מחשב נייד לסטודנט תואר שני בהנדסה 3500-4000 שח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד לסטודנט תואר שני בהנדסה 3500-4000 שח

evy

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני סטודנט תואר שני בהנדסת מכונות, ומעוניין ברכישת מחשב נייד.

אז המחשב הקודם הלך לעולמו בגיל 5 וזה הזמן לדעתי להתחדש.

היו הרבה ליקויים ותקלות במחשב הקודם מתוצרת טושיבה, ולכן הדבר הראשון שאני חושב עליו זה להימנע מהחברה הזאת.

* מטרות המחשב? להוות מחשב ללימודים בעיקר אך גם לשימוש אישי וביתי.

בלימודים השימוש הוא: תוכנות כמו אופיס 2013, שימוש נרחב במטלב 2013, סולידוורקס 2013 מדי פעם.

שימוש ביתי: צפיה בסרטי FHD בחיבור לטלויזיה, מוזיקה ואינטרנט.

* רזולוציית המסך? סטנדרטית

* משקל רצוי? רצוי שיהיה קל.

* האם נדרש זמן סוללה ארוך? רצוי 3-4 שעות שימוש באופיס ואינטרנט למשל.

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? ---

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? כן

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? dell, , רק לא טושיבה

*משך אחריות: 3 שנים

רכיבים נדרשים:

מעבד I5 ומעלה מהדגם החדש

זיכרון: 8 GB

מסך: 14 אינץ' (לא מגע!!)

דיסק קשיח: 500 gb ומעלה.

כרטיס מסך: למשחקים ברמה בינונית.

אשמח להצעותיכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. למה I5 ? במחשב הקודם היה לי I5 ׁׁׁ(והוא לפני 5 שנים). חשבתי שבמחיר הזה אוכל לרכוש מחשב עם מעבד I7.

2. עד כמה מסך מגע הוא דבר שמיש במחשב נייד? אני לא יודע ולא מכיר ובגלל זה אני שואל. אני גם מניח שמסכים כאלו עשויים להיתקלקל בתדירות גבוהה יותר, בנוסף, האם עצם התוספת של מסך מגע מקפיצה את המחיר?

3. אם זה אפשרי, אז שהחריגה תהיה לכל היותר 100 ש"ח, אלא אם כן הוא ממש שווה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למה I5 ? במחשב הקודם היה לי I5 ׁׁׁ(והוא לפני 5 שנים). חשבתי שבמחיר הזה אוכל לרכוש מחשב עם מעבד I7.

2. עד כמה מסך מגע הוא דבר שמיש במחשב נייד? אני לא יודע ולא מכיר ובגלל זה אני שואל. אני גם מניח שמסכים כאלו עשויים להיתקלקל בתדירות גבוהה יותר, בנוסף, האם עצם התוספת של מסך מגע מקפיצה את המחיר?

3. אם זה אפשרי, אז שהחריגה תהיה לכל היותר 100 ש"ח, אלא אם כן הוא ממש שווה את זה.

1. גם המחשב שרכשתי לפני 3.5 שנים היה עם i5. וגם המחשב שרכשתי לפני שבוע הגיע עם i5. פרט לשם (שמציין סדרה של מעבדים), אין שום קשר ביניהם. מדובר בארכיטקטורה שונה. בגלל זה המעבד מסומן בתור (לדוגמה) i5-4200u (מעבד מסדרת i5 מדגם 4200. u מציין שמדובר במעבד חסכוני בחשמל. מעבדי M יהיו "רגילים" - יתנו ביצועים הרבה יותר גבוהים במחיר של צריכת חשמל הרבה יותר גבוהה. מעבדי i7 מדגמי u השונים יהיו כפולי ליבה, ואילו מדגמי qm יהיו מרובעי ליבה וזוללי חשמל).

2. מסך מגע יכול להיות מאוד שימושי, אבל זה עניין של צרכים. בסופו של דבר זה בונוס נחמד אבל מייקר את המחשב, ובד"כ יעשה אותו גם קצת יותר כבד ועבה. לא הייתי דואג מבחינת אמינות, מסכי מגע זו טכנולוגיה בשלה למדי. בכל סמארטפון מה-6 שנים האחרונות יש כזה והם לא מתקלקלים יותר מידי (ואם כן, לרוב זה כי ריסקת את המסך...).

