נערך: מחשב פיתוח i7 + מסך + מדפסת + USP, להלן השאלון והמפרט - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נערך: מחשב פיתוח i7 + מסך + מדפסת + USP, להלן השאלון והמפרט

KickOFuture

Recommended Posts

1+2) אתה ננעל על דברים שאין שום הגיון להנעל עליהם. מילא היית מפרט סיבה ריאלית, אבל את אותו ה"כי אני מעדיף" החברה פה מנסים למנוע, כי זה מה שגוזל את התקציב שלך בשביל שום דבר, זה נטו זריקת כסף לפח.

3) כונן SSD בנפח גבוה יותר יגרום לחריגה מהתקציב.

4) קיבלת אחד לדוגמא.

5) כי הפרש המחירים בין לוח H87/H97 ל-H81 טוב הוא בערך מחיר של כרטיס רייד איכותי, רק שבלוח מבוסס H97/H87 אתה מקבל תמיכות כלליות שונות, אקסטרה חיבורים וכדומה, לכן עדיף כבר לקחת לוח מתקדם יותר.

6) מצורף מפרט אפשרי לדוגמא לפי בקשותיך.

המפרט כולל מעבד i7 מחוזק עם הקירור שביקשת, לוח איכות מבוסס ערכת שבבים H97 החדשה, 8 ג'יגה זיכרון ראם, כונן קשיח בנפח 3 טרה + כונן SSD מצויין בנפח 250 ג'יגה למערכת הפעלה ותוכנות נבחרות, מארז מאוורר יותר מה-S3, צורב סטנדרטי אמין, ספק 350 וואט איכותי (אפשר לעלות ל-S12II-430 או 450-RT אך אם לא מתוכננים שדרוגים מאסיביים אין ממש צורך בכך) ומסך איכותי מבוסס פאנל IPS (יש לך פה סקירה עליו לדוגמא). המפרט לא כולל אל-פסק - פנה לפורום "מארזים וספקים" להמלצה על אל-פסק איכותי ומתאים עבור המערכת הנ"ל (או המערכת שבסופו של דבר תבחר ללכת עליה).

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i7 4790 3.6Ghz 8MB L3 Cache s1150 - Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Freezer i11 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-H97-HD3 LGA1150, Intel H97, DDR3 1600, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 F3-1600C11S-8GNT 1

דיסקים קשיחים: כונן קשיח Seagate 3TB Barracuda Sata III ST3000DM001 1

כונני SSD: כונן קשיח Samsung 840 EVO Series MZ-7TE250BW 250GB SSD SATA III 1

צורבי DVD: צורב LG DVD±RW GH24NS x24 Black SATA OEM 1

ספקי כוח: ספק כוח SeaSonic 350W Active PFC 80+ 12cm Fan PSU SS-350ET (Oem) 1

מארזים: מארז Antec One Mid Tower Gaming Black Case No PSU 1

מסכים: מסך מחשב Dell Professional P2414H 23.8'' LED IPS 1

הרכבה: הרכבת חבילה מחלקים שבמבצע

מחיר החבילה: 5335 שקל

עמוד מוצר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1+2. מניסיון העבר :-)

בעבר כאשר מעבד Quad היה ממש מותרות וגם כאן כולם המליצו על Dual,

התעקשתי על Quad והוא שירת אותי נאמנה שנים ארוכות.

3. מה הפער? למרות שאני רואה שבמפרט שבנית יש SSD בנפח 250GB, לא?

4. סמסונג או DELL? בלינק שציינת בתחתית התגובה מופיע הסמסונג, ובגוף התגובה DELL

5. OK, אז ה H97 הוא לוח מתקדם יותר ויאפשר לי גם ביצוע RAID ללא כרטיס הרחבה בעתיד?

6. תודה, אבל מי מהם המפרט המדוייק? יש את הכתוב בגוף תגובתך, ויש את הקישור שציינת:

http://ksp.co.il/?uin=16014

אבל בקישור לדוגמא אין את כונן ה SSD

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1+2) אל תשווה, אפילו בקירוב, את ההבדל בין i5 ל-i7 לדואל וקוואד שהיו פעם.

