מחפש מפרט לעבודה משרדית לאחי. - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מפרט לעבודה משרדית לאחי.

raviv1989

Recommended Posts

• תגובות 83
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

היתרון שלו שהוא הכי שקט וטוב מבין המארזים בגודל mATX.

אפשר גם מארז יותר קטן אך פחות שקט. ואפשר גם מארז יותר גדול ויקר, אבל לא יותר טוב או יותר שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון שלו שהוא הכי שקט וטוב מבין המארזים בגודל mATX.

אפשר גם מארז יותר קטן אך פחות שקט. ואפשר גם מארז יותר גדול ויקר, אבל לא יותר טוב או יותר שקט.

היי זורו, תודה רבה על העזרה.

מזה גודל matx ? זה נחשב גודל טוב? ויש מצב שאתה עוזר לי לבחור על הדרך מקלדת ועכבר מtms?

אם יש המלצה טובה למסך שיגיע כבר עם המחשב אשמח לשמוע. .(איזה גדול מומלץ למסך שישמש רק ללימודים ואינטרנט)

מה דעתך לגבי זה שירדתי לi3?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mATX או מיקרו-ATX זה הגודל של לוח האם. יש שמתאימים לגודל הזה והם קטנים יותר ממארזים שמיועדים ללוחות בגודל ATX מלא.

יש גם לוחות יותר קטנים (מיני-ITX) שמיועדים למארזים קטנים יותר. לא ידוע לי על בגודל הזה שהם בעלי בידוד אקוסטי ושיהיו שקטים באותה מידה. אבל אם הגודל ממש קריטי ואתם מעוניינים במארז קטן יותר, זו גם אופציה ואז צריך להחליף במפרט את לוח האם, המעבד והמארז.

motherboard-form-factors.jpg

ראה כאן הסבר נוסף:

http://www.buildcomputers.net/motherboard-form-factors.html

מסך שהייתי ממליץ עליו:

https://www.tms.co.il/product/14336

סט מקלדת ועכבר אלחוטיים:

הMK260 שרוני המליץ, MK270, או MK220 שהוא יותר קומפקטי בגודל:

https://www.tms.co.il/product/13798

https://www.tms.co.il/product/10741

https://www.tms.co.il/product/11357

שני הקישורים האחרונים הם אותו הדגם רק לא ברור עניין השפות וצריך לברר עם החנות. הדגם הסטנדרטי אמור להיות אנגלית ועברית.

לגבי i3, זה בהחלט יספיק לצרכים של שימוש משרדי/תוכנות אופיס/ עד 1080p, וכיום לא ממש יורגש הבדל בצרכים אלו לעומת i5. אבל לטווח הרחוק לדעתי מחשב עם מעבד i5 יחזיק מעמד יותר שנים מבחינת היכולות. ולרוב גם הצרכים קצת משתנים במשך הזמן. להורים שלי קניתי לאחרונה מחשב עם מעבד i5 כדי שיחזיק מעמד טווח זמן ארוך יותר למרות שיספיק להם i3. הם לא צריכים להחליף מחשב בתדירות של כל כמה שנים והקודם החזיק 10 שנים.

אם בכל מקרה זה מחשב שיוחלף או ישודרג מסיבית בעוד 3-4 שנים, אז אין שום בעיה ללכת על i3. גם אחרי מס' שנים לא חייבים להחליף את כל המחשב, בעיקר כשהמפרט מושקע ומכיל רכיבים איכותיים. אפשר רק להחליף מעבד/לוח/זיכרון, או לפחות מעבד (לא בטוח שיהיה צורך להחליף לוח וזיכרון, תלוי אם תהיה תאימות או לא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי השאלון הוא ענה

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא
בכך מקרה אני לא רואה איך עוד 3-4 שנים גם בלי שום שדרוג מאסיבי את המחשב הזה מתקשה בעבודה משרדית וסרטי 1080p אולי גג להוסיף איזה כרטיס מסך פשוט בשביל ברזולוציות גבוהות יותר או כרטיס מסך מעט חזק יותר בשביל האפשרות לשחק אמנם לא בהגדרות הכי גבוהות(אם בכלל ישחקו על המחשב).
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא בהחלט יכול להסתפק בi3. אבל מכיוון שהוא שאל את דעתי, אז עניתי והסברתי על ההשלכות של בחירת מעבד לטווח הרחוק, במידה ויש רצון למשוך כמה שיותר שנים עם המחשב.