לגבי המחשב עצמו, קצת שוטטתי ומצאתי שני דגמים רלוונטיים:

בחריגה לא גבוהה יש את המחשב הבא:

http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=25170

מדובר במחשב טוב מאוד, מסדרת thinkpad הותיקה והאיכותית. מגיע עם מעבד i5-4200m שיתן ביצועים טובים מאוד לשימושים שלך (נכון, זה לא i7 מרובע ליבות - אבל הוא אמור להיות מעל ומעבר).

החסרונות: מגיע בלי SSD ורק עם 4 ג'יגה ראם.

הוספת 4 ג'יגה ראם (לסה"כ 8 ג'יגה) זה שדרוג של 200 שקל ו-5 דקות עבודה (ולא פוגע באחריות כמובן). אתה יכול לרכוש את המחשב ולשדרג את הזיכרון בעוד חודש-שניים, כשיהיה התקציב. זה בדיוק מה שאני עשיתי עם המחשב שלי.

הוספת SSD בעתיד בנפח סביר (לפחות 128 ג'יגה, אישית לא הייתי קונה פחות מ-256) זה עסק של כ-500-600 שקל, אם כי המחירים יורדים עם הזמן.

אפשרות נוספת היא ה-hp probook 640 g1. נכון ש-HP שנואים אבל מדובר במחשב מסדרה עסקית עם 3 שנות אחריות בבית הלקוח.. והוא אפילו בלי חריגה מהתקציב:

http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=24580

מבחינת מבפרט הוא דומה ל-L440, אבל הוא יותר זול והרבה יותר קל (למרות שהמטען שלו יוצא יותר כבד - ביחד בסה"כ המשקל שלהם דומה).

'ש לו אותם חסרונות - אין לו ויש לו רק 4 ג'יגה ראם - אבל אפשר לפתור את הבעיה באותה צורה (שדרוג ראם קצת אחרי רכישה שיתפנה תקציב, ו- בעתיד).

אם תסכים להתפשר על מחשב 15" (שיהיה כבד יותר ב-רבע עד חצי קילו בסה"כ) או לחילופין תסכים לרדת למחשב בגודל 13.3" ההיצע יהיה יותר גדול. גם לדעתי 14" זה הגודל האידיאלי אבל הגדלים הנפוצים הם 13" ו-15" והמבחר בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על המענה.

לגבי ה lenovo, אמנם המעבד חזק אבל שאר החומרה לא ממש מרשימה ומצדיקה את המחיר. באופן דומה ה HP.

אפשר לומר שהתרשמתי יחסית מהנתונים של ה 5470 שהוצע פה, אבל כפי שנאמר פה קודם, הבנתי שיש לו בעיות WIFI, בנוסף קראתי קצת ביקורות על איכות ירודה וזווית צפייה נמוכה במסך, כנראה בגלל שזה מסך מגע.

נראה לי שאני מחליט לוותר על נושא המסך מגע, והייתי מעוניין במחשב עם חומרה דומה ל 5470 או אפילו משופרים (כמו המעבדי I5 מסדרת M) באותה מסגרת תקציב.

ראיתי המון דגמים של באתר של שניידר, ואני לא הכי מתמצא לאיזה דגם לכוון, בנוסף ראיתי שכמעט כולם עם מסך מגע. אני בטוח שיש כאלו ללא מסך מגע שגם עונים על שאר הדרישות. ולכן אצטרך מעט את עזרתכם בנושא.

הצעות למחשבים מחברה ודגם אחר שעונים על הדרישות גם יתקבלו בברכה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

אז זה המחשב שהחלטתי לקנות:

http://ksp.co.il/?select=.268..271..132..214..8..853.&list=1&sort=2&glist=0&uin=23177&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

מבחינתי מספק מאוד את צרכיי, רק חבל שהוא לא כולל בנפח 8 GB, למרות שניתן להרחיב..

יש דעות אחרונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סה"כ מדובר במחשב מצוין.

שים לב שיש לו רק סלוט אחד של זכרון - אין בעיה לשים 8 ג'יגה, אבל המשמעות היא שתצטרך לשים סטיק אחד במקום ה-4 ג'יגה, ולא סטיק של 4 ג'יגה בנוסף.

למרות זאת, באופן אישי, הייתי הולך על המחשב הבא:

http://ksp.co.il/?uin=21400

גם 8 ג'יגה זיכרון, גם של 128 ג'יגה. זה בא על חשבון מעבד חלש יותר (לא מאוד משמעותי כמו שאתה חושב), אבל ועוד 4 ג'יגה יהיו הרבה יותר משמעותיים מאשר ה-i7 הספציפי מול ה-i5 הזה.

