אל פסק UPS מיצב מתח נפילות מתח "מגן ברקים" ? - עמוד 7 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אל פסק UPS מיצב מתח נפילות מתח "מגן ברקים" ?

cxzvcxv

Recommended Posts

• תגובות 170
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עדכון: אוקיי, באחד מהאתרים המסביר מהו ואיך פועל ה-NTC, כתוב:

Most NTC makers suggest that a cool-down period of 30 seconds to a couple of minutes is needed

השאלה, כמה יצרוך באמת הספק האינבדואלי שלי? לצורך העיניין, מדובר ב: Seasonic x-850 gold. נסיתי לחפש באתר היצרן, אך לא מוזכר שום דבר לגבי ה-NTC.

אולי אני מפספס משהו? או שספק זה עובד בשיטה אחרת?

*עמוד המוצר של היצרן: http://www.seasonicusa.com/NEW_X-series_KM3_650-750-850.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינארי אולי תענה לפני שהם מתקשרים:)

מה אתה ממליץ לטלוויזיה, השהייה של 10 שניות או 4 דקות?

רשום דבר מעניין, שהוא מחזיר את החיבור 10 שניות לאחר התייצבות הזרם.

האם זה אומר שנגיד היתה נפילה הוא יודע להשהות 2 דקות אחרי אם המתח עדיין לא תקין?

"לשקע ההגנה מנגנון השהיה שדואג להחזיר את החיבור לרשת החשמל כ-10 שניות לאחר התייצבות הזרם, כדי למנוע נזק למדחסים ולכרטיסים אלקטרוניים."

תודה

הזמנתי בסוף למזגנים 4 דקות ולטלוויזיה 10 שניות.

4 דקות = הגנה טובה יותר במקרה שהמתח נופל פעם שניה במרווח זמן גדול מ 10 שניות. אבל גם זמן ארוך יותר שהמגן נשאר כבוי (ואוליי אחריי נפילה קטנה שלא היתה משמעותית)

כמו כן אני ממליץ לשקול האם המגן משתלם :

- פס שקעים פשוט אם מפסק מאפשר לכבות את המתח ידנית בקלות, ואם אתה לא משתמש בטלויזיה אתה יכול פשוט לכבות אותה.... כך לפחות בחלק הזה של הזמן היא תהיה מוגנת בצורה מוחלטת. האם בשביל הזמן שנשאר המגן עדיין משתלם ? (מחיר המגן vs מחיר הנזק האפשרי וסיכוי שהנזק יקרה)

- מן הסתם שלא תקנה מגן ב 200 ש"ח בשביל להגן על טלויזיית לד זולה שקנית בפחות מ 1000....

בחלק (רוב ?) המגינים כל נפילה נוספת של המתח מאפסת את הזמן, כך שאם יש כמה נפילות תוך פחות מ 10 שניות הוא נשאר כבוי, והוא מודד 10 שניות החל מרגע נפילת המתח האחרונה

יתכן שלא בכל המגינים זה אותו דבר אבל במגינים שאני מכיר זה כן

התקשרו אלי מטלאור לבקש פרטי אשראי. תדעו שיש גם שקע עם השהייה של דקה. כלומר יש לבחור בין מספר דגמים: 10 שניות , דקה , 4 דקות.
מוזר, זה לא מופיע באתר של qtrade.

cxzvcxv אני מחייב אותך על 5 ש"ח, המשלוח היה 45.

:smiley1:

תודה על המאמץ.

המגן של הדקה הוא דגם נוסף של VDP/VDPS או דגם אחר של חברה אחרת ?

עדכון: אוקיי, באחד מהאתרים המסביר מהו ואיך פועל ה-NTC, כתוב:

השאלה, כמה יצרוך באמת הספק האינבדואלי שלי? לצורך העיניין, מדובר ב: Seasonic x-850 gold. נסיתי לחפש באתר היצרן, אך לא מוזכר שום דבר לגבי ה-NTC.

אולי אני מפספס משהו? או שספק זה עובד בשיטה אחרת?

*עמוד המוצר של היצרן: http://www.seasonicusa.com/NEW_X-series_KM3_650-750-850.htm

ה NTC הוא אופציה אחת של היצרנים לשלוט על הזרם, הנפוצה ביותר, אבל לא היחידה. קיימים גם ספקים ללא NTC ויתכן שה gold ביניהם

במקרה כזה זמן הקירור של ה NTC אוליי לא רלוונטי....

אבל בספקים שבהם יש מעגל מורכב יותר על כניסת המתח, יש בהרבה מקרים גם יותר רכיבי "סיליקון" (מוספטים וכו') שעומדים קרוב לכניסת המתח מבחינת מבנה המעגל, ולכן פגיעים יותר למכות מתח בהשוואה לרכיבים שעומדים יותר "בפנים" במעגל. כלומר, הספק עצמו עלול להיות פגיע יותר במידה מסויימת בהשוואה לספק פשוט יותר (זה לא אומר שהוא מגן פחות טוב על החומרה)

הייתי רוצה להגן על הספק מכמה קפיצות ונפילות של המתח אם הן מגיעות תוך יותר מ 10 שניות אחת מהשניה (כפי שלפעמים קורה בהפסקות חשמל) - כלומר שלא יקבל את כולן אלא רק את הראשונה ואחריי זה המגן ישאיר אותו מנותק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה NTC הוא אופציה אחת של היצרנים לשלוט על הזרם, הנפוצה ביותר, אבל לא היחידה. קיימים גם ספקים ללא NTC ויתכן שה gold ביניהם

במקרה כזה זמן הקירור של ה NTC אוליי לא רלוונטי....

