חוות דעת בנוגע למפרט שאני עובד עליו - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת בנוגע למפרט שאני עובד עליו

UberGitter

Recommended Posts

המטרה: להרכיב מחשב לעבודה וגם לשעות הפנאי עם שילוב של חומרה יד שניה וחומרה חדשה. אני ארשום מה בכוונתי לרכוש ביד שניה (או שכבר רכשתי) ומה בכוונתי לרכוש מחנות. אשמח להמלצות שלכם מה כדאי לקנות משומש ומה לא, והאם הרכיבים טובים באופן כללי.

פורמליות (מזל שאין תתי-סעיפים):

1. מה התקציב המקסימאלי? 2800 (כולל דברים שקניתי, פירוט למטה)

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך. זאת המטרה פה.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 100 ש"ח.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? הכל מהכל תוך כדי חיים ארוכים ומאושרים.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

אכן. פרנסה/לימודים לרוב. תוכנות מיוחדות (דגש על מעבד): Xilinx Vivado, Design Suite, Altium Designer, Aldec Riviera/ActiveHDL. העניין בתוכנות האלה זה שהן דיי תלויות מעבד. רובן ירוצו ויריצו דברים במקביל.

בנוסף קצת משחקים ככה מידי פעם כשיש זמן.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך): 1920

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? יש הכל.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? דיסק קשיח, מאווררים, כרטיס קול, קירור למעבד, מארז.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 6

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? כן. בשלב מסויים. לא יודע איזה עדיין.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? ממש לא.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא איכפת לי. מצידי - מג'דל שאמס. יש דואר והמשלוחים בארץ לא יקרים.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? לא לחוץ.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). 2 סלוטים של PCIE. אחד שיהיה לכ"מ ואחר לכרטיס שאני אולי עתיד לפתח, אבל שיהיו 2 בכל מקרה.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כן, לא בלי 4X2 בRAM או שטות כזאת. גג 2 כרטיסים. מתכנן לשדרג זכרון בעתיד. ככל הנראה לתדר הגבוה מ1600MHZ.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

זה התכנון:

מעבד - i5 4670K. נקנה ב-700 ש"ח.

לוח אם - חדש GA-Z87P-D3 ב483. אני רק טיפל'ה דואג בגלל הקירור, יש היטסינק על הלוח שאולי יפריע לNOCTUA. אבל כרגע זה הלוח הזה או כל דבר אחר זול יותר יד שניה.

זכרונות - צריך לפחות 8GB. תדר עבודה 1600 מגה-הרץ.

ספק - נקנה Classic 650W Gold תמורת 300 ש"ח.

כרטיס מסך - 280X כנראה. באיזור ה700 (יד שניה כמובן). האמת שראיתי שיש לא מעט שמוכרים אבל אני אשאיר את הכ.מסך לסוף כי זה לא ההיבט המרכזי פה במערכת.

מארז - סגרתי קניה של Zalman GS1000 ב-250.

קירור - גם כן סגרתי כבר ויש לי אותו - NH-U9B SE2 ב-170.

סה"כ אמור לצאת: 2953.

מינוס הפריטים האפורים שכבר רכשתי נשארתי עם: 1533. אשמח אם זה יהיה מתחת ל1400.

לא בונה על זה שהרכש יסתיים היום, מחר או עוד 3 שבועות, אז עדכנו אותי אם מנסיונכם צפויה תקופה של ירידת מחירים. לא קניתי חומרה כבר זמן מה ואני לא "מרגיש" את השוק.

דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, ספק זה הדבר האחרון שהייתי ממליץ לקנות ביד שניה. אתה לא יודע מה עבר עליו ואין לך הרבה כלים לבדוק מה המצב שלו.

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=SS-550RT

עם תוספת קטנה יש עם אחריות ל5 שנים: http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=S12G-550

לוח אתה יכול לקחת את זה: http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=Fatal1ty-B85-Killer

זיכרון אתה יכול לקנות חדש בזול יותר:

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים

319 ₪ - * מבצע * - 8GB Hynix 1600Mhz

מחיר סופי: 319 ₪ למזומן

325 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי תודה רבה על התגובה!

