נערך: מחשב פיתוח i7 + מסך + מדפסת + USP, להלן השאלון והמפרט - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נערך: מחשב פיתוח i7 + מסך + מדפסת + USP, להלן השאלון והמפרט

KickOFuture

Recommended Posts

עדכון, 13.06.2014:

להלן המפרט הסופי שיוזמן (שיניתי ל 16 ג'יגה זכרון פנימי, אשמח לדעת האם בחרתי את הדגם הנכון),

אודה לכל הארה/הערה:

[ATTACH=CONFIG]6090[/ATTACH]

-------------------------

על המחשב להיות מבוסס אינטל i7 (למרות שגם i5 מספיק, אני מעוניין ב i7), מניסיוני אין צורך ביותר מ 8 ג'יגה זכרון,

הוא ישמש גם לעבודה משרדית בנוסף לפיתוח תוכנה, וגם המקור הראשי בבית לאחסון כל המדיה הדיגיטלית,

בנוסף יש לכלול מסך "24, עבורו אין דרישות מיוחדות למעט חיבור וטכנולוגיית LED,

ראיתי שהוזכר כאן בפורום המסך S24C750P 24'' LED, אך אני פתוח לכל המלצה אחרת.

אשמח להצעה למפרט מ KSP, להלן התשובות לשאלון,

בסופו גם צירפתי מפרט שאני הרכבתי, לא מתוך ידע נרחב, אלא ידע בסיסי ובעיקר קריאה מרובה בפורום,

אשמח להצעה למפרט סופי, מכיוון שיש נתונים שלא ידעתי מה באמת לבחור,

לדוגמא, דגם המעבד (לקחתי את מה שנראה לי הכי משתלם מבחינת עלות/תועלת),

לוח האם - אין לי מושג, לקחתי משהו שנראה לי בכיוון, וכו'.

1. מה התקציב המקסימאלי?

5,500 ש"ח כולל המסך

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

לנצל את כל התקציב

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

200-300 ש"ח

2. מה שימושי המחשב?

בעיקר פיתוח תוכנה וגם עבודה משרדית, הזרמת תכני HD בדירה דרך LAN

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

תדיר - Visual Studio 2013

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: לא מיועד למשחקים.

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

מסך "24 LED, כאשר ראיתי שהוזכר כאן בפורום המסך S24C750P 24'' LED, אך אני פתוח לכל המלצה אחרת.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

לא

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?

6 שלא ירעיש, אבל לא להשקיע במערכות קירור מים או משהו דומה, אלא משהו סטנדרטי

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

לא מערכת הפעלה ולא , כן הרכבה בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

כן, KSP

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

ברגע שהמפרט יהיה מוכן :-)

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

לא מתוכנן

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

נא להוסיף גם UPS

להלן ההצעה שבניתי:

[ATTACH=CONFIG]6051[/ATTACH]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אתה רשמת ללא OC אבל שמת מעבד מסידרה K שמיועד לזה. עדיף לך 4790 - מעבד יותר חזק שעולה פחות ומתאים יותר לשימושים שלך.

OK, תודה על ההערה, לדעתי לא כדאי להתייחס למפרט שבניתי, אין לי ידע בנושא, פשוט צירפתי רכיבים שנראו לי הגיוניים,

גם לוח האם לדוגמא, אין לי מושג אם הוא מתאים :-)

אשמח אם אפשר לקבל מפרט מלא מכם, המומחים בנושא.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, תודה על ההערה, לדעתי לא כדאי להתייחס למפרט שבניתי, אין לי ידע בנושא, פשוט צירפתי רכיבים שנראו לי הגיוניים,

גם לוח האם לדוגמא, אין לי מושג אם הוא מתאים :-)

אשמח אם אפשר לקבל מפרט מלא מכם, המומחים בנושא.

חובה KSP? כי מחנויות אחרות אתה יכול להוציא במחיר יותר משתלם (עושות משלוחים לכל הארץ).

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה:

[TABLE=class: tablefull, width: 960]

[TR]

[TD=class: cartcolcodet, bgcolor: #FFFFFF, align: center]מק"ט[/TD]

[TD=class: cartcol2t, bgcolor: #FFFFFF, colspan: 2, align: center]מוצר[/TD]

[TD=class: cartcolpricet, bgcolor: #FFFFFF, align: center]מחיר יח'[/TD]

[TD=class: cartcolqntt, bgcolor: #FFFFFF, align: center]כמות[/TD]

[TD=class: cartcolfinalt, bgcolor: #FFFFFF, align: center]סה"כ מחיר[/TD]

[TD=class: cartcoldelt, bgcolor: #FFFFFF, align: center]cartempty.png[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: cartcolcode, bgcolor: #FFFFFF, align: center]19325[/TD]

