מחשב לא עולה לאחר הרכבה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לא עולה לאחר הרכבה

ZiX

Recommended Posts

היי חברים,

בשעה טובה קניתי מחשב חדש והתחלתי להרכיב אותו

לצערי לאחר שסיימתי את ההרכבה הוא מסרב לעלות.

הלוח אם נראה מת לחלוטין. יש חצי סיבוב של המאוורר של המארז ושל המעבד וזהו.

בנוסף שמתי לב שאם מחברים אז יש מתח (בדקתי עם הפלאפון).

עשיתי בדיקה לחיבורי ה ATX ונראה תקין.

הזיכרונות נתמכים (hyperx fury).

החשש שלי שהBIOS לא תומך במעבד וקראתי קצת על כך באינטרנט אבל לא הצלחתי להגיע לתשובה חד משמעית.

הלוח המדובר EXTEME4 Z97 ומעבד 4790K.

אני יודע שייצור מסויים יש לעדכן את הביוס אבל לא יודע אם זה רלוונטי למקרה שלי.

אשמח לעזרתכם :)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשאיר מחובר ללוח רק כבל 24 פינים \ 4 פינים למעבד \ סטיק זיכרון אחד \ הרדיסק אחד \ תעבוד עם הכרטיס הגראפי של המעבד \ חיבורי ה POWER וה RESET של המארז

כל השאר תנתק ... כרטיס מסך מאווררים למינהם וכ'ו ...

נסה לעשות פוסט ולראות מה קורה

האם בטעות עיקמת פינים בלוח האם כשהרכבת את המעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בערך המצב שאני נמצא בו. גם את ההדלקה אני מהלוח עצמו (יש כפתור כיבוי וריסט) כי אני לא בטוח שהכפתור הדלקה עובד.

ההרכבה היתה דיי חלקה ,לא מאמין שהתעקם שם משהו. יש על זה גם המון דיווחים באינטרנט אבל בלי פתרון ברור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי על זה. אבל הפיצ'ר לא עובד. יש מין צג קטן כזה שאמור להראות את המספרי שגיאות אבל גם הוא לא נדלק.

ובהדלקהאני פשוט לא מקבל כלום. אפילו המסך של ה POST לא מוצג (תקן אותי אבל זה אומר שהבעיה היא בלוח בוודאות

לא?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה לבדוק אם הספק בכלל נדלק ע"י חיבור החוט השחור עם הירוק

דוגמא בלינק.

*נתק את כל החיבורי מהספק לרכיבי המחשב.

http://www.seasonic.ru/tech-support/jump-start/

* אם כשכתבת " *

עשיתי בדיקה לחיבורי ה ATX ונראה תקין" וכוונתך למה בתגובה אז כמובן שלא רלוונטי.

- דבר נוסף שהייתי מנסה במידה ולא נוסה הוא לאפס את הביוס, באמצעות הוצאת הסוללה ולחיצה כמה פעמים על כפתור הPOWER.

- לפעמים הוצאת המעבד ואיפוס הלוח פותרת בעיות מהסוג הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לוחות בעלי ערכת שבבים מסדרה 9 (H97 ו Z97) תומכים באופן טבעי במעבדי ה Haswell Refresh. העניין הוא שלך יש מעבד מסדרת ה Devil's Canyon (שמורכבת מ ה Core i5-4690K וה Core i7-4790K), ששוחררה לאחר שהלוח שוחרר, ולכן הלוח שלך צריך עדכון ביוס לגירסה 1.30 לפחות (לפי עמוד המעבד הנתמכים ללוח Z97 Extreme4, קישור). אם גירסת הביוס שהגיעה עם הלוח שלך ישנה יותר מ 1.30, אז יתכן שזה הגורם לבעיה. במקרה כזה אתה תצטרך להשיג מעבד שנתמך באופן טבעי ע"י הלוח, להתקין אותו, לעדכן את הביוס ואז להתקין את המעבד שלך.

2. כפי שהציעו - נסה לאפס את הגדרות הביוס ע"י שימוש בכפתור איפוס הביוס הנמצא על הלוח.

3. נסה לעבור לביוס הגיבוי - יש לך 2 ביוסים בלוח הנ"ל וקיימת האפשרות שמשהו לא תקין בביוס הראשי. בכדי לעבור לביוס הגיבוי אתה צריך להזז מתג על הלוח (עמוד 26 בחוברת הלוח).

4. בדוק את ספק הכח במחשב אחר - יכול להיות שהוא לא תקין. לחלופין - בדוק ספק כח אחר במחשב החדש.

5. פרק את המחשב והוצא את הלוח מהמארז. הפעל את הלוח כאשר הוא מחוץ למארז ולא מחובר אליו דבר מלבד המעבד, הזיכרון וספק הכח ותראה אם הוא נדלק.

6. וודא שגוף הקירור של המעבד מותקן בצורה נכונה - ייתכן שהמעבד פשוט מגיע לטמפרטורה גבוהה מדיי מייד עם הפעלת המחשב, דבר שגורם למחשב לכבות את עצמו.

7. תמיד קיימת האפשרות שקיבלת רכיב לא תקין - ובמקרה הזה - לוח, מעבד או ספק כח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה, ניסתי את הקטע עם הספק כח ונראה כי הוא נכנס לפעולה.

נסתי את איפוס ה ואת הקטע עם הסוללה לצערי לא התקדמתי יותר מדי.

עכשיו לפני שאני הולך להרפתקאות. זה מקרה של לא תומך? בחלק מהמקומות באינטרנט רושמים שאלו לא הסימפטומים.

אין איך לבדוק גרסת ככה (מספר סידור של הלוח או משהו).?

אגב,

המעבד הנוסף שיש לי בבית הוא I5 2400 הוא נתמך ע"י הלוח נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תוכל לדעת איזה גירסא של ביוס קיימת אך ורק בביוס עצמו

המעבד I5 2400 לא תואם לתושבת אז אל תנסה ...

אתה יכול לפנות לחנות שממנה רכשת כדי שיעשו לך עידכון לביוס או אצל מישהו אחר

אם אתה באיזור דרום אשדוד-אשקלון אני אשמח לעזור לך צור איתי קשר בפרטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם גירסת הביוס שלך אמורה לתמוך במעבד, אז זו לא הבעיה.

שוב - האם ניסית לעבור לביוס הגיבוי? האם בדקת שגוף הקירור של המעבד מותקן בצורה תקינה?

אם דבר לא עוזר, יש סיכוי שקיבלת חומרה לא תקינה - פשוט גם לחנות וממש את האחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסתי את ביוס הגיבוי לצערי לא עזר. פירקתי עכשיו את הקירור ונראה שהוא היה מורכב טוב (המשחה הטרמית הייתה על המעבד ועל הקירור. ככה שהוא ישב טוב וחזק.

העניין הוא שקניתי את החלקים ממקומות שונים , את האחסון המעבד והזיכונות קניתי מחו"ל בBLACK FRIDAY ואת הספק במקום אחד (הייתי עם זיכוי) ואת שאר הדברים במקום אחר.

הפעלה של הלוח ללא מעבד לא אמורה להוות אינדקציה לתקינות הלוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...