מפרט למחשב htpc שקט וזול - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב htpc שקט וזול

or81322

Recommended Posts

msi b85m e45:

ניתן לשלוט במאוורר CPU 4pin, ובמאוורר מארז 3pin. החיבורים הנוספים נותנים רק מתח ללא אפשרות שליטה.

בגיגהבייט זכור לי שבדקתי את המדריך ללוח הזה אבל לא ברור שם לפי החיווט אם יש או אין שליטה (יש 2 אופציות עם קו נטוי לפין השני שיכול בעצם להיות חוסר שליטה או שליטה).

אם מעניין אותך איך לזהות איזה סוג חיבור ע"פ החיווט, קרא את כל האשכול הזה:

http://www.silentpcreview.com/forums/viewtopic.php?f=28&t=66283

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי מה אתה אומר, אז מציעים רק חיבור אחד שניתן לשליטה ובgigabyte לא ברור (כנראה שלא כולם...). רק באסוס ראיתי לוחות שנותנים 2 חיבורים שנותנים שליטה.

מה אתה אומר, נראה לך אפשרי לחבר מפצל למפצל וככה לחבר 3 מאווררים לאותו חיבור בלוח אם? או שלא כדאי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 מאווררים בטוח אפשר. לגבי 3 לא יודע, זה כבר גבולי. צריך לבדוק מה ההספק או צריכת הזרם המקסימלית של המאווררים שאתה רוצה לחבר ומה המקסימום זרם שהלוח אם יכול לתת (בד"כ 1A שזה הספק מקסימלי 12W).

לגבי אסוס, הלוח הזה פחות יקר מזה שהזכרתי קודם, אבל עדיין יש לו 2 חיבורים למאווררי מארז עם תמיכה גם ב 3 פינים ׁׁ(DC) וב-4 פינים (בביוס קובעים את סוג המאוורר DC/PWM):

http://www.tms.co.il/product/14187

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני הייתי צריך לבחור אחד מתוך השלושה הנ"ל, הייתי הולך על האסוס.

היתרונות שלו על פני השניים האחרים:

1. LAN יותר טוב (של לעומת realtek).

2. שליטה מעולה במאווררים דרך הביוס והתוכנה של אסוס fanxpert, תמיכה בשני סוגי המאווררים, ושני חיבורים למאווררי מארז.

3. אודיו יותר טוב (רכיבי אודיו איכותיים תוצרת יפן).

4. חיבור M.2 (אם אי פעם תרצה לשדרג ל מהיר יותר, למרות שSSD רגיל אמור להספיק לך).

חסרונות:

1. יש רק 4 חיבורי SATA, במידה וזה יגביל אותך. (בלוח היקר יותר h97m-plus יש 6 חיבורי SATA).

2. יש 3 חיבורי אודיו אחוריים במקום 6.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהביג שוריקן מיותר בקונפיגורציה הזו ועם Arctic Freezer 11 LP תוכל לחסוך 100 ש"ח מבלי שהמחשב ירעיש יותר.

הלוח אם יקר ולדעתי לא משתלם כי הוא יחסית פשוט ובסיסי, לא רואה שיש לו איזה יתרון על פני לוחות פחות יקרים, אפילו אם הם לא H97. הבעיה בחנות הזו שאין להם מבחר של לוחות אם והמחירים שלהם של הלוחות מוגזמים. אופצייה פחות יקרה שם היא Asus H81M-Plus (לא תוכל לשלוט במאווררי מארז, אבל גם בגיגהבייט לא בטוח שאפשר). בכל מקרה המאווררים של המארז יהיו שקטים יחסית גם אם ירוצו על מהירות מקסימלית ואולי זה לא יפריע לך. אם כן, תוכל להוסיף בקר פיזי פשוט או נגד.

ראיתי שבפלונטר כן יש את המארז GD05, גם השירות שלהם מעולה במקרה של בעיה (מניסיון). שם מבחר הלוחות ענק ומחירם סביר. שווה לבדוק גם ב-TMS, יש להם לוח Asus H97M-Plus שהוא ללא ספק יותר טוב מהגיגהבייט ועולה פחות. אבל בכל מקרה לדעתי תוכל להסתפק בלוחות פחות יקרים, בסביבות ה300 ש"ח.