פעם, מעבד q6600 התחרה ראש בראש ב-E8400 החדיש יותר. בזמנו משחקים לא תמכו ב-4 ליבות ואפילו חלקם לא בזוג ליבות, וכן רק אחרי שנה+ החלה להופיע תמיכה במשחקים במעבד מרובע-ליבה כאשר עד אז E8400 הוביל בצורה חד-משמעית. באותו רגע, Q6600 השלים את הפער ומי שביצע בו OC הצליח לקבל ביצועים פנטסטיים. מרובעי הליבה היקרים יותר (Q8XXX/Q9XXX) שעלו כמעט פי 2 תמיד הומלצו למי שהיה את התקציב - עובדה שאני פה בערך 6 שנים עם Q9550 (מפרט בצד).

במקרה שלך, גם i7 וגם i5 הם מעבדים מרובעי-ליבה, כאשר שלושת ההבדלים העיקריים ביניהם הוא של-i7 יש תדר טיפונת גבוה יותר, מעט יותר זיכרון קאש ותמיכה ב-HT (ריבוי נימים). כל התכונות/יתרונות של מעבד i7 יבואו לידי ביטוי אך ורק אם למשל תריץ מכונות וירטואליות ותרצה לעשות הפרדה כך שתוכנה/מערכת אחת לא תשפיע על השניה (ההפרדה יותר מגוונת עם 8 מעבדים לוגיים מאשר 4 פיזיים). אומנם קימפול מנצל בעיקר את המעבד, אך אני מאוד מאוד בספק אם אכן תרגיש הבדל מתישהו בין שני המעבדים הנ"ל. לגבי הקירור - i11 אמור לעלות באיזור ה-120 ש"ח כמו הפריזר - אין הגיון להוסיף כסף ולשלם עליו. הפריזר גם ככה מעל ומעבר למה שהמעבד הזה צריך.

3) אכן הכנסתי לך SSD בנפח 250 ג'יגה וכמו שאמרתי - ישנה חריגה (אל-פסק לא כלול כאן...).

4) ו-6) זה פאק של KSP. לאחר בניית המפרט, יש שם אפשרות להעתיקו לפורום. כחלק מההעתקה, הוא שם לך את הקישורים של כל רכיב + לינק לכולם ביחד למטה. הקטע שהלינק הזה כנראה מוביל אותך למפרט האחרון שאתה עצמך בנית ולא אני, אז כדי לא לבלבל מחקתי את הלינק עכשיו. פירוט החומרה שיש בהודעה שלי הוא זה שמומלץ מהחנות הנ"ל.

5) אכן, הנה הלינק עם המפרט שלו, פה תוכל לראות בדיוק את התמיכות והחיבורים שיש לו - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4954#sp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על כל ההסברים וההצעות, אני מאוד מעריך זאת.

למעט הסר ספק וכדי שלא יהיו טעויות, להלן המפרט שהצעת יחד עם הצעת ה USP (אשאל גם בפורום מארזים) לאור העדפותי האישיות והצעותיכם,

אשמח לדעת לפני ההזמנה:

1. האם במפרט המופיע מטה חלה טעות כלשהי (בחירה של רכיב שגוי)?

2. למעט המעבד והמאוורר, האם הייתם משנים משהו?

3. האם יש רכיב כלשהו שכדאי לשדרג?

4. ניסיתי להרכיב מפרט זהה ב TMS והלכתי לאיבוד, מישהו יכול לצרף לינק למפרט זהה (או דומה ככל האפשר) מ TMS כדי שאחליט מהיכן להזמין?

תודה רבה!

להלן המפרט:

[ATTACH=CONFIG]6065[/ATTACH]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תיקח מעבד שהוא tray - הוא אמור להיות זול יותר מגירסת ה BOX, שכוללת מאוורר סטוק של , אלא אם כן הם לא מוכרים מעבד כזה או שהפרש במחיר הוא מינימלי. הסיבה לכך היא שאתה קונה צד שלישי למעבד.

