שדרוג למחשב ישן עבור שרת מולטימדיה / אחסון קבצים 1-1.5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג למחשב ישן עבור שרת מולטימדיה / אחסון קבצים 1-1.5K

Murmur

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין לשדרג מחשב ישן (שילוש מעבד-זכרונות-לוח אם, ואתם יודעים מה, גם דיסק קשיח)

לצורך הסבתו לשרת מולטימדיה / סטרימינג / קבצים לשרת כמה מחשבים (נגיד 5-10, לא כולם בבת אחת). נניח שאתקין עלוי איזה Free NAS כלשהו לצורך העניין.

תקציב - 1000 - 1500 ש"ח (אפשר למתוח עוד 500 אם מכניסים דיסק קשיח)

נראה לי שאין צורך בכרטיס גרפי - מספיק המובנה במעבד.

אשמח להמלצות לשדרוג רכיבי הליבה, כמו גם לרכיבים אחרים כגון ספק וכו', אולי אשקול להחליף גם אותם. הם מחוץ לתקציב הנתון.

בכל מקרה, יש מארז אז לא צריך להכניס כאן.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד G3240 ב250 ש"ח

לוח אם H81-HD3 ב280 ש"ח

זיכרון 4GB ב180 ש"ח

ספק 500 וואט נורמלי יעלה באיזור ה300 ש"ח.

דיסק 1TB 275 ש"ח

2TB 410 ש"ח

3TB 580 ש"ח

המחירים יכולים לנטות לפה או לשם במספר שקלים אך זה הסדר גודל.

תוכל למצוא בPlonter.co.il או בTMS.co.il

אם יש עוד שאלות אשמח לענות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה המפרט? בשביל צרכים כאלו לא צריך יותר מדי.

המחשב ישן - מבוסס מ-2009 כלשהו. לכן לא חשבתי שרלוונטי המפרט כי אני אחליף אותו ממילא. לוח+זכרון+מעבד + דיסק זה כבר מחשב חדש. אולי אני אחליף גם את הספק 300W של HEC שיש עליו. פשוט בגלל הגיל.

מעבד G3240 ב250 ש"ח

לוח אם H81-HD3 ב280 ש"ח

זיכרון 4GB ב180 ש"ח

ספק 500 וואט נורמלי יעלה באיזור ה300 ש"ח.

דיסק 1TB 275 ש"ח

2TB 410 ש"ח

3TB 580 ש"ח

המחירים יכולים לנטות לפה או לשם במספר שקלים אך זה הסדר גודל.

תוכל למצוא בPlonter.co.il או בTMS.co.il

אם יש עוד שאלות אשמח לענות

1. האם זה יספיק כדי לתפקד מול מספר משתמשים בו זמנית (לא מספר גדול כאמור)?

2. האם יש יתרון ללוח אם עם שני חיבורי (או כרטיס הרחבה) - שנתמך גם על ידי תוכנת free NAS או תוכנה דומה?

(בדומה לשרתי NAS עם מספר חיבורי של QNAP למשל).

אם כן אשמח להמלצה על לוח כזה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך החלטת שהמפרט לא מספיק לצרכים אלו?

המחשב ישן וחלק מהרכיבים לא עובדים. כמובן שהוא לא עולה כשמדליקים אותו, וגם הביפ המפורסם של הבוט-אפ לא נשמע, אלא סדרת צפצופים.

מצאתי אותו בפח ואני לא בטוח אילו מהרכיבים אינם תקינים ולא רוצה להוציא 300 ש"ח על בדיקת מעבדה.

מעדיף להשתמש במארז (ואולי גם בספק) ובהוצאה נמוכה להפוך אותו למחשב עובד עם הצרכים שציינתי לעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מארז ואיזה זיכרון יש לך?

אתה רוצה רק להתנסות ולראות האם אתה זקוק לNAS או שאתה בונה NAS לשנים קדימה?

איזה כמות מידע אתה מתכוון לשים שם? ובאיזה אופן?

כוונה ל RAID.

