צ'ה"ל פושע מלחמה? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צ'ה"ל פושע מלחמה?

benor

Recommended Posts

• תגובות 107
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם אני לא יודע מאין המספרים המדוייקים, אבל בואו נעשה סיכום קצר (רק מתקופת קיומה של ישראל):

כלל ההרוגים הערבים במסגרת הקונפליקט עם עם - כ90,000.

מלחמת איראן-עירק - כ1,000,000.

רוסיה באפגאניסטן - לפחות כ900,000 אפגאנים, יש גם הערכות של כ1,600,000.

מלחמות אזרחים שונות באפגאניסטן, אחרי הרוסים אבל לפני האמריקאים - כ400,000.

מלחמת העצמאות של אלג'יר - לפחות כ240,000 מצד האלג'ירים.

מלחמת העצמאות של בנגלדש, ש90% מאזרחיה מוסלמים - בין 300,000 ל3,000,000 מהמקומיים.

מלחמת האזרחים בסומליה - בין 300,000 ל500,000, בינתיים.

מה שהולך עד היום בעיראק - כ1,000,000 איש.

מלחמת האזרחים באלג'יר - כ200,000.

מלחמת האזרחים בסוריה - כ180,000 עד כ260,000, בינתיים.

המלחמה בדרפור - כ120,000.

מלחמות עיראק-כורדים, כאשר רוב ההרוגים הם משנות ה60 ואילך - כ140,000 עד 320,000.

ההתקוממות של 1991 בעירק - כ80,000 עד 230,000.

מלחמת קונגו השניה - כ2,700,000 עד 5,400,000, כאשר 10% מהאוכלוסיה שם הם מוסלמים.

... ואלה רק הקונפליקטים בהם הערכות מספר ההרוגים גבוהות מזו הנוגעת לקונפליקט "שלנו". כל הערכים מויקיפדיה. אגב, בכל הקונפליקטים לעיל הרוב המוחלט של ההרוגים הם אזרחים, מלבד הערבי-ישראלי, בו כ80% מכלל ההרוגים הערבים היו חלק מהכוחות הלוחמים (בעיקר צבאות ערב). בחשבון פשוט, אם לוקחים את הערכות ההרוגים המזעריות בכל קונפליקט, מקבלים שישראל הרגה אחד מתוך 60. לא אחד מתוך 310, אמנם, אבל עדיין מרשים. אולי ניתן להגיע ל1:310 אם סופרים גם קונפליקטים מלפני קום המדינה, כמו ההשלכות של שתי מלחמות העולם על אזורינו, תקופת כיבושי האסלאם, כיבושי הפרסים (מאז היותם מוסלמים), מלחמות האימפריה העות'מאנית וכולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצחיק, אותי מטרידה בעיקר העובדה שישראל ממשיכה לנסות כן לשחק את המשחק הבינלאומי המטומטם הזה, כאשר ברור לחלוטין שאין פה שום עניין של "שלום" בכלל מול הג'יהאד האיסלמי שהפיתרון היחיד שצריך להיות נגדו זו השמדה טוטאלית מעל פני האדמה.

רק חבל ששאר העולם לא חולק איתך את ראיית העולם הזאת, כנראה שאנחנו לא בנקודה הזאת עדיין.

לפי ראיית עולמי ישראל צריכה להראות שהיא שואפת לשלום ולחנך את ילדיה לשלום, אני לא אוהב את ה"השוואת טמפרטורות" הזאת שלנו עם המוסלמים הקיצוניים, אני חושב שהיא גורמת לישראל נזק תדמיתי עצום.

