רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות) - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות)

maverick

Recommended Posts

אין קשר לשפה רשמית, השאלה היא האם זה חוקי לדרוש ממישהו לחתום על מסמך שהוא לא מבין והתשובה ההגיונית היא שלא.

כאשר בנק או כל גוף אחר מחתים מישהו על מסמך מתוך ידיעה שאותו מישהו לא מבין על מה הוא חתם זה לא אתי ואף ניתן לטעון שמדובר בעבירה פלילית.

החוק צריך להיות הרבה יותר פשוט וכוללני, הבנק צריך לוודא שהלקוח הבין על מה הוא חתם לפני שהם מקבלים את חתימתו.

זה יכריח אותם או לתרגם את המסמכים או להעסיק מתורגמנים (מאוד לא סביר). כמובן שיש את האפשרות שהם לא יעשו כלום ואז לא יוכלו לשרת את דוברי הרוסית שאינן מבינים עברית או ערבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

או כולם או כלום. אני לא רואה שופ סיבה להעדיף אוכלוסיה אחת על השניה.

חבל מאוד שאתה הולך בגישה של "אם לי אין, גם לך אין"

ככה לא מתקדמים לשום מקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או כולם או כלום. אני לא רואה שופ סיבה להעדיף אוכלוסיה אחת על השניה.

"היו צריכים לשים את הרוסים במעברות עם מזרוני קש וגגון פח שילמדו להעריך" שמעתי את זה לא פעם אבל למה ? אוקיי עקרון השיוויון לא עובד כאן ואף אחד לא תרגם את המסמכים לסבא שלי ז"ל לפרסית יש כאן עניין של שיקול כלכלי ואוכלוסייה שמונה שמינית מכלל מדינת ומשתלבת חזק בעולם העסקי ולצערי קצת פחות התאמצה להטמיע את עצמה במיוחד בכל הנוגע להתנהלות "עברית". ואתה לא רואה שום סיבה להעדיף אוכלוסייה אחת על אחרת ? נו בטח אתה הרי לא מנהל בנק וגם לא פוליטיקאי..... אבל כשתהיה אתה תראה את הסיבה...

ALL ABOUT THE MOUNEY, ALL ABOUT THE DAM DAM DI DI DAM DAM ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם הגישה של עמירם - במקום לתת למחוקק להחליט כל פעם על חוקים ותיקוני חוקים שנועדו להגן על כל מיני אוכלוסיות, המחוקק צריך לחייב את הבנקים להגן על הצרכן. ואז, זו בעיה של הבנקים - הם צריכים להתאים את עצמם ללקוחות, אחרת זה עשוי להגיע לבית משפט. הבנקים יפעלו מהר, יותר מהר מתהליך חקיקת חוק שיגן על כל אוכלוסיה בנפרד - יהיה להם דדליין (תקופת ההסתגלות לחוק) בסופו חייב השירות שלהם להתאים לחוק החדש. ובגלל שהחוק נוגע להבנה של מסמכים ולאו דווקא בהקשר לשפה, הוא יגן על אוכלוסיות נוספות, לא על בסיס מוצא ושפה, כמו אנאלפבתים, כבדי ראייה...

נשמע כמעט כאילו זה יכול לעבוד בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שאת מחליטה שזהו סוף הסיפור, אני אקח את זה בחשבון. אין שום הצדקה לכך שיעדיפו סוג אוכלוסיה מסויים (עולים רוסיים) ולא סוג אחר. אם כבר נלחמים אז בשביל כולם.

אפשר להגיד באותה המידה שאין הצדקה שמסמכים יהיו מתורגמים לאנגלית. תתפלא, אבל כשפת אם, אנגלית היא בתחתית. אני אשמח כשהמסמכים יתורגמו לכל השפות, אבל זה לא קורה ושנים הונו אנשים ככה והם לא ידעו על מה חתמו, ולא רק בבנקים... עדיף שלפחות תהיה התקדמות בעניין הרוסית מאשר כלום. מה לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שאת מחליטה שזהו סוף הסיפור, אני אקח את זה בחשבון. אין שום הצדקה לכך שיעדיפו סוג אוכלוסיה מסויים (עולים רוסיים) ולא סוג אחר. אם כבר נלחמים אז בשביל כולם.

