חייל משוחרר, מנסה למצוא את דרכי וצריך את עזרתכם. - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חייל משוחרר, מנסה למצוא את דרכי וצריך את עזרתכם.

fectionn

Recommended Posts

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה יכול להסתכל על טבלאות שכר בשוק כדי לקבל מושג (ו/או רק להשוות בין מקצוע אחד לשני). אתה שואל האם כדאי להשקיע ולעשות תואר ראשון ממקום נורמלי ? לרוב זה משתלם כספית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע הוא שתואר במחשבים יש רק 2 אופציות - מדעי המחשב, הנדסת תוכנה.

ב2 הנושאים אתה לומד רק תוכנה ואין לזה שום קשר לסיסטם. אני בכל מקרה יעשה תואר ואני ירגיש מבוזבז אם אני יעשה תואר בתוכנה ובסוף יעסוק בסיסטם...

בקטע הוא שאני מתחבר יותר לסיסטם, זה יותר מדבר אלי אני יותר טוב בזה ויותר יהיה לי קל ללמוד את זה.

דוד שלי אמר לי שעדיף לי לעשות הסמכה בגון ברייס או מכללה אחרת מאשר לעשות תואר כי תואר לא מכין אותך לעבודה הוא רק מביא לך את הידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא איזה הסמכות צריך לאיש סיסטם? כמה זה יהיה חכם ללמוד לבד והאם החומר הנלמד באינטרנט הוא מובן ובאמת יכין אותי לבחוץ?

עוד שאלה אליכם.

האם זה יהיה בזבוז אם אני יעשה תואר במדעי המחשב ויתחיל לעסוק בתוכנה למרות שצברתי לעצמי כבר שנות ניסיון כמנהל , כי בשיחה עם אנשים שבתחום הם אמרו לי שעדיף לי להיכנס לתחום התוכנה כי שם יש יותר כסף ואני יכול להתקדם יותר.

אני כלכך מבולבל לא יודע אפילו מאיפה להתחיל :S

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך ניסיון בממר"ם, אין לך שום צורך בתעודה. ניסית להגיש מועמדות לכל מיני משרות?

עדיין לא ניסיתי להגיש מועמדות כי זה נראה לי מיותר להתמודד על משרות של איש סיסטם למרות שאין לי ידע ממשי בשרתים אלא רק תפעול בסיסי. עשיתי קורס Installing And Configure Server 2012 בגון ברייס דרך הצבא שלדעתי זה לא מספיק בשביל להתמודד על משרות טובות.

לפי איך שאני רואה את מצבי כרגע, אני דיי תקוע מכיוון שמקצועית בHELPDESK אני כבר מיציתי את הכל, תחום התקלות שהתעסקתי בו גדול מאוד וכבר לא מוצא לעצמי אפשרות לשפר את עצמי בזה.

ובסיסטם עדיין לא התעסקתי למרות שידע בסיסי יש לי. חוץ מבניית שרתי DHCP לצורך שפיכת אימג'ים שהייתי עושה בכמויות אני לא מכיר ומבין בתקלות בתחום.

אני מאוד אוהב מחשבים ומאוד קל לי ללמוד את זה בגלל הידע שרכשתי עם השנים. כמובן שזה ששירתתי בממרם זה ייתרון אבל אני מאמין שבסופו של דבר בעבודה מחפשים אנשים שמבינים וכבר עסקו בזה.

האם שמעתם על אנשים שהתחילו את עבודתם בתחום הHELPDESK והתקדמו למשרות בכירות יותר ובתחום הסיסטם אפילו?

ותודה רבה לכם על התשובות זה מאוד עוזר לי כי הנושא הזה ממש חשוב לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחום הסיסטם הוא תחום רחב.

הוא כולל וירטואליזציה, סטורג׳ וכו וכו.

תמצא לך תחום, תוריד pdfים, סרטונים ותוציא איזו הסמכה.

אחרי זה תקווה שתמצא עבודה כלשהיא בתחום ומשם להתקדם.

היית צריך לעשות את זה בזמן השירות שלך, במיוחד בממרמ, איפה שהכל נגיש. היית מתחבר עם איזה חייל היה מכניס אותך קצת לעניינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לירון, אני באמת מנסה להבין מאיפה ההמלצות האלו מגיעות ולא מצליח... המרה של ערכים? בשביל מה ומי משתמש בזה ביום יום? :)

בן אדם שמועלם לא רעה מה זה IT בארגון מאחורי הקלעים בחיים לא יבין למה נחוץ Active Directory. כל ההסמכות האלו זאת פשוטה שיטה אחת גדולה לעשות כסף על אנשים תמימים.

לפתוח הדיון - מה הביא אותך להחלטה הזאת ולא לא התעסקת במחשבים עד היום?

כל נושא המכירות בכלל לא רוולנטי פה. זה משהו שדוחפים כבר שנים במוקדי תמיכה למיניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לירון, אני באמת מנסה להבין מאיפה ההמלצות האלו מגיעות ולא מצליח... המרה של ערכים? בשביל מה ומי משתמש בזה ביום יום? :)

בן אדם שמועלם לא רעה מה זה IT בארגון מאחורי הקלעים בחיים לא יבין למה נחוץ Active Directory. כל ההסמכות האלו זאת פשוטה שיטה אחת גדולה לעשות כסף על אנשים תמימים.

בשביל Subneting, כשאני למדתי לעשות את זה אז עבדנו עם ביטים בבינארי, ידני. אני מניח שיש כלים אבל שיהיה. גם מבחינת חומרה לקחתי את הכיוון שאם הבחור אף פעם לא עבד או למד משהו בתחום הוא צריך להתחיל מהבייסיק ואין יותר בסיסי מבינארי.

אגב עברנו להקס דצימאל בשביל IPv6 והוא גם בשימוש של עוד דברים כמו כתובות אז למה לא.

בסיס 8 אאל"ט זה מופיע במקומות כמו בקרי SCSI? לא זוכר בדיוק רק זוכר שלמדתי את זה.

מה שכן אתה צודק בקשר להסמכות לגמרי זה מיותר הסיבה היחידה שנתתי לו את הלינקים זה כדי שהוא יראה שכל קורס שיציעו לו במחיר מופקע הכל זמין באינטרנט בחינם חופשי.

A+ זה באמת בסיס של הבסיס וראוי היה שיתחיל עם משהו בסיסי לפני שהוא הולך ללמוד ניהול וכיו"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי בכלל מחשב סאבנטים כל היום ואפילו עושה את זה ללא מחשבון? :)

גם מהנדס שעובד ספציפית על משימה שדורשת פרגמנטציה של הרשת באמצעות subnet לא יבזבז על זה זמן.

גם את מי זה מעניין בכתובות או כתובות IPv6? לSCSI זה בטוח לא קשור בשום צורה.

אני מדבר על עבודה בשטח ולא איזה אוסף של שטויות שדוחפים לך בהסמכה כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...