איזה לינוקס מומלץ למחשב נייד מאוד חלש לצורך תכנות באקליפס בלבד. - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה לינוקס מומלץ למחשב נייד מאוד חלש לצורך תכנות באקליפס בלבד.

mudale222

Recommended Posts

התלבטתי מאוד האם לפתוח את השרשור כאן או בפורום אחר כי זה מתאים גם לפורום מחשבים ניידים\מפרטי מחשב\שפות תכנות, עמכם הסליחה אם זה לא המיקום הנכון.

מדובר במחשב נייד ישן (כבן 7) שעובד עדיין טוב והמפרט שלו:

intel 2

t5500 1.66ghz

1gb 1.66ghz

80GB hardisk

אני צריך אותו כרגע רק לצרכי תכנות באקליפס. כרגע הותקן עליו winxp, והwin רץ מהר, אבל האקליפס כבד מדי עליו.

השאלה היא האם או כל גרסא אחרת של (בשאיפה לכמה שיותר יוזר פרינדלי) תשפר את המצב ותעשה את התכנות באקלפיס לסביר או שאין סיכוי והמחשב ישן מדי ואין ברירה אלא לקנות חדש.

אשמח לשמע את דעתכם.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lenovo 3000 c200

אבל הוא יצא עם כמה מפרטים שונים לשוק ממה שזכור לי. שלי עם הזיכרון והמעבד כמו שכתבתי למעלה.

ואני לא בטוח שיש לו בכלל מקום לעוד ואם מוכרים שמותאם לו עוד בימינו ואם זה יעזור לו בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב לא חלש בכלל. תפנימו אנשים, היום מחשבים בני 7 שנים עדיין יכולים להריץ את רוב הדברים הסטנדרטיים. במקרה של מערכת הפעלה לינוקס קלה (לא מבוססת אובונטו או פדורה למשל), גם מחשבים בני 10 שנים עדיין יכולים להריץ דברים ללא בעיה

הפקטור המגביל אותך הוא כמות ה , כמו שאמר chevy מעלי - תוסיף . גם תוספת של 1G תעלה את הביצועים שלך משמעותית, והסטיק של 1G עולה משמעותית פחות מ 2G (הבדל של יותר מ X2)

האפשרויות שדרוג שלך תלויות במה יש לך עכשו. אם למשל 2 הסלוטים תפוסים אם 512, תצתרך להחליף לפחות את 1 מהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק בקשר לזה שמחשבים ישנים מריצים את רוב הדברים הסטנדרטים כמו וסרטים אפילו בפול HD.

אבל אקליפס זה לא כ"כ סטנדרטי. זה תוכנה די כבדה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

טוב, לפי הCPUZ יש כרגע 2 סלוטים תפוסים (אני מניח שאין עוד) שבכל אחד מהם 512MB ועובדים בדואל צ'אנל במהירות, רגע, תחזיקו חזק, 333MHZ!! ואגב.. הם .. :mad0233:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תקנה סטיק של 2GB ויהיה לך 2.5GB, זה מבחינת כספית הכי טוב בשבילך לדעתי.

פאנל הגישה לזיכרון מאד נוח לשדרוג ובלי בעיה.

667/2=333.5

זה בסדר.

זיכרון 1GB יחיד עולה 30 ש"ח באיביי

זיכרון 2GB שהוא 2 סטיקים של 1GB עולים כ-50-55 ש"ח באיביי

זיכרון 2GB שהוא סטיק יחיד עולה 75 ש"ח בערך באיביי

לשדרוג מקסימלי בלי הצורך בהתקנת מע' הפעלה מחדש ולדאוג לגרסת 64BIT שתעמיס על המחשב, אתה יכול לקנות 1+2 ככה יהיה לך 3GB סה"כ, יעלה סביב ה-105 ש"ח סה"כ.

או לקנות סטיק של 2GB, יחד עם ה-512MB הקיימים יהיה לך 2.5GB סה"כ.

