עזרה בהתקנת Kubuntu במקביל לWIN7 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהתקנת Kubuntu במקביל לWIN7

FARKASH7

Recommended Posts

שלום.

הורדתי Kubuntu ו"צרבתי" אותה על .

הרצתי את ההתקנה, ובאופן ידני יצרתי מחיצה בגודל 10GB למערכת ועוד 2GB לswap.

הרצתי את ההתקנה, הכל עבר בסדר, אבל אין לי אפשרות לעשות boot לKubuntu. מה שקורה הוא שבהפעלת המחשב הwin7 עולה לי ישר.

עברתי על כל מני שרשורים שמצאתי בגוגל שלא ממש עזרו. הרצתי את סידרת הפקודות שנתנו שם וזה לא עזר.

אני חושש שאני עושה משהו לא נכון.

אני מדגיש שוב חיפשתי בגוגל, ועברתי על השרשורים שם וניסיתי כמה דברים, וזה לא עזר. אשמח להסבר אינפורמטיבי איך לפתור את הבעיה.

מצרף תמונות:

34z0wh3.jpg

2py2w4k.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה

אפשר קצת הסבר נוסף?

הבנתי שאם הפעלת המחשב אני אמור להגיע לתפריט שבו אני בוחר איזה אני רוצה להעלות. לפתריט הזה קוראים GRUB?

לא הבנתי ממש מה זו התוכנה EasyBCD ומה אני אמור לעשות בעזרתה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה bootloader אחד פונה ל bootloader אחר. כמו שהיית מתקין XP במקביל ל 7 ואז BCD היה פונה לNTLDR.

GRUB זה bootloader כמו BCD. חלק מהיכולות שלו זה גם תפריט בחירה.

EasyBCD זאת תוכנה לניהול (כמה מפתיע) BCD. אל תתעצל ותקרא דוקומנטציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל שרציתי הוא להתקין במקביל לווינדוס 7 שלי.

ממש לא רציתי להתחיל להתעמק וללמוד על הדברים האלה ובגלל זה פתחתי את הפוסט.

כן אני מתעצל. לא רואה בזה שום בעיה. אם זו התשובה הכי טובה שאתה יכול לתת אני אאלץ לעשות את מה שלא רציתי לעשות, וניסיתי לחסוך בפוסט הזה כאן.

תודה בכל מקרה.

עריכה:

שמתי לב שאם אני בוחר בביוס שהמחשב יבצע Boot מהדיסק שלי הוא מעלה אוטומטית את Kubunto.

עכשיו בEasy BCD בכלל לא מופיע לי שום Entry של Kubunto.

איך אני בונה אחד? איך אני יכול לדעת מה הboot path שאני צריך להגדיר.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב עולה עכשו (מבלי לשאול אותך) לקובונטו או לוינדוס ? אם לקובונטו - מה השתנה בהשוואה למצב שהיה כשפתחת את הדיון, כשהוא עלה (מבלי לשאול אותך) לוינדוס ?

כמו כן, במהלך ההתקנה האם שמת לב מה נבחר באפשרויות הקשורות ל grub / mbr / bootloader ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

במהלך ההתקנה לא שמתי לב לשום דבר שקשור לדברים שציינת.

תוכל אולי להכווין אותי מה בדיוק הייתי צריך לחפש? אין לי בעיה לחזור על התהליך.

לגבי המחשב הוא עולה אוטומטית לווינדוס גם עכשיו. כדי להעלות את קובנטו אני צריך להכנס לboot בביוס ולבחור את מה שמסומן בתמונה:

r77g5d.jpg

אם אני לא את התהליך הידני הזה הווינדוס עולה אוטומטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה עדיין גורם לעצלנות שלך שלך לעכב אותך... במקום ללמוד משהו חשוב בשביל עצמך.

עשיתי את זה לפני שבועיים בעבודה - CentSO5 עם 7.

יש ב EasyBCD כלי נהדר בשם Neo GRUB שיודע לבצע chainloading לbootloader בצורה הכי פשוטה שאפשר.

תעתיק את grub.conf או menu.lst מתוך מחיצת /boot למערכת קבצים של ופשוט תוסיף אותו כאפשרות בתפריט. את הקובץ הגדרות שלו תפתח עם Notepad++ (הnotepad של לא יודע להתמודד עם line breaks של UNIX) ותעתיק לשם את התוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יבגני בכל פוסט בפורום אני יכול להפנות אנשים לגוגל ולהגיד להם תסתדרו.

אני מבין שזו פרוצדורה פשוטה מאוד, ואני מאמין לך שזה משהו שחשוב שאני אדע, ובכל זאת פתחתי את הדיון כאן במטרה לקבל עזרה כי לא הסתדרתי לבד, ולא רציתי להתחיל לנבור באינטרנט. חשבתי שבשביל מקרים כאלה יש פורום, ובטח זה יעזור בעתיד למישהו.

בכל מקרה אני מודה לך על הנכונות לעזור.

ביצעתי חלק ממה שאמרת. העברתי את קובץ הgrub למערכת הקבצים של ווינדוס. ביצעתי הוספת new entry, כמו שאמרת(NeoGrub) ופה נתקעתי.

בתיקיה C:\NST נוצרו לי שני קבצים, menu.lst ו NeoGrub.mbr.

הדבר הראשון שעשיתי הוא לעקוב אחר ההוראות פה

https://neosmart.net/wiki/easybcd/neogrub/linux/

ערכתי את קובץ הmenu.lst בהתאם. בשלב הבא לא בדיוק הבנתי איך אני צריך להדביק את קובץ הgrub בקובץ הNeoGrub.

ניסיתי להדביק במקום כל מה שרשום בקובץ הNeoGrub וניסיתי להדביק בנוסף(הדבקתי אותו בתחתית) בשני המקרים זה לא עזר. ניסיתי את זה גם בלי לשנות את קובץ הmenu שוב לא עזר.

כשאני אומר לא עזר אני מתכוון שבתפריט הboot manager של מופיע לי NeoGrub, אבל כשאני לוחץ עליו אני מגיע למסך חדש שאומר לי not found בלה בלה בלה.

מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אצרף של מה שעשיתי:

יצירת new entry של NeoGrub.

2z5udrp.jpg

עריכת קובץ הmenu כפי שכתוב בלינק בהודעה הקודמת שלי, מצורפת תמונה של הקובץ.

a5f509.jpg

עכשיו לגבי הכתובת root שצריך לבחור, היה לי ניחוש מי הכתובת הנכונה, אבל לא הייתי בטוח אז ניסיתי את כולם בסופו של דבר. אני מצרף תמונה שבעזרתה אולי תוכל להגיד לי מי הכתובת הנכונה

15cmvdy.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה הזו:

root=/dev/sda2

צריך להזין את הsda הנכון אם הבנתי את הכתוב.

לא הייתי בטוח מיהו, שיערתי שאצלי מדובר בsda5. בכל מקרה ניסיתי את כל האופציות, אבל אם כבר אנחנו מנסים להבין מה לא בסדר כדאי שאני אדע למה לשנות שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי. קובץ הmenu נערך עם הroot partition הנכון.

עכשיו מה אני עושה עם קובץ הgrub והNeoGrub, לפי מה שכתוב באתר שלהם אני יכול להשתמש בקובץ הgrub על הNeo, ניסיתי לבצע העתק הדבק, פשוט החלפתי את מה שהיה כתוב בקובץ הNeo למה שכתוב בקובץ הgrub, לא עזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...