למה מחשבים חדשים עדיין באים עם כונני דיסקים? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה מחשבים חדשים עדיין באים עם כונני דיסקים?

nirnir93

Recommended Posts

כותרת.

כי אני באמת לא זוכר את הפעם האחרונה בה צרבתי, השתמשתי או אפילו ראיתי דיסק.

אבל כל מחשב חדש בא עם כונן דיסקים, שבמקרההטוב(נייחים) מייקר את המחשב ב200 ש"ח ובמקרה הגרוע(ניידים) נלחץ בטעות, נשלף ונשבר(שלא לדבר על תופס מקום שיכול לשמש חומרה או סתם מגדיל את העובי של הלפטופ).

מה ההגיון פה? למה אנשים עדיין קונים? מי מעדיף חד פעמי עם נפח זניח ושרידות נמוכה על פני דיסק און קי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מלא לפטופים כבר נמכרים בלי זה. מה שנמכר עם זה מכישירים עבים ומיושנים בגודל 15.6

מחשב דסקטופ מי קונה בכלל? (חוץ מגיימרים שמרכיבים לעצמם)

כנראה שהחנויות בארץ דוחפות כונן דיסקים עדיין כי הוא עולה 100 שקל וגורם לאנשים המיושנים שקונים דסקטופ ולא לפטופ להרגיש טוב שהם יוכלו להכניס את הדיסק של במקום להתקין מDOK.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל כל מחשב חדש בא עם כונן דיסקים, שבמקרההטוב(נייחים) מייקר את המחשב ב200 ש"ח ובמקרה הגרוע(ניידים) נלחץ בטעות, נשלף ונשבר(שלא לדבר על תופס מקום שיכול לשמש חומרה או סתם מגדיל את העובי של הלפטופ).
נתחיל מזה שכמעט שום דבר ממה שכתבת לא נכון.

1) כונן דיסקים לא עולה 200 שקלים, אלא בקושי מעל 100.

2) רוב המחשבים הנייחים נקנים בהתאמה אישית. לא רוצה כונן דיסקים - אל תקנה.

3) מלא מחשבים ניידים באים בלי כונן דיסקים (במיוחד הדקים, שבהם העובי שלו הוא אכן מגבלה משמעותית)

4) במחשבים ניידים שבהם כן יש כונן דיסקים הוא לרוב נשלף וניתן להחליפו בחומרה אחרת (דיסק נוסף או סוללה נוספת)

מה ההגיון פה? למה אנשים עדיין קונים? מי מעדיף אחסון חד פעמי עם נפח זניח ושרידות נמוכה על פני דיסק און קי?

יש פה כמה נקודות.

* קודם כל - הנפח לא כל-כך זניח. 4.5 גיגה לדיסק מספיק להמון סוגים של דברים, ויש גם דיסקים גדולים יותר (DVD דו-שכבתי או BluRay, אם כי הם יקרים באופן בלתי-פרופורציונלי לגודל). זה לא פלופי.

* שנית - יש דברים מסוימים שעבורם היות האחסון חד-פעמי לא ממש מהווה מגבלה. למשל - התקנות (כפי שנאמר), או גיבויים מסוימים שבהם בא לך "לשפוך ולשכוח".

* השרידות של המדיה גם לא נמוכה כמו שאתה חושב. יש לי דיסקים צרובים בני עשור וחצי ורק מיעוט זניח שלהם פיתח בעיות כאלה או אחרות. היוצאים מן הכלל הם דיסקים של מוזיקה (כשעוד היו בשימוש) שפשוט היו נשרטים משימוש ברכב או בדיסקמן (כשעוד היו כאלה). אני לא בטוח שDOKים יחזיקו זמן רב יותר ממדיה צרובה (אם כי ברור מטבע הדברים שהשימוש בהם שונה והם עוברים הרבה יותר מחזורי קריאה-כתיבה מאשר דיסק).

* שלא נשכח שבפלאש מכל הסוגים יש בעיה מאוד קשה של אמינות - הוא נוטה פשוט למות. לגמרי ובלי שום אזהרה. יום אחד הכל עובד - למחרת הכונן מת ולא ניתן להוציא ממנו אף לא בית אחד. במובנים מסוימים זה הרבה פחות אמין מאשר דיסק צרוב או דיסק קשיח - שם לרוב יש סימנים מקדימים של גסיסה וכשהיא מתחילה אפשר לרוב להציל חלק משמעותי מהמידע, אם לא את כולו.

