התלבטות לגבי קניית מעבד - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות לגבי קניית מעבד

TheIronShit

Recommended Posts

אהלן,

בימים אלו אני מרכיב מפרט למחשב חדש שאני אקנה בקרוב ועשיתי קצת סקר שוק ומצאתי שהמעבדים של משמעותית יותר זולים מאינטל.

תפס לי את העין במיוחד FX-8370 על פניו נראה מעבד פצצה ומחיר יחסי לא יקר בכלל, אבל מצד שני ראיתי שהטכנולוגיה של מעבדי ה- FX די ישנה מ-2011 אם אני לא טועה, לקחתי אותו בהשוואה ל 4690K.

מה אתם אומרים? על מה כדאי ללכת? אגב המחשב הוא בשביל גיימינג.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שילוש או לא, לדעתי 4690K עדיף למשחקים ואם כבר אז עדיף 8320 וOC עם איכותי .

הנה כמה דוגמאות :

http://www.bit-tech.net/hardware/2014/07/03/intel-core-i5-4690k-review/5

http://us.hardware.info/reviews/5446/26/intel-core-i7-4790k--i5-4690k-devils-canyon-review-haswell-for-overclockers!-benchmarks-hd-7970-hitman-absolution-1920x1080-medium

http://www.anandtech.com/show/8227/devils-canyon-review-intel-core-i7-4790k-and-i5-4690k/5

באתרים הנ"ל יש את ה8350 בהשוואות אבל אין הבדל גדול בינו ל8370, ובחלק מהם אפילו 8350 עם OC גדול ועדיין לא מתקרב ל4690K.

מצד שני, האינטל באמת יותר יקר, בייחוד כי כדאי לך לקחת אתו איכותי אז תעשה חושבים מה מתאים לך יותר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו ש none77 כתב - אתה חייב להשוות את המחיר הכולל בין מחשב מבוסס AMD למחשב מבוסס אינטל ולא רק את מחיר המעבד. במקרה הזה, ההבדל יבוא לידי ביטוי במעבד, בלוח האם ואולי גם בקירור למעבד (שאר הרכיבים אמורים להיות זהים).

בקשר למעבדי ה FX - אכן מדובר במעבדים ישנים (יחסית) מבחינה טכנולוגית. מעבדים אלו שוחררו לפני מספר שנים לשוק, ובהתאם לכך רוב הלוחות שמתאימים להם לא כוללים טכנולוגיה מתקדמת (הם מבוססים על ערכות שבבים משנת 2011), וזאת בניגוד ללוחות עבור מעבדי האינטל המודרניים. לדוגמא - לוחות לתושבת AM3 עובדים עם PCI Express 2.0 ולא עם PCI Express 3.0 (למרות שמעשית זה ההבדל בביצועים הוא דיי זניח) וכן אין תמיכה מובנית ב USB 3.0 (אם יש תמיכה כזו בלוח, היא נובעת מבקר צד שלישי שהיצרן הוסיף). לי נראה כי AMD התמקדו יותר בשנים האחרונות במעבדי ה APU שלהם (מעבדים עם ליבה גרפית מובנית, מתאימים לתושבת FM2) ודיי זנחו את מעבדי ה FX (אבל אי אפשר לדעת מה יהיה בעתיד - אולי יהיו עוד מעבדי FX ואיתם ערכות שבבים מודרניות יותר).

בקשר ללוח - אתה צריך לבחור לוח אם המתאים לך מבחינת התכונות שהוא מציע - מספר חיבורי SATA, מספר חיבורי USB, תמיכה בהמהרה, תמיכה במערכי כרטיסי מסך וכד'. כמו ש OvO כתב - לכן יצרן יש דגמים טובים יותר (ובהתאם לכך - יקרים יותר) ודגמים פשוטים (וזולים) יותר. אתה קודם כל צריך לדעת מה אתה רוצה שהלוח ייתן לך, ואז לחפש לוחות שעונים על הדרישות האלו.

מבחינת איכות הלוח - בלוח איכותי בד"כ יש רק קבלים מוצקים (שזה נכון לרוב המוחלט של הלוחות כיום, גם הזולים ביותר), מספר גדול של שלבי ייצוב מתח, הגנות וגיבויים שונים (למשל - שני שבבי ביוס), בד"כ כרטיס קול טוב יותר ואולי גם כרטיס חוטי מתקדם יותר וכד'. כמובן שתמיד רצוי לקרוא ביקורות על הלוח בו אתה מעוניין בכדי לבדוק האם יש איתו בעיה מסויימת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי סבבה, אז על הדרך נסגרתי גם על לוח אם: GIGABYTE GA-Z97-D3H אני מחבר גם שני כרטיסי מסך של .

ולגבי המעבד אז נראה לי שאני אלך על ה- i5 אבל השאלה אם לקנות את ה- 4690 או את ה -4690K, כי לעשות OC דרך הביוס וכאלה אני לא ממש יודע,

אבל מצד שני הבנתי שהיום אפשר לעשות את זה יחסית בקלות בעזרת Easy Tune.

עוד דבר שעלה לי עכשיו, ה i5 הוא ארבע ליבות ואיכות של כל בנפרד יותר טובה משל ה- FX 8370

אבל לטווח היותר ארוך שנה, שנתיים ואפילו שלוש, המשחקים לא יצטרכו יותר ליבות בתכלס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי גם 4 נגד 8 האינטל הזה לוקח (בייחוד לפי הממצאים בביקורות ששמתי בהודעה הראשונה שלי).

אם לא מתוכנן OC אז קח את ה4690 (בלי K).

בתכלס אם אפשר לעשות OC קבוע דרך ה- Easy Tune אז אני כן אעשה השאלה האם זה אפשרי ולא מסובך מדי לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי עוד קצת חיפוש לעומק והשוואה של בנצ'מרקים במשחקים חדשים והחלטתי שאני אלך על FX-8370 או FX 8350 אבל האם יש הבדל משמעותי ביניהם, כי יש ביניהם הפרש ייצור של בערך שנתיים.

אגב שילוב של ספק מעבד ולוח אם יוצא ש יותר זול בסביבות ה- 200 שקל' עם GA-990XA-UD3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, אם אתה מחפש לחסוך קצת בכסף בלי להקריב יותר מדי ביצועים זאת סה"כ בחירה לא רעה.

אם יש הפרש משמעותי במחיר תיקח את ה8350, אם מדובר בהפרש קטן אז את ה8370.

ההפרש בביצועים זניח, מדובר בגרסאות עם תדרי טורבו קצת שונים אבל סה"כ זה אותו מעבד.

כדאי אפילו לשקול לקנות 8320 ולעשות לו OC די בקלות עד לרמה של 8370 שכן מדובר במעבדים עם מכפלה פתוחה שהופכת את הOC לקלי קלות, אם יש אפשרות לחסוך במחיר עשה זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה FX-8350 וה FX-8370 הם מעבדים דיי זהים, רק שב FX-8370 תדר הטורבו גבוה ב 100MHz מאשר ב FX-8350 (מעבדי ה FX באתר של AMD, השוואה בין תכונות המעבדים מהאתר CPU-World, השוואה בין ביצועי המעבדים מהאתר PassMark). לכן אם הפרש המחיר בינהם זניח - קח את ה FX-8370, אבל אם ההפרש הוא גדול, קח את ה FX-8350.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...