מבריק, אני מבין את הגישה שלך, למה שיהיו להם מסמכים. רוסית היא לא שפה רישמית, הם עלו ארצה, הם צריכים ללמוד עיברית.

הגישה היא נכונה - הם צריכים ללמוד עיברית.

אבל זה לא אומר שצריכים לעבוד עליהם עד שהם לומדים עיברית.

הפיתרון הנכון הוא לאפשר להם גישה למסמכים מתורגמים, למתורגמים, לאנשי מכירות ברוסית

אבל

לא לעשות את זה כאילו אין צורך ללמוד עיברית

יש לעודד אותם ללמוד עיברית, לשפר את אופן הקליטה, ולנסות לגרום לקמע שיותר להגר לעיברית מרצון....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עברית היא חר* של שפה, קשה לבטא את עצמך דרכה - תקראו ספר בעברית, וא"כ באנגלית, יש הבדל ? יש הבדל ! לטובה !את כל המילים שקיימות לקחו, עיוותו מהתנ"ך, ואין כ"כ מגוון או בחירה, ולכן חלק גדול מהמילים שלנו בחיי היום-יום הם מילים לועזיות. לדוגמא : (עם א ' !!)

כתחשזור הביתה אדבר איתך בטלפון ( וטלפון בעיברית אם אני לא טועה זה "שח-רחוק" בעעע...

כתובת ה דו"אל שלי היא (לא נגיד XYZ אלא, ר,ש,ת ) @כרוכית .מסח יעני com :) מסחרי ! ;). ולכרוכית ד"א אין כל קשר לסמל, הסמל מבטא את המילה At ב... והמועצה ללשון שלנו קצת סתומה אז הם החליטו לקרוא לזה כך, נו מה, זה כבר לא חדש : P

PS*לPost הזה אין כל קשר למציאות והוא מיודע גם לנקבות (לא שיש פה הרבה)... אני משועמם : P : P =)

יאללה !! כולנו צריכים ללמוד רוסית ! למה ?? כדי שנוכל לקרוא ספרים (ברוסית כמובן !) וגם למרבה הפלא להנות.

!!!!!! רוסית היא שפה שולטת !! וגם הרוסים !!! LOL ! :-X ;D :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק זה חסר לנו

שרוסית תיהיה שפה רישמית פה...מספיק כבר עם זה.אין לי שום דבר נגד העולים אבל אם הם רוצים לחיות פה שידעו את השפה ש ל נ ו לא

אנחנו את שלהם.ממתי זה קובע שעולים קובעים פה עובדות???.מה גם גרוזינית ומרוקאית יהפכו לשפות רשמיות?? :P :P :P

אנשים תתאפסו על עצמכם.

ומווריק באמת תרד מהעץ!!!!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מכריח אותך ללמוד את השפה הרוסית , מספיק שתדע אנגלית כדי להעשיר את עולמך הצר בכל הקשור לשפות. פעם כשהצאר שלט ברוסיה הילדים למדו צרפתית , רוסית , אנגלית וגרמנית ! וכל אלה היו שפות חובה שמי שלא ידע אותן נחשב לבור ! נראה לך שהיית רוצה ללכת לבנק או לחברות ביטוח וכו... ולתרגם שעה לאמא שלך את מה שהיא לא מבינה ולהרגיש כמו אידיוט ? אמא שלי לא הלכה לאולפן כי רק כשהגענו לארץ כבר אחרי חודש היא הייתה חייבת ללכת לעבוד כי לא נשאר כסף ! יש סיבות רבות מדוע העולים מעדיפים להישאר עם השפה שלהם והתרבות שלהם , אולי הסיבה המרכזית היא חוסר ההתאקלמות או ההתנכרות מצד הצברים שרואים בנו חייזרים או מהציבור הדתי שחושב שכל אחד גוי וצריך לחזור לרוסיה.

