ubuntu קופא ללא סיבה ניראית לעין - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ubuntu קופא ללא סיבה ניראית לעין

shaks

Recommended Posts

היי!

ברשותי הגירסה הרשמית של ubuntu אשר מותקנת בdual boot עם ווינדוס.

אני לא מרבה להשתמש במערכת (התקנתי אותה כדי ללמוד על לינוקס) אבל התחילה לי בעיה מוזרה- המערכת פשוט קופאת כחמש דקות אחרי העליה, בהתחלה העכבר ממש מקרטע איזה 20 שניות ואז הכל קופא ולא מגיב ונדרש hard reset כדי לצאת מהמצב, לא התקנתי שום דבר חדש לאחרונה ואין לי מושג ממה נובעת הבעיה הדבר היחיד שפועל הוא בדרך כלל.

אשמח עם למישהו יש רעיון מאיפה יכולה לנבוע הבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדוק אם קשור לעבודה של הכרום - ובמיוחד flash player אם מותקן

בדוק אם יש תהליכי רקע שלוקחים משאבים זמן קצר לפניי התקיעה : מראש תעבור לקונסול alt ctrl F4, תתחבר, ותריץ את הפקודה top - כמו task manager של הקונסול). תעבור בחזרה לדסקטופ - בדרך כלל alt ctrl F7 או F8 וכו (אם לא, נסה את כל ה Fים) ותמשיך לעבוד בדסקטופ. כשאתה מרגיש התחלה של תקיעה, תעבור מייד ל alt ctrl F4 ותראה אם יש תהליך שלוקח כמות משמעותית של מעבד או IO

איזה כ מסך יש לך ? אם זה ATI או , איזה דרייבר מותקן ?

בדוק חומרה : דיסק קשיח, , קבלים מנופחים על הלוח ובתוך הספק (אל תיגע בכלום בתוך הספק, יכול להיות מתח). חומרה לא תקינה יכולה לפעמים להשפיע על מערכת אחת ולא על אחרת - למשל אם יש bad block בדיסק במחיצה של האובונטו (או במחיצה של ה swap - במקרה כזה המערכת תקרוס כשתנצל את כל ה ותפנה למחיצה), אזור זיכרון לא תקין שאובונטו ממקמת בו משהוא חשוב לא, וכדומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדוק אם קשור לעבודה של הכרום - ובמיוחד flash player אם מותקן

בדוק אם יש תהליכי רקע שלוקחים משאבים זמן קצר לפניי התקיעה : מראש תעבור לקונסול alt ctrl F4, תתחבר, ותריץ את הפקודה top - כמו task manager של הקונסול). תעבור בחזרה לדסקטופ - בדרך כלל alt ctrl F7 או F8 וכו (אם לא, נסה את כל ה Fים) ותמשיך לעבוד בדסקטופ. כשאתה מרגיש התחלה של תקיעה, תעבור מייד ל alt ctrl F4 ותראה אם יש תהליך שלוקח כמות משמעותית של מעבד או IO

עשיתי את הצעד הזה.

שמתי לב שישנו תהליך בשם deja-dup-monitor שצורך 90% מהזיכרון של המחשב.

לאחר חיפוש קצר בגוגל מצאתי שמשהו בתוספת של remote desktop גורמת לתהליך להשתגע (גם כאשר אינו פועל), סגרתי את השירות עם פקודת killall והסרתי את התוסף מchrome, אעדכן בהמשך אם הבעיה נפתרה.

תודה על התשובה המפורטת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...