החמדות של הוצאת הספרים "אופוס" בנוגע לסדרה "משחקי הכס" עולה על כל דמיון - עמוד 6 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החמדות של הוצאת הספרים "אופוס" בנוגע לסדרה "משחקי הכס" עולה על כל דמיון

Bragiz

Recommended Posts

מחיר בסופו של דבר נקבע (במידה כלשהי) בהתאם לחוקי ההיצע והביקוש. זכותם למכור בכמה שאנשים מוכנים לקנות בו.

אבל אני חושב שהקטע של פיצול כרכים הוא בהחלט חוצפה ממדרגה ראשונה. מעבר ל"סרחון" העסקי, זו חטא ליצירה. המקור יצא בכרך אחד? כך צריך להיות גם בתרגום. זוהי תפיסתי, לפחות.

Animor, למיטב ידיעתי יש חוק בן שנים ספורות שמחייב ספריות עירוניות להיות זמינות בחינם.

ד"א, לי קורה שאני משאיל ספר מהספריה (לקנות סיפורת זה לא רלוונטי מבחינתי, אין לי מקום. מדי פעם קונה ספרות מקצועית שצריך לטווח ארוך) - ופשוט לא מספיק לסיים. לצערי אני לא קורא מהר כבעבר וקורא בעיקר באוטובוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אתה אומר את זה.

אתה יודע מה העלות של הדפסת כול ספר, התרגום שלו ותשלום התמלוגים?

אתה יודע כמה ספרים מהסידרה הזאת הם מוכרים?

אתה יודע כמה הם מרוויחים מכול סידרת משחקי הכס?

אתה יודע כמה הם מרוויחים בכלל?

התשובה לכול השאלות האלה היא כנראה לא. אז מאיפה אתה מחליט שהמחיר מוגזם כי יש ספר אחר שעולה פחות והוא גם מתורגם?

כמה הספר הזה חדש(ככול שהוא יותר חדש יש סביבו יותר באז ואפשר לגבות יותר)?

מה פוטנציאל השוק של הספר הזה?

מבחינתי 120 שקל לספר של 700 עמודים מתורגם שיש סביבו באז עצום מצד אחד, אבל פוטנציאל מכירות קטן מצד שני זה מחיר הגיוני, לא אמרתי שזול אבל הגיוני. מי שעצלן ומפונק כי יש אלטרנטיבות אחרות(לא רוצה באנגלית כי קשה, לא רוצה יד שניה כי צריך לחפש, לא רוצה ספריה כי צריך לחכות) ישלם פרמיה.

עכשיו כול ספר עולה 60 שקל, וגם זה יקר לבחור כי הוא קנה 5 ספרים במבצע שקל תשעים בסטימצקי אז מה קרה 60 שקל לספר.

צריך לדעת מתי לבכות, וצריך לדעת מתי להבין שאתה מפונק.

שאלה, מה יותר יקר, להדפיס ספר 800 עמודים אחד או 2 ספרים 400 עמודים כל אחד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה, אם היית איש השיווק של אותה חברה איך היית משווק את הספרים, ספר אחד ב200 או שניים ב110?

כשתהיה מו"ל/בעל זיכיון תוכל לתמחר איך שבא לך, ולהחליט כמה להרוויח אם בכלל.

יש לך שלל אלטרנטיבות, ממחיר מבצע(וכן גם ל400-500 עמודים 60 שקל זה מחיר סביר לחלוטין), להתמודד עם אנגלית, דרך יד שניה ועד ספריה.

אין שום סיבה לבכות על המחיר(בטח שכרגע המחיר ירד) כשיש שלל אלטרנטיבות. יש מה לבכות על המחיר כשאין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה כמה אנשים בפורום שיש להם טקטיקת דיון מעניינת מאוד - לכל טענה שנוגעת לתחום X, גם אם היא עוסקת בהגיון פשוט או בהשוואה בין כמה מספרים נתונים, התשובה העיקרית שלהם היא "אתה לא מומחה בתחום X אז תשתוק", עם מעט מאוד (אם בכלל) התייחסות לטענה עצמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה, אם היית איש השיווק של אותה חברה איך היית משווק את הספרים, ספר אחד ב200 או שניים ב110?

כשתהיה מו"ל/בעל זיכיון תוכל לתמחר איך שבא לך, ולהחליט כמה להרוויח אם בכלל.