אבל בספקים שבהם יש מעגל מורכב יותר על כניסת המתח, יש בהרבה מקרים גם יותר רכיבי "סיליקון" (מוספטים וכו') שעומדים קרוב לכניסת המתח מבחינת מבנה המעגל, ולכן פגיעים יותר למכות מתח בהשוואה לרכיבים שעומדים יותר "בפנים" במעגל. כלומר, הספק עצמו עלול להיות פגיע יותר במידה מסויימת בהשוואה לספק פשוט יותר (זה לא אומר שהוא מגן פחות טוב על החומרה)

הייתי רוצה להגן על הספק מכמה קפיצות ונפילות של המתח אם הן מגיעות תוך יותר מ 10 שניות אחת מהשניה (כפי שלפעמים קורה בהפסקות חשמל) - כלומר שלא יקבל את כולן אלא רק את הראשונה ואחריי זה המגן ישאיר אותו מנותק

מסכים. לכן עכשיו, כשיש לנו גורם נוסף במשוואה; מגן בעל השהייה של דקה. השאלה, האם ישנו הצורך במגן של ה-4 דק'? האם חלקי הסיליקון שציינת וה-NTC הממוצע יספיקו להתקרר בזמן זה של דקה אחת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה הגיע המגן של הדקה ? יתכן שהוא מגן מדגם שאנחנו לא מכירים (ויתכן שיש לו חסרונות כלשהם) שרק בטעות מופיע בקטלוג של החנות יחד אם ה VDP/VDPS ?

דקה היא זמן השהיה מושלם להתקררות של NTC. בכל מה שלא קשור ל NTC, אין קטע של "זמן התקררות" - רכיבים אחרים לא צריכים להתקרר לפניי שהם יכולים לעבוד מחדש

השיקול כאן הוא אחר (הוא חל גם על ספקים אם NTC, אבל משמעותי יותר בספקים "מתקדמים" שאוליי מכילים רכיבים פגיעים נוספים שאין בספקים פשוטים יותר) :

במערכת של חברת חשמל, קווי המתח הגבוה (אלה שמפעילים ישוב או עיר או אזור) מוגנים על ידיי recloser-ים - "מפסקים אוטומטיים" שלא רק קופצים כשיש קצר, אלא גם מופעלים מחדש אוטומטית לאחר זמן מה. המטרה היא למנוע הפסקות חשמל ארוכות בגלל קצר מקרי : נניח ענף של עץ עף ברוח ופגע בחוטי חשמל. יש מצב שהוא סתם פגע בחוטים ודחף אותם למגע אחד אם השני לשניה, ויש מצב שהוא יישאר תקוע על החוטים וייצור קצר מתמשך. במקרה כזה ה recloser ינתק את המתח. אחריי זמן מה - שיכול להיות כמה שניות...כמה דקות הוא יחבר אותו מחדש אוטומטית - למקרה שהענף בינתיים כבר נפל או נשרף, בשביל למנוע הפסקת חשמל "סתם". נניח שהקצר ממשיך, תוך כמה שניות...דקה הזרם על הענף שתקוע בחוטים יהפוך לניצוץ ענקי ויקפיץ שוב את ההגנה. זה יכול להימשך 2..3 פעמים עד שההגנה קופצת "לתמיד" והמערכת מתריעה לאנשי חברת חשמל ליסוע ולתקן את התקלה ידנית

מבחינתנו זה אומר שהפסקות חשמל יכולות להיות בצורה של כמה כיבויים והדלקות מחדש תוך זמנים של כמה שניות או דקות

בכל פעם שהמתח נופל או חוזר, המערכת הגדולה של חברת חשמל (שנאים גדולים) וכל מה שמחובר אליה יכולים להגיב לנפילות/חזרות של המתח ביצירת נחשול מתח. ההגנה מנחשולים שהמגינים האלה נותנים נמוכה - לא ניתן לצפות מהם לספוג את המכה בצורה שתיתן הגנה משמעותית. אם הנפילה הראשונה (הפתאומית) אין הרבה מה לעשות, אבל אם למגן יש השהיה ארוכה מספיק הוא יישאר כבוי ולא יידלק מחדש כשהמתח חוזר/נופל שוב, וכך ימנע פוטנציאלית מנחשולי מתח נוספים להגיע למחשב

האם באזור שלכם היו הפסקות חשמל כמו אלה - כשהמתח נופל וחוזר כמה פעמים ? אם כן - לכמה זמן המתח נפל ולכמה זמן הוא חזר בין הנפילות ? לפי זה ניתן לבחור כמה השהיה צריך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין.

טוב, בשביל הפעם ב...(כך אני מקווה) שהחשמל יקפוץ, אני מוכן לחכות יותר זמן(=4 דק') ולוודא שאכן התקלה חלפה.

אודה לך שוב פעם 11010010110.

עזרת לכולנו עם המידע, בלעדייך הרכישה הזאת לא הייתה יוצאת לפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו הגיע אליכם משהו?... אמרו שבוע הבא, עכשיו זה "השבוע הבא".. תכלס בודק בחשבון ואפילו "לא לקחו כסף" עדיין..

ז"א זה אפילו לא יצא מהחנות שלהם למשלוח.

יש מידע אולי, משהו שיכול לעזור?

אני אתקשר אליהם ביום חמישי גג אם לא יזוז משהו...

מוזר מאוד, לידיעתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...