אינטל תשחרר מעבדי Skylake לשוק הגבוה כבר ברבעון השלישי של 2015 - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אינטל תשחרר מעבדי Skylake לשוק הגבוה כבר ברבעון השלישי של 2015

taltarablus

Recommended Posts

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

קודם כל, אני מברך אותך על שהצלחת להרכיב ביחד כל כך הרבה הברות ברצף, אבל פעם הבאה תנסה לגוון קצת יותר, אולי תצא גם מילה.

דבר נוסף (שאני זוקף לזכותך) זה שהתגובה שלי הייתה מוקצנת כי זה יותר פשוט לכתוב תגובה פטאליסטית מאשר להתחיל להיכנס לפרטים.

ואני אסביר:

1. כשמדובר במעבדים למחשבים ניידים (לא כולל טאבלטים ומחשבי טאבלט), כמעט לחלוטין שולטת בשוק.

ואני לא צריך להוכיח לך את זה, תעשה חיפוש בזאפ/ret או בכל אתר של כל חנות מחשבים בארץ - ואני מבטיח לך שתמצא שאולי 1% מהמחשבים לא משתמשים במעבד של .

2. בשוק הטאבלטים, מחשבי הטאבלט ובעיקר הסמארטפונים נמצאת מאחורה ומפסידה כסף.

הנה סיכום הרווחים הכספי הכללי של אינטל לשנת 2014 מהאתר שלהם (http://www.intc.com/financials.cfm) :

Full-Year 2014 Business Unit Trends

Client Group revenue of $34.7 billion, up 4 percent from 2013. (מעבדים לנייחים ולניידים)

• Data Center Group revenue of $14.4 billion, up 18 percent from 2013.

of Things Group revenue of $2.1 billion, up 19 percent from 2013.

• Mobile and Communications Group revenue of $202 million, down 85 percent from 2013. (מעבדים לסמארטפונים, טאבלטים ומחשבי , ראוטרים, כרטיסי רשת)

• Software and services operating segments revenue of $2.2 billion, up 1 percent from 2013.

3. המכירות של מעבדי למחשבים נייחים הם אמנם יפות (למרות שהם עדיין בתחרות מסויימת עם AMD), אבל הם יורדות בשנים האחרונות עקב ההשתלטות של מחשבים ניידים , , וסמארטפונים על השוק.

זה גרף מאתר Forbes (הנה הקישור לכתבה: http://www.forbes.com/sites/louiscolumbus/2013/09/12/idc-87-of-connected-devices-by-2017-will-be-tablets-and-smartphones/)

של המכירות השנתיות של כל החברות במוצרים השונים והצפי ל-2017 בעולם:

Worldwide-Smart-Connected-Device-Forecast-Market-Share-by-Product-Category-2012-2017-iCharts.png

אז בעצם, אם אינטל שולטת בתחום המעבדים למחשבים הניידים, ויש לה מכירות יפות בתחום המעבדים הנייחים - זה אומר שהיא מרוויחה הכי הרבה כסף לא? לא.

כי אם תסתכל על הגרף - תראה את היחס בין נתח השוק של מחשבים ניידים+נייחים (צהוב+ירוק) מול נתח השוק טאבלטים+סמארטפונים (אדום+כתום)

(אני מקווה שאתה יודע לקרוא גרפים כי אחרת זה חסר טעם).

אם אינטל הייתה מתכננת את ההתנהלות שלה רק על פי התדמית שלה כחברה שמרוויחה מליארדים או על פי מה שמגניב, היא היית קורסת מזמן.

הם צריכים לתכנן את עצמם על פי מה שמניב להם יותר רווח, על פי הדרישה בשוק, והצפי של השינוי בדרישה בעתיד.

השאיפה היא להשקיע את הכסף שנכנס ממוצרים שמניבים לה רווח כרגע (ניידים וגם נייחים), במה שצפוי להניב לה רווחים בעתיד.

ונחש איזה מעבדים צריכים להיות חסכוניים בחשמל, עם גראפית מובנית חזקה יותר...

עכשיו תנחש איפה אינטל תחליט להשקיע מליארדי דולר על מחקר ופיתוח...

עכשיו נחש איפה אינטל תשקיע הרבה פחות מליארדים על מחקר ופיתוח...

יופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני לא מהנדס שבבים, אז אני לא יודע לאמר לך אם יש משהו טכני מהותי שעומד מאחורי שינויי התושבת.

