עומס כבד על הזיכרון בזמן משחק - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עומס כבד על הזיכרון בזמן משחק

tgen

Recommended Posts

קניתי לאחרונה מחשב חדש ובזמן שאני משחק משחקים כבדים או מבצע מס' פעולות בו זמנית הוא מקרטע ונהיה עליו עומס רציני.

האם זה תקין שבזמן הרצת משחק כמו החדש יהיה כזה עומס על הזיכרון? (תמונה)

חוץ מזה, ברגע שאני מבצע מספר (אפילו יחסית קטן) של פעולות בו זמנית המחשב נהיה מאוד איטי.

במחשב הקודם שלי עם 4 ג'יגה לא זכור לי שהיתה לי כזאת האטה בזמן מולטי טסקינג.

מה יכול לגרום לזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התמונה הנ"ל היא בזמן השימוש במשחק, אז שים לב שיש לך 10GB של זיכרון שהוא commit, אבל יש לך רק 8GB של זיכרון ראשי/אמיתי/פיזי (RAM). זה אף פעם לא רעיון טוב שנפח הזיכרון שמוגדר כ commit יעלה על נפח הזיכרון הפיזי. מה שכנראה קורה הוא שנגמר לך הזיכרון הפיזי הפנוי במהלך המשחק, ואז מתיחל השימוש בזיכרון ה swap, שהוא קובץ בדיסק הקשיח שלך, וזה גורם לאיטיות במשחק. אתה צריך לבדוק מה קורה עם הזיכרון כאשר המשחק לא פועל ולראות בכמה זיכרון נעשה שימוש (גם זיכרון פיזי וגם זיכרון שמוגדר כ commit). אם קיים יישום ש"גונב" לך זיכרון (למשל דפדפן), פשוט תסגור אותו לפני שאתה מפעיל את המשחק.

אפשרויות אחרות הן לעבור למערכת הפעלה 8.1 שמנהלת את הזיכרון בצורה קצת יותר יעילה או/ו להוסיף עוד פיזי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, בהנחה ש s1_sp64_ship.exe הוא המשחק שלך (מחיפוש באינטרנט עולה כי מדובר ב Call of Duty), אז הוא לוקח כ 4GB של זיכרון והדפדפן שלך (Firefox) לוקח כ 600MB, ובכל זאת נראה כי עדיין נותר לך מעט זיכרון פנוי. הייתי מציע לך לסגור את הדפדפן בזמן המשחק, שכן זה גם יפנה לך קצת זיכרון וגם כנראה יסגור את ה Flash Plugin, דבר שיקל מעט מהעומס על המעבד. בנוסף הייתי מציע לך לסגור גם את ה uTorrent בכדי לוודא שהבעיה שלך לא נובעת מכך שרוחב הפס שלך לאינטרנט עמוס (בהנחה שמדובר על משחק רשת). היה נחמד לראות מה קורה מבחינת הזיכרון כאשר המשחק לא עובד. באופן כללי, מערכת ההפעלה 7 וכל שאר היישומים אמורים לקחת כ 3GB של , כך שגם אם המשחק לוקח עוד 4GB עדיין אמור להישאר לך כ 1GB פנוי. הבעיה היא שלא ברור מה גורם ל commit של 10GB - תנסה לבצע מיון של החלון הנ"ל לפי העמודה הרביעית (זו שכתוב בה "ביצוע (...").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ןגם

ה 1.1 גיגה בהמתנה גם הוא פנוי לשימיוש כשיהיה צורך בזכרון.

ריחוף עם העכבר על הגרף מסהיר מה מוצג בכל קטע שלו.

אם התצוגת התהליכים המציג האירועים תוסיף את הטור של COMMIT תוכל לדעת

מי זה שצורך את זה.

סך הכל צג המשאבים נראה סביר שלא כמו התצוגה שהעלת של ממנהך הישומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...