בקשר ללוח אם שהמלצת - מה המגבלות על הOC ביחס ל87?

ספק - אני חושש לקחת 550W. אני יודע שזה מעל ומעבר למערכת שמתוארת למעלה, אבל אני בהחלט הולך לחבר לספק עוד צרכנים פרט למחשב עצמו.

מה שכן, היום כל ספק עם פורם-פקטור ATX מבוסס על סטנדרטים מסויימים (בין היתר CSA) ויש reference designs שאפשר לעיין בהם לכל החפץ בכך. לפי עניות דעתי, רוב ההבדלים נעוצים באיכות הPCB, איכות/grade הרכיבים. למשל יצרן שיחליט לשים רק רכיבים שתומכים ב- MIL-STD כזה או אחר, בהגזמה, ברור שהמחיר יקפוץ. ההגנות מפני OV, SC וכו' הן אותן הגנות לרוב שפשוט כולם חייבים לכלול. ככה שלקנות ספק זול אבל חדש אולי לא בהכרח יותר משתלם לטווח הארוך מלקנות ספק משומש אבל איכותי, נניח באותו מחיר. אבל אפשר כמובן להתווכח על זה עד קץ הימים או עד שלא לוקחים שני ספקים ועושים השוואה מדוקדקת.

זכרון - אני אשקול את זה, תודה, רק השאלה מה הטבע של הHYNIX. תזמונים, אחריות וכו'? פשוט לא מצאתי מידע באתר ההוא. אני אשלח להם מייל בכל מקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יגביל אותך:http://www.pureoverclock.com/Review-detail/asrock-fatal1ty-b85-killer-board-review/12/

http://www.eteknix.com/asrock-fatal1ty-b85-lga-1150-killer-motherboard-review/14/

מה הכוונה "עוד צרכנים פרט למחשב עצמו."?

בכ"מ אתה עדיין לא יכול לדעת איזה התעללות עבר הספק המשומש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיי ממש מגניב, תודה על המידע. בלי קשר לOC, יש עוד פיצ'רים משמעותיים יחסית שיהיו חסרים בB85 לעומת הZ87 שדיברתי עליו, או להיפך ?

הא ובאתר של אסרוק רשום: PCI Express 3.0 x16 Slot (PCIE2: x16 mode)

מה הכוונה לPCIE2 ?

ועוד דבר שמצאתי: http://www.bit-tech.net/news/hardware/2013/07/25/intel-overclocking-block/1 מ2013 אמנם...

ואפילו דבר נוסף שנראה לי בעייתי:

האילוץ להשתמש ב1600MHZ. ואם אני מתכנן לשדרג בעתיד? ואני מתכנן.

לגבי הצרכנים, כל מיני בורדים שלא קשורים למחשב או קשורים בדיעבר. אני כן רוצה ספייר של כ-150 וואט בנוסף לצריכה הרגילה של הבחור. אני בהערכה גסה הנחתי שספק של 600W יתן זאת.

אכן לא יכול לדעת איזו התעללות הוא עבר אבל השאלה איזו התעללות הוא כבר יכל היה לעבור אצל מישהו? אני לא אז אני לא יודע מה התקלות הנפוצות בספקים והסיבות להן, אולי מישהו יוכל להאיר את עיני...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיי ממש מגניב, תודה על המידע. בלי קשר לOC, יש עוד פיצ'רים משמעותיים יחסית שיהיו חסרים בB85 לעומת הZ87 שדיברתי עליו, או להיפך ?

אין תמיכה בRAID ויש 2 כניסות SATA2 במקום SATA3.

-------------------------------------------------------------------

הא ובאתר של אסרוק רשום: PCI Express 3.0 x16 Slot (PCIE2: x16 mode)

מה הכוונה לPCIE2 ?

יש תמיכה לאחור.

---------------------

ועוד דבר שמצאתי: http://www.bit-tech.net/news/hardware/2013/07/25/intel-overclocking-block/1 מ2013 אמנם...

אין לוח אחר עם ציפ B85 או H87 שמאשר OC.