יש תוכנות NAS שרצות בכלל מ USB. בכל מקרה תוכנות כאלה דורשות נפח מצחיק בדיסק קשיח. אולה שווה לשים של איזה 16GB. פשוט יותר אמין מדיסק און קי

תענה על שאלות אלה ואז אפשר להתחיל להמליץ לך.

אם אתה בונה מערכת לטווח ארוך אז עדיף להשתמש בחלקים חוסכי חשמל ודיסקים חסכוניים ולוח עם ממש הרבה חיבורים כדי להוסיף בעתיד נפח .

אם אתה רוצה לנסות ולראות כמה זה נוח והאם אתה צריך בכלל NAS אז עדיף לקחת חומרה זולה ושיהיה לה גם שימוש אחר במידה ולא תרצה NAS בסוף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקשתם, קיבלתם הנה המפרט של המחשב מהפח (לא ידוע לי אילו חלקים אינם תקינים כאמור):

לוח אם AX78 (תושבת AM2+) עם מעבד לא ידוע (לא טרחתי לפרק את גוף הקירור - cooling 64)

זכרון DDR2 800 1GB GSkill

כרטיס מסך HD2600XT

דיסק קשיח 250gb samsung HD252HJ

מארז שאני לא מזהה (ולא מוצא) את המודל הספציפי אבל הוא דומה מאד ל-Elite 335

ספק Thermal master 420W (ולא HEC כמו שכתבתי בהודעה קודמת) - אבל אני לא בונה עליו כי הוא יוצר ב-2008 לפי המדבקות שיש עליו.

אני מעוניין לבנות NAS לכמה שנים קדימה אבל לא לשים 3000 ש"ח (אני יכול לקנות מכונה מתקדמת של QNAP במחיר הזה). רוצה להשקיע חצי מזה בערך.

מעוניין ב-RAID לצורך גיבוי אבל לא אם זה ייקר לי את העסק בעוד 1500 ש"ח. אם זה רק לשים עוד 100-150 ש"ח על לוח האם אז כן (וכמובן שהכפלה של הכוננים).

אין צורך בכונני RED - מספיק כוננים אמינים יקרים פחות.

נפח נניח 4-8 טרבייט (תלוי אם ארצה RAID או לא).

כל הרעיון הוא להעמיד שרת NAS בזול כי מצאתי מחשב בפח ואין לי רצון להשקיע הרבה כסף.

לא מעוניין להעמיד מכונה שתתחרה בפתרונות קיימים שאני יכול לקנות בחנות ב-3000 ש"ח.

מקווה שזה נותן כיוון לגבי התגובות הבאות.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב. אז ככה.

לא יתן פה מפרט עצמו. תחליט לבד מה אתה רוצה. אני יתן לך כיוון ורעיונות.

כיוון שאתה רוצה אותו להרבה זמן, אין ספק שההוצאה הגדולה ביותר שלך תיהיה לוח אם.

אתה צריך כמה שיותר חיבורים של SATA3.

לוחות זולים נותנים 2 כאלא.

ךוחות 350+ שח נותנים 4.

לוחות 450+ נותנים 6.

תוכנות כמו FreeNAS עולות מדיסק און קי. אפשר גם SSD ישן של 16GB. עניין של לא הרבה כסף וזה לא יתפוס SATA3 חיבור.

NAS הוא 99% מהזמן לא עושה כלום. לכן חשוב שכל החלקים יהיו כמה שיותר יעילים בחשמל. תוך שנים זה יצטבר להרבה כסף.

ממליץ על מעבד הכי פשוט שיש שכרגע זה G3220. הכי טוב זה לקנות מעבדים עם T בסוף אך משום מה לא מצאתי כאלה בארץ.

אז 3220 הוא הכי יעיל אנרגטית בהישג יד.

זיכרון זה החלק הפשוט. לא צריך יותר מ 4GB.

ספק כוח מעולה של SS 350W עולה 200 שקל.

לסיכום,

ספק נגיד 250 + מעבד 250 + לוח זול 250 + RAM 200. כבר 1000 שקל.