עם 3-4 שנים, אין בעיה. לזמן ארוך יותר, יתכן שהצרכים ישתנו או שידרשו ביצועים גבוהים יותר בהתאם להתפתחות הטכנולוגיה, המדיה והתוכנות. וכשזה יקרה יהיה צורך להחליף (או לשדרג) את המחשב יותר מהר אם המעבד הוא i3 מאשר i5.

וכמו שאתה אומר, אם פתאום ישתנו הצרכים למשחקים או לעריכת מדיה (לא משנה כרגע ההסתברות שזה יקרה) אז ברור שמעבד i5 יאפשר יותר אופציות ויהיה רלוונטי למשך יותר שנים. גם אם יוסיפו כרטיס מסך הכי חזק.

בקיצור, אם בעל המחשב רוצה למשוך איתו כמה שיותר זמן (5-10 שנים) אז יהיה עדיף לקחת מעבד i5. אבל אם אין כוונה כזו, והמחשב יוחלף תוך מס' מועט יותר של שנים אז אין שום סיבה לא לקחת מעבד i3 לצרכים שפורטו. ומהי ההעדפה שלו בעניין הזה הוא לא כתב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב במקרה שלו אין ממש תקציב ובהתחלה באמת שמתם i5 ואז הוא בירר קצת ובנוסף גם אני עניתי לו שאפשר להסתפק בi3 לצרכים שלו גם ליותר מ3-4 שנים במיוחד שיש אנשים היום גם עם מעבד Core 2 Duo ואיזה 6/8GB RAM DDR2 וגם בלי SSD(לפי אותה התקופה) וכרטיס מסך פשוט לסרטים והיום יחד עם SSD זה רק יכניס חיים במחשב ישן ככה שעם i3 מהדור הנוכחי לא תיהיה בעיה.

ולגבי התפתחות הטכנולוגיה, המדיה והתוכנות מבחינתי לשימושים משרדיים אין מה לחשוב יותר מידי לעומק אז מילא זה היה מחשבים משחקים/עריכה ואז שוב הגעתי אל השאלון שאם הוא היה עונה אחרת בשאלה מספר 12 אז כנראה אולי היה עדיף i5 או אולי אפילו i7 כי אולי הוא ירצה לעבור לשימוש כבד יותר אבל אין מה לנסות לשער דברים כשיש שאלון עם תשובה ברורה וכמובן זה ברור שמעבד חזק יותר יחזיק ליותר זמן לשימושים שדורשים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם, אשקול אם ללכת על מעבד i5.

כמו שאמרתי המחשב מיועד רק לשימושים משרדיים אבל התוספת לi5 היא לא קריטית בשבילי ככה שאולי כדאי לסגור את הפינה הזאת לתמיד.

שוקל כבר אם כדאי ללכת על כרטיס מסך חיצוני, למרות שהשימוש שלי יהיה רק דרך המחשב לטלוויזיה. מה אומרים?

- - - תגובה אוחדה: - - -

זורו בנוגע למסך, גודל 24 זה יותר מדי אני חושב לא?. זה לא שאני הולך לשחק במחשב הזה..

עכשיו אני בחדר של אחותי עם מסך 22 וזה מספיק לי.. אני קצת לא מבין בכל מה שקשור למסכים אבל לא כדאי ללכת על אחד יותר קטן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לi5 יש כרטיס מסך מובנה מעט חזק יותר(Intel HD4600) ככה שלדעתי כשתוסיף כרטיס מסך עדיף שיהיה אחד חזק שישמש גם למשחקים מאשר רק לסרטים מאחר ואתה כבר הולך על i5.

לגבי המסך ההפרש לא גדול והמסך בגודל 24' הוא בעצם 23.8' אאל"ט וכתבתי את זה באחת התגובות הקודמות, בכל מקרה קח בחשבון שיש לך הנחה על המסך בקניית מחשב חדש ומעבר לגודל אין שום הבדל בינהם לפי מה שידוע לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס מסך ממש מיותר לשימושים האלו. המעבד הגרפי האינטגרלי של מספיק גם הרבה מעבר למה שצריך ומקביל לכרטיס מסך בעלות של כ-400 ש"ח. כרטיס מסך דיסקרטי (נפרד) ידרש רק לגיימינג או עריכה של וידאו/תלת מימד, ברמות של בינונית עד כבדה.

