הוספה / החלפת 4 ג'יגה ראם ל8 - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספה / החלפת 4 ג'יגה ראם ל8

hardgore1

Recommended Posts

לפי אתר הלוח G41M-P33 Combo של MSI (קישור), הלוח תומך ב-2 מודולי זיכרון מסוג DDR2 בנפח כולל של 8GB או ב-2 מודולי זיכרון מסוג DDR3 בנפח כולל של 4GB. כלומר הלוח תומך מודולי זיכרון מסוג DDR2 בנפח מקסימלי של עד 4GB כל אחד, ובמודולי זיכרון מסוג DDR3 בנפח מקסימלי של 2GB כל אחד. כמובן שאי-אפשר להשתמש גם ב DDR2 וגם ב DDR3 במקביל. מכיוון שכבר יש לך 4GB של DDR2, אין טעם בכלל לחשוב לנסות להשתמש במודולי זיכרון מסוג DDR3 - לכל היותר תישאר עם 4GB, שכן באופן רישמי הלוח שלך לא תומך ביותר מ 4GB זיכרון DDR3. בנוסף, בקר הזיכרון כאן נמצא על הלוח, כך שסביר להניח שיהיו יותר בעיות תאימות עם מודולי זיכרון מאשר במקרים בהם בקר הזיכרון מובנה במעבד.

אם אתה רוצה להרחיב את הזיכרון, תנסה למצוא מודולי זיכרון DDR2 בנפח 4GB. הבעיה - לרוב המוחלט של המשתמשים היו מודולי זיכרון בנפח מקסימלי של 2GB, כך שזהו כנראה גם נפח זיכרון ה DDR2 המשומש המקסימלי שתצליח למצוא. מודול זיכרון DDR2 בנפח 4GB חדש עולה מעל ל-600 ש"ח (מצאתי את זה ע"י חיפוש ב ZAP), מה שאומר שזה מאד לא משתלם, במיוחד לאור העובדה שמדובר במחשב דיי מיושן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי. תודה רבה על כל המידע. אני מניח שבוטום ליין- אשאר עם זה ככה עד שיגיע יומו ואקנה כבר חדש..

*שאלה- אני מעוניין לעבוד עם הרבה חלונות, תוכנות, טאבים בדפדפן. ושהמחשב לא יתקע כשאני חוזר לאחר זמן ומעיר אותו.

האם מדובר על זיכרון באמת שצריך, או אולי גם יכול לעזור פה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יש לך 4GB זיכרון, שזה לא ממש מספיק לשימושים שציינת (דפדפנים נוטים "לאכול" זיכרון), כך שהוספת זיכרון תעזור לך. הבעיה, כאמור, היא שזה פשוט מאד לא משתלם במקרה שלך.

2. כונן SSD תמיד יעזור לשיפור הביצועים, מכיוון שתמיד יש צורך בגישה לקבצי מערכת ההפעלה (בהנחה שמערכת ההפעלה מותקנת עליו) והוא מהיר יותר מכל כונן מכני, אך הוא אינו תחליף לזיכרון .

3. לא ברור למה הכוונה בכך שהמחשב שלך נתקע כאשר אתה מעיר אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי 3- כשאני משאיר את המחשב עם הרבה טאבים פתוחים, (אפילו כמה שבכל אחד מהם מס' טאבים) וחוזר אליו לאחר כמה שעות.

מעיר אותו התכוונתי לזה שאני מתחיל לעבוד איתו (לאחר הכמה שעות שלא נגעתי בו) , אז אני מוציא אותו ממצב שינה, בה הוא היה.

נתקע- כלומר אני צריך לחכות כמה דקות, שאוכל לעבור מטאב אחד לשני. בשניות הראשונות זה מתאפשר, אבל אחרי זה זה נתקע. אני רואה את הסמל העיגול הזה של הטעינה ושכל הרקע - המסך נהיה בהיר יותר.

כל פעם שזה קורה אני מוריד את הכרום מה task manager.

אני מניח שזה קורה מרוב עומס על הראם שלא נשאר מקום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע בדיוק מה קורה אצלך במחשב, אבל באופן כללי כאשר לא נותר מקום פנוי בזיכרון הפיזי במחשב (זיכרון ה RAM), נעשה שימוש בזיכרון הוירטואלי, שהוא למעשה שטח איחסון בדיסק הקשיח. ליתר דיוק - כל הזיכרון, גם הפיזי וגם הזיכרון בדיסק הקשיח (למעשה קובץ), נחשב כזיכרון וירטואלי, ומערכת ההפעלה דואגת שקודם כל יעשה שימוש בזיכרון הפיזי ורק אם לא נותרה ברירה ונגמר המקום בזיכרון הפיזי, תוכנות לא פעילות "מועברות" לזיכרון הנמצא בדיסק הקשיח בכדי לפנות מקום לתוכנות פעילות. כמובן שמיותר לציין שגישה לדיסק קשיח הרבה יותר איטית מאשר גישה לזיכרון RAM, ולכן במצב שנגמר המקום בזיכרון הפיזי, המחשב יעבוד בצורה מאד איטית.