בשאר 500 אתה יכול להיות בעלים של 2X1T או של 1X3T.

העניין שמכל הרשימה של דברים נחוצים רק ספק לוח ו ד.קשיחים שווה לקנות בחנות.

ביד שניה מעבד כזה יעלה 150 שקל.

זיכרונות אפשר גם ב 70-100 שקל ביד שניה.

אני במקומך היתי מסתכל ביד שניה מעבדים. עכשיו ביד2 מפורסם I3 540 ב 150 שקל לדוגמה. אין לך מה לעשות איתו אבל זה מדגים שיש מציעות פה ושם.

אפילו פה במדור יד שניה היו כמה הצעות שהיו מתאימות לך.

תזכור שככל שמעבד מדור חדש יותר כך הוא יעיל יותר. הזול במהלך השנים יעלה ביוקר.

ברגע שתמצה מעבד מתאים, תבנה סביבו מערכת. ככה ישאר לך יותר לד.קשיחים.

מערכת הפעלה בכל זאת ממליץ לשים על SSD. ישן של SATA2. של 32-16GB עולים גרושים ב .

מקווה שנתתי לך כמה ראיונות וכיוונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הנה מה שהרכבתי לפי ההמלצות:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Dual-Core G3220 3.0Ghz 3MB LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪245

קירור למעבד:

Arctic Cooling Alpine 11 Rev. 2

כמות: 1 - מחיר: ₪54

לוח אם:

Gigabyte GA-H81M-D2V Retail Front USB3.0 - מחיר מבצע

כמות: 1 - מחיר: ₪245

ספק כוח:

Seasonic 330W S12II-330 330W bulk

כמות: 1 - מחיר: ₪204

זיכרון:

Hynix Original 4GB DDR3 1600 - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪180

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 3TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪555

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪1483

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 1454 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/7cbynhje

נניח בתוספת משהו כזה בשביל מערכת ההפעלה:

http://www.ebay.com/itm/NEW-AData-Premier-Pro-SP900-64GB-2-5-SATA-III-6GB-S-MLC-Internal-SSD-/350958304663?pt=US_Solid_State_Drives&hash=item51b6bebd97

האם יש רכיבים שאפשר להמיר? (למשל לא מצאתי לוח ג'יגבייט H81 D3 ב-TMS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב. אז ככה. לא יתן פה מפרט עצמו. תחליט לבד מה אתה רוצה. אני יתן לך כיוון ורעיונות. כיוון שאתה רוצה אותו להרבה זמן, אין ספק שההוצאה הגדולה ביותר שלך תיהיה לוח אם. אתה צריך כמה שיותר חיבורים של SATA3. לוחות זולים נותנים 2 כאלא. ךוחות 350+ שח נותנים 4. לוחות 450+ נותנים 6. תוכנות כמו FreeNAS עולות מדיסק און קי. אפשר גם SSD ישן של 16GB. עניין של לא הרבה כסף וזה לא יתפוס SATA3 חיבור. NAS הוא 99% מהזמן לא עושה כלום. לכן חשוב שכל החלקים יהיו כמה שיותר יעילים בחשמל. תוך שנים זה יצטבר להרבה כסף. ממליץ על מעבד הכי פשוט שיש שכרגע זה G3220. הכי טוב זה לקנות מעבדים עם T בסוף אך משום מה לא מצאתי כאלה בארץ. אז 3220 הוא הכי יעיל אנרגטית בהישג יד. זיכרון זה החלק הפשוט. לא צריך יותר מ 4GB. ספק כוח מעולה של SS 350W עולה 200 שקל. לסיכום, ספק נגיד 250 + מעבד 250 + לוח זול 250 + RAM 200. כבר 1000 שקל. בשאר 500 אתה יכול להיות בעלים של 2X1T או של 1X3T. העניין שמכל הרשימה של דברים נחוצים רק ספק לוח ו ד.קשיחים שווה לקנות בחנות. ביד שניה מעבד כזה יעלה 150 שקל. זיכרונות אפשר גם ב 70-100 שקל ביד שניה. אני במקומך היתי מסתכל ביד שניה מעבדים. עכשיו ביד2 מפורסם I3 540 ב 150 שקל לדוגמה. אין לך מה לעשות איתו אבל זה מדגים שיש מציעות פה ושם. אפילו פה במדור יד שניה היו כמה הצעות שהיו מתאימות לך. תזכור שככל שמעבד מדור חדש יותר כך הוא יעיל יותר. הזול במהלך השנים יעלה ביוקר. ברגע שתמצה מעבד מתאים, תבנה סביבו מערכת. ככה ישאר לך יותר לד.קשיחים. מערכת הפעלה בכל זאת ממליץ לשים על SSD. ישן של SATA2. של 32-16GB עולים גרושים ב EBAY. מקווה שנתתי לך כמה ראיונות וכיוונים.