יש לך שלל אלטרנטיבות, ממחיר מבצע(וכן גם ל400-500 עמודים 60 שקל זה מחיר סביר לחלוטין), להתמודד עם אנגלית, דרך יד שניה ועד ספריה.

אין שום סיבה לבכות על המחיר(בטח שכרגע המחיר ירד) כשיש שלל אלטרנטיבות. יש מה לבכות על המחיר כשאין.

אני לא מתכוון להכנס איתך לוויכח כי הדברים שאתה אומר כבר נאמרו בדיון ואין צורך לחזור עליהם שוב.

וכן, הלכתי ונרשמתי בספרייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Bragiz, אני מבקש פעם שנייה.

אתה רוצה להפוך את הדיון ללכלוך והוצאת דיבה על הוצאת אופוס, אני מבקש להפסיק זאת כאן.

אתה צריך לשנות פאזה ולהבין שיש כרגע מבצע ושכל מי שנכנס לפוסט הזה רצוי שיהנה מההודעה הראשונה שלך עם מידע בעל ערך על המבצע עד סוף החודש ושאנשים יוכלו ליהנות מסדרת משחקי הכס בעברית בזול - תוסיף את מה שביקשתי להודעה הראשונה ותערוך אותה בבקשה.

נא לעדכן את ההודעה הראשונה בתרד.

הוצאת אופוס יצאה במבצעים מטורפים לקראת שבוע הספר. כל מה שדיברתם עליו אינו תקף וכעת תוכלו לקנות הספרים במחירים נוחים. המבצעים בתוקף עד סוף חודש יוני 2014.

http://opus.co.il/index.php?cPath=8_42

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להפוך את הדיון ללכלוך והוצאת דיבה על הוצאת אופוס, אני מבקש להפסיק זאת כאן.

אתה צריך לשנות פאזה ולהבין שיש כרגע ושכל מי שנכנס לפוסט הזה רצוי שיהנה מההודעה הראשונה שלך עם מידע בעל ערך על המבצע עד סוף החודש ושאנשים יוכלו ליהנות מסדרת משחקי הכס בעברית בזול - תוסיף את מה שביקשתי להודעה הראשונה ותערוך אותה בבקשה.

תשמע חבר, אני תמיד מעדיף דיון נקי וברמה גובהה, אבל אם מישהו מדבר כמו מטומטם, אז אני אגיד לו שהוא מטומטם, אם הוא בור אז אני אגיד לו שהוא בור, ואם הוא מפגר בחומר אז אני אקרא לו מפגר, אני לא מקלל אותו, ואני חלילה לא מנסה לפגוע ברגשותיו, אני יוצא מנוקדת הנחה שרוב חברי הפורום כאן הם לפחות בני 18+ ויכולים לספוג מילה או שתיים בלי לקחת ללב. (כבר קראו לי בפורום הזה "אידיוט" ו"טיפש" ולמען האמת, ב70% מהמקרים הם כנראה גם צדקו)

מוקדם יותר בתגובות הסברתי איך ה"מבצע" שיש כרגע הוא אחיזת עיניים ותו לא, שהמחיר הוא נמוך ביחס למחיר הרגיל (952 ש"ח),כמו כן הבאתי נתונים בשביל לאשש את הטענה שלי. אם אתה מחליט להתעלם מתגובות קודמות בת'רד ולהגיד משפט כמו "אנשים יוכלו ליהנות מסדרת משחקי הכס בעברית בזול" אז כנראה שאתה מפגר.

ואם אתה באמת אבל באמת רוצה להבין למה נקודת ההנחה שלך מוטעת, אתה מוזמן לקרוא ספר שנקרא "לא רציונלי ולא במקרה" של דן אריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם אתה באמת אבל באמת רוצה להבין למה נקודת ההנחה שלך מוטעת, אתה מוזמן לקרוא ספר שנקרא "לא רציונלי ולא במקרה" של דן אריאלי.

אחלה ספר, קראתי אותו לפני זמן מה ושכחתי את שמו ואת שם המחבר. תודה שהזכרת. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא טוב לך, אתה בהחלט לא חייב להמשיך להשתתף בדיון.

אנחנו נמשיך, ברשות הוד רוממתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אופוס הם רק דוגמה אחת לכמה חשוב לעשות רפורמות בתחום זכויות היוצרים.

מה שקורה עכשיו זה פשוט השתלטות של חברות על תכנים והחזקתן בהם ובציבור שרוצה גישה אליהן כבני ערובה.