גם אם הפלסטינים יצאו מהסרט שלהם עוד 10 שנים אנחנו לא נהיה מוכנים בשום צורה להסכם שלום, בטח לא לאחד כזה של 2 מדינות ל-2 עמים, הליכוד והמתנחלים רק קוברים את המדינה מההיבט הזה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

מהיכן הסטטיסטיקה הזו?

http://themuslimissue.wordpress.com/2013/09/24/staggering-statistics-on-muslims-killing-muslims-2/

http://www.hurriyetdailynews.com/90-percent-of-slain-muslims-killed-by-brothers-turkeys-religious-head.aspx?pageID=238&nID=69347&NewsCatID=393

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי ראיית עולמי צריכה להראות שהיא שואפת לשלום ולחנך את ילדיה לשלום
איך בדיוק מראים את זה, לפי ראיית עולמך? איזה חינוך לשלום בקרב ילדי חסר, לדעתך?
גם אם הפלסטינים יצאו מהסרט שלהם עוד 10 שנים אנחנו לא נהיה מוכנים בשום צורה להסכם שלום, בטח לא לאחד כזה של 2 מדינות ל-2 עמים, הליכוד והמתנחלים רק קוברים את המדינה מההיבט הזה.
אז, לדעתך, אנחנו פחות מוכנים להסכם שלום מאשר הפלסטינים? או שקיים, לדעתך, סיכוי, שהפלסטינים בעוד תקופה של כ-10 שנים יהיו יותר מוכנים מאיתנו?

מה המשמעות לדעתך של מוכנות להסכים שלום? ואיך אתה מציע לדאוג שישראל תהיה מוכנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שאנו יותר צדיקים מהאפיפיור ויותר מכול מדינה מערבית אחרת, וזה בדיוק מה שפוגע בנו.

"המוסריות" של השמאל האומרת שעליך להתייחס בהומניות לעם שרוצה לרצוח אותך, היא בעצם חוסר מוסר משווע והיא בעצם הבעייה המרכזית כאן. הרי אם החמאס וה"עם" הפלסטיני היו מבינים שמגנים אנושיים לא מתריעים בכלום את ולא יעזרו להם, הסכסוך היה מסתיים מחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בדיוק מראים את זה, לפי ראיית עולמך? איזה חינוך לשלום בקרב ילדי ישראל חסר, לדעתך?

אז, לדעתך, אנחנו פחות מוכנים להסכם שלום מאשר הפלסטינים? או שקיים, לדעתך, סיכוי, שהפלסטינים בעוד תקופה של כ-10 שנים יהיו יותר מוכנים מאיתנו?

מה המשמעות לדעתך של מוכנות להסכים שלום? ואיך אתה מציע לדאוג שישראל תהיה מוכנה?

אל תיתמם, אמנם לא אני ולא אתה מבקרים במערכת החינוך הישראלית אבל משהו קצת נרקב פה, יותר מדי ילדים פה חשופים למסרים של שנאה ויותר מדי נאמרות פה אמרות בנוסח "מוות לערבים", אם נרצה ואם לא זה משפיע על הדור הבא.

מוכנות להסכם שלום אומרת שאם יש לנו פרטנר אמיתי לשלום אז אפשר להכנס איתו לתהליך מדיני כי יש לנו גבולות צודקים ותוכנית אמיתית במגירה. בעקבות ההחלטות של ממשלות ישראל לדורותיהן המצב הזה הוא בלתי אפשרי:

http://www.mako.co.il/news-channel2/Friday-Newscast/Article-e42c7ca0fabfe31004.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תיתמם, אמנם לא אני ולא אתה מבקרים במערכת החינוך הישראלית אבל משהו קצת נרקב פה, יותר מדי ילדים פה חשופים למסרים של שנאה ויותר מדי נאמרות פה אמרות בנוסח "מוות לערבים", אם נרצה ואם לא זה משפיע על הדור הבא.
אני לא מיתמם. אתה מתחמק. אני למדתי במערכת החינוך פה, ואני מניח שגם אתה. חינוך לשלום לא היה חסר לי ו"מוות לערבים" לא אמרו בבית הספר שלי. אצלך היה אחרת?

