דרוש מפרט ל nas - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרוש מפרט ל nas

שועל האש

Recommended Posts

אני באמת ממליץ לך לקנות NAS מוכן של Synology / QNAP + כמה דיסקים חדשים ולחסוך לעצמך כאב ראש.

לשאלתך : כל דיסק WD Caviar Black צורך 6.8 וואט, נעגל כלפי מעלה ל-10 וואט.

במקרה הכי "גרוע" צריכה של 8 דיסקים לא תעלה על 70 וואט.

הספק כללי של ספק הכח תלוי בשאר הרכיבים של המערכת, תשתמש במחשבון - http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

ותוסיף לפחות 30 אחוז להספק שתקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על סמך הבקרים הסיניים שהם נוראיים... אני לצערי לא מכיר מקומות שמתעסקים עם זה, אפשר כמובן להזמין מחו"ל משהו טוב אבל בד"כ יקר. אם יש לך רעיון למקום בארץ שמוכר בקרי RAID עם הרחבות ל4+ SATA אני אשמח לשמוע, ואל תזרוק לי עכשיו בקרי SAS רציניים...

אז לתקן את מה שאמרתי - לחבר בקר פשוט זה הדבר הכי רע לשרת...

והיום קשה מאוד להשיג לוחות "רגילים" עם יותר משש חיבורים"

אני לא מדבר על בקרים סיניים פשוטים, וכבר ציינתי זאת

אתן לך דוגמה,

אחד הבקרים שאני משתמש בו הוא הLSI 9220-8I שנותן עוד 8 חיבורים ואפשרות לבצע רייד בלבל 0/1/10 (עבור 5 צריך תוסף חומרתי). כמה עולה? פחות מ200 ש"ח באיביי. אני בספק אם תמצא משהו טוב יותר בארץ,

גם בקר ברמה גבוהה כמו ה9261 שרכשתי לא מזמן, ניתן להשיג אותו יחסית בזול בחו"ל. פערי מחירים? בארץ עולה כ3500 ש"ח בפלונטר. איביי? 600 ש"ח כולל משלוח עד לבית.

גם טוב לביצועים וגם טוב לכיס שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שיהיו הוצאת שלא מצדיקות את התמורה,

עם 8 דיסקים ישנים הקיימים, ללא RAID, הבחור יקבל 6 טרה של ללא שום redundancy.

מבקרה כזה יותר הגיוני לקנות NAS מוכן + 2 דיסקים של 3/4 טרה, כל הסיפור לא יעלה יותר מ-4 אלף והתמורה תהייה יותר טובה :

- פחות כאב ראש

- ניהול נוח

- פחות צריכת חשמל

- דיסקים חדשים מסדרת NAS ככל הנראה יחיו יות זמן מדיסקים ישנים.

לי לפני כמה שנים היו בדיוק אותם התלבטויות והיום יש לי 2 יחידות של synology ואני מבסוט עד הגג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שיותר טוב nas אוריגינל

אין מה להשוות

ראיתי מחירים של nas כזה הם דיי גבוהים

אני פשוט רוצה להשתמש במה שיש לי

אם היה לי כסף ל nas לא הייתי שואל כאן אלה פשוט קונה

פשוט רציתי לנצל את מה שיש לי ולהפוך ל nas

אם לא שווה לקנות חומרה חדשה בשביל זה

אני ינסה למצוא כרטיס הרחבה עם עוד יציאות לדיסקים קשיחים

כי יש לי כאן עוד שני מחשבים שאני יכול להשתמש איתם

בתור חלקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר על בקרים סיניים פשוטים, וכבר ציינתי זאת

אתן לך דוגמה,

אחד הבקרים שאני משתמש בו הוא הLSI 9220-8I שנותן עוד 8 חיבורים ואפשרות לבצע רייד בלבל 0/1/10 (עבור 5 צריך תוסף חומרתי). כמה עולה? פחות מ200 ש"ח באיביי. אני בספק אם תמצא משהו טוב יותר בארץ,

גם בקר ברמה גבוהה כמו ה9261 שרכשתי לא מזמן, ניתן להשיג אותו יחסית בזול בחו"ל. פערי מחירים? בארץ עולה כ3500 ש"ח בפלונטר. איביי? 600 ש"ח כולל משלוח עד לבית.

גם טוב לביצועים וגם טוב לכיס שלי.

אז אתה בדיוק מחזק את הנקודה שלי... בארץ זו נישה מטורפת! היחדות שבאמת מתעסקות עם זה אלו חברות גדולות שמרשות לעצמן להוציא כל כך הרבה כסף,

לפותח הדיון - אם כבר יש לך מחשבים שאתה יכול להפוך לשרת - כנס לאיביי ותזמין בקר סביר.

ארקדור טוען שיש את ה LSI-9220-8I בפחות מ200 ש"ח, אם כן - פתרון מעולה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...