מחשב תלת מקצועי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב תלת מקצועי

amitr

Recommended Posts

quote_icon1.png

1. מה התקציב המקסימאלי?

7500

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

תלוי...

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

300

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

תלת מקצועי - מידול,רינדור,פיסול דיגיטאלי וכ'

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

כבד מאוד, פרנסה

Modo,Photoshop,Premier,Nuke

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

הוא לא

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

שני מסכי 21

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

אין דבר כזה "הגדרות גרפיות" לא מבין את השאלה

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?

10

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

בינוני-כבד

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

רק לא KSP

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי,

דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

Geforce only

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

לא, שדרוג הבא יהיה עוד 5 שנים לאחר מכן

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

32GBRAM

צריך להוציא מהמחשב את הביצועי ברירת מחדל של 4930K

SSD only

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון, לפני שיתחילו פה המפרטים, חשוב לי לציין בפניך שבהמשך השנה תחליף ארכיטקטורה לאחת שחזקה משמעותית בחישוב מקבילי, ותחליף פלטפורמת אקסטרים לאחת שתכלול מתומני , יחד עם ערכת שבבים שתכלול יציאות חדשות שלא קיימות ב-X79 המיושנת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר למה שהציע ליאור, רק כדאי שתדע שבתקציב שהצבת לא תוכל לקבל את כל הדרישות שציינת, הייתי אומר שבעוד כ-1500 שקלים כן ניתן להרכיב משהו מקצועי, אם באמת אתה צריך כזה.

שני מפרטים לדוגמא ובשתי חנויות שונות:

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i7 4930K 3.4Ghz BOX LGA2011

כמות: 1 - מחיר: ₪2787

קירור למעבד:

Scythe MUGEN 3 REV B

כמות: 1 - מחיר: ₪190

לוח אם:

Gigabyte GA-X79-UP4 Socket 2011

כמות: 1 - מחיר: ₪1094

מארז:

באנדל NANOXIA Deep Silence 1 + FSP RAIDER 650W - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪850

זיכרון:

Hynix 16gb 2X8GB DDR3 1600Mhz - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 2 - מחיר: ₪610

כרטיס מסך:

MSI GTX770 4G DDR5 Twin Frozr - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪1799

קשיח למחשב שולחני:

Samsung SSD 840 EVO 250GB SATA3 2.5 inch

כמות: 1 - מחיר: ₪765

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 2TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪415

כונן אופטי:

Lite-On Phillips DVD-RW X24 SATA

כמות: 1 - מחיר: ₪95

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪9215

מתחרים בכל הצעה בפורומים!

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים.

תשלום מזומן (צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 9031 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/2q54y89j

מפרט שני מעט זול יותר בפלונטר, כולל את מארז האנטק P100 שנחשב פחות איכותי מה-NANOXIA Deep Silence:

plonter_logo.png

הצעת מחיר למערכת מחשב - www.plonter.co.il - המקום לאנשים שאוהבים מחשבים

מעבדים - Socket LGA2011

1 - BX80633I74930K - Intel - i7-4930K LGA2011 - Six Core - 3.4 GHz - 12MB Cache - 130 Watt - Ivy Bridge-E (IVB-E) Series - Box...

2734/2679

לוחות אם - LGA2011

1 - GA-X79-UP4 - Gigabyte - GA-X79-UP4 - Supports Sandy Bridge-E LGA2011 CPUs - Intel x79 Chipset - 8 memory slots - Supports up...

1074/1053

זכרונות - - לנייח

1 - AM2U16BC8R2-B - ADATA - 8GB DDR3 PC3-12800 - CL11 - DDR3-1600 - 1.5V - Premier Series...

325/318

זכרונות - - לנייח

1 - AM2U16BC8R2-B - ADATA - 8GB DDR3 PC3-12800 - CL11 - DDR3-1600 - 1.5V - Premier Series...

325/318

זכרונות - - לנייח

325/318

זכרונות - - לנייח

325/318

כרטיסי מסך - PCIe

1 - N770-TF-4GD5 - MSI - Geforce GTX770 GPU - 4GB GDDR5 256 bit memory - PCI-Express 3.0 interface - 2 Slot fan cooler - Dual...