אם בעתיד השימושים ישתנו תמיד יהיה אפשר לרכוש כרטיס מסך בהתאם לצורך. כרגע זה יהיה סתם זריקת כסף לפח.

מסך:

הייתי ממליץ על ה P2314. אבל בגלל שההפרש במחיר קטן והמחיר מוזל בקניית מחשב חדש מTMS, אז לא רואה סיבה לא לקחת את הP2414 (כפי שרוני כתב, זה למעשה 23.8").

מסך בגודל 23-24" יהיה יותר נוח מאשר 22", לכל סוג של עבודת מחשב למשך שעות ארוכות וזה פחות מאמץ את העיניים.

יכול להיות ש-22" מספיקים לך, אבל מספיק זה עניין יחסי. עד שנת 2000 אנשים חשבו שמסך 17" מספיק להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למסך ניראלי שאלך על 23.

זורו שאלה אחרונה בקשר למארז. בהתחלה סתם זרקתי שאני רוצה מארז קטן, תכלס אין לי בעיה של מקום אבל זה יותר נוח שהמחשב קטן אני חושב, תקן אותי אם טועה.

שאלתי על המארז שהמלצת לי בפורום מארזים והם קצת ערערו אותי לגביו, http://hwzone.co.il/community/threads/557872-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%9B%D7%93%D7%90%D7%99-%D7%9C%D7%91%D7%97%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%90%D7%A8%D7%96-%D7%A7%D7%98%D7%9F-%D7%9C%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%9C%D7%9E%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%9E%D7%A9%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%AA

האם כדאי לקחת מארז קטן כמו זה שהמלצת לי עליו או אחר בגודל סטנדרט?

עד כמה הגודל של המארז שהצעת לי קטן בהשוואה למארזים רגילים?

תודה וסליחה על השיגועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המארז כבר הסברתי בתגובותיי הקודמות. אתה יכול לקחת מארז יותר גדול אך זה לא יהיה יותר שקט וזה יעלה יותר כסף. מיותר. אלא אם כן אין בעיה של מקום ואתה מעוניין להוציא עוד כסף, אז יש את הננוקסיה DS1 במעל 600 ש"ח. הוא עדיף על הR4 שהוצא לך. גם יותר שקט וגם מאוורר יותר טוב (3 מאווררים מעולים במקום 2 פחות יעילים בR4).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי המארז כבר הסברתי בתגובותיי הקודמות. אתה יכול לקחת מארז יותר גדול אך זה לא יהיה יותר שקט וזה יעלה יותר כסף. מיותר. אלא אם כן אין בעיה של מקום ואתה מעוניין להוציא עוד כסף, אז יש את הננוקסיה DS1 במעל 600 ש"ח. הוא עדיף על הR4 שהוצא לך. גם יותר שקט וגם מאוורר יותר טוב (3 מאווררים מעולים במקום 2 פחות יעילים בR4).

לא ממש הבנתי אותך, מארז יותר גדול עולה יותר כסף? זה לא אמור להיות הפוך?

בכל מקרה אני אקח את המארז הזה רק רציתי לדעת עד כמה הוא קטן בהשוואה למארזים אחרים והאם זה כדאי לקחת מארז קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מארז יותר גדול עולה יותר כסף כי זה יותר אלומיניום, יותר בידוד אקוסטי, יותר מאווררים, וכו'. ואין לך צורך במארז גדול יותר כי אתה לא הולך לשים 10 דיסקים קשיחים, כרטיס מסך מפלצתי ב3000 ש"ח, וקירור ענק לאוברקלוקינג של מעבד עם 8 ליבות פיזיות.

לא יודע מה זה בשבילך גודל מארז סטנדרטי (לצורך השוואה תמדוד מארז בסביבתך שנראה לך בגודל סטנדרטי). הגודל של המארז מהמפרט Deep Silence 4 שמיועד ללוחות עד גודל של מיקרוATX הוא כך: רוחב 20 ס"מ, גובה 38 ס"מ, עומק 48 ס"מ.

הגודל של המארזים הגדולים יותר:

R4: רוחב 23.2 ס"מ, גובה 46.4 ס"מ, עומק 52.3 ס"מ.

DS1: רוחב 22 ס"מ, גובה 51.7 ס"מ, עומק 53.2 ס"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...