בדיקת ביצועי רשת - האם רק צב"ד יעשה את העבודה ? - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בדיקת ביצועי רשת - האם רק צב"ד יעשה את העבודה ?

digitalseeker

Recommended Posts

התבקשתי לבדוק האם תשתית מסויימת באמת תעבוד ב10Gbit לשנייה.

חיברתי שני סויצ'ים בתשתית האופטית המדוברת, 3850 עם SFP-10G-LRM, הלינק עלה, אין שגיאות.

חיברתי לכל סויצ' שרת עם WIN 2K8 R2 וכמובן כרטיס 10G.

הרצתי IPERF ביניהם - הIPERF מציג 10Gbit/s יציב עומד איתן.

בסויצ' אין לי אפילו שגיאה אחת.

אבל !

אבל בסויצ', בסטטיסטיקה רואים בסך הכל בין גיגה ביט לבין שתי גיגה ביט.....זתומרת משום מה הIPERF והWINDOWS מציגים ניצולת של 10Gbit כאשר הסויצ' מציג בין 1-2.

מישהו התנסה בנושא ? תוכנה מומלצת לבדיקה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקצבים כאלה צריך צב"ד.

אם זאת בדיקה חד פעמים אפשר להשכיר ציוד או אפילו לבקש צב"ד ל- Evaluation.

היתרון של צב"ד בזה שתוכל להריץ בדיקה לאורך כמה ימים ולדעת בדיוק האם היה packet loss או כל אירוע חריג אחר....

אגב, ה-iperf שהרצת היה TCP או UDP ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח שהסוויץ' לא מציג בGbyte/s?

כמו שרשום למעלה.

אם אתה לא איזו פקודת ניטור כלשהי, זה כנראה בייט ולא ביט.

בסטטיסטיקה של אינטרפייס, אתה תראה את כמות התעבורה שעברה על אותו אינטרפייס ולא באיזה מהירות היא עברה.

אני לא יודע להגיד אם הבדיקה שעשית מדוייקת או לא, רק שצורת ההסתכלות שלך על הפרטים היתה לא נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאמין לי שסויצ' של סיסקו מציג בBIT ולא בBYTE.

זה הצד ההכי חזק שלי (ציוד של סיסקו)

צודק.

אני לא נגעתי בציוד הזה מאז ה-CCNA :)

אבל....שים לב שהניטור הוא ממוצע של חמש דקות אחרונות. אם ביצעת בדיקה במשך דקה ובמשך ארבע דקות לא היתה תעבורה, הממוצע הוא שונה לגמרי ממה שעובר בזמן אמת.

ליתר ביטחון, תריץ את הבדיקה מעל חמש דקות ותבדוק בזמן שהבדיקה מתבצעת מה אתה רואה בסוויץ. אם אתה עדיין רואה הפרשים כאלה, אין דרך לדעת מי מהם טועה עד שתבדוק עם צב"ד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיניתי את הINTERVAL למינימום שזה 30 שניות...הרצתי את הIPERF למשך 5 דקות ברציפות - והסויצ' לא עבר את ה2 גיגה BIT לשנייה.

ככה שזה ממש תמוה לי - וכנראה שעליי לא לסמוך על הסטטיסטיקה של הWINDOWS ושל הIPERF...והומלץ לי להשתמש בצב"ד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...