1811/1775

דיסקים קשיחים ו - - SATA

1 - MZ-7TE250BW - Samsung - 250GB Samsung 840 EVO 2.5 inch SATA3 6GB - 7mm - 540/520 MB/s Retail...

727/712

דיסקים קשיחים ו - SATA

1 - ST2000DM001 - Seagate - 2TB - 3.5 inch -SATA3 6Gb/s - 7200rpm - 64MB Cache - Barracuda 7200.14 - (ST2000DM001)...

407/399

מארזי מחשב - מארז עם ספק

1 - P100-650W - Antec - P100 Advanced Super Mid Tower 650W - 2x USB3.0 and 2 x USB2.0 ports - 2x 5.25 inch tool-less drive ...

699/685

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

1 - SCMG-3100 - Scythe - Scythe Mugen-3 Rev.B Multi-socket CPU Cooler - For sockets 2011/1366/1156/1155/775/AM2/AM3/FM1/FM2 -...

198/194

DVD צורבים תקליטורים ו - פנימי SATA צורב

1 - SH-S224DB - Samsung - SAMSUNG DVD-RW Burner - Up to 24X write speed - SATA interface - Black...

81/79

9031 / 8850

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

המחיר אינו כולל משלוח

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=2327

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי כמה שאלות:

1) כרטיס מסך אני צריך משו הרבה יותר חלש מ770, שליש מחיר

770זה OVERKILL רציני בתלת מימד

dj electric זה גם בעצם עונה על מה שהצעת, תודה על ההצעה. ד"א בתחום הזה כל חצי שנה יש משו חדש.

יש לי פה כרגע 650TI והוא מספק

וחשוב, כמה תעלה גרסאת ה 8 ליבות ? אם היא תבוא רק בצורת אקסטרים זה לפחות 5000 שקל זה כבר יהיה יותר מידי, והם לא נתנו תאריך השקה רישמי אמרו רק רבעון שלישי זה יכול להיות גם בחודש התשיעי מבחינתם

2) למה צריך לוח כל כך יקר? אם בכל מקרה אני מכניס 4930 אז אין טעם לעשות אוברקלוק, מה הלוח הכי זול ?

(יש לי פה עכשיו X58 UD4, ואני חייב להגיד שה Aopen ב 400 שקל שהיה לי לפניו היה טוב יותר משמעותית .... כן )

3) למה מארז כל כך יקר? מבחינתי שים מארז הכי זול שיש, אם צריך אניא קנה 2 מאוררים בנפרד של נוקטואה ואשים במקומות המיועדים במארז.

4) אם שמנו 4930 וירדנו מהאוברקלוק אז למה ספק 650?

5) אני צריך שיהיה רק במחשב כמו שכתבתי, 1TB יספיק.

תודה רבה על ההתייחסות הרצינית וההשקעה : ) !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני צריך לנחש שיש לך כרטיס מסך שמספק אותך?

2. הלוח הזה הוא בין הלוחות הזולים, כאמור רצית את ה-4930K שמתאים אך ורק ללוחות בעלי ערכת השבבים X79 מתושבת 2011.

3. כי דרשת רמת שקט 10, לא שתוכל לקבל 10 כל עוד יש רכיבים מכאניים במארז, חוץ מזה המארז בבאנדל עם ספק איכותי ולכן המחיר.

4. כי זה באנדל, חוץ מזה יש פה מעבד אקסטרים זללן, 4 סטיקים לזיכרונות ואופציה ל8, כרטיס מסך אמנם לא זללן בטירוף אבל צורך לא מעט חשמל,

בנוסך רשמת אוברקלוק בינוני-כבד. לא הבנתי איפה בדיוק ירדנו מאוברקלוק?

5. אז אתה צריך רק או גם 1 טרה של קשיח? או בכלל 1 טרה של SSD?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה,

מה לגבי ה 3930, הוא יכול לרוץ על לוחות זולים?

רציתי ביצועים של 4930 בעזרת אוברקלוק, השאלה אם אפשר לשים 4770 על הלוחות של -500400 שקל של אסרוק שתומכים ב 32 זיכרון לפי מה שראיתי . ולקרוע אותם באוברקלוק עד כמה שניתן? קראתי באינטרנט שזה סבבה לגמרי עם קירור מתאים...