על מה אתה מתבסס כשאתה אומר שיש "מסרים של שנאה"? על טוקבקים באתרי חדשות ותגובות קיצוניות פה בפורום? נו, באמת. האינטרנט סובל הכל, אתה יודע את זה. למה בדיוק אתה מצפה, ועוד בזמן מלחמה?

אתה חושב שזה משתווה למה שקורה במערכת החינוך הפלסטינית הממלכתית בכל עת ובכל שעה, הן בעזה והן ביהודה ושומרון?

מוכנות להסכם שלום אומרת שאם יש לנו פרטנר אמיתי לשלום אז אפשר להכנס איתו לתהליך מדיני כי יש לנו גבולות צודקים ותוכנית אמיתית במגירה.
אתה מכיר ממשלה אחת בישראל אי-פעם שהתנגדה באיזושהי צורה למה שכתבת פה? אתה מכיר ממשלה אחת שלא ניהלה תהליך מדיני? אני לא. הדבר היחיד (והמהותי, יש לציין!) שחלוקים עליו, הוא רק ההגדרה ל"פרטנר אמיתי לשלום".

גבולות צודקים? מה זה? צודקים על-פי מי? אולי אני חושב שגבולות צודקים הם גבולות 10 ביוני 67, פלוס עוד קצת סיפוח של דרום לבנון ואולי עוד טיפה מעבר הירדן המזרחי, בשביל הקטע. מאידך, אני יודע ואתה יודע שבקרב שכנינו רבים חושבים שגבולות צודקים בכלל לא כוללים את על המפה. את מי בדיוק אתה ממנה שיכריע בשאלה של מהם הגבולות הצודקים, ולמה דווקא אותו?

350 אלף יהודים שגרים ביהודה ושומרון הם המכשול, לדעתך, ל"2 מדינות ל2 עמים"? 1.5 מיליון ערבים שגרים בגליל, בחיפה, ב"משולש" לא מכשול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שאין שום צורך ב"מוכנות להסכם שלום" או אפילו בהסכם שלום בכלל.

מספיק שהצד השני יסכים לוותר על האמונה שהוא חייב להשמיד אותנו בכל מחיר כדי שיהיה פה שלום ושלוה בלי שום הסכם. זה לא כאילו תוקפת מישהו למטרה כלשהי מלבד הגנה על עצמה.

מצד שני אם האוייב לא יסכים לוותר על האמונה הנ"ל, שום הסכם או פרטנר שבעולם לא יעזור לך. ומכאן ש"מוכנות להסכם" היא חסרת משמעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוכנות להסכם שלום אומרת שאם יש לנו פרטנר אמיתי לשלום אז אפשר להכנס איתו לתהליך מדיני כי יש לנו גבולות צודקים ותוכנית אמיתית במגירה. בעקבות ההחלטות של ממשלות ישראל לדורותיהן המצב הזה הוא בלתי אפשרי:

http://www.mako.co.il/news-channel2/Friday-Newscast/Article-e42c7ca0fabfe31004.htm

מערכת החינוך שלנו לא מחנכת לשינאה.

הערבים מחנכים לשינאה ורצח.

ביום שהערבים באמת ירצו שלום, יהיה שלום.

אני לא שונא ערבים.

אני שונא את המנטליות הגזענית הרצחנית מלאת השנאה שיש לרובם.

מה לעשות, שרוב הערבים הם כמו זאבי אדם.

ביום הם נראים כמו בני אדם.

כשהירח מופיע הם הופכים להיות חיות צמאות דם.

חלק לא קטן מהם הפכו להיות חיות גם לאור יום.

זאת האמת לאמיתה.

חובה לחנך את ילדינו להכיר באמת זאת על האיסלם, ולהיזהר ממוסלמים.

להתכחש לאמת סטטיסטית זו בשם הנאורות היא טפשות וחוסר אחריות.

