חייל משוחרר, מנסה למצוא את דרכי וצריך את עזרתכם. - עמוד 2 - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חייל משוחרר, מנסה למצוא את דרכי וצריך את עזרתכם.

fectionn

Recommended Posts

אבל בשביל להגיע למשרה כלשהיא אתה חייב הסמכה/ניסיון מוכח.

ניסיון מוכח אין לבחור, אז הסמכה וידע זה חובה. נכון שלא משתמשים בהרבה מאוד נושאים בהסמכה באופן מתמיד(גם בתואר לא). אבל בריאיון עבודה סביר שישאלו אותך איך פרוטוקול עובד ואיך הוא עושה את זה ואת זה לומדים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לירון - רוצים שלתלמד את התאוריה (בדומה להרבה תחומים בלימודים אקדמאיים). אף אחד לא אמר שיש בזה שימוש רציני בפועל.

אתה גם לא תפגוש שום ראיון עבודה שבו יבחנו אותך על זה.

tamos2006 - זה בדיוק המקום בו גם צוברים נסיון וגם מבינים יותר את הוקטור בו רוצים להתקדם בתחום, אם בכלל.

תן לי מקרה שבו הסמכה או משהו שלמדת בסהמכה "שינה בשבילך את כללי המשחק" במהלך החיים הצועיים שלך או הביא לך הישג מקצועי שבלט מעל כולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי את זה.

אבל מקומות עבודה דורשים הסמכות או ידע מקביל. מן הסתם שבפועל הסמכה לא תתן לך כלום, זה כרטיס כניסה למשרה כלשהא שמשם אתה יכול רק להתקדם ולצבור ניסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כבר מזמן לא בקי התחום ה SYSTEM אבל בכל זאת תן לתת לך כמה נקודות למחשבה.

קונקרטית לסיטואציה שלך , אני מבין שנסיון שלך הוא בעיקר מהצבא וגם די מוגבל. כנראה שחברה שמחפשת איש סיסטם לא תתקשה למצוא מועמד (אפילו כמוך שרק השתחרר) אם יותר ניסיון ממך.

במקרה כזה הסיכוי הכי טוב שלך למצוא עבודה בתחום הזה יהיה בחברות OUTSOURCING , החברות הללו מוכנות לקחת אנשים בלי ניסיון כי הם מרווחים מעט וככה הם עושות עליהם כסף. אתה מבחינתך

זוכה להתגלח על חשבונם (או יותר נכון על חשבון הלקוחות שלהם). בכל מקרה לא רואה סיבה ללכת ולעשות הסמכות נוספות,הסמכות ללא ניסיון לא שוות הרבה.

עכשיו בנוגע להתלבטות שלך , כמו שאנשים כבר אמרו לך, זה התחום הכי נחות בעולם ההיטק, אפשריות הקידום יותר מצומצמות והשכר הכי נמוך וגם יש לזה סיבה, כל אחד יכול לעשות את זה,לא צריך תואר ובהרבה מקרים אפילו לא הסמכה.

תואר אקדמי בתחום התוכנה (או כל תחום נרדש אחר) לרוב יפתח בפניך יותר אפשריות לקידום ויאפשר לך להגיע לרמות שכר יותר גבוהות (לדעתי האישית זה גם הרבה יותר מעניין ומאתגר)

כמו שאתה מבין עקרונית אני חושב שתואר אקדמי יתן לך הרבה יותר אופציות בחיים אבל זה לא אומר שזה מה שמתאים לך. אתה מכיר את עצמך הכי טוב ורק אתה יודע אם ללכת לעשות תואר זה משהו

שמתאים לך ותוכל לעמוד בו.

בכל מקרה תדע שבשורה התחתונה הכל תלוי בבן אדם עצמו ובאופי שלו ,זה כמעט לא משנה באיזה תחום הוא עוסק. אם הוא מיקצועי,בולדוזר,יש לו מרפקים והוא יודע לקדם את עצמו הוא יכול לבנות קרירה ולהגיע רחוק בכל תחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שלומד כרגע לCCIE....להסמכות יש השפעה אחת - להכניס אותך לראיון עבודה.

(אני מדבר על מקומות רציניים).

כשמעסיק קורא קורות חיים הוא מסתכל על שני דברים, ידע וניסיון....כמובן שלמושג ניסיון יש השפעה הרבה יותר גדולה !

מה שכן...לרוב, בסביבות ENTERPRISE, מחפשים אנשים עם רמת ידע מסויימת....והסמכות זו דרך להציג את הידע שלך (בעירבון מוגבל).

