בן 15 מעוניין להיכנס לעולם התכנות - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בן 15 מעוניין להיכנס לעולם התכנות

yeled

Recommended Posts

שלום, אני בן 15 ואני מעוניין להיכנס לעולם התכנות. באתי לפורום כי ידעתי שרק פה אוכל לקבל ייעוץ מקצועי.

איזו שפת תכנות אתם חושבים שמתאימה לגילי? קודם כל נתחיל בזה שתגידו לי מאיפה אתם ממליצים לי להתחיל? ללמוד שפת צד-שרת

כלשהי? או שכדאי להתחיל עם שפה עילית? ולמקרה שתשאלו "באיזה תחום אתה מעוניין לעסוק?", אז אני לא ממש יודע... ז''א אני לא יודע

מה יהיה לי יותר קל? מה יהיה לי יותר קשה? והדבר שאני הכי מפחד ממנו הוא, שבאמצע יהיה לי קשה ואזניח את הלימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
1) תתחיל עם שפה בסיסית. לצבור ידע זה תמיד עוזר וחשוב

2) ללמוד זה לא טיול בגולן. צריך לדעת למה לומדים וגם כשקשה להמשיך, אפילו שנמאס לפעמים.

"תתחיל עם שפה בסיסית. לצבור ידע זה תמיד עוזר וחשוב" בגלל זה פתחתי את הדיון. עם איזו שפת תכנות אתה ממליץ לי להתחיל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דוגל בלהתחיל ללמוד שפות בסיסיות כמו C ואסמבלי כדי לקבל תמונה מלאה ובריאה על איך תוכנית עובדת בכל רבדיה, ורק אז להתקדם לקונספטים מלאכותיים כמו תכנות מונחה עצמים. השפה הראשונה שלמדתי באוניברסיטה היא ג'אווה, וממש לא אהבתי אותה מכיוון שהרגשתי שהיא מאלצת את המחשב לחשוב כמו בן-אדם במקום ללמד אותי לחשוב כמו מחשב.

ספר טוב על C:

http://www.amazon.com/Primer-Plus-Edition-Developers-Library/dp/0321928423/

ספר קצת ישן אבל מרתק על אסמבלי, שעזר לי להבין את התמונה המלאה על אופן הפעולה של תוכניות ביחס לקרנל ולמעבד (חינמי, הלינק לא פיראטי):

http://download.savannah.gnu.org/releases/pgubook/ProgrammingGroundUp-1-0-lettersize.pdf

ביחס לשפות high level גם אני הייתי ממליץ על Python - זאת שפה מאוד פופולרית בימינו, שיש לה שימושים מאוד מגוונים, והיא תלמד אותך מושגים כמו תכנות מונחה עצמים וכל מה שיוצא ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי תתחיל עם שפת C שפה קטנה ויעילה הכי חשוב לדעתי יתן לך את הבסיס והלוגיקה

יש ספרים טובים על השפה הזאות, המון מידע באינטרנט

החיסרון הוא שתצטרך להשתמש ב console מה יכול להיות די משעמם

אופציה נוספת היא C# בסביבת הפיתוח של visual basic תוכל לבצע דברים יותר ויזואליים מה שיכול להיות יותר מעניין שיגביר את העניין בלימוד השפה

לא חסרים ספרים טובים והמון מידע שתוכל למצאו בקלות באינטרנט

תחפש בגוגל

best computer language for beginners

יש שם גם דעות נוספות והצעות לשפות נוספות...לדעתי הכי חשוב שתבחר שפה ותתמיד בה כי זה מה שיתן לך את הבסיס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דוגל בלהתחיל ללמוד שפות בסיסיות כמו C ואסמבלי כדי לקבל תמונה מלאה ובריאה על איך תוכנית עובדת בכל רבדיה, ורק אז להתקדם לקונספטים מלאכותיים כמו תכנות מונחה עצמים. השפה הראשונה שלמדתי באוניברסיטה היא ג'אווה, וממש לא אהבתי אותה מכיוון שהרגשתי שהיא מאלצת את המחשב לחשוב כמו בן-אדם במקום ללמד אותי לחשוב כמו מחשב.