[TD=class: cartcolpic, bgcolor: #FFFFFF, align: center]lrg9015.jpg[/TD]

[TD=class: cartcoldetail, bgcolor: #FFFFFF, align: center]אל-פסק Advice PRV 850 + Program[/TD]

[TD=class: cartcolprice, bgcolor: #FFFFFF, align: center]395[/TD]

[TD=class: cartcolqnt, bgcolor: #FFFFFF, align: center]minus-icon.png1plus-icon.png[/TD]

[TD=class: cartcolfinal, bgcolor: #FFFFFF, align: center]395[/TD]

[TD=class: cartcoldel, bgcolor: #FFFFFF, align: center]101.png[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: cartcolcode, bgcolor: #FFFFFF, align: center]B001[/TD]

[TD=class: cartcolpic, bgcolor: #FFFFFF, align: center]lrg16014.jpg[/TD]

[TD=class: cartcoldetail, bgcolor: #FFFFFF, align: center]הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel[/TD]

[TD=class: cartcolprice, bgcolor: #FFFFFF, align: center]4894[/TD]

[TD=class: cartcolqnt, bgcolor: #FFFFFF, align: center]minus-icon.png1plus-icon.png[/TD]

[TD=class: cartcolfinal, bgcolor: #FFFFFF, align: center]4894[/TD]

[TD=class: cartcoldel, bgcolor: #FFFFFF, align: center]101.png[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]30876[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]מעבד אינטל[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Intel i7 4790 3.6Ghz 8MB L3 Cache s1150 - Tray‎[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]1[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]18914[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]מאוורר למעבד[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Arctic Freezer 7 Pro Rev.2 ‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]30946[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]לוחות אם למעבדי אינטל[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Gigabyte GA-H97M-HD3 LGA1150, Intel H97, 1600, PCI-E,VGA, DVI, HDMI‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]29126[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]זכרונות[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏G.Skill Aegis 8GB 1600Mhz PC3-12800 Kit CL11-11-11-28‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]26796[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]דיסקים קשיחים[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Western Digital Caviar Green WD20EZRX 2TB Sata III‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]28169[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]כונני SSD[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Samsung 840 EVO Series MZ-7TE120BW 120GB SATA III‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]28794[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]צורבי DVD[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Asus DRW-24D3ST DVD±RW x24 Black Sata‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]26513[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]ספקי כוח[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Antec Basiq 500W Active PFC 12cm VP500P (Retail)‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]30595[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]מארזים[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Antec Three Hundred U3 Mid Tower Gamer Black Case No PSU‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]30675[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]מסכים[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏Dell Professional P2414H 23.8'' LED Monitor ‎[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]2579[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]הרכבה[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, colspan: 4, align: center]‏הרכבת חבילה מחלקים שבמבצע‎[/TD]

[TD=bgcolor: #FFFFFF, align: center]2[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

הוספתי לך כונן . זהו כונן מהיר בערך פי 10 מכונן רגיל. אתה מתקין עליו את התוכנות שאתה משתמש בהם באופן תדיר (ווינדוס וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, אבל אשמח להסברים אם אפשר:

1. מאיזה אתר הרכבת? צילום המסך אינו נוח.

2. אין לי צורך בכונן .

3. מדוע החלפת את המאוורר למעבד מ i11 ל 7? להבנתי i11 הרבה יותר טוב.

4. מדוע החלפת את הדיסק הקשיח מסיגייט ל WD? אני מעדיף את סדרת ברקודה של , מה גם שבחרתי 3T ואתה בחרת 2T

5. מדוע החלפת את הספק שבחרתי? ראיתי בפורום שהספק שבחרתי מאוד מומלץ

6. מדוע החלפת את המסך שבחרתי?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט לא משתלם כלל והרכיבים בו לא משהו.

פותח הדיון: אתה מוכן לשקול אופציה נוספת חוץ מKSP? אני ממליץ בחום. יש חנויות כמו TMS שעושות משלוח חינם ואוספות את המחשב ללא תשלום במידה ויש בעיה. כמו"כ ההבדל במחיר משמעותי מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט לא משתלם כלל והרכיבים בו לא משהו.