זיכרון, עדיף 1600 CL11 על פני 1333 CL9, במכיוון שמדובר במערכת (בAMD זה הפוך). זה אותו מחיר, כדאי שתשנה ל1600.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלך כנראה על הקירור שהמלצת, בקשר לssd כנראה אחליף לsandisk ultra , זיכרון אנסה לשנות ל1600 אבל שינוי במפרט הבנוי הזה מוסיף 30 שח (זה לא אותו מחיר). בקשר ללוח אם , אם אני לוקח h81m plus זה חוסך לי רק 56 שח. הבעיה והיתרון במפרטים הבנויים הוא המחיר הזול מראש, וכל שינוי פריט בו מקפיץ את המחיר, לכן יש לי קצת בעיה עם החלפת הלוח אם, בחנויות אחרות שניסיתי לבנות בהם את המפרט יוצא לי 2700/2800 שח לפחות.

אני לא כלכך בקיא בשירות הבניה של ksp, אם אני אקנה מהם כדאי לי לבקש מהם רק חלקים ולבנות בעצמי? או לסמוך עליהם ולחסוך כמה שעות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שזה מפרט שהרכבת לבד, לא ידעתי שזה מפרט מוכן שעבר קצת שינויים. לכן במקרה כזה, אין טעם לשנות את הזיכרון אם זה מעלה את המחיר, כי במילא לא תרגיש בשום הבדל בין 1333 CL9 לבין 1600 CL11. השינוי ל Ultra Plus הוא טוב, והשינוי ל11 LP חוסך כ-100 ש"ח. סה"כ המפרט הזה עם 2 השינויים הנ"ל יוצא כפי שאני רואה 2405 ש"ח. כל אופציה אחרת אכן אפשרית רק במחיר יקר יותר לפחות ב-300 ש"ח או יותר. הדרך הנוספת היחידה מבלי להעלות במחיר, היא לקנות את החלקים במקומות שונים ולהרכיב לבד. היתרון במקרה הזה הוא שיש לך מבחר יותר גדול של רכיבים ואפשרות לרכוש אותם במחיר הכי נמוך. החיסרון הוא שאם יש רכיב לא תקין תצטרך למצוא אותו לבד וזה כבר יותר מסובך, ואחרי שתמצא את מקור הבעיה צריך ללכת להחליף בחנות. כשהחנות מרכיבה ומוצאים בעיה, מיד מחליפים את הרכיב הבעייתי. ואם אתה מגלה תקלה בהמשך (בתקופת האחריות) אתה מביא את כל המחשב לחנות והם אלו שצריכים לאתר את הרכיב התקול ולהחליפו.

שמתי לב ששינית את הספק שבחרת בהתחלה 350ET, ל G360. האחרון כמובן יותר שקט ויעיל ובהחלט הייתי ממליץ עליו למי שרוצה שקט ברמה 8. אבל זה מייקר בכ-115 ש"ח, ולמי שחשוב לחסוך ומחפש רמת שקט 6-7, ה 350ET הוא אופציה מתאימה (עוד נקודה למחשבה). שלא תבין אותי לא נכון, אני תמיד בעד הרכיבים האיכותיים יותר והשקטים יותר, אבל זה מגיע עם תוספת במחיר וזה לא מתאים לכל אחד. למי שחשוב לחסוך כמה שיותר אך מבלי לרדת משמעותית באיכות או בשקט, יש מצב שאפשר למצוא את האיזון הנכון בין עלות לתועלת. אבל גם במצבים כאלו, זה לא תמיד שחור ולבן ולפעמים יש הרבה אפור באמצע. רק אתה בסופו של דבר יכול להחליט מה הכי מתאים לך.

בכל מקרה, בכל חנות שירכיבו לך, תבקש מראש שישמרו לך את כל הקופסאות ואת כל התוספות הכלולות שלא הוכנסו למערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחלה, סיכמת את זה כמו שצריך ובהחלט סיבה טובה שהעדפתי לקנות מחשב שלם הוא שלא צריך לרוץ בין החנויות בשביל אחריות. בקשר לספק החלטתי להשקיע קצת בשביל ספק שקט וקטגורית gold שלאורך זמן יחסוך קצת כסף.

בכל אופן, תודה על העזרה הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף, שמחתי לעזור.

ולגבי הספק , הבחירה טובה. ספק מעולה שמגיע עם 5 שנים אחריות. אתה צודק, לאורך הזמן הוא יחזיר את ההשקעה בעקבות צריכת החשמל החסכונית יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...