מחפש פיתרון להמרת מתח מ220V לעד 30V אופן מתכוונן (כמו בשנאים של 12) ובמחיר זול. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש פיתרון להמרת מתח מ220V לעד 30V אופן מתכוונן (כמו בשנאים של 12) ובמחיר זול.

popaii

Recommended Posts

מכירים את השנאי הישן והפשוט שעולה 30-40 ש"ח, נראה כמו קופסה שחורה עם חוגה קטנה ולבנה/צהובה שניתן לכוון בעזרת מברג למתח הרצוי עדDC 12V? התאים להמון מכשירים אלקטרוניים בזמנו...

אז הייתי רוצה בדיוק כזה רק עם מתח של עד 25-30V. מכיוון שלא מצאתי אותו ברשת (חיפשתי transformer,power supply, adapter) אסתפק בכל פיתרון אחר שיש לכם להציע.

מכיוון שהמטרה שלי היא השחתת החיבורים של אותו מכשיר מדובר לא הייתי רוצה לעבור בהרבה את אזור ה30 ש"ח.

כמו כן, אם אפשר הייתי מעדיף להימנע מחיבור של מטען למחשב עם ממיר DC-DC, אלא ישר לקבל מוצר מוגמר הן מסיבות של נוחות והן של בטיחות.

אם יש לכם הצעות אשמח לשמוע!

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת זרם, האמת היא שקיוויתי לבחור את מה שהכי מתאים מתוך האפשרויות שאקבל אבל בעיקרון משהו באזור ה1-2A, אם כי זה לא חקוק באבן (אך לא 3).

לגבי יציבות המתח- מעולם לא חשבתי על זה, תמיד הנחתי ששנאים כאלו מוציאים תפוקה יציבה, אבל באינסטלציה הנ"ל זה לא קריטי אם תהיה תנודה קלה (למרות שכמובן עדיף יציבות).

אין חשיבות לצורת השינוי, השנאי יכוון לרמה מסוימת ויפעל בה.

בעיקרון המטרה שלי היא להחליף 2-3 סולללות של 9V מחוברות בטור.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב האוניברסלים הזולים לא מיוצבים, ולכן המתח שלהם משתנה בעשרות אחוזים לפי הזרם.

עשרות אחוזים זה 20%-30% או שאפילו 50% הולך?

30V יש לך לרוב בספקים של מדפסות, אבל הם לא ניתנים לשינוי מתח בקלות.

זהו, גם במחשבים יש את זה אבל זה קצת סיפור לכוון אותו.

עדיין - מה אתה מנסה להפעיל ?

אה, מדובר ב2 שימושים כרגע (ואולי נוספים יגיעו בהמשך, לכן חשבתי על מעין תחליף כללי לסוללות):

1) צעצוע עתיק (עם מנועים), קצת מפורק, שמשתמש במספר מתקופתו (אני די בטוח ש9V אבל לא סגור על האמפרג').

2) כמו 1 רק שמדובר במעין שוקר קטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורטית 41%, מציאותית 50%++

יש כאלה של אם מפסק שניתן לשנות בתחום 15...24V. של מדפסות בדרך כלל מוציאים 30..32 אבל הזרם נמוך

סוללות שנראות כמו מה ? ישנות שידוע לי עליהן היו :

- משהוא בגודל פחות או יותר כמו NiCd מסוללה של מברגה במתח 1.5V, ויש מצב שניתן במציאות להשתמש במקומן ב NiCd האלה

- מרובעת אם 2 צדדים עגולים וטאבים ארוכים במתח 4.5V. ניתן לפרק אותה ולהכניס בתוכה 3 AA

- "9V סובייטית", דמויית 9V במתח 6V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורטית 41%, מציאותית 50%++

:angry:

יש כאלה של אם מפסק שניתן לשנות בתחום 15...24V. של מדפסות בדרך כלל מוציאים 30..32 אבל הזרם נמוך

וואלה, המילים שלך הפנו אותי לחיפוש מחדש ואני חושב שגיליתי מונח נסתר של universal laptop chargers, הבעיה היא שעברתי כבר על איזה עשרות דגמים וכל דגם בעל1A הוא גם עד 12V, וכל דגם מעל 12V מתחיל מ3A (ראיתי אחד ב2 אבל הוא לא התאים).

אם כי אמשיך לחפש.

