מחפש פיתרון להמרת מתח מ220V לעד 30V אופן מתכוונן (כמו בשנאים של 12) ובמחיר זול. - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש פיתרון להמרת מתח מ220V לעד 30V אופן מתכוונן (כמו בשנאים של 12) ובמחיר זול.

popaii

Recommended Posts

"נגד כלשהוא" הוא _לא_ ממש אופציה - בזרמים כאלה תצתרך נגד בהספק גבוה שיהיה גדול ויתחמם משמעותית

במקום זאת, תתחיל ממתח נמוך בהרבה (ב 1/2) מהנומינלי ופשוט תראה מה קורה

זרם 100mA ב 240V הוא מסוכן. ההספק שנופל על מי שמתחשמל הוא 24W. בשוקר שלך הספק הכניסה הא 60W. גם אם הפסדים של 1/2 במעגל זה עדיין שוקר של הק.ג.ב.... או שאתה פשוט לא מעריך נכון את המתח והזרם שהוא אמור לקבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על האזהרה,

אוהםםם... (צליל תופים)

לפי חוק אוהם במתח של 30V אם ברצוני לקבל 100ma אני צריך נגד של 300 אוהמים, מה שאתה אומר זה שיש עוד פרמטר שצריך לבדוק כשקונים נגד והוא ההתאמה שלו להספק. הבנתי אותך נכון?

"

במקום זאת, תתחיל ממתח נמוך בהרבה (ב 1/2) מהנומינלי ופשוט תראה מה קורה

זרם 100mA ב 240V הוא מסוכן. ההספק שנופל על מי שמתחשמל הוא 24W. בשוקר שלך הספק הכניסה הא 60W. גם אם הפסדים של 1/2 במעגל זה עדיין שוקר של הק.ג.ב.... או שאתה פשוט לא מעריך נכון את המתח והזרם שהוא אמור לקבל

אבל זה לא 24W שמתוכם נכנס רק חלק בהתאם להתנגדות שלך?

הרי גם ממך הבנתי שכל עוד השוק הוא של 30V אין לי מה לפחד כי כניסת האלקטרונים היא מוגבלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתח עליך (בין 2 הנקודות שבהן אתה נוגע) * הזרם בך = ההספק שנופל עליך. כולו

האם התחשמלות כלשהיא היא מסוכנת או לא ?

תלוי בהרבה גורמים וביניהם :

הזמן - יכול להיות שקיבלת מכה דיי חזקה, אבל ממטען חשמל סטאטי שנפרק מיידית ובכך נגמר, או מסליל השראה - ששוב נותן קר מכה מהירה אחת, או שהתחשמלת מהשקע ותוך זמן קצר מאוד (נניח מחזור יחיד של AC) קפץ מפסק הפחת והגן עליך. בהרבה מהמקרים האלה המכה לא תהיה מסוכנת בגלל שהיא לא נמשכת זמן ארוך

המתח (שנופל עליך עצמך) / זרם (הם קשורים אחד לשני דרך חוק אום, כלומר בהינתן אחד השני הוא פונקציה שלו) - כשאתה מתחשמל (או כשאתה מעביר זרם נמוך שאתה לא מרגיש) ממקור שמוציא זרם מוגבל, המתח שנופל עליך הוא נמוך. חלק גדול מהמתח נופל על התנגדויות שנמצאות מחוץ אליך - למשל כשאתה מקבל מכה של חשמל סטאטי ומופיע ניצוץ בינך לדברים אחרים בסביבה, כמה אלפיי V נופלים על הניצוץ ולא באמת עליך

במקרה של שוקר שהמטרה שלו היא לחשמל, ניתן להניח שחלק משמעותי מההספק שנכנס כן מגיע ליעד (כלומר, שהמתח והזרם משמעותיים). קח למשל שוקר שלוקח 30V 2A. נניח שהוא מעלה את המתח פי 20, מוריד את הזרם פי 20 - ביציאה יהיו 600V 100mA. נניח ש 1/2 מהמתח נופל מחוץ אליך (כשאתה בתפקיד המתחשמל), אלה עדיין 300V 100mA מתמשכים.... פוטנציאלית אפילו יותר ממה שתחטוף מהשקע (תלוי איך נגעת).....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתח עליך (בין 2 הנקודות שבהן אתה נוגע) * הזרם בך = ההספק שנופל עליך. כולו

האם התחשמלות כלשהיא היא מסוכנת או לא ?

תלוי בהרבה גורמים וביניהם :

הזמן - יכול להיות שקיבלת מכה דיי חזקה, אבל ממטען חשמל סטאטי שנפרק מיידית ובכך נגמר, או מסליל השראה - ששוב נותן קר מכה מהירה אחת, או שהתחשמלת מהשקע ותוך זמן קצר מאוד (נניח מחזור יחיד של AC) קפץ מפסק הפחת והגן עליך. בהרבה מהמקרים האלה המכה לא תהיה מסוכנת בגלל שהיא לא נמשכת זמן ארוך

המתח (שנופל עליך עצמך) / זרם (הם קשורים אחד לשני דרך חוק אום, כלומר בהינתן אחד השני הוא פונקציה שלו) - כשאתה מתחשמל (או כשאתה מעביר זרם נמוך שאתה לא מרגיש) ממקור שמוציא זרם מוגבל, המתח שנופל עליך הוא נמוך. חלק גדול מהמתח נופל על התנגדויות שנמצאות מחוץ אליך - למשל כשאתה מקבל מכה של חשמל סטאטי ומופיע ניצוץ בינך לדברים אחרים בסביבה, כמה אלפיי V נופלים על הניצוץ ולא באמת עליך

במקרה של שוקר שהמטרה שלו היא לחשמל, ניתן להניח שחלק משמעותי מההספק שנכנס כן מגיע ליעד (כלומר, שהמתח והזרם משמעותיים). קח למשל שוקר שלוקח 30V 2A. נניח שהוא מעלה את המתח פי 20, מוריד את הזרם פי 20 - ביציאה יהיו 600V 100mA. נניח ש 1/2 מהמתח נופל מחוץ אליך (כשאתה בתפקיד המתחשמל), אלה עדיין 300V 100mA מתמשכים.... פוטנציאלית אפילו יותר ממה שתחטוף מהשקע (תלוי איך נגעת).....

אה, נו סבבה, אז אנחנו מדברים על דברים שונים. אתה מזהיר אותי מהתוצאה שתקרה אחרי שמתח של 30V יומר ל600V. כן בוודאי, יכולת דחיפת אלקטרונים של 600V היא גבוהה משמעותית מ30 ותדחף את מלוא ה100MA שיש לה. אני תמהתי לרגע וחשבתי שאתה מזהיר אותי מ30V נקיים שנושאים איתם 2A (ללא שום המרות).

בכל מקרה אני מאוד רוצה להודות לך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...