תתנהגו לערבים כבני אדם אך תיזהרו מהם כי יש להם תשתית עמוקה ונטיה חזקה למחשבות ודיבורים ומעשי גזענות ואלימות על רקע דתי/גזעני/תרבותי.

אפשר לעשות שלום בין בני אדם.

אי אפשר לעשות שלום עם אירגון טרור.

האיסלם כולו הוא אירגון טרור.

ורוב הערבים/מוסלמים הם שבויים וסוכנים של אותו אירגון.

מראית העין האנושית שהם מאמצים בסביבה שאינה מוסלמית תיעלם כמו התפוגגות אשליה ברגע שאלו יתנגשו עם הגאות האיסלמית כשזו תתפרץ בתוכם ומסביבם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מיתמם. אתה מתחמק. אני למדתי במערכת החינוך פה, ואני מניח שגם אתה. חינוך לשלום לא היה חסר לי ו"מוות לערבים" לא אמרו בבית הספר שלי. אצלך היה אחרת?

על מה אתה מתבסס כשאתה אומר שיש "מסרים של שנאה"? על טוקבקים באתרי חדשות ותגובות קיצוניות פה בפורום? נו, באמת. האינטרנט סובל הכל, אתה יודע את זה. למה בדיוק אתה מצפה, ועוד בזמן מלחמה?

אתה חושב שזה משתווה למה שקורה במערכת החינוך הפלסטינית הממלכתית בכל עת ובכל שעה, הן בעזה והן ביהודה ושומרון?

טוב, אין לך מה להטיף לי, ברור שההבדל בין לערבים בתחום הזה הוא הבדל של שמיים וארץ.

מדובר על ההתרשמות הכללית שלי משוק הדיעות הישראלי, יכול להיות שהיא מוצדקת ויכול להיות שלא, קשה למדוד דבר כזה.

אתה מכיר ממשלה אחת בישראל אי-פעם שהתנגדה באיזושהי צורה למה שכתבת פה? אתה מכיר ממשלה אחת שלא ניהלה תהליך מדיני? אני לא. הדבר היחיד (והמהותי, יש לציין!) שחלוקים עליו, הוא רק ההגדרה ל"פרטנר אמיתי לשלום".

גבולות צודקים? מה זה? צודקים על-פי מי? אולי אני חושב שגבולות צודקים הם גבולות 10 ביוני 67, פלוס עוד קצת סיפוח של דרום לבנון ואולי עוד טיפה מעבר הירדן המזרחי, בשביל הקטע. מאידך, אני יודע ואתה יודע שבקרב שכנינו רבים חושבים שגבולות צודקים בכלל לא כוללים את על המפה. את מי בדיוק אתה ממנה שיכריע בשאלה של מהם הגבולות הצודקים, ולמה דווקא אותו?

350 אלף יהודים שגרים ביהודה ושומרון הם המכשול, לדעתך, ל"2 מדינות ל2 עמים"? 1.5 מיליון ערבים שגרים בגליל, בחיפה, ב"משולש" לא מכשול?

תשמע, אי אפשר להגיד שאנחנו לא מתנגדים בשום צורה לשלום אבל מצד שני לא להפסיק לבנות בהתנחלויות ולתת במה ומנדטים לאנשים כמו ליברמן ומפלגות כמו ה"בית היהודי".

לגבי הגבולות הצודקים: אתה יודע מהם פחות או יותר, לא מדבר איתך שצריך לקחת סיכונים ולתת לערבים את השטחים המדוייקים מ-67 או 48 אבל כרגע ההרגשה היא שכל כמה שנים נוותר עוד קצת על הרעיון של שלום ונקים עוד התנחלות או שתיים וכך לאט לאט ניתן לרעיון "ארץ השלמה" לחלחל אל תוך כולנו.

המיליון וחצי ערבים שגרים בתוך מדינת הם מכשול לשלום אך ורק אם הם תומכים בהרס מדינת ישראל.

מערכת החינוך שלנו לא מחנכת לשינאה.

