שדרוג מחשב ישן - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב ישן

Ovid

Recommended Posts

המפרט שלי

E8400

DFI X38-T2RB

2x2gb ram

Hd6450

Hyper M 630 W

בעיקרון אני לא משחק במשחקים אז לא חושב שצריך לשדרג את הכרטיס מסך, אלא רק מעבד, (שיתמוך ב Sata 3, חשוב) , וזיכרון. וכנראה גם ספק כי הוא התחיל להרעיש אצלי והשקע שלו יוצא ...

אני לא משחק משחקים, אבל אני צריך שהמחשב יהיה מהיר מאוד ככל הניתן. לא רוצה שום תקיעות, לא בניגון תוכן 1080p, לא בפתיחת תוכנות, מולטיטסקינג ,Winrar, וכו' . שהכל פשוט יעוף.

מה התקציב המינימלי שאני צריך להעמיד למטרה שלי ומה ההמלצות לחומרה עצמה?תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי ... אז אודה מאוד להצעות . לא חייב מחנות ספציפית..

אגב ,לגבי ,אם אני לא מתכוון לעשות oc אז כעיקרון כל עם תושבת מתאימה ותמיכה בsata 3 יתאים לי? גם ההכי זולים?

כמו כן, שמתי לב שרוב זמן העלייה של המחשב הוא בגלל הביוס, זה תלוי בלוח אם זמן העלייה הזה?

אגב ,יש טעם להשקיע בזיכרון 8gb לעומת 4gb ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד אפשר להשקיע במחשב מהיר יותר, אבל E8400 בOC ל3.6GHZ (מה שאמור להיות די טריוויאלי להשגה עם כל קירור אוויר סביר) לא יתקשה בשום משימה סבירה, למעט מולטיטסקינג כבד (בכל זאת, כפול ליבה).

שדרוג זכרון ל8GB ותוספת , בהנחה שאין כרגע (כן, אפילו על לוח SATA2) - יביאו לרוב לתמורה טובה יותר להוצאה ביחס להחלפת לוח ומעבד.

לגבי זמן עלייה בBIOS, כתבתי בדיוק היום בהודעה אחרת:

דברים שבדרך-כלל מאיטים את עליית הBIOS הם בקרי RAID פעילים (אפילו אם לא מחובר אליהם שום דבר), התקני מחוברים (במיוחד כוננים, ובמיוחד תקולים), ולפעמים גם כוננים אופטיים (במיוחד אם יש בהם דיסק והBIOS מנסה לעלות משם). כמו כן, אם מוגדר בסדר העלייה לנסות לעלות מהרשת - זה גם מאט.

באופן כללי, עם מחשבים מודרניים ומערכות הפעלה מודרנית שתומכים היטב בsleep/hibernate/hybrid sleep ושגם מספיק יציבים כדי לרוץ 24/7 במחשב שבועות וחודשים, אין שום סיבה לבצע כיבויים / עליות מחדש באופן תדיר.

כך שאם מה שמטריד אותך הוא זמן הboot, הרי שכמו שאומרים - "you're doing it wrong".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*יש לי 840 evo , של 120gb עליו מותקנות התוכנות וos , ועל החצי טרה הישן (דיסק קשיח רגיל) כל המדיה.. אבל הבעיה שזה מחובר sata 2 אז זה מגביל אותו יחסית. לא?

*הe8400 שלי עם סטפינג הפחות מוצלח (C0) וקצת קשה להגיע איתו לoc גדול אבל אכן 3.6 לא חושב שיהיה בעייתי..

*מה ההגדרה למולטיטסקינג כבד? אפשר דוגמא?

*מעצבן אותי האיטיות של winrar , ממה זה מושפע?

*האם להוסיף עוד שני קיטים של 2 גיגה אפשרי על הלוח אם שלי ,ועד כמה זה ייתן שיפור מורגש? כמו כן, מה הכי טוב , אחד 8 ,שתיים של 4 או 4 של 2 ?

