עזרה בחיבור כמה כבלים שפרקתי ואין לי מושג איך להחזיר. - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בחיבור כמה כבלים שפרקתי ואין לי מושג איך להחזיר.

eido300

Recommended Posts

תודה רבה לכולם על כל העזרה.

המחשב הזה ישן, אין לי את החוברת שלו.

חיברתי את הג'מפר הזה ובאמת המחשב התחיל לעבוד בהתחלה הוא לא זיהה את המסך והמקלדת אבל עכשיו הוא כן מזהה, מה שכן הוא כותב לי cmos setting wrong מה לעשות עם זה, אגב המחשב בלי אם זה משנה משהו.

- - - תגובה אוחדה: - - -

תודה רבה לכולם על כל העזרה.

המחשב הזה ישן, אין לי את החוברת שלו.

חיברתי את הג'מפר הזה ובאמת המחשב התחיל לעבוד בהתחלה הוא לא זיהה את המסך והמקלדת אבל עכשיו הוא כן מזהה, מה שכן הוא כותב לי cmos setting wrong מה לעשות עם זה, אגב המחשב בלי אם זה משנה משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, כנראה הבעיה שם הייתה השעה אז כיוונתי את זה ידנית, ואני לא מבין מה הכוונה לשני מצבים... אבל המחשב נראה לי די גמור הוא בקושי עולה, לפעמים לוקח לו המון זמן עד שהוא מעלה בכלל את הביוס, ולפעמים הוא נתקע אחרי שהוא העלה אותו, שמתי למעבד שלו מאוורר חדש פתאום הוא התחיל לכתוב שהוא לא מזהה אותו או משהו כזה (למרות שעד עכשיו הוא כן זיהה אתהמאוור הזה, ולמרות שהמאוור עובד), מתברר שהיה עליו אובנטו (ואין לי מושג מה הסיסמא שלו), ומדי פעם הוא עדין מסכים להעלות אותו, בשאר הזמן הוא סתם תקוע (כנראה שהוא פשוט לא מזהה את הקשיח שלו), כשהוא כן מזהה את הקשיח הוא לא מאפשר להעלות דיסק און קי בביוס (או שהוא כן מעלה ורק זה מוגדר כעוד קשיח) ולא משנה כמה פעמים אני אשנה את זה, ואז אי אפשר להתקין אף אחרת, מדיסק עוד לא ניסיתי.

בקיצור אני די מיואש ממנו, אם יש איזה שהיא בדיקההשתוכל להגד לי מה דפוק אצלו אני אשמח לשמוע עליה תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב הלוחות יש 3 פינים ואתה שם את הג'אמפר על 2 מהם. זה יותר 2 מצבים אפשריים של איך לשים את הג'אמפר - פינים 1-2 או פינים 2-3. על הלוח אמור להיות כתוב (בדרך כלל לא ממש על הג'אמפר) איזה מהמצבים מיועד לעבודה נורמלית ואיזה לאיפוס ה BIOS

האם יש על הלוח קבלים מנופחים ? איזה ספק יש שם ? (ספק לא תקין יכול ליצור את כל הבעיות האלה, וספקים זולים נהרסים ממש בקלות)

אם אתה מנתק את הדיסק הקשיח ו/או ה CD הוא עולה מהר ויציב (עד להודעה שאין מערכת הפעלה ?)

האם המאוור מחובר ליציאה הנכונה על הלוח (CPU fan ולא case fan למשל) ? כמה חוטים יש למאוורר ?

סיסמא של אובונטו ניתן לאפס אם יש לך את דיסק ההתקנה או מחשב אחר שמריץ לינוקס (לא חייב להיות אובונטו) ואתה יכול לחבר לתוכו את הדיסק הקשיח של המחשב הזה

כשאתה מחבר USB ונכנס ל , בחלק מה BIOSים הוא אכן מופיע בתור דיסק קשיח. תיכנס ל hard drives ושם תעביר אותו להיות מעל הדיסק הקשיח שלך, שמור וצא בלי להוציא את ה בזמן ההפעלה מחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

אני לא ממש יודע איך הקבלים שלו אמורים להראות אבל הם נראים בסדר.

הספק הוא מסוג switching, דגם atx-300 jsp של חברת EZcool.

הג'אמפר נמצא על מצב נורמל.

אם אני מנתק את הדיסק קשיח המחשב עולה די נחמד (קצת איטי, אבל נחמד, למרות שהוא ישן אז אני לא יודע כמה זה אשמתו...)

המאורר הוא מדגם alphha 6 שdeep cool, ויש לו שלוש חוטים.

באמת חיברתי את המאוורר לsystem fan, פשוט רק לו יש חיבור שמתאים לחיבור של המאוור, (לcpu fan יש חיבור של 4 חוטים) לאן לחבר את המאוורר?

זה מה שעשיתי מקודם אבל הוא בכל זאת העלה לי קודם את הקשיח.

זה הציור של הלוח אם אם זה יעזור:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקבלים לא תקינים יש ראש מנופח (לא תמיד יוצא חומר כלשהוא, אבל החתק המתכתי בולט החוצה) :

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Al-Elko-bad-caps-Wiki-07-02-17.jpg

בקבלים תקינים הראש שטוח לגמרי

תעבו על כל הקבלים בלוח, כולל קבלים קטנים לייד הסוקט אם יש, ותוודא שכולם אם ראש ישר

זה לא ספק איכותי במיוחד, יכול להיות שהספק הוא הבעיה. לבדיקה תיקח ספק תקין ממחשב אחר ותנסה איתו

כמו כן ספציפית בספקי EZcool יש בעיה בתכנון של הספק שלפעמים גורמת לו לשרוף את הלוח אחריי כמה שנים של שימוש

השאלה היא, האם יש את ה "אי יציבות" של לפעמים כן לפעמים לא. כלומר, איזה חלק במחשב גורם לאי יציבות הזאת

אם זה היסק הקשיח הבעיה יכולה להיות גם בכבל SATA, כבל חשמל, חיבור מולקס או מתאם ממולקס ל SATA (אם הדיסק מחובר דרך מתאם כזה), או חיבור הכבל לחיבור SATA בלוח שלא היה בשימוש הרבה זמן והמגעים שלו מלוכלכים מאבק

תחבר את המאוורר ל CPU fan, על 3 מתוך 4 פינים (בחיבור על הלוח יש פלסטיק שיאפשר לך לחבר בצורה אחת בלבד וזאת הצורה הנכונה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיברתי את המאוורר כמו שאמרת, וכל הבעיות נפתרו, המחשב עלה כמו שצריך, הצלחתי להכנס לאובנטו, התקנתי מחדש, והכל עובד אחלה, המחשב אומנם קצת איטי אבל עובד!!!

תודה רבה לכל העוזרים!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...