הערבים מחנכים לשינאה ורצח.

ביום שהערבים באמת ירצו שלום, יהיה שלום.

אני לא שונא ערבים.

אני שונא את המנטליות הגזענית הרצחנית מלאת השנאה שיש לרובם.

מה לעשות, שרוב הערבים הם כמו זאבי אדם.

ביום הם נראים כמו בני אדם.

כשהירח מופיע הם הופכים להיות חיות צמאות דם.

חלק לא קטן מהם הפכו להיות חיות גם לאור יום.

זאת האמת לאמיתה.

חובה לחנך את ילדינו להכיר באמת זאת על האיסלם, ולהיזהר ממוסלמים.

להתכחש לאמת סטטיסטית זו בשם הנאורות היא טפשות וחוסר אחריות.

תתנהגו לערבים כבני אדם אך תיזהרו מהם כי יש להם תשתית עמוקה ונטיה חזקה למחשבות ודיבורים ומעשי גזענות ואלימות על רקע דתי/גזעני/תרבותי.

אפשר לעשות שלום בין בני אדם.

אי אפשר לעשות שלום עם אירגון טרור.

האיסלם כולו הוא אירגון טרור.

ורוב הערבים/מוסלמים הם שבויים וסוכנים של אותו אירגון.

מראית העין האנושית שהם מאמצים בסביבה שאינה מוסלמית תיעלם כמו התפוגגות אשליה ברגע שאלו יתנגשו עם הגאות האיסלמית כשזו תתפרץ בתוכם ומסביבם.

נכון, צריך להזהר מהאיסלם אבל אתה טיפל'ה מגזים כן? 1.6 מיליארד מוסלמים בעולם ורובם סוכני טרור? מספיק שכל אחד מהם היה לוקח יוזמה והורג 4-5 מערביים והעולם היה שלהם:sheikhHessam:

העניין הוא שאין שום צורך ב"מוכנות להסכם שלום" או אפילו בהסכם שלום בכלל.

מספיק שהצד השני יסכים לוותר על האמונה שהוא חייב להשמיד אותנו בכל מחיר כדי שיהיה פה שלום ושלוה בלי שום הסכם. זה לא כאילו ישראל תוקפת מישהו למטרה כלשהי מלבד הגנה על עצמה.

מצד שני אם האוייב לא יסכים לוותר על האמונה הנ"ל, שום הסכם או פרטנר שבעולם לא יעזור לך. ומכאן ש"מוכנות להסכם" היא חסרת משמעות.

אז אתה בעצם תומך בפתרון של מדינה אחת לשתי עמים אם הם היו מוכנים להניח את נשקם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אי אפשר להגיד שאנחנו לא מתנגדים בשום צורה לשלום אבל מצד שני לא להפסיק לבנות בהתנחלויות ולתת במה ומנדטים לאנשים כמו ליברמן ומפלגות כמו ה"בית היהודי".

וכאן טמון הארס בשיטת המחשבה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אתה מוכן לבצע נכבה 2.0 אם פועלים ומתכננים בשיטת הסלמי לערוף את הראש שלך ושל עמך?

אנחנו כרגע בנכבה 1.6.14 להזכירך. ממשלת שחררה פאטץ' חדש שנועד לתקן באגים, ואמנם תיקן כמה באגים 'מתחת לקרקע', אבל מאוד פגע ביציבות. אני לא חושב שתשוחרר גרסא 2 בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את זה שאלתי עקרונית. כי השאלה הזו קשורה הרבה יותר למציאות מאשר שאלתו "אז אתה בעצם תומך בפתרון של מדינה אחת לשתי עמים אם הם היו מוכנים להניח את נשקם?"

ולגבי אם זה יקרה קרוב או לא... עם המציאות במזרח התיכון כיום, זה הרבה יותר קרוב יחסית למצב לפני כמה שנים. לך כמה שנים קדימה.. מי יודע מה יהיה המצב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...