לך את זה ?.

מי מהפוליטיקאים, העלאק מנהיגים שלנו, דיבר על פרשיית פישר ?. מי מהם דיבר על גל בק ?.

ערימת לא-יוצלחים, פחדנים, אנורקסים וחדלי אישים. נבחרי ציבור עלאק.. צריך לזרוק את כל אלה שאפילו לא התבטאו בפרשיות האלה לצינוק או להגלות אותם מישראל ..

התשובה היא שעל פרשיית פישר דיברו רק שלושה נבחרי כנסת .. (משה מזרחי ועוד שניים, האחת מהשמאל והשני חרדי, שאינני זוכר אותם אפילו ..)

על גל בק, דיברה רק אחת תמר זנדברג..

פשוט זוועה .. איפה נבחרי הציבור ואיפה הציבור ?.

הציבור נכלא ונסחט ע"י פישר,רות דוד ודומיהם.

הציבור נדרס למוות .

בזמן ש"נבחרי הציבור", טוחנים איזה סטייק או יוצאים לאיזו חופשה על חשבון המשחד התורן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התתחלתי לכתוב תגובה מפורטת לפרקש אבל באמצע הבנתי שמי שהתגובה שלו לאירועי היום היא "רק לא ביבי" כנראה שאירן לא עומדת בראש דאגותיו. חבל לבזבז את הזמן.

התחלתי לכתוב תגובה מפורטת לag43 אבל באמצע הבנתי שמי שהתגובה שלו לאירועי היום היא "רק ביבי" כנראה שאירן לא עומדת בראש דאגותיו. חבל לבזבז את הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זו התגובה שלי:

מדהים שישראל לא מוזכרת כלל בהסכם הזה. ממליץ לקרוא על צ'כוסלובקיה ב1938, יש הרבה קווי דימיון.

אתה מוזמן לתת תגובה עניינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אנלוגיה בולטת אף יותר היא ההשוואה בין ההתנהלות הכוללת של ממשל ארה"ב כיום להתנהלות הבריטית בתקופת המנדט. בתחילה, הבריטים הדגישו את מחוייבותם לקיום מטרת המנדט ולהקמת מדינה יהודית - אך במהרה ממשלת בריטניה החליטה הלכה למעשה שהתועלת עבורם בקיומה של מדינה שכזו זניחה לעומת התועלת שהם עשויים להפיק מברית עם העולם הערבי, ולו עקב היחס המספרי בין האוכלוסיות, השטח והמשאבים. העמדה הרשמית שהם הקרינו כלפי שאר העולם המערבי נשארה כשהיתה בתחילה, אבל כלפי העולם הערבי הם הקפידו על הקרנת מדיניות של תמיכה בהם ועל התעללות ביהודים על מנת לרצות את מדינות ערב. כמובן שההערכה שלהם היתה שגויה מיסודה - הערבים לא נהיו בעלי ברית של בריטניה ואף תמכו בגרמנים במלחמת העולם הבאה, אבל מסתבר שהעובדה הזו לא מונעת מארה"ב של היום לעשות את אותו השיקול בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זו התגובה שלי:

אתה מוזמן לתת תגובה עניינית.

השוואה מגוחכת. על צה"ל שמעת?

מאזן הכוחות של צה"ל מול צבאות האזור "קצת" שונה משל צ'כוסלובקיה מול גרמניה ורוסיה של שנות ה30.

- - - תגובה אוחדה: - - -

מאזן הכוחות של צה"ל מול צבאות האזור (או מה שנשאר מהם) "קצת" שונה משל צ'כוסלובקיה מול גרמניה ורוסיה של שנות ה30.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו מה שתגידו על אובמה, הוא לפחות לא פוליטיקקי פחדן שבורח מהכרעות קשות. האיש פועל מהשקפת עולם שדיפלומטיה קשוחה תמיד עדיפה על הפעלת כוח צבאי, אבל בסופו של דבר האמת המרה החא שלא נשאר הרבה מהקשיחות בהסכם הסופי, ולהאמין שזה הסכם שמבוסס נטו על פיקוח נוקשה יהיה מגוחך לאור הפרטים הטכניים. אבל להאשים את אובמה והאירופים זה הכי קל, אני לא רואה אף אחד תוהה לגבי התרומה של ידידותינו האמיצות רוסיה וסין לעניין. אותם מעניין לדפוק את המערב לא פחות מאשר האינטרס המשותף לאלף את אירן, הרי יש פה כ"כ הרבה אינטרסים גיאופוליטיים מנוגדים שגם אם ההסכם היה נכשל ואובמה היה מוכן לתקוף, זה בחיים לא היה מצליח לעבור במועצת הביטחון, ולא קשה לנחש מי הייתה מטילה את הוטו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגוחך שבאחד המתקנים חצי מהצנטריפוגות יסתובבו על ריק, ופקחים יוכלו לעשות ביקורת זאת רק אחרי שיודיעו מראש קרוב לחודש.

ההסכם קובע שאיראנים יהיו מרחק שנה מפצצה.

בעולם השקר אולי.

בעולם האמת הם יגיעו לכך בעצימת עיניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאזן הכוחות של צה"ל מול צבאות האזור "קצת" שונה משל צ'כוסלובקיה מול גרמניה ורוסיה של שנות ה30.

- - - תגובה אוחדה: - - -

לפעמים אני תוהה אם אתה יודע לקרוא. ההשוואה נערכה בין היחס של המעצמות של אז להיום. כמו אז גם הן היו "מחוייבות" לשלום צ'כוסלובקיה ומכרו אותה כי חשבו שזה יציל אותם מללכלך את הידיים. אגב, הכח הצבאי של צ'כיה היה חזק מאוד והגנרלים הגרמנים הודיעו שוב ושוב להיטלר שאין להם שמץ של סיכוי לעבור את הביצורים המערביים. ההסכם של המעצמות פשוט נתן את הביצורים הנ"ל וחלק נכבד מצבא צ'כיה להיטלר במתנה.

תגידו מה שתגידו על אובמה, הוא לפחות לא פוליטיקקי פחדן שבורח מהכרעות קשות. האיש פועל מהשקפת עולם שדיפלומטיה קשוחה תמיד עדיפה על הפעלת כוח צבאי, אבל בסופו של דבר האמת המרה החא שלא נשאר הרבה מהקשיחות בהסכם הסופי, ולהאמין שזה הסכם שמבוסס נטו על פיקוח נוקשה יהיה מגוחך לאור הפרטים הטכניים. אבל להאשים את אובמה והאירופים זה הכי קל, אני לא רואה אף אחד תוהה לגבי התרומה של ידידותינו האמיצות רוסיה וסין לעניין. אותם מעניין לדפוק את המערב לא פחות מאשר האינטרס המשותף לאלף את אירן, הרי יש פה כ"כ הרבה אינטרסים גיאופוליטיים מנוגדים שגם אם ההסכם היה נכשל ואובמה היה מוכן לתקוף, זה בחיים לא היה מצליח לעבור במועצת הביטחון, ולא קשה לנחש מי הייתה מטילה את הוטו.

אובמה הוא חתיכת פחדן עלוב שכל מה שעניין אותו הוא "להשאיר חותם" ולא ללכלך את הידיים. כבר ראינו מה יוצא מגישות צ'מברלייניות כאלו. במילותיו האלמותיות של צ'רציל: "בריטניה יכולה הייתה לבחור בין חרפה למלחמה, היא בחרה בחרפה ותזכה במלחמה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...