מארז שים משו של אנטק ב 300 שקל וספק ב 250 שקל, אני אחסוך עוד טיפה ואקנה יותר מאוחר UPS וזה די סוגר את הפינה.

מחשבים ראשונים שלי היו עם מארז וספק שביחד עולים 300 שקל ואף פעם לא נשרף כלום לא בהפסקות חשמל ולא בכלל.

ראיתי יש ספקי כוח עם סטיה לא משו ב250 שקל של 500W,

הספק שיש לי פה נורא יקר של seasonic והוא חרא של ספק, אחרי כמה שנים המאורר רוקד, הוא מוציא רעש כמו של טלוויזיות ישנות כאשר המחשב מכובה ... אז למה השקעתי הייתי קונה ב 200 שקל ומקבל אותו דבר בכל מקרה...

חשוב לי נורא תאימות בין חלקים, אני לא מבין בעניין הזה כל כך. אבל אל תפחד קח דגמים זולים של הכל...

חשוב לי שה יהיה מוכר וידוע בתור דגם טוב, שמעתי שEVO של סאמסונג ודגמי נחשבים אמינים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3930K כמו המחליף שלו 4930K זקוק לתושבת 2011.

לקרוע את ה-4770K באוברקלוק לא יצמיח לו עוד שתי ליבות שנמצאות במעבדי אקסטרים שהוזכרו וכוללים 6 ליבות, מה שאומר עוד תוספת ביצועים

של עד 50 אחוזים יותר.

מארז שים משו של אנטק ב 300 שקל וספק ב 250 שקל, אני אחסוך עוד טיפה ואקנה יותר מאוחר UPS וזה די סוגר את הפינה.

מחשבים ראשונים שלי היו עם מארז וספק שביחד עולים 300 שקל ואף פעם לא נשרף כלום לא בהפסקות חשמל ולא בכלל.

מה זה פה גרעינים במשקל? ביקשת רמת שקט מעל הנורמה, שום באנדל ב-550 שקלים לא יתן לך את רמת השקט הזו ויחזיק את המפרט

כמו שצריך מבחינת כמות הוואטים ומרווח הבטחון.

ראיתי יש ספקי כוח עם סטיה לא משו ב250 שקל של 500W,

הספק שיש לי פה נורא יקר של seasonic והוא חרא של ספק, אחרי כמה שנים המאורר רוקד, הוא מוציא רעש כמו של טלוויזיות ישנות כאשר המחשב מכובה ... אז למה השקעתי הייתי קונה ב 200 שקל ומקבל אותו דבר בכל מקרה...

יש סדרות איכותיות יותר ויש איכותיות פחות, ישנן כאלו עם בעיות חריגות וידועות.

אכן דגם ה-EVO מומלץ.

בקשר לשאר המפרט כדאי שתהיה סגור על עצמך, הייתי שמח אם היית מפרט כמה כבדים הפרוייקטים עליהם תעבוד, רשמת שהמפרט

לצורכי פרנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל בתור אחד שמבין בתלת לא ברור לי מה אתה שואל או מבקש. אם אתה עושה פרויקטים כבדים אז תשקיע בספק איכותי ובשביל תוכנות שמבוססות על opengl (ואני מדגיש לא directX!!!!!) אתה חושב ש ה 770 הוא overkill לפרויקטים כבדים??? בישומי אתה צודק אבל בישומי opengl (שזה מה שאתה משתמש אני רואה) זה פשוט בדיחה כי סדרת לא נועד לזה. אני הייתי ממליץ על סדרת quadro במידה ויש לך כסף דגם 2000 ומעלה כמובן הכרטיסים האלה מאוד יקרים ואם אין לך אז לך לסדרת או .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל בתור אחד שמבין בתלת לא ברור לי מה אתה שואל או מבקש. אם אתה עושה פרויקטים כבדים אז תשקיע בספק איכותי ובשביל תוכנות שמבוססות על opengl (ואני מדגיש לא directX!!!!!) אתה חושב ש ה 770 הוא overkill לפרויקטים כבדים??? בישומי אתה צודק אבל בישומי opengl (שזה מה שאתה משתמש אני רואה) זה פשוט בדיחה כי סדרת לא נועד לזה. אני הייתי ממליץ על סדרת quadro במידה ויש לך כסף דגם 2000 ומעלה כמובן הכרטיסים האלה מאוד יקרים ואם אין לך אז לך לסדרת או .