הסמכות יכולות להטות את הכף של המעסיק אם לקרוא לך לראיון.....אבל ציינתי שזה בעירבון מוגבל כי מעסיק רציני ישאל אותך שאלות מקצועיות...ואם ציינת הסמכה ואתה לא יודע אותה אז הוא פשוט יגיד לך "בייייי".

לגבי SUBNETTING...אנחנו, אנשי הרשתות, גם משתמשים במחשבון וגם יודעים לחשב מהר כי חסר לך שתהיה איש תקשורת ולא תדע שSUBNET עם 30/ הוא 4 כתובות, מתוכם 2 HOSTS.

(כנ"ל לגבי 20-32).

אגב...בתכנות יש יכולת להרוויח יותר כסף...השאלה אם יש לך ראש של מתכנת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך רק ראש של מתכנת, אתה צריך לאהוב את זה.

בלי קשר, בכל דבר שתהיה בו הכי טוב השכר בהתאם, יכול להיות שתהיה תותח ברשתות ובתכנות פחות, ותרוויח יותר ברשתות. לדעתי גם אם השכר קצת פחות טוב, תלך עם משהו שאתה אוהב, זה קצת באסה לעבוד 60 שעות וצפונה בשבוע בתחום שאתה לא מתחבר אליו בכלל ועושה אותו בלית ברירה רק בגלל השכר.

לזה שמעליי, יש הרבה גורמים משפיעים לא רק ההסמכה. אני מכיר אנשים עם ccna שנכנסו למשרות ccnp בגלל שפשוט היה להם ידע מקביל, נשאלו שאלות והפציצו בראיון.

כנל לאנשי ccnp שנכנסו למשרות של מהנדסי תקשורת שבדכ אנשי ccie מגיעים פשוט כי התקדמו ורכשו ידע מתקדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TAMOS....אני לא שולל או פוסל את מה שאתה אומר.

כמו שציינתי בראש ובראשונה מסתכלים על הנסיון שלך....אם יש לך CCIE כפול 5 אבל אפס ניסיון...זה שווה הרבה פחות מבנאדם ללא הסמכה ועם ניסיון של 30 שנים !

ציינתי שהסמכה נותנת מבחינת עבודה רק מפתח לפתוח את הדלת.

מבחינת מקצועיות - הסמכה יכולה להעשיר אותך בידע...אני למשל בCCNA, CCNA DC, CCNA SEC, CCNP ועכשיו בCCIE עסוק בללמוד, בראש ובראשונה להבין את החומר, להתעמק ולהעשיר את עצמי.

ולכן כשאני ניגש לראיון עבודה - ההסמכות רק פותחות לי את הדלת...והעובדה שבאמת למדתי והשקעתי והתעניינתי והעובדה שאני נהנה מהתחום המדהים הזה - זה מה שעוזר לי להתקבל !

אתה צודק - שכחתי לציין כי זה נראה לי קצת מובן מאליו.....מה שאתה לא בוחר לעשות - תעשה משהו שיש לך תשוקה אליו !

לי אין תשוקה או כישרון לתכנות, בניגוד לאחי היקר.....הוא לעומתי אין לו תשוקה לתחום הIT.

אז לפותח השרשור...אני ממליץ לך קודם להתמקד לדעת מה אתה אוהב.

קח בחשבון שכל תחום הוא מאוד רחב !

תחת SYSTEM נכנסים הרבה קטוגרויות....אם זה STORAGE, ניהול הדומיין, SHAREPOINT, EXCHANGE , וירטואליזציה וכו'.

תחת NETWORKING נכנסים גם קטוגוריות...אם זה הרשת עצמה, אם זה תחומים כמו DC או SECURITY או WIRELESS וכו'.

יש גם ויש גם DB אגב.

במידה ויש לך תשוקה לתחום הIT...אני ממליץ לך להיות עם ראש פתוח ולהבין שכדאי לשלב ברמה מסויימת בין הדברים.

לדוגמה SYSTEM ENGINEER עם הבנה בסיסית (רמה של CCNA) בתקשורת ללא ספק עדיף בהרבה על SYSTEM ENG ללא ההבנה הזאת.

משמע תתמקד במשהו...אבל תבין איך הדברים מסביב עובדים !

יש אנשי סיסטם שיגידו לך VLANים ולא יבינו מה הם אומרים בכלל !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים שמגיעים למבחני CCIE זה ממש לא הקהל שמגיע מבחני MCSE (או איך שלא קוראים לשטות הזאת היום).