אתם תסיקו את מסקנותיכם לבד

ערב טוב :cwm6:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה מוכר לי תרגום מסמכי הבנק לאמא והצרחות ההיסטריות "הוי לא! הם יפשטו ממני את העור! הם גזלו ממני הכככככככככככככל!!!". זאת אחת הסיבות שעזבתי את הבית! ;D זה לא שהעולים לא רוצים ללמוד עברית ומנסים להשליט פה "סלאביזציה", אלא שהדור הראשון של העולים לא יכולים לשבת ללמוד באולפן כי אף אחד לא יאכיל אותם ואת הילדים שלהם עד שהם ידברו עברית שותפת. הילדים, הנוער והדור השני לאומת זאת מדברים ממש מצויין כך שאין דאגה, כולם יתאקלמו בסוף אבל למה לכל הרוחות זה כואב שיעשו מסמכי בנק מחורבנים ברוסית? זה רק יחסוך מבוכה, חוסר הבנה, הונאות, פשיטות רגל ועיקולים למיניהם. למי זה מפריע לכל הרוחות??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנקים אמנם צריכים לתרגם את אותם מסמכים ולא מחיוב כלשהוא של המועצה לצרכנות, אלא מתוך שאיפה לשירות טוב (משהו שהם בכלל לא מתיימרים לשאוף אליו כפי שאנחנו כבר יודעים ממזמן).

עם זאת ישנה בעיתיות בתרגומים, בעיקר במושגים של דו משמעות או משמעויות שונות של מושגים בשפות שונות. אמנם אין לי את ההבנה המספיקה ברוסית על מנת לדעת אם יתכנו בעיות כאלו, אך דווקא מכיוון שאין לי את ההבנה הבסיסית אני לא פוסל את האפשרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מכריח אותך ללמוד את השפה הרוסית , מספיק שתדע אנגלית כדי להעשיר את עולמך הצר בכל הקשור לשפות. פעם כשהצאר שלט ברוסיה הילדים למדו צרפתית , רוסית , אנגלית וגרמנית ! וכל אלה היו שפות חובה שמי שלא ידע אותן נחשב לבור ! נראה לך שהיית רוצה ללכת לבנק או לחברות ביטוח וכו... ולתרגם שעה לאמא שלך את מה שהיא לא מבינה ולהרגיש כמו אידיוט ? אמא שלי לא הלכה לאולפן כי רק כשהגענו לארץ כבר אחרי חודש היא הייתה חייבת ללכת לעבוד כי לא נשאר כסף ! יש סיבות רבות מדוע העולים מעדיפים להישאר עם השפה שלהם והתרבות שלהם , אולי הסיבה המרכזית היא חוסר ההתאקלמות או ההתנכרות מצד הצברים שרואים בנו חייזרים או מהציבור הדתי שחושב שכל אחד גוי וצריך לחזור לרוסיה.

אתם תסיקו את מסקנותיכם לבד

ערב טוב :cwm6:

גם לסבא וסבתא שלי שעלו מיוון לא היה כסף, הם קפצו מספינות העפלה שנתפסו ע"י הבריטים ושחו לחופי הארץ בלי כלום.

גם להם היה חוסר התאקלמות והתנכרות מצד הצברים, אבל הם במקום להתבכיין למדו את השפה והתאקלמו בארץ.

אני מסכים עם מווריק במקרה הזה.

זה בעצם מעודד את העולים החדשים, שאין לי שום בעיה איתם, לשמור על השפה הרוסית במקום לנסות ללמוד את העברית.

ואם למבוגרים קשה, אוקי שיבואו עם ילדיהם והם יתרגמו להם.

מה שבעצם עושים במהלך הזה, הוא נותנים להם(לעולים) ללכת למכולת הרוסית, לבנק הרוסי, ולחנויות הרוסית, ולהסתובב עם רוסים ובעצם זה יוצר בידוד בין החברה ה"צברית" לחברה הרוסית, במקום שכולנו נהיה יהודים במדינת .

וזה פשוט חבל, הרוסים הם באמת אחלה אנשים וחבל שהם לא יתאקלמו במדינתינו הקטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...