פותח הדיון: אתה מוכן לשקול אופציה נוספת חוץ מKSP? אני ממליץ בחום. יש חנויות כמו TMS שעושות משלוח חינם ואוספות את המחשב ללא תשלום במידה ויש בעיה. כמו"כ ההבדל במחיר משמעותי מאוד

בוא נשים רגע פחות דגש על העלויות הספציפיות בחנות, מכיוון שקודם כל אני רוצה להגיע למפרט המומלץ סביב המערכת המומלצת (כולל מסך וכולל UPS),

לאחר מכן עם המפרט אני אבדוק חנויות נוספות, ובמידה ויהיו פערי מחיר משמעותיים, ארכוש במקום אחר,

אבל ראשית בואו בבקשה ננסה לבנות את המפרט ב KSP, לכן אשמח אם אוכל לקבל מפרט מ KSP בהתאם לדרישות,

ולפני הרכישה אבדוק גם במקומות אחרים.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחירת הרכיבים מושפעת מהחנות. לדוגמא - הקירור למעבד. בד"כ מומלץ לקנות את ה Freezer i11 מאשר את ה Freezer 7 Pro פשוט כי מחירם דיי קרוב. ב KSP לעומת זאת ה Freezer i11 יותר יקר משמעותית, ולכן כאשר מרכיבים מפרט מ KSP בד"כ יבחרו את ה Freezer 7 Pro. בנוסף לא כל חנות מחזיקה את אותם הרכיבים והדגמים כמו בחנות אחרת, אז כמובן שהדבר משפיע על המפרט שתקבל.

באופן כללי אתה יכול לקבוע מה "בערך" אתה רוצה - למשל מעבד Core i7-4790, קירור Freezer i11, בנפח 16GB, לוח המבוסס על ערכ תהשבבים H87 או H97 וכד', ואז לחפש את הרכיבים האלו בחנויות השונות, אבל מה תעשה אם לא תמצא את אותו הרכיב בחנות שבה אתה מעוניין לקנות? בסופו של דבר אתה הרי תקנה את כל המחשב ממקום אחד ולא ממספר חנויות, אז אתה תרצה לקבל את המפרט הטוב ביותר האפשרי מאותה החנות. בהחלט יכול להיות שבחנות אחרת תוכל לקבל את אותו המפרט בפחות כסף או מפרט טוב יותר בעלות דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי, תודה על ההסבר

בחירת הרכיבים מושפעת מהחנות. לדוגמא - הקירור למעבד. בד"כ מומלץ לקנות את ה Freezer i11 מאשר את ה Freezer 7 Pro פשוט כי מחירם דיי קרוב. ב KSP לעומת זאת ה Freezer i11 יותר יקר משמעותית, ולכן כאשר מרכיבים מפרט מ KSP בד"כ יבחרו את ה Freezer 7 Pro. בנוסף לא כל חנות מחזיקה את אותם הרכיבים והדגמים כמו בחנות אחרת, אז כמובן שהדבר משפיע על המפרט שתקבל.

באופן כללי אתה יכול לקבוע מה "בערך" אתה רוצה - למשל מעבד Core i7-4790, קירור Freezer i11, זיכרון בנפח 16GB, לוח המבוסס על ערכ תהשבבים H87 או H97 וכד', ואז לחפש את הרכיבים האלו בחנויות השונות, אבל מה תעשה אם לא תמצא את אותו הרכיב בחנות שבה אתה מעוניין לקנות? בסופו של דבר אתה הרי תקנה את כל המחשב ממקום אחד ולא ממספר חנויות, אז אתה תרצה לקבל את המפרט הטוב ביותר האפשרי מאותה החנות. בהחלט יכול להיות שבחנות אחרת תוכל לקבל את אותו המפרט בפחות כסף או מפרט טוב יותר בעלות דומה.

הבנתי, תודה רבה על ההסבר, אם כך בואו נצמד ל KSP, אשמח לקבל המלצה למפרט למחשב,

מבוסס i7 ללא צורך ב OC עם 8 ג'יגה זכרון, עם דיסק 3 טרה של סיגייט ברקודה, קירור i11, אין צורך ב SSD, מסך LED "24 ו UPS,

בהצאם לשאלון שמילאתי.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שבונים מפרט צריך להסגר על כמה דברים - יש הבדל בין דברים שאתה חושב שאתה צריך (או דבר שהם חשובים) לבין דברים שבאמת יהיו משתלמים עבורך.

- מעבד i7 עבור כתיבת קוד - מיותר. מעבד i5 חזק בהחלט יספיק פה ויחסוך לך 500~ ש"ח.

- קירור i11 ב-KSP אינו משתלם - הוא טיפטיפונת טוב יותר מהפריזר 7 פרו, שגם הוא טוב משמעותית מהסטוק שמגיע עם המעבד. אין סיבה להוסיף כסף.

- כונן SSD כן חיוני - צוואר הבקבוק ה"דיפולטי" בכל מערכת הוא הכונן הקשיח. לקחת כונן SSD עם מהירות קריאה, כתיבה וגישה גבוהים תשפר בצורה משמעותית את "זרימת" העבודה שלך. את כל המדיה שלך שים על הכונן המכאני ומערכת הפעלה ותוכנות נבחרות + קבצי עבודה שים על ה-SSD.