אתה גם מתרגל כמעט את כל החומר הנלמד ברמה היום יומית שלך בעבודה בניגוד למישהו עם אפס נסיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להתקדם בתור תכנת רצוי מאוד לעשות תואר באוניברסיטה. בשביל להיות איש סיסטם צריך יותר ידע פרקטי נראה לי. אבל אין תחליף למתמטיקה ולתאורייה שאתה לומד בתואר אם אתה רוצה להיות תכנת.

לדעתי לתכנתים יש הרבה יותר אפשרויות ומרוויחים הרבה יותר מאיס סיסטם. יש יוצאי דופן אבל זה בגדול.

חוץ מזה שיכול להיות שבתור איש סיסטם יהיה לך יותר קשה למצוא עבודה בגיל יותר מאוחר בחיים ובתור תכנת אם השקעת ואתה כל הזמן מתעדכן ולומד יש סיכוי טוב שיהיה לך עבודה כמעט תמיד.

מה גם שתואר עוזר באופן כללי. תואר נחשב פותח לך דלתות גם במקצועות שלא קשורים ישירות לתואר.

נניח אתה יכול ללמוד תואר במתמטיקה וזה יפתח לך המון דלתות.

אתה יכול ללמוד תואר בארכיטקטורה וזה יפתח לך אפשרויות לעסוק בהרבה מקצועות שהם לא .

עצם העובדה שיש לך תואר נחשב מעניק לך הרבה נקודות בשוק העבודה.

אם תלמד קורסים של איס סיסטם זה ייעזור לך רק למקצוע אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח השירשור. המזל שלך שיש לך מספיק נסיון בשביל להתקבל לתפקיד מנהל .

אז תמצא לך משהו במשרה חלקית ותתחיל ללמוד מדעי המחשב(גם במכללה, או בפתוחה).

ותראה תוך כדי מה זורם לך יותר.

תרצה לתכנת, תמיד תוכל לעבור. תרצה להיות איש סיסטם - תואר מדמ"ח לא יזיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TAMOS

יש אנשי סיסטם שיגידו לך VLANים ולא יבינו מה הם אומרים בכלל !

או שייתווכחו איתך שסוויץ טיפש לא לומד כתובות כי הוא טיפש :)

לגבי ההסמכות, לפחות בתחום התקשורת זה עוזר לפתוח דלתות למקומות שמתעסקים גם עם מכירה של ציודים. ההסמכות נותנות למעסיק הנחה בקניית ציוד והם מוכרים אותו במחיר של שאר השוק וככה הרווח שלהם על כל מכירה הוא גדול יותר.

הסמכות יכולות להיות גם רלוונטיות לחברות שהמהות שלהן היא תמיכה. זה מוסיף איזשהו סוג של 'יוקרה' לחברה כזאת כשכל העובדים שלה מוסמכים. חברות כאלה גם בדרך כלל ישלמו על מבחן ההסמכה.

לחברות שהעיסוק שלהן הוא לא IT ומחזיקה צוות בשביל זה, ההסמכות לא רלוונטיות בכלל.

ההסמכות בכל מקום יהיו דבר משני וכמו שרשמתי, בחברות שלא מתעסקות ב-IT לא מסתכלים על זה בכלל. הדבר הראשון שמסתכלים עליו זה הידע, הניסיון ובהרבה מקרים על הפוטנציאל של המועמד להגיע לרמת הידע והניסיון שצריך בשביל אותו תפקיד.

חלק מהעבודה זה לדעת להתמודד עם תקלות שלא נתקלת בהן ולהתמודד איתן. אני ממליץ לך לחסוך את הכסף הזה ולעשות לעצמך לו"ז למתי וכמה זמן זמן אתה לומד כל יום (כל יום!!). תיעזר בגוגל וסרטונים בסגנון של CBT NUGGETS ואחרי חצי שנה של לימוד עצמי, אתה תהיה במצב הרבה הרבה יותר טוב מאחרי עשרה חודשים של קורס. אתה תגלה בדרך כל מיני תחומים בתוך התחום של ה-IT ותגלה מה באמת אתה אוהב ולאן לכוון את עצמך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להתקדם בתור תכנת רצוי מאוד לעשות תואר באוניברסיטה. בשביל להיות איש סיסטם צריך יותר ידע פרקטי נראה לי. אבל אין תחליף למתמטיקה ולתאורייה שאתה לומד בתואר אם אתה רוצה להיות תכנת.