ואז באה AMD ושותפיה עם דבר כזה:

http://www.tms.co.il/preview/spec/qa1jmb9d

שנותן לך במחיר תקציבי את היכולת לחבר 8 כוננים בתקן SATA3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת לא מסכים.

AMD ישן יותר בטכנולוגיה ישנה יותר לכן צורך יותר חשמל.

עם SSD וספק כח טוב ו G3220 אפשר להגיע ל 15W בלבד.

גם אם AMD ייתן רק 5W יותר זה כבר 25 שקל בשנה. והוא לא זול יותר.

8 חיבורים זה ממש מכובד אבל תכלס מי צריך 8?!?!

הנא לוח שייתן רק 4 חיבורים פלוס 2 SATA2 שזה לדעתי ממש מספיק. לא כלכלי לשים כל כך הרבה דיסקים לתוך מחשב. יותר זול לשדרג נפח.

בכל מקרה הנא לוח סבבה לדעתי

Murmur, ממליץ בחום לקנות DDR3 1333. כי G3220 לא תומך ביותר מזה. גם ממש ממליץ לקנות יד שניה. על מנת לחסוך עלויות.

קירור למעבד של אינטל ב 26 שקל. אין צורך ליותר מזה.

זה יהיה מעל ומעבר. וגם תחשוב כמה חיבורים אתה צריך באמת..

ואל תשים מע הפעלה על ה HDD. או קטן או דיסק און קי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנא לוח שייתן רק 4 חיבורים פלוס 2 SATA2 שזה לדעתי ממש מספיק. לא כלכלי לשים כל כך הרבה דיסקים לתוך מחשב. יותר זול לשדרג נפח.

בכל מקרה הנא לוח סבבה לדעתי

ואל תשים מע הפעלה על ה HDD. או SSD קטן או דיסק און קי

מה ההבדל המשמעותי בין הלוח ששמתי ללוח שאתה הצעת? כלומר B85 לעומת H81?

בנוסף - בלוח שהצעת אין יציאת HDMI.

איך הכונן SSD הזה?

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=852316

הצעות אחרות לכונן זול / מתאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב.

בהנחה שאתה הולך להתקין FreeNas.

קראתי קצת על התוכנה. הם ממליצים כמה שיותר RAM.

לוח שהצאתי מכיל 4 חיבורים SATA3. ז"א יש לך אפשרות לעשות RAID 0,1,5,6 זה לא קשור ל CHIPSET B85. זה פשוט חיבורים של לוח. יש לוחות גם עם 6 ו 8. תלוי במחיר

בלוח שלך יש 2 חיבורים SATA3. ז"א RAID אפס ואחד.

למה אתה צריך יציאת HDMI? אתה רוצה לעשות NAS או NAS פלוס עוד שימושים?

ה SSD כזה גדול פשוט מיותר.

FreeNas דורש 2 גיגה. ז"א SSD קטן או USB 3 דיסק של 4GB.

כתוב שם שיותר יותר טוב.. אולי שווה לקחת 8. פה אני לא בטוח.. אפשר אולי להתחיל עם 4 ולהתקין גרסת 32 ביט ואז אם לא תיהיה מרוצה אפשר לשדרג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...