אין תחרות.

אין הגיון שנובע מהיצע וביקוש ועלות ותמורה.

חברות עושות מה שהם יכולות רק כי אפשר.

והחוקים הם אלו שמאפשרים להם לעשות זאת.

כל עוד לא תעשה רפורמה יסודית, רק הפיראטיות יכולה לשחוק ולמוטט את מה שאינו ראוי להתקיים כמודל שיווקי.

הציבור הישראלי ודובר העברית זקוק לפעילים פיראטים שיסרקו ויעלו ויפיצו ספרים באינטרנט.

אפילו להדפיס את הספרים במדפסת בבית יעלה גרושים יחסית לעלותם בחנויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן.

אני רוצה למוטט אותם ולהכריח אותם להתייעל ולהשתנות.

מי שלא מתאים למציאות החדשה שיסגור את העסק.

אני יודע שיש הרבה בעלי עסקים, במיוחד בתחום הספרים, שאוהבים לפנטז כאילו הם חיים במציאות של המאה הקודמת.

בעידן הזהב של הספרות, בו הספר היה המדיה העיקרית.

הגיע הזמן שיתעוררו ויבינו שהם לא חיים בתוך ספר.

שאחרי רווח אסטרונומי של הסופר, אחרי רווח של המתרגם, הספר צריך להיות מונגש במחיר מינימלי לכמה שיותר אנשים, בכמה שיותר מדיות.

הספר לא שייך להם, הסופר לא שייך להם, ורצונו של הציבור לקרוא את הספר הוא לא משאב אותו הם צריכים לנצל עד תום.\

יש להם זכות לספק שירות לציבור.

והם צריכים לחשוב קודם כל על טובת הציבור.

אם קיומם אינו טובת הציבור, ומודל אחר יכול להחליפם ולהצליח גם כעסק וגם כספק שירות לציבור, אז זה מה שצריך לקרות.

אם הם מונעים מזה לקרות ע"י מונופוליזם אז השוק החופשי צריך לפעול במישור אחר.

לכל פעולה יש תגובה שווה והפוכה.

אומרים לנו שקפיטליזם והשוק החופשי הם הדרך לתחרות ויעילות וקדמה.

אבל עם כל החוקים המזויינים שבעלי ההון מקדמים דרך מערכת ממשלה ומערכת משפט ארכאית מנוונת מושחתת שמנה ועצלה, השוק רחוק מלהיות חופשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחר אדם יקום ויעלה רעיון.

קבוצת אנשים יחברו יחדיו ביחד ולחוד, לצלם לסרוק ולהעלות לאינטרנט ולהפיץ רשימת ספרים רבי מכר שנמכרים במחירים גבוהים מדי.

כמה קל לפגוע באותם הוצאות ספרים, ולשחרר את הציבור מציפורניהם.

אפשר לחשוב כמה כבר עולה לתרגם ספר לעברית?

כמה כבר עולה להפיצו דיגיטלית?

למה לא מאפשרים לקנות ספרים דיגיטלים מתורגמים לעברית במחירים זולים?

אני אגיד לכם למה.

כי חלק לא קטן מהמציאות בישראל היא השתקפות שאיפותם ורצונם של מעטים חסרי חזון, שרואים את טובתם האישית מעל הכל ומוכנים גם מוכנים לרמוס אחרים בדרכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחר אדם יקום ויעלה רעיון.

קבוצת אנשים יחברו יחדיו ביחד ולחוד, לצלם לסרוק ולהעלות לאינטרנט ולהפיץ רשימת ספרים רבי מכר שנמכרים במחירים גבוהים מדי.

כמה קל לפגוע באותם הוצאות ספרים, ולשחרר את הציבור מציפורניהם.

אפשר לחשוב כמה כבר עולה לתרגם ספר לעברית?

כמה כבר עולה להפיצו דיגיטלית?

למה לא מאפשרים לקנות ספרים דיגיטלים מתורגמים לעברית במחירים זולים?

אני אגיד לכם למה.

כי חלק לא קטן מהמציאות בישראל היא השתקפות שאיפותם ורצונם של מעטים חסרי חזון, שרואים את טובתם האישית מעל הכל ומוכנים גם מוכנים לרמוס אחרים בדרכם.

הכוונת שלך לא נמצאת על הגוף הנכון חבר.

http://www.themarker.com/technation/1.2024489

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...