-------------------------------------------------------

ואפילו דבר נוסף שנראה לי בעייתי:

האילוץ להשתמש ב1600MHZ. ואם אני מתכנן לשדרג בעתיד? ואני מתכנן.

שום דבר מזה לא יפריע לך במשחקים או OC.

-----------------------------------------------------

לגבי הצרכנים, כל מיני בורדים שלא קשורים למחשב או קשורים בדיעבר. אני כן רוצה ספייר של כ-150 וואט בנוסף לצריכה הרגילה של הבחור. אני בהערכה גסה הנחתי שספק של 600W יתן זאת.

כרגע אתה תדגדג אפילו חצי.

אתה יכול לראות נתוני צריכה עם מערכת כבדה יותר כדוגמא: http://hwzone.co.il/hardware/reviews/graphics/ASUS_GTX_780_Ti_MATRIX_PLATINUM_3GB/6

------------------------------------------------------------------------

אכן לא יכול לדעת איזו התעללות הוא עבר אבל השאלה איזו התעללות הוא כבר יכל היה לעבור אצל מישהו? אני לא אז אני לא יודע מה התקלות הנפוצות בספקים והסיבות להן, אולי מישהו יוכל להאיר את עיני...?

יכול להיות שהספק שימש לכרייה 24/7(הרבה חום, פעל קרוב למקס הרבה זמן), יכול להיות שעברו עליו אין סופר נפילות מתח וכו'...

בכ"מ לטווח הקצר כנראה שלא תשים לב לדבר, אלא רק כשיהיה מאוחר מדיי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הSATA, אוקיי, הדיסק שלי במילא 3.0 GB/שניה ואני לא צריך יותר מ2 (שני יהיה נניח, בעתיד).

זה שאין לוח אחר זה לא אומר שאינטל לא יוציאו עדכון שיחסום אם בכוונתם לעשות כך, או שאני טועה?

מעבר לCLK גבוה יותר בזכרון אמור לשפר ביצועים, קצת או הרבה זה נתון לויכוח, אבל מה שאתה טוען זה שזה זניח ביחס לOC כזה או אחר?

לגבי הספק, אני אבחן את זה, תודה על הלינק. לא חשבתי על עניין הכריה, אתה כנראה מדבר על כרית ביטקוין/לייטקוין וחבריהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר לCLK גבוה יותר בזכרון אמור לשפר ביצועים, קצת או הרבה זה נתון לויכוח, אבל מה שאתה טוען זה שזה זניח ביחס לOC כזה או אחר?

אני לא רוצה להטעות אותך, אז עדיף שתשאל פה: http://hwzone.co.il/community/forums/12-%D7%90%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%A7%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%99%D7%A0%D7%92

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון קל:

המארז Zalman GS1000 plus אצלי סוף סוף! אחרי שעתיים של ניקיון אבק הוא נראה חדש ממש. אפילו 6 מאווררים עובדים. :silly:

הוזמן ספק יד שניה CLASSIC 650W GOLD מתוצרת סיסוניק. שומש פחות מחודש. סיכון? יש מצב. מהשיחה שלי עם המוכר לא נראה שהוא הריץ עליו מערכת כרייה, אפילו לא. פרט לכך שהספק הזה יכול לעמוד בהרבה מאוד תנאים, על סמך ביקורות שראיתי. כמובן, מקווה שלא אכלתי אותה עם החסכון הזה.

קניתי גם מעבד היום - 4670K מטכנאי מחשבים נחמד, תמורת 700 שקלים.

עדיין מתלבט בקשר ללוח אם. יש לי חוסר בטחון רב בנוגע לFATAL1TY ואני רוצה לקנות Z87 בכל מקרה.

סה"כ הושקע עד עכשיו: 1420 ש"ח

נותרו מהתקציב: 1533 ש"ח.

עידכנתי את המפרט ואת הדרישות בפוסט המרכזי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. איך קנית ספק כח של Antec מתוצרת Seasonic? כמה שנות אחריות יש עליו? על ספק של Seasonic בעל תקן Gold אתה צריך לקבל 5 שנות אחריות.