2. המפרט עצמו, כאוסף של חלקים, הוא מפרט מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תיקח מעבד שהוא tray - הוא אמור להיות זול יותר מגירסת ה BOX, שכוללת מאוורר סטוק של , אלא אם כן הם לא מוכרים מעבד כזה או שהפרש במחיר הוא מינימלי. הסיבה לכך היא שאתה קונה צד שלישי למעבד.

2. המפרט עצמו, כאוסף של חלקים, הוא מפרט מצויין.

1. צודק, טעיתי בבחירה, תודה.

2. מה הכוונה "כאוסף של חלקים הוא מצויין"? וכמערכת אחודה עובדת הוא לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לשאול עם איזה מחשב אתה עובד היום?

מעבד Quad שנרכש לפני 6 שנים והמחשב שבק חיים.

- - - תגובה אוחדה: - - -

התכוונתי שאין בעיה עם החלקים עצמם, הבעיה היחידה היא אולי עם המחיר...

מישהו יכול אולי לעזור ולצריף לינק למפרט זהה (עד כמה שניתן) מ TMS?

ניסיתי בעצמי והלכתי לאיבוד, אם זה באמת משתלם יותר, ארכוש מ TMS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היחידה ב TMS היא עם המארז - לצערי הם לא מוכרים מארזים של Antec. את כל שאר הרכיבים ניתן למצוא אצלם בלי בעיה למעט הזיכרון (כמובן שעדיף לקחת את הזיכרון הכי זול בנפח 8GB, כך שזה לא ממש משנה). הבעיה עם המארז היא שאתה צריך מארז ללוח בגודל ATX, כאשר המארז שאתה בחרת ב KSP (ה Antec One הזה) הוא מארז דיי טוב - גם זול (כ-200 ש"ח ב KSP), גם בעל חיבורי USB 3.0 קדמיים, גם ספק הכח ממוקם בו בתחתית והוא גם מאד מאוורר (יש לו פתחים למאווררים בכל כיוון). ב TMS אני לא מצליח למצוא מארז שמתקרב אליו גם בתכונות וגם במחיר - הכי קרוב שמצאתי זה ה Core 3000 שעולה כ-370 ש"ח. אולי מישהו יצליח למצוא מארז משתלם יותר

בכל זאת, הנה המפרט הכמעט זהה שהגעתי אליו:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i7-4790 3.6Ghz 4.0 Ghz Turbo LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1444

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

כמות: 1 - מחיר: ₪135

לוח אם:

Gigabyte GA-H97-D3H

כמות: 1 - מחיר: ₪528

מארז:

באנדל Core 3000 + FSP RAIDER 450W - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪520

זיכרון:

Hynix Original 8GB DDR3 1600 בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪319

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 3TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪593

קשיח למחשב שולחני:

Samsung SSD 840 EVO 250GB SATA3 2.5 inch

כמות: 1 - מחיר: ₪738

כונן אופטי:

Lite-On Phillips DVD-RW X24 SATA

כמות: 1 - מחיר: ₪95

מסך:

Dell 24 Monitor - P2414H

כמות: 1 - מחיר: ₪973

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪5345

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 5239 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/gax83mrd

הערות:

1. אני לא בטוח שהמארז כאן כולל יציאות USB 3.0 - מסתבר שיש שתי גירסאות למארז הזה, אחת בעלת יציאות USB 3.0 (קישור) ואחת בעלת יציאות USB 2.0 בלבד (קישור).

2. המפרט שלך ב KSP, ללא האל-פסק (UPS) עולה 5434 ש"ח. המפרט מ TMS יוצא 5345 ש"ח, שזה עדיין יותר זול ואתה מקבל משלוח חינם.

3. 2. לפי הדרישות שלך (מחשב ללא כרטיס מסך) אפשר להציע מארז זול יותר שיתאים לך, אבל הוא יהיה פחות מאוורר, כמו מארזי ה Source של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שהפער בין KSP ל TMS מאוד נמוך, לכן אני אבצע את הרכישה ב KSP,

להלן המפרט הסופי, אשמח לקבל את אישורכם שאין טעות במפרט או משהו שמאוד מומלץ לעשות/לא לעשות, או שהכל תקין.