בסופו של דבר - מדובר במדיות בעלות אופי שימוש שונה. DOK זה משהו שנוח לך שיהיה איתך, שאתה מעדכן, משנה את תוכנו כל הזמן. לעומת זאת דיסק צרוב - זה משהו שמתאים לדברים שאולי אתה צריך פעם במיליון שנה, אבל כשאתה צריך - זה נוח כשזה נגיש ולא צריך ללכת לחפש, להוריד מחדש. זו גם מדיה זולה שפשוט וקל להעביר אותה למישהו, ואם יקרה לה משהו - לרוב זה לא נורא, כמו לאבד DOK שעליו אתה שומר אולי גם דברים אישיים וחשובים.

DVD-R כבר ניתן להשיג בפחות משקל לדיסק. זה בערך 200 שקלים לטרה-בייט, שזה הרבה יותר זול מכל סוג של פלאש שתחשוב עליו. אולי כוננים קשיחים מתקרבים לזה, ולמטרות גיבוי כוננים קשיחים אכן במצבים רבים הם אלטרנטיבה טובה לדיסקים. פלאש - לא.

דיסקים גם במידה מסוימת קל יותר לאחסן. הם גדולים אך דקים מאוד, ונוח לערום אותם. לך תנבור בערימה של DOKים. שוב - כוננים קשיחים יכולים להיות אלטרנטיבה טובה, אך לא DOKים. דומים לקשיחים בפרמטר זה, אבל המחירים שלהם גבוהים מידי כדי להצדיק שימוש לגיבויים לטווח ארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש ב-DOK עבור הכל

עשיתי איתם כבר מלא התקנות והדיסק שהגיע עם לוח האם שהרכבתי אתמול נזרק מידית לפח

אבל למערכת X99 שאני אוסף עבורה כרגע חלקים לקחתי כונן אופטי ב-120 ש"ח. שיהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה שימושים לCD/DVD.

העלות של הכונן, כמו גם המדיות בהן הוא עושה שימוש, מאוד נמוכה.

הרבה אנשים עדיין משתמשים בCD/DVD למוזיקה, סרטים.

הם צורבים דברים לשימוש במקום/מכשיר אחר.

זה טוב לRECOVERY DISCS וכלים שימושיים אחרים שנכנסים על .

טוב שיש אוסף של דיסקים בערכת הטכנאי למקרה הצורך.

גם אני מדי פעם(אומנם לעיתים נדירות) משתמש בצורב הDVD.

יש עדיין אנשים בלי DOK.

ואם אני הולך למקום כשלהוא ורוצה להביא עותק של כמה קבצים לא גדולים במיוחד, לפעמים יותר נוח להביא ולהשאיר ולא לחבר שם DOK ולבזבז עוד זמן על העתקה.

האמת שאני מעדיף לא לחבר למחשב DOK שאינו שלי מטעמי .

להרבה אנשים שכן יש DOK, יש דגם ישן/זול ואיטי.

אז אם מדובר בכמה גיגה בודדים, בכל מקרה עדיף לצרוב גם מבחינת הזמן שזה יקח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שירח אפל כתב- פשוט יש לזה דרישה..

למה יש לזה דרישה? פשוט כי המדיה מאוד זולה וגם אם לקבצים שלך אתה יכול למצוא פתרונות,

דיסקים (מפאת מחירם) זה הפתרון הכי טוב שיש לכל נותן שירות, ולכן בסופו של יום יש לרוב האנשים כונן..

לדוגמא-

התקנות של כמעט כל דבר שאתה קונה,

אם אתה מזמין 'שיר במתנה' / מאירוע / סרט חתונה...

אם אתה עושה בדיקות מסוימות בביה"ח, התוצאות על דיסק (כמו MRI),

כשמביאים לך דיסק (מוזיקה) מתנה לחג,

כשאתה מזמין ווינדוס/אופיס ממשרד החינוך,

דיסקים לאוטו,

וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיסקים לרכב? לא שמעת על USB?

ואל תגיד לי שאין לך , רדיו נורמלי של פיוניר עם עולה פחות מ400 שקל וזה הוצאה ששווה את זה..

מאזדה 3 05, המערכת המקורית עושה טובה שהיא מנגנת דיסקים רגילים :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...