עזרה בחיבור כמה כבלים שפרקתי ואין לי מושג איך להחזיר. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בחיבור כמה כבלים שפרקתי ואין לי מושג איך להחזיר.

eido300

Recommended Posts

שלום, לא מזמן התקלקל לי חלק במאוור של המעבד ככה שלא היה אפשר להעמיד אותו על המעבד, המחשב הבהיר לי חד משמעית שהוא לא מוכן לפעול בלי אחד חדש, למזלי יש לנו מאוור שמור בדיוק לכזה מקרה, אבל בשבל להרכיב אותו הייתי צריך להרים את הלוח אם ולחבר אותו משני צדדים של הלוח, וכדי לעשות את זה הייתי צריך לפרק כמה כבלים במחשב, יש שני קבוצות של כבלים שכשפרקתי אותם חשבתי שהם מחוברים בתור כבל אחד, רק כשפרקתי אותם התברר שהם עשוים מכמה כבלים ועכשיו אין לי מושג לאן להחזיר כל אחד מהם, ויש שם עוד חלק קטן ירוק שצריך להכנס למקום, אשמחח אם תעזרו לי בנושא. צירפתי תמונות של הכבלים ליד המקום שהם אמורים להיות מחוברים אליו, המקום שלהם יותר ברור, והכבלים בפני עצמם.

יש כמה תמונות שלט הצלחתי להעלות אז הנה קישור אליהם.

כבלים ועוד כבלים.

אגב זה מאוד דחוף לי, כי אני מתכוון למסור את המחשב הזה למישהו שצריך מחשב כבר מחר, ואני מעדיף להביא לו מחשב תקין ולא אחד שהוא יצטרך לשמור במחסן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

VCC1 ו VCC2 שייכים ל ומתחברים לפינים של 5V שעל הלוח אם.
כן. שאר החיבורים הולכים ל header בקצה השמאלי. צריך להיות לך רשום בקטן ליד הפינים על הלוח. התמונה להמחשה בלבד. תבדוק בחוברת של הלוח אם. 5FT0y.jpg

אוקיי, אז זה בסדר או לא? ואם לא איפה זה כן אמור להיות?

ולגבי שאר החוטים, לא ממש כתוב לי איפה כל אחד אמור להיות, או שכתוב ואני לא יודע לקרוא את זה, צרפתי יותר טובות של זה, אולי אתם תוכלו להבין איפה זה אמור להיות, ויש שם ליד ריבוע ירוק קטן שמחובר לעוד כמה פינים, אני לא חושב שהוא אמור להיות שם, אלא ליד הכבלים האלה יש למישהו מושג איפה?

ועוד שאלה, אם אני טועה בחיבורים איזה נזק יכול לקרות למחשב? (אם בכלל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקצר את הלוח אם. לקצר את פורט ה-.

ב- יש לך שלושה פינים מאוגדים ביחד, אז ה-VCC לירוק וה-GND לשחור.

הפינים מתחת זה מקום לחיבור לעוד פורט . כל 4 פינים זה פורט אחד.

ב- PWR HEADER הפינים הצדדים ביותר לא משנים. החיבורים הם קרוב לוודאי בדיוק כמו בתמונה שנתתי (הצבעים שונים אבל המיקום נכון).

גם רואים את הכיתוב לנוריות ה HDD והריסט (RST) כתובים על הלוח במקום המתאים.

תקפיד רק על הזוגות, ואל תחבר נגיד את 3 ו-5 ביחד בטעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

אז רק שאני יהיה בטוח, אצלי הvcc הוא חוט אדום והdata+ הוא ירוק אז לחבר את הvcc (שהוא אדום) לפין הירוק ואת הdata (שהוא ירוק) לחבר לפין האדום?

ולגבי התמונה ששלחת, מישום מה אני לא רואה את התמונה, תוכל אולי לשלוח אותה שוב?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, יש לי חתיכת בלאגן בחוטים, רק בpwr led יש לי פלוס ומינוס, המינוס שם הוא לבן, אני מבין מזה שבכל החוטים הלבן הוא המינוס אז לחבר את כולם לפי זה?

עוד משהו, אין לי את חוט מספר 9, להשאיר את זה ככה?

מצטער על כל השאלות פשוט אני לא רוצה להרוס את המחשב הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הג'אמפר משמש בדרך כלל לאיפוס . אם יש 3 פינים שקשורים אליו, אמור להיות מצב של normal ומצב של clear cmos. שים אותו על normal

בכל מקרה רוב המחשבים ידלקו גם בלי שהג'אמפר יהיה מחובר

תבדוק אם חיברת את כל מה שצריך מהספק ללוח, תנסה לנתק את כל החוטים של המארז ולהשאיר רק את power switch, ותנסה להדליק

תבדוק אם בטעות חיברת את המפסק של ה reboot במקום ה power, אם כן תנסה להדליק אם המפסק השני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...