תגידו, זו איזשהי הפרעה לכתוב ככה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תגידו, זו איזשהי הפרעה לכתוב ככה

Zeev86

Recommended Posts

אני מנסה כבר זמן ממושך להבין את התופעה הזאת. עם הזמן זה קורץ בתדירות רבה יותר ויותר על גבי הטוקבקים ולאחרונה אף במאמרים ובחדשות של אתרים ישראליים גדולים.

אני מדבר על העניין של סימני פיסוק. אני יכול להבין שלא כולם יודעים קרוא וכתוב, ושזה לגיטימי שאחוז מסוים מהגולשים לא ישתמש בסימני פיסוק בכלל. אבל מה שכן מפריע לי זה הרווחים בין סימני הפיסוק.

האם זו איזשהי הפרעה לשים רווח לפני פסיק או נקודה?

בהתחלה זה היה אצל קומץ קטן של טוקבקיסטים, אבל כעת אם תעיפו מבט בטוקבק לכתבה מסוימת באתר כמו ynet או walla, לא רק שיותר מחצי טוקבקים כוללים הפרעה זו, אלא גם חלק נכבד מהכתבים סובלים ממנה.

מכיוון שזהו פורום שעוסק בתרבות, ומכיוון שהפרעה זו רק מתפשטת ליותר ויותר גולשים ישראלים, שאלתי לדיון זה תהיה: מאיפה זה בא?

מצטער אם זה דיון מוזר בעיניכם, הייתי חייב להוציא את זה איפשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. העילגות מתפשטת, אין מה לעשות, זה לא הולך להיות יותר טוב.

2. אני בטוח שיצא לך לראות כותרת או שתיים בשנים האחרונות על איזה מבחן בינלאומי רוחבי שתלמידי הגיעו בו למקום ה46 מתוך 48 וכו'. כל שנה מערכת החינוך פולטת עוד כאלה, הם מסיימים לימודים ויוצאים לאזרחות אנאלפבתים מתמיד.

3. גם בכותרת שלך חסר סימן השאלה וזה הופך את המשפט שכתבת ללא ברור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי היתה נטיה פעם להפריד סימן שאלה מהמילה האחרונה במשפט.

לפעמים אני עדיין עושה זאת(בכוונה מלאה) כשלדעתי זה נראה מתאים יותר מהצמדה.

היו לא מעט סופרים שהשתמשו בסגנון פיסוק יחודי להם כדי להרחיב קצת את גבולות ההבעה בכתב.

דרך אגב ממתי "איזשהי" חלק מהשפה העברית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת החינוך בקריסה .

המורים הטובים במערכת הציבורית , עוברים למערכות או שמשקיעים יותר בהיותם מורים פרטיים , בשעות הפנאי .

הליכוד בתגובה : "אירן . אירן . אירן ." .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה אוסף של דברים שנתקלתי בהם בפורום בשנים האחרונות וגורמים לי לרעוד כשאני קורא אותם:

שימוש בכל מיני סימנים בלי קשר ובאמצע משפטים דוגמת קו תחתון _

עם אם עם אם

חומות של טקסט בלי הפרדה לפסקאות

עודף של סימני קריאה וסימני שאלה בדרגות החרפה שונות:

מה נשמע! - סביר, אבל למה אתה צועק?

מה נשמע?!?! - מי מת הרגע?

חייב עזרה דחוף !!! ??? - החטאת וגם פשעת? גם סימני קריאה מרובים וגם סימני שאלה מרובים? וגם רווח? וקריאה לפני שאלה כשנשאלת שאלה?

חייב עזרה דחוףף - החזקת את ה-ף? כותב סקריפט לנעילה אוטומטית של דיונים עם המילה "דחוףף"

גם באופן כללי. אנשים שמרבים בשימוש עודף בסימני שאלה וסימני קריאה מפעילים אצלי אותות מצוקה.

עודף של סמייליים. בחיי, יש אנשים עם אובססיה לא מוסברת לדחוף סמיילי מטופש כל משפט שני שלהם וזה יכול לשגע אותי. נזכרתי שהיה איזה משתמש שלא אנקוט בשמו, שבסוף כל משפט תקע כזה - :xyxthumbs:

זה אוסף קטן של דברים שאם אני נתקל באחד מהם או יותר, אני כבר יודע עם מי יש לי עסק. מכון המחקר במח שלי מצא שאנשים עם יכולת ביטוי בכתב עלובה ולא אסתטית הם פשוט אנשים שקשה לי לקחת אותם ואת מה שהם כותבים ברצינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אוהב את ה"זעקות" הללו לגבי טיבה של מערכת החינוך.

חלק מעניין החינוך הוא אחריות של ההורה. ישנה מגמה בה הורים נוטים להוריד את האחריות הזו מעליהם - והתוצאות בהתאם. יש גבול לכמה שאפשר לעשות בבית הספר. אני גם לא הכי מבין את האמירה של "איכות המורים יורדת". מי ישמע כשאנחנו היינו בבית הספר כל מורה היה איזה איש מקצוע עילאי או גאון. איכשהו שרדנו, למדנו והשכלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...