אם אתה ממליץ לי ללכת ל readon אז כנראה אתה לא מבין בתלת : \ לא בקטע רע אבל אל תטעה אנשים בבקשה.

בטח שלא לקנות קוואדרו ...

אשמח אם אפשר עוד דעות של אנשים איך אפשר להביא מקסימום ביצועים במינימום כסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה ממליץ לי ללכת ל readon אז כנראה אתה לא מבין בתלת : \ לא בקטע רע אבל אל תטעה אנשים בבקשה. בטח שלא לקנות קוואדרו ... אשמח אם אפשר עוד דעות של אנשים איך אפשר להביא מקסימום ביצועים במינימום כסף

אמרתי ואני מדגיש שאם אין כסף לכרטיס מקצועי אז לך לכרטיס אחר במה שתחפוץ (אני מודה לא בדקתי את כרטיסי הראדון מבחינת Opengl כי זה לא הכוונה שלי כאן) וכנראה שאם אתה לא חפץ לקנות מטעמים מקצועיים אז זה מעיד על חוסר ידע בתחום ,במקום להגיד "אני לא יודע אולי תסביר" או "שטעיתי" אתה תוקף בלי לבדוק את הדברים .כפי איך שזה נראה אני מניח שאף פעם לא עבדת עם כרטיסים מקצועיים אז בבקשה אל תפרסם דברים שלא נכונים שלא בדקת אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים אני קורא תגובה כמו שלך בפורומים, והפער בין האמת לבין מה שכתבת הוא כל כך גדול שאני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל.

תקנה קוואדרו ב 4000 שקל, תיהיה פראיר עם עצמך, תהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיסי קואדרו הזולים לא ממש עושים את העבודה היום לעומת כמו GTX770, הם יקרים ולא ממש משתלמים.

גם כרטיס כמו K4000 מדווח כי לא ממש מספק את הסחורה ולא שווה את ההשקעה.

BZTucjP.png

השוואה של כרטיסי GTX לעומת כמה של קואדרו:

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Premiere-Pro-CS6-GPU-Acceleration-162/

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/Adobe-Premiere-Pro-CC-Professional-GPU-Acceleration-502/

פה גם יש מאמר נחמד על פרימייר:

http://www.studio1productions.com/Articles/PremiereCS5.htm

ככל הנראה התמורה המשתלמת ביותר היא GTX780 עם 3 גיגה או GTX770 עם 4 גיגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום idan קודם כל זה תלוי איזה תוכנה הנה לך כמה לינקים נחמדים שמראים לכל מי שחושב שהם לא מספקים את הסחורה

והנה גם לינק להמחיש את ההבדלים בין firepro K לכרטסי ה desktop

אם זה רק למוצרי adobe כמו שאתה מראה אז כן אתה צודק אבל כאן לא המקרה

http://www.pugetsystems.com/labs/articles/AutoDesk-Maya-2013-GPU-Acceleration-166/

כמובן שעכשיו יבואו אנשים ויגידו שיש את הדור ה-7XX והוא יותר חזק ויותר טוב (ושכמובן תשים לב שזה לא דור ה- K ) ואז אני יתן לינקים בהתאם אז בבקשה לא לשאול ולהגיד.

ואני יכול להראות לך גם בעבודה שלי ולהמחיש עד כמה ההבדלים גדולים .

אם אתה idan משתמש ביושמי Opengl כבדים אז כאמור אם זה לצרכי עבודה נטו ואני מדגיש נטו אז דווקא הכרטיס הכי משתלם זה firepro w5000 (וכן הוא כרטיס ישן אז שווה לחכות השנה שיצא הדור החדש) אני מקווה שהנקודה הובהרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שרשמתי, זה עדיין לא הופך את הכרטיסים הללו למשתלמים, במיוחד למי שרוצה להשקיע במחשב רק 7500 שקלים.

אם יש לך כסף נזיל, עסק מצליח שיהנה מקיצור זמני עריכה(זמן=כסף)? קנה כרטיס כמו K5000 או firepro v9800 ומעלה, אחרת, זה לא שווה את הכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...