- מסך LED וחיבור הם לא רלוונטיים, מה שחשוב זה סוג הפאנל. פאנל IPS (כמו הדל שהוצע כאן) טוב משמעותית בכל הנוגע לדיוק צבעים ואיכות תצוגה מאשר ה-LG שלרוב עולה יקר ממנו ומבוסס פאנל TN פשוט כמדומני. אין הבדל בתצוגה בין חיבור ל-DVI ל-DP, שלושתם דיגיטאליים.

- להתעקש על חנות ספציפית תגרום בסופו של דבר למפרט לא אופטימאלי. בחנויות אחרות יש חומרה אחרת שאולי עדיפה, עם מחירים אחרים.

- אתה צריך תמיכה ב-RAID או מתכנן לחבר עוד כמה כוננים קשיחים בעתיד או תצטרך יותר מ-16 ג'יגה ראם? במידה ולא, אין סיבה שלא ללכת על לוח H81. יחסוך לך כמה מאות שקלים (אם כי לצערי ב-KSP אין ממש דגמים טובים/משתלמים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שבונים מפרט צריך להסגר על כמה דברים - יש הבדל בין דברים שאתה חושב שאתה צריך (או דבר שהם חשובים) לבין דברים שבאמת יהיו משתלמים עבורך.

- מעבד i7 עבור כתיבת קוד - מיותר. מעבד i5 חזק בהחלט יספיק פה ויחסוך לך 500~ ש"ח.

- קירור i11 ב-KSP אינו משתלם - הוא טיפטיפונת טוב יותר מהפריזר 7 פרו, שגם הוא טוב משמעותית מהסטוק שמגיע עם המעבד. אין סיבה להוסיף כסף.

- כונן SSD כן חיוני - צוואר הבקבוק ה"דיפולטי" בכל מערכת הוא הכונן הקשיח. לקחת כונן SSD עם מהירות קריאה, כתיבה וגישה גבוהים תשפר בצורה משמעותית את "זרימת" העבודה שלך. את כל המדיה שלך שים על הכונן המכאני ומערכת הפעלה ותוכנות נבחרות + קבצי עבודה שים על ה-SSD.

- מסך LED וחיבור הם לא רלוונטיים, מה שחשוב זה סוג הפאנל. פאנל IPS (כמו הדל שהוצע כאן) טוב משמעותית בכל הנוגע לדיוק צבעים ואיכות תצוגה מאשר ה-LG שלרוב עולה יקר ממנו ומבוסס פאנל TN פשוט כמדומני. אין הבדל בתצוגה בין חיבור ל-DVI ל-DP, שלושתם דיגיטאליים.

- להתעקש על חנות ספציפית תגרום בסופו של דבר למפרט לא אופטימאלי. בחנויות אחרות יש חומרה אחרת שאולי עדיפה, עם מחירים אחרים.

- אתה צריך תמיכה ב-RAID או מתכנן לחבר עוד כמה כוננים קשיחים בעתיד או תצטרך יותר מ-16 ג'יגה זיכרון ראם? במידה ולא, אין סיבה שלא ללכת על לוח H81. יחסוך לך כמה מאות שקלים (אם כי לצערי ב-KSP אין ממש דגמים טובים/משתלמים).

1. נכון שמעבד i7 מיותר ומספיק i5 לכתיבת קוד, אך אני מעוניין ב i7 ומוכן לשלם עוד כמה מאות ש"ח.

2. אולי קירור i11 פחות משתלם ב KSP, אבל אני מוכן לשלם את ההפרש.

כלומר, אני מאוד מעריך את דעתכם והרצון לחסוך, אבל אם הלקוח לא מעוניין לחסוך בנקודות ספציפיות, נא כבדו את רצונו :-)

3. כונן - כאן אולי טעיתי, פשוט מעולם לא היה לי ניסיון עם כונן ,

מהנפח שאני צורך היום למערכת ההפעלה והתוכנות, 128GB זה גבולי, לכן אשמח לשלב במפרט כונן עם קצת יותר.

4. בנוגע למסך, כנ"ל, כנראה טעיתי, אשמח במפרט הסופי לקבל המלצה למסך טוב עם פאנל טוב כפי שציינת.

5. כרגע אני לא צריך תמיכה ב RAID, אולי בהמשך כן, אינני יודע, אבל אולי כדאי לקחת מראש לוח מתאים,

לא חושב שאצטרך יותר מ 16 ג'יגה (כעת מספיק לי 8), בוא נניח שכן אצטרך בהמשך וניקח לוח טוב יותר.

אגב, מדוע RAID רלוונטי לסוג הלוח? לא עדיף לייצר RAID ע"י בקר RAID (כרטיס הרחבה)?

6. בנוגע לחנות, גם אם לא הכי משתלם, אשמח אם ננסה לבנות את המפרט ב KSP.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...