לדעתי לתכנתים יש הרבה יותר אפשרויות ומרוויחים הרבה יותר מאיס סיסטם. יש יוצאי דופן אבל זה בגדול.

חוץ מזה שיכול להיות שבתור איש סיסטם יהיה לך יותר קשה למצוא עבודה בגיל יותר מאוחר בחיים ובתור תכנת אם השקעת ואתה כל הזמן מתעדכן ולומד יש סיכוי טוב שיהיה לך עבודה כמעט תמיד.

מה גם שתואר עוזר באופן כללי. תואר נחשב פותח לך דלתות גם במקצועות שלא קשורים ישירות לתואר.

נניח אתה יכול ללמוד תואר במתמטיקה וזה יפתח לך המון דלתות.

אתה יכול ללמוד תואר בארכיטקטורה וזה יפתח לך אפשרויות לעסוק בהרבה מקצועות שהם לא .

עצם העובדה שיש לך תואר נחשב מעניק לך הרבה נקודות בשוק העבודה.

אם תלמד קורסים של איס סיסטם זה ייעזור לך רק למקצוע אחד.

מי שיש לו נסיון בתחום הIT ויש לו תואר במדעי המחשב או הנדסת תוכנה, הסיכוי שלו להתקבל לעבודה כמתכנת גבוהים יותר מבנאדם שיש לו רק תואר בתוכנה.

לא צריך לדבק לתחום אחד. בזמן לימודים של תוכנה למשל, אפשר לעבוד כסטודנט בIT, ואז כשתקבל את התואר, יהיה לך נסיון בתחום שיעזור לך הרבה וגם יתן לך יותר נקודות בראיונות עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם.

כמה עבודה יש בתחום הסיסטם? מהו שכר הבסיס של איש סיסטם ולכמה הוא יכול להגיע בעתיד?

כי אני משיחה עם אנשים הם אומרים לי שאין כלכך עתיד לאנשי סיסטם והשכר שלהם הוא מאוד מזערי לעומת שכר של מתכנת.

אני לא מתכוון להשקיע ולהיכנס למקצוע שאין לי כלכך לאן להתקדם איתו.

תחום הסיסטם לא מצטמצם. מה שמצטמצם הוא כל השוק של אותם "מנהלי רשת" שיודעים לעשות דבר אחד בלבד. אני מדבר על אותם אנשים שתחום ההתמחות שלהם הוא storage\network\db\exchange\ad שלא מוכנים לזוז מילמטר מחוץ לתחום האחריות שלהם ("זה לא התפקיד שלי"), או על מנהלי רשת שבשבילם לכתוב סקריפט זו בעיה של מתכנת (כתיבת קוד היתה מאז ומתמיד אחד הדברים שמנהלי רשת עשו. Perl למשל נוצרה ספציפית בשביל sysadmins).

שתי מהפכות גדולות קרו ב5-10 שנים האחרונות:

א) עליית הPublic Cloud לתודעה - AWS, GCE, Azure ושות'

ב) שינוי מתודולוגיות עבודה ממודל Waterfall ל- Agile

היום חברות יכולות לקבל משאבי חישוב ו-storage עצומים בלחיצת כפתור, לשלם פר דקה ולכבות כאשר הדבר אינו הכרחי יותר, לעומת לפני 10 שנים שהיית צריך להשקיע כמה מיליונים טובים במשאבים לפני שכתבת שורת קוד. ברגע שהפכת את כל התשתיות שלך לקוד, לא רק שחסכת המון זמן (כסף) אלא גם חסכת בשכבה שלמה של אנשי צוות לא נחוצים (שוב כסף).

היום מצופה מאיש סיסטם לכתוב קוד. רוב הארגונים קוראים לתפקיד כזה בצורה שגויה - devops. אבל בגדול אלו אותם אנשי סיסטם בעלי ידע בהרבה תחומים (generalist) אשר מוכנים ללכלך את ידיהם בכל הנקרה בדרכם to get shit done. ומשלמים להם לא מעט.

ככה שעצתי לך היא - תתחיל להתיידד עם לינוקס, תחקור קצת על , תלמד קצת תכנות (python, ruby), תסתכל על מה כל הרעש עם devops, תחפש NOC/support/QA בחברות סטארטאפ שרצות מהר.

בתקווה שתראה את הלינק הראשון שהבאתי לך - be the automator, not the automated. בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...