שנראות כמו מה ? ישנות שידוע לי עליהן היו :

- משהוא בגודל פחות או יותר כמו NiCd מסוללה של מברגה במתח 1.5V, ויש מצב שניתן במציאות להשתמש במקומן ב NiCd האלה

- מרובעת אם 2 צדדים עגולים וטאבים ארוכים במתח 4.5V. ניתן לפרק אותה ולהכניס בתוכה 3 AA

- "9V סובייטית", דמויית 9V במתח 6V

- מרובעת אם 2 צדדים עגולים וטאבים ארוכים במתח 4.5V. ניתן לפרק אותה ולהכניס בתוכה 3 סוללות AA- זו ישנה?! חשבתי שהיא בשימוש מודרני.

בכל מקרה אכן מדובר בטכנולוגיה סובייטית שנדרשים לה מספר גדולות ועגולות. עד כמה שידוע לי האמפרים הם בסביבות ה1A ואת כמות הסוללות אני מתכוון לגלות בעזרת ניסויים עם המתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר שימוש מודרני בסוללת ה 4.5V

התאים של הסוללות הם כמעט תמיד במתחים נמוכים. בהנחה (סבירה) שהסוללות היו ZnC או דומות, תחשב לפי תא = 1.2V..1.5V

אין בעיה להשתמש בספק שמוציא זרם גבוה יותר. המתח אמור להיות נכון. אבל אני גם לא מדמיין צעצוע או שוקר שאמור לקבל מתח כניסה של 30V+. זה פשוט לא בסדר גודל של המתח שעליו דברים בדרך כלל עובדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר שימוש מודרני בסוללת ה 4.5V

לול, פיספסתי את החלק של ה4.5 והתמקדתי ב"מרובעת". P:

התאים של הסוללות הם כמעט תמיד במתחים נמוכים. בהנחה (סבירה) שהסוללות היו ZnC או דומות, תחשב לפי תא = 1.2V..1.5V

כן כן, תודה, זה בערך מה שאני מתכוון לעשות.

[quote=11010010110;4980686

אין בעיה להשתמש בספק שמוציא זרם גבוה יותר. המתח אמור להיות נכון. אבל אני גם לא מדמיין צעצוע או שוקר שאמור לקבל מתח כניסה של 30V+. זה פשוט לא בסדר גודל של המתח שעליו דברים בדרך כלל עובדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהם בונים על ירידה במתח של ZnC תחת תנאי העמסה, אבל את זה אתה לא תקבל גם בספק של "1A" - הוא יתן לך בכיף גם 2A ויותר

אז כן ניתן לנסות לתת מתח נמוך יותר

מ 25V אתה לא תתחשמל, אין שם ממה להגן בקטע כזה

השוקר - מה בכלל המעגל שלו ? איזה רכיבים יש שם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהם בונים על ירידה במתח של ZnC תחת תנאי העמסה, אבל את זה אתה לא תקבל גם בספק של "1A" - הוא יתן לך בכיף גם 2A ויותר

ברצינות? גם אם רשום הספק מקסימלי 1A?

מוזר. וקצת מפחיד. עד לאן זה יכול להגיע?

אז כן ניתן לנסות לתת מתח נמוך יותר

מ 25V אתה לא תתחשמל, אין שם ממה להגן בקטע כזה

כמה מתח אני כבר אגלה בניסוי וטעיה אבל אתה בטוח ש25V זה בסדר? אם יש לנו התנגדות של 500 אום אז זה יוצא 0.054A שנדחפים לגוף כאשר זכור לי ש100MA זה כבר מוות.

השוקר - מה בכלל המעגל שלו ? איזה רכיבים יש שם ?

בקשר למעגלים ספציפיים- עזוב, האמת היא שאפילו עוד לא פירקתי את המכסה שלו, אני די הדיוט ולומד כרגע ע"י עשייה (וחקר ברשת כשיש בעיה/שאלה) כך שאני לא יכול לענות לך בנתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה מתח אני כבר אגלה בניסוי וטעיה אבל אתה בטוח ש25V זה בסדר? אם יש לנו התנגדות של 500 אום אז זה יוצא 0.054A שנדחפים לגוף כאשר זכור לי ש100MA זה כבר מוות..

"אם יש לנו התנגדות של 500 אום" זה משפט המפתח. התנגדות הגוף גדולה בהרבה. סדר גודל של עשרות ומאות קילואומים. צריך מתח הרבה יותר גבוה כדי להזרים את 30הmA שיכולים לסכן את הגוף.