כאשר המחשב עובר למצב שינה (Sleep), רוב רכיבי המחשב כבים, אך המידע שבזיכרון לא נמחק מכיוון שהזיכרון הפיזי ממשיך לקבל מתח. כאשר אתה "מעיר" את המחשב, הוא חוזר מייד לעבודה, כי כל המידע נמצא כבר בזיכרון. אני לא יודע מה בדיוק קורה במצב כזה עם הזיכרון שחרג ממגבלות הזיכרון הפיזי, אבל סביר להניח שדבר לא משתנה, כי המידע שבזיכרון הוירטואלי שנמצא בדיסק הקשיח אמור להיות עבור תוכנות שלא פעילות באותו הזמן והוא גם כך נשמר בדיסק הקשיח, כך שלאחר שהמחשב "מתעורר" נמצאים באותו מצב בדיוק. אגב, אם המחשב מוגדר למצב Hibernation או Hybrid Sleep, אז כל המידע שבזיכרון קודם מועתק לדיסק הקשיח. במצב Hibernation המחשב כבה לחלוטין, ואילו במצב Hybrid Sleep הזיכרון ממשיך לקבל מתח המספיק בכדי לשמור על המידע שבו. כאשר "מעירים" את המחשב, במצב Hibernation נקרא כל המידע מהדיסק הקשיח חזרה לזיכרון, ואילו במצב Hybrid Sleep המידע כבר קיים בזיכרון, והוא נקרא מהדיסק הקשיח רק במידה והמחשב נותק מהחשמל לחלוטין (Hybrid Sleep הוא למעשה מצב שינה עם גיבוי). זה לפחות מה שהבנתי מההסבר הרישמי של Microsoft (קישור). האם יכול להיות ששימוש בזיכרון רב יותר מאשר נפח הזיכרון הפיזי (ה RAM) יגרום לבעיות? אני לא יודע. הגורם לבעיה שלך יכול להיות בעיה בדיסק הקשיח או במערכת ההפעלה. למעשה יכול להיות שהמחשב שלך עובד, פשוט לוקח לו הרבה זמן להתעורר ממצב שינה פשוט כי תהליך ההתעוררות עצמו דורש , שאצלך הוא מאד מוגבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על כל המידע.

כמה יעלה לי לעשות שדרוג?

לוח אם הכי פשוט שתומך עד 16 / 8 ג'יגה.

זיכרון אשים 8 / 16 (תכף נראה מה תמליצו לי).

לגבי מעבד יש טעם לשדרג או הוא מספיק טוב? אני מניח שביצועי המחשב תלויים גם בו, אבל זה לא מחשב לגיימינג. בשביל גיימינג כבר אקנה או מחשב רציני כמו שצריך.

המחשב הנוכחי הוא לאינטרנט (הרבה וטאבים) / ושימוש כללי / משחקים שיעמדו בו וכו..

עדיפות ליד 2, מי שמוכר / מכיר : )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יש לך כרגע מעבד בתושבת 775, אז אין בכלל מה לדבר על להחליף לוח ולהישאר עם המעבד הנוכחי - זה לא אפשרי בכלל (אלא אם כן תמצא לוח לתושבת 775, אבל אין ממש טעם לקנות אחד כזה היום). בסופו של דבר יש לך מעבד מרובע ליבות שמאז שהוא שוחרר יצאו לשוק עוד 4 דורות של מעבדים. לשימושים שלך הוא אמור להספיק (אני מסתדר עם מעבד E6750), אבל הבעיה היא הזיכרון - הרחבת הזיכרון במקרה שלך היא מאד לא משתלמת (DDR3 נתמך, אבל מוגבל לעד 4GB ועבור ה DDR2 יש לך רק 2 חריצי הרחבה, ועבורם מודולי זיכרון בנפח 4GB הם נדירים ויקרים). אפשר לחשוב שהחלפת הלוח תפתור את הבעיה הזו, אבל קשה למצוא לוחות חדשים לתושבת 775 היום ואם תמצא - הם כנראה יהיו יקרים. לוחות משומשים במחיר משתלם אולי אפשר למצוא (אני לא הייתי משלם יותר מ 100-150 ש"ח ללוח כזה, וגם זה יותר מדיי), אבל קח בחשבון שמדובר בלוחות שעבדו כמה שנים ואי אפשר ממש לדעת עוד כמה זמן הם יחזיקו מעמד. גם אם תחליף את הלוח, אתה עדיין תצטרך לקנות עוד זיכרון, ובשלב הזה כבר השקעת הרבה כסף במחשב מיושן, דבר שהוא לא ממש משתלם.