שים לב שהכרטיס מסך גם "נוגס" בזיכרון הפנימי במידה מסויימת ככל הנראה כך שבפועל יהיה לך קצת פחות לשימוש נקי של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה CHEVY, לא ידעתי שהמחירים כל כך זולים.. במחיר כזה אין מה לחשוב הרבה.. אני יזמין 2+1.

שאלה לי, איפה אפשר לראות עד כמה מהירות הלוח הם תומך.. אולי אפשר לקנות יותר מתקדמים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב אמור לעבוד עם 4GB, אבל בשביל לקבל תמיכה של 4GB ולא 3-3.5GB הוא יצטרך להתקין וינדוס 64 ביט.

הצ'יפסט של המחשב צריך להיות i945GM לפי מה שקראתי ברשת לגבי משתמשים אחרים שהתקינו 4GB במחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצ'יפסט אכן i945GM וע"פ מה שאני קראתי אכן תומך עד 4GB במהירות 667MHz.

הסתכלתי עכשיו בEBAY.. http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=lenovo+3000+c200+memory&_sop=15

המחירים לא כאלה זולים. 144 שקל ל2GB, ז"א קצת פחות מ300 ל4GB. זה גורם לי לחשוב פעמיים.

בקשר למערכת הפעלה, אני כנראה בכל מקרה אמחוק את הwin ויעבור ללינוקס כי השימוש הכמעט בלעדי של שמחשב הזה יהיה לתכנת באקליפס כשאני בעבודה. לא נראה לי שללינוקס יהיה בעיה עם 4GB כי בבית אני מריץ עם 8 בלי בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מסתכל על המוצרים הלא נכונים, זה ש"רשום" שם הדגם של המחשב שלך זה סתם מקפיץ את המחיר.

4GB שהם זוג 2GB יעלו לך החל מ-137 ש"ח בלבד:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=5300+DDR2+SODIMM+1GB&_sop=15&_from=R40%7CR40%7CR40&LH_BIN=1&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X5300+DDR2+SODIMM+4GB.TRS0&_nkw=5300+DDR2+SODIMM+4GB&_sacat=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשבים מסוימים ה מגביל את כמות ה RAM לנמוכה יותר ממה שהציפסט תומך. למשל ב T60 שיש לו את אותו ציפסט כמו שלך. בדוק את זה

המגבלות של 32/64 ביט תופסות רק למערכות הפעלה ללא PAE, כלומר windows בגרסאות הדסקטופ. בלינוקס, או ב windows אחריי התעסקות (קיים האק להוספת PAE) ניתן לעבוד אם כמות RAM גדולה יותר במערכת 32 ביט, המגבלה שנשארת היא שתהליך (תוכנה) יחיד לא יכול לנצל יותר מ 4G

ובכל מקרה 2 duo תומך ב 64 ביט אז אתה לא צריך לעבוד אם 32 ביט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא באמת יעבוד עם 4GB, בלי קשר למערכת הפעלה. ב945GM יש בקר 32ביט, כך שהוא מוגבל ל4GB מרחב כתובות סה"כ, שמתוכן חלק חייבות להיות שמורות להתקני חומרה. סביר להניח שכמו בT60 ובהרבה מחשבים דומים קבעו את המגבלה ל3GB, כך שזה מקסימום הזכרון שהוא יוכל לנצל. אפשר להתקין 4GB, והמערכת תראה 4GB אבל תוכל לנצל רק 3GB. לא שזה לא מספיק.

הבעיה באקליפס היא שזה דרעק כתוב בג'אווה והוא כבד. לא בטוח שהזכרון הוא מה שמגביל אותו, אלא יותר העובדה שהוא דרעק איטי כתוב בג'אווה. אבל זה מה יש - מבחינת פונקציונליות מדובר בIDE מאוד מאוד מוצלח. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, תודה לכולם על "הליווי" הצמוד :)

נזמין את ה4GB, אם ינצל 3 בלבד, אז לפחות 1GB יוכל ללכת לים כל יום לים ולתפוס גלים... שייהנה בשבלנו.

אז שאלה אחרונה, איזה הייתם הכי ממליצים (והאם יש הבדל משמעותי באמת), בבית אני רץ על אובנטו ומבסוט ממנו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...