2. האם אתה בטוח שטכנאי המחשבים נחמד? מעבד 4670K הוא מעבד שמיועד להמהרה, אז אתה לא יכול להיות בטוח איזו התעללות הוא עבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

smalul, ראה תגובה למעלה ^.

בקשר למעבד - בוא נגיד שאתה לוקח ומביא את המעבד שלך למצב קיצוני, כלומר מצב של מתח נמוך ותדר עבודה מירבי (נגיד אחרי המכפלות), כלומר אתה מביא את המעבד למצב של צריכת זרם מירבית. לבחור יש MAXIMUS ולכן אני בטוח שהpower mosfets שיש לו שם (NEXFET של TI לצורך העניין) יעמדו בעומס שיוטל עליהם. אז המעבד צרך זרם. איזו עוד התעללות? לחילופין נגיד והוא העלה לו את המתח למתח גבוה. טוב.

אוקיי, נניח וזו ההתעללות שאתה מדבר עליה. אז המחשב "לא יעלה". כמו שקורה בד"כ כשעושים את הטריקים הנ"ל. אז בוא תגיד לי אם המעבד שלך לא שמיש אחרי זה ויתרה מכך בוא תגיד לי שלא עשית אוברקלוק בחיים שלך. אתה יודע אגב איפה אתה עושה יותר נזק למעבד שלך? כשאתה מתקין אותו בלוח אם עם ידיים חשופות. יש לך רצועת ESD בבית עם נתיב ground יעודי? לא. גם לי אין אגב.

והבחור מימש את אופציה מספר 1 מתוך מה שרשמתי שם, לכמה דקות רק, לבדוק שהמעבד שהוא מוכר לי תקין. ואני בכלל רץ כמה שנים ככה עם CORE2DUO על אויר. מבחינתי, אם המעבד ישרוד את תקופת האחריות שלו, היצרן עשה את שלו.

בלי יותר מידי קשר להנ"ל, אבל יותר בשביל השכלה כללית, ל-i5 יש שבעה מנגנוני בקרה שקשורים לניתור הספק. בגדול יש מערכת שנקראת Adaptive Thermal Monitor שבעזרת מנגנון שנקרא TCC שולטת על ויסות החום. אגב העניין אוטומטי לגמרי ברכיב, אי אפשר לקנפג את זה או לשנות את זה. יש הגנות די טובות ומתוכחמות ל-i5 בתור רכיב. לא רואים את זה בהרבה רכיבים. אני מתאר לעצמי שיש סיבות למה מעבדי כמעט ולא נשרפים.

ברור אבל שזה סיכון כן. תמיד סיכון לא לקנות מחנות.

אגב אני מזמין GA-Z87-HD3 חדש. ראיתי בפלונטר לא יקר מי יודע מה.

זכרון כנראה HYPER-X FURY.

נראה מחר כבר.

