התייעצות בבחירת זכרונות למחשב - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות בבחירת זכרונות למחשב

Recommended Posts

שלום,

להוריי מחשב עם לוח אם ga-p55m-ud2 ומעבד i5-760 עם שני סטיקים של , כל אחד 2 גיגה (אחד ז"ל אתמול).

אחד מהסטיקים הלך ואני רוצה לרכוש ערכת זכרון חדשה ולמקסם את הביצועים. מדובר ב-.

לפי מפרט לוח האם ניתן להשתמש בזכרונות במהירות של עד 2200 עם 4 סטיקים של 4 גיגה (2xdual channel). ייתכן שבסוף אחליט על תצורת של 2X4GB. עוד מתלבט בעניין.

במפרט המעבד כתוב שאפשר להשתמש בזכרונות במהירות של 1066/1333MHZ.
במפרט לוח האם כתוב שהלוח יודע לעבוד עם במהירות 2200/1600/1333/1066/800.

ניסיונית, התקנתי לו 2 סטיקים של 4 גיגה (סה״כ 😎 במהירות 1600mhz ועבד בסדר (לפחות לרבע שעה שעבדתי עם המחשב טרם שניתקתי אותם והחזרתי למחשב השני), למרות שלכאורה המעבד לא יודע לעבוד איתם.

_____

שאלות:

1. האם ניתן להשתמש בכל זאת בזכרונות במהירות 2200 מבלי לפגום ביציבות המערכת ומבלי לגרום להתחממות יתר של המעבד או רכיב אחר - ללא הוספת אמצעי (קירור המעבד הנוכחי הוא מה שהגיע איתו מהמפעל).

אם לא - מהי להערכתם המהירות המקסימלית הריאלית שאפשר להשתמש בה (ללא הוספת/החלפת הקירור)?

2. במפרט לוח האם מצויין שהמתח לזכרונות הוא 1.5 וולט - האם אפשר להשתמש בזכרונות עם מתח אחר (1.65/1.35 נגיד) ופשוט לשנות בביוס את המתח והכל יהיה בסדר?

3. האם ניתן, למשל, לעשות שימוש בזכרון במהירות 2133MHZ - על אף שלא מופיעה מהירות כזו במפרט של המעבד ולוח האם (אבל כן מופיעה מהירות של 2200)?

4. מתלבט האם להתקין 8 גיגה או 16, אשמח לעצה גם פה.

בסה"כ המחשב עבד כל השנים לא רע בכלל עם 4 גיגה

לציין ששאר רכיבי המחשב במצב מצוין וספק הכוח יחסית חדש כך שאני לא ממהר להחליף מחשב אם אפשר בזול לפתור את הסוגיה.

אולי אני לא צריך לשים 16 גיגה, זו גם התלבטות.

מצ"ב מפרטים מאתר וגיגהבייט

אודה לכל עצה בעניין
תודה רבה!🙂

Screenshot_20240525_190836_Brave.jpg

Screenshot_20240525_190902_Brave.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנקה את החיבורים של כרטיס הזיכרון הבעייתי עם מחק.

תכניס ותוציא את הזיכרון לסלוט כמה פעמים. יכול להיות שפשוט יש קצת לכלוך.

באתר של רשום תדר מירבי 1333MHZ, שזה אומר שמעבר למהירות הזאת זה נחשב להמהרה ועלול להקריס את המערכת. לכן לא הייתי משיג מעבר למהירות של 1600MHZ.

אבל, אם אתה מתכוון לשים מהיר ביחד עם הזיכרון האיטי יותר, אז תדע שהוא יעבוד בתדר הנמוך מבין השניים.

ועדיין, עדיף שניים בשביל Dual Channel.

אם אתה שואל אותי, לא הייתי משקיע במחשב הזה בכלל. תם זמנו. חבל על המאמץ וההשקעה.

נערך על-ידי Jabberwock
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Jabberwock

תנקה את החיבורים של כרטיס הזיכרון הבעייתי עם מחק.

תכניס ותוציא את הזיכרון לסלוט כמה פעמים. יכול להיות שפשוט יש קצת לכלוך.

באתר של אינטל רשום תדר זיכרון מירבי 1333MHZ, שזה אומר שמעבר למהירות הזאת זה נחשב להמהרה ועלול להקריס את המערכת. לכן לא הייתי משיג זיכרון מעבר למהירות של 1600MHZ.

אבל, אם אתה מתכוון לשים זיכרון מהיר ביחד עם הזיכרון האיטי יותר, אז תדע שהוא יעבוד בתדר הנמוך מבין השניים.

ועדיין, עדיף שניים בשביל Dual Channel.

אם אתה שואל אותי, לא הייתי משקיע במחשב הזה בכלל. תם זמנו. חבל על המאמץ וההשקעה.

תודה על התשובה.

האם בתדר 1600MHZ זה בטוח לחלוטין (ללא התעסקות עם כוונונים בביוס) ומעשית לא צפויות להיות בעיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של חופני

האם זכרון בתדר 1600MHZ זה בטוח לחלוטין (ללא התעסקות עם כוונונים בביוס) ומעשית לא צפויות להיות בעיות?

אני לא בטוח. עברו הרבה מאוד שנים מאז המחשב הישן שלי עם i5-750. מדובר פה על לפני 15 שנה.

אתה תצטרך ללכת לחנות עם המחשב ושיראו בחנות מה מתאים למחשב שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...