בעיקרון המחשבה של שידרוג עלתה לי לראש בגלל תקלה שיש לי עם הפורט בלוח אם. כל פעם הlink נעלם לי ,וזה לא בגלל הכבל ,ניסיתי המון כבלים. זה כנראה או הפורט עצמו או הלוח אם נדפק. השאלה אם יש דרך לתקן את זה מבלי להחליף את כל הלוח אם ? (בהנחה כמובן שזה לא הלוח אם עצמו שנדפק אלא רק הפורט)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*יש לי 840 evo , של 120gb עליו מותקנות התוכנות וos , ועל החצי טרה הישן (דיסק קשיח רגיל) כל המדיה.. אבל הבעיה שזה מחובר sata 2 אז זה מגביל אותו יחסית. לא?
לא בשום צורה שמשפיעה על ההרגשה שלך. בבנצ'ים תראה את זה, בפועל לא.
*הe8400 שלי עם סטפינג הפחות מוצלח (C0) וקצת קשה להגיע איתו לoc גדול אבל אכן 3.6 לא חושב שיהיה בעייתי..
לי יש QX9650 עם הסטפינג C0, ואני מדבר מנסיון של מי שמריץ אותו מהיום הראשון על 3.6GHZ בauto בלי הצורך להתעסק בשום הגדרה. מהסיבה הזו אמרתי ש3.6 כנראה לא יהיה קשה. יש מן הסתם הבדלים בין יחידות מסוימות, אבל סביר להניח שכן תוכל להגיע לזה. לרוב כפולי הליבה היו קלים יותר לOC מאשר מרובעי הליבה.
מה ההגדרה למולטיטסקינג כבד? אפשר דוגמא?
כל יישום שיודע לעשות שימוש ביותר משתי ליבות / threads יוגבל ע"י המעבד. אין הרבה יישומים כאלה בפועל בין מה שציינת, אבל נאמר שאתה צופה בסרט FHD די כבד עם מפענח שיודע להשתמש אפילו רק ב2 ליבות, ובמקביל רוצה לגלוש באתר כבד / לפתוח קובץ עם winrar. אז המעבד הוא כבר צוואר בקבוק.
*מעצבן אותי האיטיות של winrar , ממה זה מושפע?
אני חושב שבעיקר מזה שאתה פותח/מכווץ קבצים גדולים... נדמה לי שWinrar בפני עצמו כן מסוגל לנצל יותר מ4 ליבות, אבל השיפור לא ליניארי (הוא לא יהיה מהיר פי שניים על מרובע ליבות). אפשר למצוא מעבד יותר מהיר שיחסוך לך 30%, ואולי 50% במקרה הסופר אופטימי.
*האם להוסיף עוד שני קיטים של 2 גיגה אפשרי על הלוח אם שלי ,ועד כמה זה ייתן שיפור מורגש? כמו כן, מה הכי טוב , אחד 8 ,שתיים של 4 או 4 של 2 ?
זה , אז 4X2GB זו האופציה היחידה בשבילך, וכן - זה אפשרי בלוח.
בעיקרון המחשבה של שידרוג עלתה לי לראש בגלל תקלה שיש לי עם הפורט בלוח אם. כל פעם הlink נעלם לי ,וזה לא בגלל הכבל ,ניסיתי המון כבלים. זה כנראה או הפורט עצמו או הלוח אם נדפק. השאלה אם יש דרך לתקן את זה מבלי להחליף את כל הלוח אם ? (בהנחה כמובן שזה לא הלוח אם עצמו שנדפק אלא רק הפורט)
אפשר לנסות לנקות את המגעים (בתוך המחבר, וכן על הלוח, שהולכים מהצ'יפ למחבר), ולקוות שזו הבעיה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי לנקות.. זה לא עוזר. יש פתרונות אחרים?

חשבתי על לקנות כרטיס רשת פשוט.. מה דעתך? או אולי יש יחידה של הפורטים ללוח אם שניתן לרכוש הנפרד ולהחליף...?

לגבי הזיכרון, זה משנה איזה סוג יהיו השני קיטים של 2 גיגה הנוספים ? כי למען האמת אין לי אפילו מושג איזה זכרונות יש לי כרגע ... איפה אגב אני ארגיש את השיפור בתוספת ?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי-אפשר להחליף את "יחידת הפורטים" של לוח אם. זה לא איזשהו חיבור מודולרי. אלה פורטים שונים שמחווטים לצ'יפים שונים על הלוח באמצעות טרייסים חשמליים על הלוח עצמו.