2. לשימוש כללי (אינטרנט, סרטים) ומשחקים ברמה בינונית ומטה, יספיק לך מעבד i3 עם 8GB (ה 8GB זה בגלל המשחקים, אחרת כנראה היה אפשר להסתפק גם ב 4GB אם התקציב ממש בעייתי). באופן כללי, עבור מחשב חדש - מעבד i3-4160 או i3-4150 יעלה כ-500 ש"ח, קירור למעבד יעלה בסביבות ה 50-60 ש"ח, לוח בסיסי אפשר למצוא גם בכ-300-400 ש"ח, אבל זה תלוי בדרישות שלך, ומודול זיכרון בנפח 8GB ניתן לקנות בכ-400 ש"ח. כלומר בסביבות ה-1200 ש"ח אתה יכול לקנות שילוש מודרני דיי טוב לדרישות שלך. אם התקציב בעייתי, אפשר לרדת למעבד Pentium G, שעולה כחצי מהמחיר של מעבד i3. שים לב שזה לא כולל כרטיס מסך (למעבד יש ליבה גרפית מובנה שאמורה להספיק לשימושים בסיסיים אבל לא ממש למשחקים "רציניים"), וגם לא מארז, ספק כח, דיסק קשיח, כונן או כונן אופטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הבעיה היא הזיכרון - הרחבת הזיכרון במקרה שלך היא מאד לא משתלמת (DDR3 נתמך, אבל מוגבל לעד 4GB ועבור ה יש לך רק 2 חריצי הרחבה, ועבורם מודולי זיכרון בנפח 4GB הם נדירים ויקרים).
הנה עוד דוגמה למה לפעמים שווה להשקיע עוד כמה מאות שקלים בלוח, כשבונים מערכת מחשב. לוח עם 4 סלוטים היה מאפשר שדרוג די טריוויאלי וזול ל8GB , מה שמסוגל לתת מרווח נשימה של עוד כמה שנים למערכת. לתשומת לבו של כל מי שמתכנן קניית מערכת חדשה. :)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@QttP

אני מסכים איתך - שווה להוסיף כסף בשביל לקנות לוח שיאפשר להוסיף יותר זיכרון בעתיד. מצד שני, לפעמים התקציב הוא שיקול ואין ממש ברירה אלא לקחת לוח זול יותר בעל פחות חריצי הרחבה לזיכרון (תסתכל בפורום מפרטי מחשב - בהרבה מפרטים מומלץ על לוח המבוסס על ערכת השבבים H81 עם 2 חריצי הרחבה לזיכרון ותמיכה בעד 16GB זיכרון). אני אישית חושב שעדיף להשקיע בלוח אם בעל 4 חריצי הרחבה לזיכרון עם תמיכה בכמה שיותר זיכרון, ביוס כפול וכמה שיותר שלבי ייצוב מתח מאשר בכל תכונה אחרת - זה ישתלם בטווח הארוך.

במקרה הספציפי הזה, הלוח G41M-P33 Combo של MSI הוא בגודל micro ATX, ובכל זאת יש לו 4 חריצי הרחבה לזיכרון. הבעיה היא שהתכנון של הזיכרון בלוח הזה הוא לא תקין - 2 חריצי הרחבה הם מסוג שעבורם יש תמיכה בעד 8GB, דבר הדורש שימוש במודולי זיכרון מסוג בנפח 4GB שמעולם לא היו נפוצים, ועוד 2 חריצי הרחבה מסוג DDR3 המאפשרים תמיכה בעד 4GB. זה אומר שמי שרוצה יותר זיכרון יצטרך לעבוד עם ולא עם DDR3, כאשר היה דיי ברור ש DDR3 יחליף את בשלב כלשהו. האם היה חכם יותר לקנות לוח אחר? בדיעבד התשובה היא כן, אבל אין מה לעשות עם זה עכשו - לא משתלם לקנות לוח חדש או אפילו משומש לתושבת 775 ועוד זיכרון DDR2, שכן מדובר בהשקעה של כמה מאות שקלים, כאשר בפחות מ-1000 ש"ח ניתן לקנות מחשב בסיסי חזק יותר (מעבד G, לוח בסיסי וזיכרון בנפח 8GB).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...