משום מה אינני מצליח להעלות תמונה, לכן המפרט מופיע כאן:

http://i60.tinypic.com/11uw17s.jpg

תודה רבה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט מצויין, כמו שכתבתי קודם.

אגב, אם אתה כבר חורג מהתקציב, למה לא לקחת כבר עכשו 16GB זיכרון?

נקודות לחיסכון - שתהיה מודע, למרות שדיי ברור שאתה סגור על החומרה שאתה רוצה:

א. אפשר לקחת דיסק קשיח בנפח 2TB במקום אחד של 3TB.

ב. אפשר לקחת כונן בנפח 120GB במקום 250GB.

ג. אפשר לקחת מסך בגודל "23 במקום "24.

ד. אפשר לקחת לוח המבוסס על ערכת השבבים H87 במקום ערכת השבבים H97.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט מצויין, כמו שכתבתי קודם.

אגב, אם אתה כבר חורג מהתקציב, למה לא לקחת כבר עכשו 16GB זיכרון?

נקודות לחיסכון - שתהיה מודע, למרות שדיי ברור שאתה סגור על החומרה שאתה רוצה:

א. אפשר לקחת דיסק קשיח בנפח 2TB במקום אחד של 3TB.

ב. אפשר לקחת כונן בנפח 120GB במקום 250GB.

ג. אפשר לקחת מסך בגודל "23 במקום "24.

ד. אפשר לקחת לוח המבוסס על ערכת השבבים H87 במקום ערכת השבבים H97.

זכרון - מכיוון שממש אין צורך, ותמיד אפשר להוסיף, לא?

בנוגע לנקודות החסכון - אכן מודע, תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה וארצה להוסיף כרטיס מסך בסיסי, לא לטובת משחקים (או לפחות לא לטובת הרצת המשחקים התובעניים מבחינת חומרה),

איזה כרטיס כדאי להוסיף (אשמח לקישור ל KSP) והאם זה משפיע על ספק הכוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה כרטיס מסך, אתה צריך לקחת בחשבון כמה דברים:

1. אורך כרטיס המסך - לא כל כרטיס מסך מתאים לכל מארז. במקרה שלך, המארז Antec One (קישור) מתאים לכרטיסי מסך עד אורך 26.6 ס"מ.

2. פליטה חום - בד"כ חזקים יותר מייצרים יותר חום, ולכן דרוש מארז מאוורר יותר לפיזורו. זה אומר יותר פתחי איוורור ויותר מאווררים, וכמו כן רצוי שספק הכח יהיה בתחתית המארז. במקרה של המארז שבחרת - אין בעיה מהבחינה הזו.

3. הספק נדרש - צריך לחשב מהו ההספק המקסימלי שהמערכת שלך יכולה לצרוך. באופן כללי, אני אישית מחשב את ההספק הנדרש כך:

ה TDP של המעבד מעוגל למעלה + ה TDP של כרטיס המסך + 100W הספק מוערך (בהגזמה) לשאר המערכת + 100W הספק כ"מרווח תמרון".

הערה: ה TDP הוא לא צריכת ההספק של הרכיב אלא פליטת החום שלו. מכיוון שהחום שנוצר הוא חלק מצריכת ההספק של הרכיב (החשמל שהרכיב צורך הופך בחלקו לחום ובחלקו משמש להפעלת הרכיב), הרי שערך שצריכת ההספק של הרכיב חייבת להיות גדולה או לכל הפחות שווה ל TDP שלו (חוק שימור אנרגיה...).

במקרה שלך - ה TDP של המעבד הוא 84W אז אני מעגל ל 100W ואין כרטיס מסך ולכן ההערכה היא שהמערכת שלך תצרוך 300W לכל היותר, ולכן ספק כח איכותי שמספק 430W בהחלט מתאים. אם אתה רוצה כרטיס מסך אחר - תבדוק את הנתונים שלו ותראה אם הוא מתאים לך למארז ולספק.

עכשו השאלה היא - למה שתרצה כרטיס מסך נפרד? מה המטרה שלו? כרטיס המסך המובנה במעבד הוא דיי טוב לשימושים בסיסיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...