כמובן שאלו שדרוגים שתוכל לעשות בעתיד, שביחד יעלו סדר גודל של 700 שקל במחירים של היום. השאלה היא, האם אתה רואה את עצמך עושה אותם בעתיד הקרוב או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמתי לב לנושא ההרחבת זיכרון. ביררתי את האפשרות להרחיב את הזיכרון ל 8 GB וזה תוספת של 500 ש"ח (שניידר).. קצת אבסורד לא?

בכל אופן לגבי המחשב שהמלצת, יש בו מסך מגע והחלטתי לוותר על זה כי זה מייקר את כל העסק. גם על נושא ה ויתרתי גם כי יקר וגם כי 128 ג'יגה זה מעט.

קצת מתסכל שאין בדיוק את מה שאני מחפש, תמיד חייב להיות איזה חיסרון גדול באחד הדגמים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

500 ש"ח זה בהחלט קצת מוגזם, מחיר סביר זה 400. אין שום בעיה שתרכוש את הזיכרון בעצמך ותתקין בבית, זה עבודה של כמה דקות ולא אמור לפגוע באחריות.

לגבי מסך המגע - נכון, זה מייקר.. אבל זה לא באמת מורגש.

לגבי נפח - אכן 128 ג'יגה זה לא הרבה, אבל ההבדל בביצועים יהיה עצום. דיסק חיצוני של 500 ג'יגה יעלה לך סדר גודל של 250-300 שקלים (אולי קצת יותר בחיבור USB3) ויפתור את הבעיה. תאמין לי שאתה לא תתחרט לשניה, כי ההבדל בביצועים יהיה עצום.

לגבי מסך מגע - נכון, זה מייקר, ופיזית מכביד על המחשב. מצד שני, במחשב הספציפי הזה, ששוקל גם ככה 1.6 קילו בערך, זה לא כל כך משמעותי. לצערי לא נתקלתי בגרסה זהה שלו ללא מסך מגע - אבל אני לא חושב שזה אמור למנוע ממך לרכוש אותו, אלא אם תעבוד המון מול אור ישיר (ואז תהיה חייב מסך מאט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://ksp.co.il/?uin=21400

מה שמצאת קודם לכן עם ה-I5 וה- ועם 8GB עדיף במידה מסויימת

שים לב לסעיף חשוב מאד שמופיע ב-I7 חיסרון - אחריות במעבדה בלבד! לא "איסוף והחזרה" כמו שצריך להיות. עוד ניסיון לחסוך.

ואכן כפי שנאמר - שדרוג זיכרון ניתן לבצע לבד.

למכור את ה-4GB שאיתם מגיע המחשב ולקנות במקום 8GB במידת הצורך, אך ההצעה עם ה-I5 נחמדה יותר.

אפשרות אחרת זה לבצע שדרוגים לבד, לקנות את הגרסה של ה-5470 ב-3,300~ ללא מע' הפעלה ועם 4GB זיכרון, לשדרג ל-8GB עצמאית ולהזמין מחו"ל גדול שיהיה במקביל ל-500GB שבאים בדגם הזה ועדיין לא להתפשר על נפח.

זה אמור לצאת כ-4,000~ לאחר כל השדרוגים ותרוויח פה מהירות+נפח ב"חבילה" טובה יותר. מקווה שהבנת את הכוונה שלי, קצת מסובך אבל אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

chevy, בקישור שנתת המחשב עם מסך מגע ואני לא מעוניין, ציינתי את זה.

לגבי הדגם עם ה I7, נכון צודק. אבל פה יש את אותו הדגם עם אחריות 3 שנים באתר הלקוח

http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=25106

"גרסת ה 3300 ש"ח" הכוונה היא לדגם הזה?

http://ksp.co.il/?uin=22367

אם כן אז מופיע שיש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מקפיץ!

שאלה אחרונה לפני רכישה

במידה ואני רוכש את המחשב עם הכונן הקשיח של 1 TB, האם יהיה ניתן להוסיף לו כונן SSD?

או לחלופין

במידה ואני רוכש את המחשב עם ה 128 GB , האם ניתן יהיה להוסיף דיסק קשיח פנימי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-5470 יש מקום לכונן 2.5" אחד, ובנוסף כניסת mSata half size שאליה ניתן להכניס כונן בתקן הזה.

כלומר אם תרכוש דיסק קשיח רגיל ניתן יהיה להוסיף כונן בתקן הנ"ל (קצת קשה להשיג וצריך קצת טריקים בשביל לגרום לו לעלות ממנו, אבל אפשרי ביותר). אם תרכוש מחשב עם כונן , תוכל להחליף אותו ב- גדול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...