אבל אם אין משהו כזה, וזה עניין של מידור שיווקי של - אז אני מוכן להכין שלט ולהפגין איתך בכיכר רבין.

ובנימה קצת יותר פרגמאטית:

אם אתה משדרג מעבד כל שנה - עניין התושבות באמת מציק.

אבל תכלס, אתה משדרג מעבד פעם ב....נגיד.....2-4 שנים?

וכשאתה משדרג, אתה מן הסתם רוצה שתהיה לך גם נגישות לטכנולוגיות ואפליקציות חדישות (SATAxyz, PCI-E xyz, DDRxyz, USBxyz, כרטיסי רשת חדישים יותר, chipset עם יותר אפיקי PCIE, וכו') שהתפתחו בשוק בזמן הזה ופותחים לך דלת לטכנולוגיות חדשות שהמעבד החדש שקנית תומך בהם (שאתה כחובב מחשבים, אולי אפילו משתמש מקצועי מן הסתם מחפש)...

אז בקיצור גם ככה כשתשדרג מעבד, אתה כנראה תשדרג - אז על מה כל הטררם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא יותר טררם מהפוסט שלך עם הגראפים

cool2.gif

צודק :), זה פשוט נראה לי אבסורדי כשאנשים מגיבים בהזנייה כזאת של האות "ח"... וגם לא מספקים הסבר...

לקפוץ בראש זאת אף פעם לא דרך טובה "להעמיד אדם על טעותו" - לרוב זה נגמר בזה שהאדם שקפץ בראש מקבל הסבר ששם אותו במקום, והוא נאלץ להמשיך עם הזנב בין הרגליים, אבל העיקר שלמדנו משהו חדש :)

אבל אם אני טועה, ומסבירים לי בצורה הגיונית את טעותי (גם עם זה בא עם קצת ציניות) אני מכבד את זה.

בכל אופן,

אם אתה משדרג מעבד פעמים תכופות כל כך - כנראה ש:

א. זה מוצדק כספית (או שאתה מקצוען או שאתה לא מודאג מהכסף) ולכן גם חדש כנראה מוצדק כספית. (מעבר לזה שאתה כנראה תמכור את הציוד ה"ישן" במחיר יחסית טוב וזה משתכלל בהוצאה).

ב. אתה מאוד מתעניין בכל חדשה (enthusiest) וכנראה שזה כולל בתוכו ואפליקציות חדשות של לוחות אם (אלא אם יש לך ערך סנטימנטלי ללוח אם הנוכחי שלך) שאתה גם ככה תרצה לשדרג כל שנה שנתיים, ואני לא צריך להגיד לך שאם זה המקרה אז ההוצאות שלך על חומרה גם ככה מניבות יחס עלות/תועלת מגוחך.

אבל עזוב, אין טעם להתווכח על עניינים של העדפה אישית או הרגלי קנייה,

אותי אישית זה פשוט לא כזה מטריד, בגלל אופי הצריכה שלי.

אבל אני לא יכול לדבר בשביל אנשים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שהבאת פה נתונים מדוחות כספיים וגראפיים על כל מיני דברים שאולי נכונים אבל לא ממש קשורים לדיון שלנו....

זה לא ממש מעניין אותי (בתור צרכן סופי) איפה אינטל משקיעה את הכסף שלה, איפה היא כן מרויחה ואיפה היא לא מרויחה. זה אולי היה מעניין אותי אם הייתי בעל מניות או משהו...

דבר שני, זה שהיא משקיעה כספים בשווקים ולא מצליחה להניב רווחים זה בעיה שלהם. בשביל זה יש להם יועצים פיננסים, יש להם מהנדסים שמקבלים כסף בדיוק בשביל זה. ואם הם היו מפסידים כל כך הרבה כסף (בצורה קטסטרופלית עם ירידות של 80 אחוז!!!) כמו שאתה מתאר אז למה הם עדיין שם?

אתה לא צריך לדאוג לאינטל. יש להם מספיק כסף ומספיק חוסן בשביל לספוג הפסדים ועדיין להתגבר ולהכנס בצורה חזקה לשוק.

דבר שלישי, כל זה לא קשור בכלל למדיניות החלפה התושבות שעליה אנחנו בעצם מדברים!!