מוותר כנראה על כרטיס מסך, אין לי זמן ועניין במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למעבד - ברור שלמעבדים יש הגנות מפני טמפרטורות גבוהות מדיי - זו לא הבעיה. אני התכוונתי למקרה בו מעלים את מתח העבודה למעבד מעבר למתח הסטנדרטי (האפשרות השנייה שהצגת). מתח גבוה מדיי יכול להוביל לפריצת רכיבים. ההנחה שלך באפשרות הראשונה שהצגת היא שההספק (מתח X זרם) הוא קבוע כך שאם תוריד את המתח למעבד הוא פשוט יצרוך יותר זרם במטרה להגיע לאותו ההספק, וכידוע זרם גבוה מדיי יכול לגרום נזק. אני לא בהכרח בטוח שהלוח ייתן למעבד לצרוך כל כמות זרם שהוא ידרוש. בכל מקרה, סביר להניח שעבודה ממושכת במצב של מתח או זרם גבוהים מדיי תגרום בסופו של דבר נזק, גם אם לא בטווח המיידי. זה הסיכון אליו התכוונתי בקניית מעבד משומש שיועד להמהרה - ה"בלאי" הפנימי שלו יכול להיות גדול יותר מאשר במעבד רגיל, ולכן ייתכן שתוחלת החיים שלו תהיה קצרה יותר. אם לדעתך הסיכון שווה את זה - אז תתחדש ואני מקווה שהמעבד יחזיק לך שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למעבד - ברור שלמעבדים יש הגנות מפני טמפרטורות גבוהות מדיי - זו לא הבעיה. אני התכוונתי למקרה בו מעלים את מתח העבודה למעבד מעבר למתח הסטנדרטי (האפשרות השנייה שהצגת). מתח גבוה מדיי יכול להוביל לפריצת רכיבים. ההנחה שלך באפשרות הראשונה שהצגת היא שההספק (מתח X זרם) הוא קבוע כך שאם תוריד את המתח למעבד הוא פשוט יצרוך יותר זרם במטרה להגיע לאותו ההספק, וכידוע זרם גבוה מדיי יכול לגרום נזק. אני לא בהכרח בטוח שהלוח ייתן למעבד לצרוך כל כמות זרם שהוא ידרוש. בכל מקרה, סביר להניח שעבודה ממושכת במצב של מתח או זרם גבוהים מדיי תגרום בסופו של דבר נזק, גם אם לא בטווח המיידי. זה הסיכון אליו התכוונתי בקניית מעבד משומש שיועד להמהרה - ה"בלאי" הפנימי שלו יכול להיות גדול יותר מאשר במעבד רגיל, ולכן ייתכן שתוחלת החיים שלו תהיה קצרה יותר. אם לדעתך הסיכון שווה את זה - אז תתחדש ואני מקווה שהמעבד יחזיק לך שנים.

אתה צודק וקלעת בול. אני טוען שהבלאי שיווצר שם, תקרא לזה "עייפות החומר", לא מהווה גורם מספיק חזק לפסול קניה כזאת.

מה שאני בא להראות כאן זה שלא תמיד צריך ללכת ראש בקיר ולקנות הכל חדש. עם להפעיל שיקול דעת ולקחת סיכון פה ושם אפשר לצאת עם רווח.

זה במיוחד נכון עם מעבדים! שלהם לרוב יש MTBF מכובד מאוד ביחס לשאר הרכיבים במחשב. אז בתור המלצה גורפת "אל תקנה משומש כי אתה לא יודע איפה הוא היה", זה אולי לא ההמלצה הכי טובה, שוב כי היא כל-כך גורפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את מה שאתה אומר ומקבל זאת. השאלה היא באילו תנאים ה MTBF "מחושב" ("מחושב" כי זה בסה"כ סטטיסטיקה) - האם עבור המתח והזרם הסטנדרטיים או עבור מתח וזרם שמתאימים להמהרה? אולי ה MTFB קטן פי 10 ברגע שמשנים את המתח והזרם למעבד? מה ההשפעה של עבודה בטווח ארוך במתח וזרם לא סטנדרטיים לעומת שינוי המתח והזרם לפרק זמן קצר? הסיכון הוא, לדעתי, לא שהמעבד שתקנה לא יהיה תקין אלא שתוחלת החיים שלו תתקצר לעומת מעבד שלא עבר שינויי מתח וזרם, דבר שיחייב אותך לקנות מעבד חדש במקרה הטוב או שילוש חדש במקרה הרע אם וכאשר המעבד יפסיק לעבוד. מצד שני, כאשר מדובר על מעבד בעל מכפלה פתוחה, סביר להניח שגם הרוכש המקורי וגם מי שרוכש את המעבד המשומש מעוניינים בהמהרה, ולכן הם מודעים לכך שתוחלת החיים של המעבד תתקצר והם מוכנים לקחת את הסיכון הזה מלכתחילה. לכן אפשר להבין למה אתה רואה לא רואה סיכון גדול בקניית מעבד כזה.

אגב, בנימה זו אני רוצה להוסיף שאם היה מדובר במעבד שלא מיועד להמהרה (ללא סיומת K), הרי שהסיכון הוא הרבה יותר נמוך, שכן מאד לא סביר שמישהו ינסה לשנות מתח או/ו זרם למעבד כזה, ואז תוחלת החיים שלו לא ממש משתנה לעומת מעבד חדש שעבד אותו פרק זמן. לכן לא צריכה להיות בעיה כלל בקניית מעבד משומש כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...