ספר טוב על C:

http://www.amazon.com/Primer-Plus-Edition-Developers-Library/dp/0321928423/

ספר קצת ישן אבל מרתק על אסמבלי, שעזר לי להבין את התמונה המלאה על אופן הפעולה של תוכניות ביחס לקרנל ולמעבד (חינמי, הלינק לא פיראטי):

http://download.savannah.gnu.org/releases/pgubook/ProgrammingGroundUp-1-0-lettersize.pdf

ביחס לשפות high level גם אני הייתי ממליץ על Python - זאת שפה מאוד פופולרית בימינו, שיש לה שימושים מאוד מגוונים, והיא תלמד אותך מושגים כמו תכנות מונחה עצמים וכל מה שיוצא ממנו.

לדעתי תתחיל עם שפת C שפה קטנה ויעילה הכי חשוב לדעתי יתן לך את הבסיס והלוגיקה

יש ספרים טובים על השפה הזאות, המון מידע באינטרנט

החיסרון הוא שתצטרך להשתמש ב console מה יכול להיות די משעמם

אופציה נוספת היא C# בסביבת הפיתוח של visual basic תוכל לבצע דברים יותר ויזואליים מה שיכול להיות יותר מעניין שיגביר את העניין בלימוד השפה

לא חסרים ספרים טובים והמון מידע שתוכל למצאו בקלות באינטרנט

תחפש בגוגל

best computer language for beginners

יש שם גם דעות נוספות והצעות לשפות נוספות...לדעתי הכי חשוב שתבחר שפה ותתמיד בה כי זה מה שיתן לך את הבסיס

תחליטו.. C ,python C#???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא ולא. אין שום סיבה ללמוד C, ואין כזה דבר "להתקדם מ-C ל-++C" - או שלומדים C, או שלומדים ++C.

בכל מקרה, אני את דעתי כבר הבעתי מספר פעמים בעבר, כמו בהודעה הראשונה כאן:

http://hwzone.co.il/community/threads/517907-%D7%93%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%90%D7%99%D7%96%D7%95-%D7%A9%D7%A4%D7%AA-%D7%AA%D7%9B%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%93

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^מסכים.

אני הייתי הולך על פיית'ון. שפה הרבה יותר "נחמדה" למשתמש עם המון syntactic sugar.

תתחיל ללמוד את הבסיס של השפה, מה זה IDE וכל הדברים הללו. אם אתה רוצה, כשתהיה מוכן, אוכל לתת לך תרגילים שתצטרך לפתור באמצעות תכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא ולא. אין שום סיבה ללמוד C, ואין כזה דבר "להתקדם מ-C ל-++C" - או שלומדים C, או שלומדים ++C.

בכל מקרה, אני את דעתי כבר הבעתי מספר פעמים בעבר, כמו בהודעה הראשונה כאן:

רק שיש שלא מסכימים עם דעתך. :)

אני כן חושב שצריך להתחיל ללמוד מC, ואני כן חושב שיש משמעות רבה ל"התקדמות" מC ל++C. ככה גם באמת מבינים יותר טוב איך המחשב עובד, וגם מבינים את התפתחות שפות התכנות, וגם נחשפים כבר בשלב הראשוני למושגים

אני חושב שזה נורא שהיום מלמדים מבוא למדעי המחשב בשפות "קלות" כמו JAVA ופייתון. זה עוזר להצמיח דור של אנשים שחושבים שהם יכולים להיות מתכנתים, בעוד שאין להם שום הבנה אמיתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנה אמיתית של מה?

באותה מידה אתה יכול לומר שצריך להתחיל ללמוד מאסמבלי, כי רק ככה יש "הבנה אמיתית" איך עובד המחשב.

למרות ש-++C היא "הרחבה" של C, עדיין יש עקרונות מסוימים שנלמדים כשלומדים C שפשוט לא רלוונטיים יותר ב-++C והם רק יכולים לבלבל, או שהם פשוט מיותרים. גם ככה בהתחלה של ++C עדיין לא נוגעים במחלקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...