אפשר לקנות כרטיס רשת פשוט PCI/PCI-E.

זה לא כזה משנה איזה זכרונות תקנה. לרוב יש תאימות טובה. אם תרצה ללכת בכיוון הזה, תבדוק עם CPU-Z מה מהירות הזכרונות שלך, אם אתה לא בטוח ותקנה כאלה דומים (עדיף יד-2).

ההמלצה להרחיב ל8GB נובעת מכך שמנסיון אישי בשנים האחרונות, כשפותחים כמה יישומים במקביל, חלונות אינטרנט רבים וכו', כבר הרבה יותר קל להגיע למיצוי של 4GB מאשר בעבר, ולכן 8GB ייתן לך עוד מרחב נשימה לפני שהמערכת תצטרך לבצע swapping רציני לכונן (שאמנם הוא , אך עדיין לא מהיר כמו זכרון).

מצד שני, אני לא מכיר את שימושיך האמיתיים, אז אולי שווה לך לבדוק מהי תצרוכת הזכרון המקסימלית האמיתית שלך. תוכל לבדוק שימוש בcommit ובphysical memory במנהל התהליכים של מערכת ההפעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם לדוגמא , כרגע פתוח לי OPERA (אגב הדפדפן הזה זולל RAM ממש, הכי הרבה מכל תוכנה אחרת, 1GB בערך) וספוטיפיי וכבר מנוצלים 3.5GB .

אתה צודק.. אני אקנה זכרונות. (אגב למה יד 2 דווקא?, בחדשים האחריות היא לכל החיים ,לפחות אצל ועוד כמה)

יש לך המלצה אולי לכרטיס רשת? אני יכול לקנות את ההכי זול? זה ישנה ? (אני מחובר למהירות של 100 מגה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דפדפנים כולם די זוללים זכרון, במיוחד אם משתמשים בתוספים רבים. וגם דפי האינטרנט עצמם נהיים כבדים יותר ויותר.

ביד-2 תוכל למצוא זכרונות הרבה יותר זול, וזכרונות הם בדרך-כלל מוצר שלא מתקלקל, ואם תחפש תוכל למצוא מוכר קפדן שגם שמר קבלות וכך האחריות לכל החיים תעבור אליך.

כרטיס רשת 1Gbps הכי זול אמור לעשות את העבודה. למשל:

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=765798

עדיף היה PCIe, אבל לא מצאתי כאלה זולים ולא שווה לשלם פי 10 בשביל זה.

כאמור, הקו המנחה אצלי פה הוא לא להשקיע הרבה. בכל זאת - מחשב ישן. אם אתה כבר מגיע למאות שקלים - שווה לשקול שדרוג מלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת מאז שקניתי את המחשב שלי לפני 6 שנים בערך זכרונות היו הדבר הראשון שהתקלקל.. היו של .

מתי אתה אומר כן כדאי כבר לשדרג את המחשב ? (רק מעבד,, וכנראה ספק חדש) רק עד שהנוכחי ימות לגמרי? כי נשמע שהמחשב שלי דווקא סבבה לכל השימושים אם להוציא גיימינג מהמשוואה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או כשהמחשב מתקלקל בצורה שלא משתלם לתקנו (עלות תיקון דומה לשווי התאורטי של המחשב לו היית מוכר אותו בחלקים), או כשאתה מרגיש שהוא כבר "לא סוחב" בצורה שלא כיף לך להשתמש בו. זה כבר משהו סובייקטיבי ותלוי באדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים המהרתי את המעבד ל 3.85. אפשרי יותר אבל הוא כבר על גבול ה70 מעלות במעל 3.9. (מה שמאוד מוזר, לא זכור לי שעל מתח 1.32 הוא היה מגיע לי לטמ'פ כזאת גבוהה..)

בינתיים על 3.85GHZ הוא לא עובר את ה70 (סביבות 66-64 בעומס) ובIDLE סביבות 48 .

אקנה עוד שני יד2 נוספים והכרטיס שציינת. ואולי זה יספיק לי לסחוב עוד איזה שנתיים ..

אגב, DFI מסתבר הפסיקו לייצר ולתמוך בלוחות האם השולחניים ועכשיו אין לי מאיפה להתקין דרייבר של הלוח אם.. יש לך מושג מה עושים במצב כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...