כמו שקקדו אמר, מתחלף כל 6-7 שנים (אין לי כח לחפש מספרים מדוייקים, זה סתם הערכה שלי), כנ"ל לגבי , כנ"ל לגבי SATA וכנ"ל לגבי ממשק PCI-E

אז הארגומנט שלך לא רלונטי לנקודה הזאת וזה עדיין לא מצדיק החלפת תושבות כל שנה-שנה וחצי.

אם יש לך עוד ארגומנטים אני אשמח לשמוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jackhammer

שוב אתה קופץ בראש... ואני מתחיל להתעייף...

זה שהבאת פה נתונים מדוחות כספיים וגראפיים על כל מיני דברים שאולי נכונים אבל לא ממש קשורים לדיון שלנו....

אם לא שמת לב, נושא הדיון הוא: "אינטל תשחרר מעבדי Skylake לשוק הגבוה כבר ברבעון השלישי של 2015"

הדיון לא סובב רק סביב תושבות, זה רק אתה וקקדו החלטתם להתלהם ואיפשהו אני מבין אתכם...אבל זה לא אומר שהדיון חייב להיות מוכתב ע"י שני אנשים.

זה לא ממש מעניין אותי (בתור צרכן סופי) איפה אינטל משקיעה את הכסף שלה, איפה היא כן מרויחה ואיפה היא לא מרויחה. זה אולי היה מעניין אותי אם הייתי בעל מניות או משהו...

זה מאוד מעניין אותך, כי המוצרים שיהיו זמינים לך מאינטל נקבעים באופן ישיר עפ"י כמות הרווחים שיש לה ממך, ואם היא מרוויחה ממך ומאנשים כמוך רק חמישית ממה שהיא יכולה להרוויח מכל ילד בן 7 בעולם הזה שרוצה אייפון וזה תלוי רק ביכולת שלה להתחרות ביצרניות מעבדים אחרות - אתה תראה התקדמות משמעותית מבחינת חיי סוללה לעומת התקדמות בביצועים שתמשיך לזחול.

בזמן הזה אתה וכל שאר חובבי המעבדים הנייחים יכולים להמשיך לחכות ולהזיל ריר על ה"שיפור המדהים" בביצועים של skylake וכו' ולבסוף להסתפק ב5% ובכל זאת להשקיע אלפי שקלים על שדרוג.

אם הם היו מפסידים כל כך הרבה כסף (בצורה קטסטרופלית עם ירידות של 80 אחוז!!!) כמו שאתה מתאר אז למה הם עדיין שם?

אתה מדבר על קטגוריה אחת שרשומה במיליונים, לצד 4 נוספות שרשומות במיליארדים.

תתרכז חבוב, תתרכז.

מו שקקדו אמר, מתחלף כל 6-7 שנים (אין לי כח לחפש מספרים מדוייקים, זה סתם הערכה שלי), כנ"ל לגבי , כנ"ל לגבי SATA וכנ"ל לגבי ממשק PCI-E

אז הארגומנט שלך לא רלונטי לנקודה הזאת וזה עדיין לא מצדיק החלפת תושבות כל שנה-שנה וחצי.

לא אמרתי שזה מוצדק, אמרתי שלמשתמש הממוצע זה לא כל כך משנה.

וגם אמרתי שאם מישהו מחליף מעבד כל שנה שנתיים אני מסכים שזה יכול להיות מעצבן.

חוץ מזה, נראה לי שלקחת את זה קצת אישי ואתה מנסה לחפש כל חור שאתה יכול למצוא בהסבר הגיוני לחלוטין שקיבלת על תגובה ילדותית מצדך.

אם זה מה שמעניין אותך יותר מלהתדיין בצורה רגועה ונעימה, אז בוא פשוט נפסיק כאן.

שיהיה לך אחלה יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jackhammer

שוב אתה קופץ בראש... ואני מתחיל להתעייף...

אתה יותר ממוזמן להפסיק להגיב.

כנראה שאתה בכלל לא קורא את מה שאני כותב.

זה ממש לא משנה אם זה במיליונים, במליארדים או בקלמנטינות.

זה לא קשור לשום דבר.

אבל אם אתה רוצה סתם לזרוק נתונים ולהרגיש נעלה לעומת שאר הילדים הבורים שמסתובבים פה בפורום שלא מבינים שום דבר וסתם "קופצים בראש" (מה זה אומר בכלל???), אז אין לי מה להוסיף לך.

:facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לכל העניין של החלפת התושבות - מחיפוש באינטרנט, ובעיקר ב Wikipedia (מהקישור הזה) עולים הנתונים הבאים:

מעבדי אינטל:

2004 - תושבת 775, התמיכה בזיכרון תלוי בלוח (יש לוחות התומכים ב DDR, DDR2 או DDR3).

2008 - תושבת 1366 עבור מעבדי ה Core i מהדור הראשון לשוק הגבוה, תמיכה ב DDR3.

2009 - תושבת 1156 עבור מעבדי ה Core i מהדור הראשון, תמיכה ב DDR3.

9/1/2011 - תושבת 1155 עבור מעבדי ה Core i מהדור השני והשלישי, תמיכה ב DDR3.

14/11/2011 - תושבת 2011 עבור מעבדי ה Core i מהדור השני והשלישי לשוק הגבוה, תמיכה ב DD3.

3/6/2013 - תושבת 1150 עבור מעבדי ה Core i מהדור הרביעי (וכנראה גם החמישי), תמיכה ב DDR3.

8/2014 - תושבת 2011-3 עבור מעבדי ה Core i מהדור הרביעי (וכנראה גם החמישי) לשוק הגבוה, תמיכה ב DDR4.

ב 2015 או ב 2016 כנראה תצא תושבת חדשה (אולי 1151) עבור מעבדי הדור השישי, והתמיכה תהיה בזיכרון DDR4.

אין תאימות כלל בין התושבות השונות.

מעבדי AMD:

2004 - תושבת 939, תמיכה ב DDR.

2006 - תושבת AM2, תמיכה ב DDR2.

2007 - תושבת +AM2, תמיכה ב DDR2.

2009 - תושבת AM3, תמיכה ב DDR2 וב DDR3 (במעבדים בעלי תושבת AM3 בקר הזיכרון תומך גם ב DDR2 וגם ב DDR3).

2011 - תושבת +AM3, תמיכה ב DDR3.

* אין תאימות בין מעבדים מתושבת 939 ו AM2 (בתושבת 939 בקר הזיכרון תומך רק ב DDR1 ובתושבות AM2 ו +AM2 בקר הזיכרון תומך ב DDR2 בלבד).

* יש תאימות בין תושבת AM2 ו +AM2 - מעבדים בעלי תושבת AM2 יעבדו בלוחות בעלי תושבת +AM2, ומעבדים בעלי תושבת +AM2 יעבדו בלוחות בעלי תושבת AM2, אך יהיו מוגבלים בגלל גירסת ה HyperTransport הישנה יותר.

* מעבדים בעלי תושבת AM3 יעבדו בלוחות בעלי תושבת AM2 או +AM2 בהנחה שיש עבורם עדכון ביוס מתאים, אך מעבדים בעלי תושבת AM2 או +AM2 לא יעבדו בלוחות בעלי תושבת AM3 (מכיוון שבקר הזיכרון שלהם תומך רק ב DDR2 ולא ב DDR3).

* מעבדים בעלי תושבת AM3 יעבדו בלוחות בעלי תושבת +AM3, ןמעבדים בעלי תושבת +AM3 יעבדו בלוחות בעלי תושבת AM3 בהנחה שמערכת הכח מתאימה ושיש עבורם עדכון ביוס מתאים. מעבדי בעלי תושבת +AM3 מתאימים פיזית ללוחות בעלי תושבת AM2 ו +AM2 אך לא יעבדו בהם (מכיוון שבמעבדים אלו בקר הזיכרון תומך ב DDR3 בלבד ובלוחות כאלו הזיכרון הנתמך הוא DDR2 בלבד).

ל יש סדרת תושבות נוספת עבור מעבדי ה APU:

2011 - תושבת FM1, תמיכה ב DDR3.

2012 - תושבת FM2, תמיכה ב DDR3.

2014 (כנראה) - תושבת +FM2, תמיכה ב DDR3.

* אין תמיכה בין לוחות בעלי תושבות ה AMx ומעבדים בעלי תושבות FMx ולהיפך.

* אין תאימות בין תושבות ה FM1 וה FM2.

* מעבדי ה +FM2 לא תואמים ללוחות בעלי תושבת FM2.

* מעבדי ה FM2 (לפחות חלקם) יעבדו בלוחות בעלי תושבת +FM2.