חוץ מזה, מדובר בזרם ישר. גם יותר מ100mA לא אמורים לסכן את הגוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספקי כוח הם בדרך כלל מה שנקרא "מקור מתח קבוע" (במקרה של AC הכוונה לכך שהערך הממוצע של הגל קבוע). לנתוני המתח והזרם בספק כזה יש משמעות שונה :

הספק נותן את המתח שכתוב עליו (בדיוק או בערך, עד כמה שהוא מיוצב)

הזרם תלוי בכמה שאתה תיקח (מה שתחבר). באחריותך לא לקחת יותר ממה שכתוב על הספק אחרת הוא יתחמם/ישרף או אם יש בספק הגנה היא "תקפוץ". אבל אם תנסה, בחלק מהספקים תוכל להוציא x3..x5 ויותר מעל למה שכתוב, גם אם לא להרבה זמן

חלק קטן מספקי הכוח הם "מקורות זרם", בהם הכללים הפוכים - הוא נותן את הזרם שכתוב, ועליך לא לעבור את המתח. אלה בדרך כלל ספקים מיוחדים כמו led drivers ולא ספקים סטנדרטיים

חלק קטן מספקי הכוח משנים אוטומטית את ההתנהגות שלהם בין מצב של מקור מתח ומקור זרם לפי מה שמחובר, כך שהם לא יעברו את המקס' באף 1 מהם. חלק מהמטעני הם כאלה (בשביל שיוכלו להגביל את עצמם כשאתה מנסה להטעין משהוא גדול יותר כמו טאבלט)

הקשר בין זרם/מתח דרך הגוף אינו קבוע. ככל שהמתח גבוה יותר, השינוי בזרם משמעותי יותר (סוג של : ההתנגדות של הגוף תלויה במתח). במתחים נמוכים היא דיי גבוהה. 25V..30V DC נמצאים בתחום שאתה לא אמור להרגיש

אם זאת שוקר שלוקח 2A 30V... נשמע כמו משהוא שיכול בהחלט להוציא זרם מסוכן ביציאה (במתח גבוה יותר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אם יש לנו התנגדות של 500 אום" זה משפט המפתח. התנגדות הגוף גדולה בהרבה. סדר גודל של עשרות ומאות קילואומים. צריך מתח הרבה יותר גבוה כדי להזרים את 30הmA שיכולים לסכן את הגוף.

חוץ מזה, מדובר בזרם ישר. גם יותר מ100mA לא אמורים לסכן את הגוף.

ספקי כוח הם בדרך כלל מה שנקרא "מקור מתח קבוע" (במקרה של AC הכוונה לכך שהערך הממוצע של הגל קבוע). לנתוני המתח והזרם בספק כזה יש משמעות שונה :

הספק נותן את המתח שכתוב עליו (בדיוק או בערך, עד כמה שהוא מיוצב)

הזרם תלוי בכמה שאתה תיקח (מה שתחבר). באחריותך לא לקחת יותר ממה שכתוב על הספק אחרת הוא יתחמם/ישרף או אם יש בספק הגנה היא "תקפוץ". אבל אם תנסה, בחלק מהספקים תוכל להוציא x3..x5 ויותר מעל למה שכתוב, גם אם לא להרבה זמן

חלק קטן מספקי הכוח הם "מקורות זרם", בהם הכללים הפוכים - הוא נותן את הזרם שכתוב, ועליך לא לעבור את המתח. אלה בדרך כלל ספקים מיוחדים כמו led drivers ולא ספקים סטנדרטיים

חלק קטן מספקי הכוח משנים אוטומטית את ההתנהגות שלהם בין מצב של מקור מתח ומקור זרם לפי מה שמחובר, כך שהם לא יעברו את המקס' באף 1 מהם. חלק מהמטעני הם כאלה (בשביל שיוכלו להגביל את עצמם כשאתה מנסה להטעין משהוא גדול יותר כמו טאבלט)

הקשר בין זרם/מתח דרך הגוף אינו קבוע. ככל שהמתח גבוה יותר, השינוי בזרם משמעותי יותר (סוג של : ההתנגדות של הגוף תלויה במתח). במתחים נמוכים היא דיי גבוהה. 25V..30V DC נמצאים בתחום שאתה לא אמור להרגיש

אם זאת שוקר שלוקח 2A 30V... נשמע כמו משהוא שיכול בהחלט להוציא זרם מסוכן ביציאה (במתח גבוה יותר)

הבנתי.

תודה רבה, הרגעתם אותי בנתיים, אם כך אקנה באמת מטען אוניברסלי ונראה אם הכל עובד. מקסימום אם מסיבה כלשהי הזרם בכל זאת לא יתאים אז אני פחות חושש מעבודה ישירה מול המטען ואפשר להוסיף נגד כלשהו.

תודה! :xyxthumbs:

נ.ב

שאת הפעולה שלו הוא משיג ע"י הגדלת המתח ועקב כך הורדת הזרם. נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...