בקשר לתאריכי השחרור של הזיכרונות לשוק:

2003 -

2007 - DDR3

2014 - DDR4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jackhammer

בקיצור

אינטל מן הסתם לא הולכת לקרוס בגלל הפסד במליונים כשהרווחים שלה מסתכמים במליארדים

אל תצפה לשיפור משמעותי בביצועי המעבדים הבאים שלה כי זה לא משתלם לה להשקיע בזה

כן תצפה שהמחירים שלה ישארו גבוהים

שאלה: פעם בכמה זמן אתה מחליף מעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך חוקי הפורום:

• הודעות סתמיות וחסרות תוכן (לרבות הודעות המצטטות הודעה אחרת ללא תוספת תוכן), או כל סוג של ספאם, לא מקובלים. דאגו לפתוח דיונים ולפרסם הודעות בעלות תוכן ומטרה. אנא הימנעו מפרסום הודעות ללא כל תועלת לדיון. למשל, ציטוט הודעה קיימת ללא שום תוספת תוכן, לא תורמים דבר לדיון, ולכן נחשבים להודעת ספאם. אם יש לכם דעה דומה לזו של אדם אחר, הרחיבו אותה. ואם אין לכם איך, הימנעו מלהגיב. זכרו: מעט הודעות איכותיות עדיפות על הרבה הודעות ספאם. כמו כן, ת'ראדים ללא מטרה, שנועדים רק כדי לומר משהו כמו "קנו לי מחשב חדש!" אסורים בהחלט. מטרת הפורום היא דיונים, ולא הצהרות.
  • יש להשתמש בשפה נאותה בהודעותיכם ולשמור על תרבות דיון גבוהה. חל איסור מוחלט להתלהם, לקלל, לפגוע, להעליב, או להשמיץ כל גורם כזה או אחר מכל סיבה שהיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

jackhammer

בקיצור

אינטל לא הולכת לקרוס בגלל הפסד במליונים כשהרווחים שלה מסתכמים במליארדים

אל תצפה לשיפור משמעותי בביצועי המעבדים הבאים שלה כי זה לא משתלם לה להשקיע בזה

כן תצפה שהמחירים שלה ישארו גבוהים

שאלה: פעם בכמה זמן אתה מחליף מעבד?

אף אחד לא אמר שאינטל קורסת.

להפך, אתה היחיד שאומר שאינטל לא מרויחה מספיק.

אני לא מצפה לשום שיפור, למעשה ההבדלים מדור הI7-2600 ומעלה הסתכם ב10-15 אחוז במקסימום מדור אחד לדור הבא אחריו.

וכל זה נובע מהעובדה שלאינטל אין ממש תחרות. אז היא פשוט לא צריכה להוציא שום אס.

אם אתה מספיק ותיק בשוק אתה בטח זוכר את המכה שAMD הנחיתה (כמובן הכל בפרופורציות כי זה לא החזיק הרבה זמן) על המעבדים של עם כל סדרת הK9

זה קרה כי פשוט "נרדמה" ועשתה שכונה עם הפרסקוטים וכל שאר התנורים.

כנראה שמאז לקחים נלמדו והם שומרים את האסים שלהם קרוב קרוב ולא משחררים אותם שלא לצורך....

ומה לעשות, בנתיים אין צורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז במעבדי אינטל החל מ2009, בממוצע יוצאת תושבת חדשה כל שנתיים (2011 רלוונטית רק ביחס ל2011-3 וגם שם ההפרש הוא שנתיים)

במעבדי זה כל שנתיים החל מ2004.

אז אם אתה מחליף מעבד כל שנה אתה צריך להחליף כל שני שדרוגים...

זה כזה נורא?

אם אתה מחליף פעם בשנתיים זה מעצבן כי זה כל שדרוג...

אם אתה מחליף פעם בשלוש+ אז זה כבר לא כזה נורא להשקיע כמה מאות שקלים פעם בשלוש+ שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך הקישור הזה בויקיפדיה:

אינטל עובדת בשיטת ה Tick-Tock - כל 12 עד 18 חודשים אינטל אמורה לשחרר ארכיטקטורה חדשה (Tock) או למזער ארכיטקטורה קיימת (Tick), וזה אכן מה שקרה בשנים האחרונות, כאשר בכל פעם שארכיטקטורה חדשה שוחררה, שוחררו ביחד איתה גם תושבת חדשה וערכות שבבים חדשות, וכאשר בוצע מיזעור של ארכיטקטורה שוחררו רק ערכות שבבים חדשות. בניגוד לאינטל, כאשר שיחררה תושבות חדשות, בד"כ גם הייתה תמיכה או תאימות (לפחות חלקית) במעבדים מהתושבת הקודמת, כך שהמשתמש לא בהכרח היה חייב להחליף לוח אם בכדי לעבוד עם מעבד חדש יותר. העניין הוא שגם אם הלוח הקיים תומך במעבד חדש יותר, הוא יהיה מוגבל יותר לעומת המקרה בו הוא מותקן בלוח מודרני יותר (בעיקר מבחינת הזיכרון ו"מהירות" ה HyperTransport). ושוב - לוח מודרני יותר תומך בטכנולוגיות חדשות יותר (כמו חיבורי USB ו SATA בתקן חדש יותר), כך שלא בטוח שמשתלם לשדרג רק מעבד ולא את כל הלוח, וזה נכון גם עבור מעבדי וגם עבור מעבדי אינטל (אם כי קצת פחות, כי עבור מעבדי אינטל בשלושת הדורות האחרונים נעשה שימוש בזיכרון ותדר הבסיס של הלוח נשאר 100MHz).

באופן כללי אני חושב שעדיף להשקיע ולקנות מחשב טוב עם לוח אם טוב ומעבד טוב שיחזיק כמה שנים ולא לרוץ ולהחליף מחשב כל שנה או שנתיים. אני אישית עם אותו המחשב כבר כמעט 8 שנים, כאשר עם השנים הוספתי לו זיכרון, דיסקים קשיחים, כרטיס מסך (טוב, זה בגלל שכרטיס המסך המקורי התקלקל) והחלפתי לו מעבד (רק בגלל שהגיע אלי מעבד טוב יותר בחינם). כל עוד המחשב שלי עובד ועונה על הצרכים שלי, אני לא רואה צורך בהחלפתו. לאור מה שפורסם בכתבה הזו, אני לא הייתי ממהר להחליף את המחשב שלי בחצי השנה הקרובה, פשוט כי נראה שאפשרויות השידרוג למחשב מודרני מתוצרת אינטל בתושבת 1150 יהיו מינימליות (זיכרון כבר מגיע לסוף דרכו ולא נראה שיש אפשרויות השידרוג רבות למעבד). מצד שני, אם הייתי חייב לקנות היום מחשב חדש (במידה והמחשב שלי יתקלקל), אז כבר הייתי דואג לקנות אחד עם לוח אם איכותי, עם כמה שיותר (לפחות 16GB) ומעבד מספיק חזק שיוכל "לסחוב" לעוד כמה שנים טובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני חייב להחליף את שניהם ?

אההה, כי כך רוצה ?

:angryfire:

אתה לא צריך -אתה רוצה לשדרג.

אתה זה שרוצה, לא . המצב הוא שאינטל קובעת ואתה מחליט על פי זה - לא להיפך.

אצלך הבחירה אם להתנגח באסטרטגיה של או לזרום איתה.

יש שיפור עלוב של ~5% בכל סדרת מעבדים חדשה? מצוין! פתרה לך את ההתלבטות.

פשוט אין להם עניין שאנשים ישדרגו כל שנה-שנתיים. הם לא רוצים את הכסף שלך, למה לשבור את הראש.

להתלונן\להתעצבן על המצב הזה זה די חסר תכלית (אלה אם כל המטרה היא לעורר דיון לשם דיון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

אתה רציני?

חבריקו,

אם משהו מפריע לך לרמה שאתה מתעצבן, תעשה משהו כדי לשנות אותו.

אם אי אפשר לשנות אותו, תשחרר ותמשיך הלאה.

אם אתה מאמין שצריך לשנות אותו, אבל אתה לא הולך לעשות שום דבר בנידון........למה להמשיך לנבוח שוב ושוב ושוב ושוב ושוב ושוב...

"האוו!! האוו!!! אינטל!!.. תושבות! האוו!!! האוו!! לא קשור אליי..!! האוו!! אני מדבר בשביל אנשים אחרים!! האוו האוו!! כולכם תבוסתנים!! ארורים!! למה הם רוצים להרוויח יותר כסף במקום לשרת את האינטרסים הקטנוניים של אנשים שאני מכיר, שממשיכים לקנות מעבדים שלהם כל שנה מחדש??!! האוו האוו!! זה לא כאילו האנשים האלה מעודדים את להמשיך ככה...האוו!!"

סלח לי... לקראת הסוף יצא לי הנוסע השמיני מהפה...הוא קצת ילדותי, אבל יש משהו בדבריו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...