בקשה למפרט מחשב: HTPC + גיימינג בינוני + וירטואליזציה 2.5K-3.5 - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה למפרט מחשב: HTPC + גיימינג בינוני + וירטואליזציה 2.5K-3.5

Chapshan

Recommended Posts

לגבי המארזים השקטים - חפרתי על אחרים. הסתכלתי בביקורות ובעמוד המוצר של החברה (אלה שמצאתי עליהם ביקורות ו/או עמוד מוצר) ועד שכבר מצאתי אחד שהחברה מצהירה עליו שהוא מיועד להיות מארז שקט, בביקורת עליו שראיתי עליו נאמר ששני החסרונות שלו הם מתכת קצת חלשה (אבל על זה סלחו לו, כי הוא היה בתג מחיר נמוך מאוד ולכן זה בהחלט הגיוני לתג המחיר שלו) והרעש שהוא מייצר (שעל זה אמרו שהוא ממש, אבל ממש לא בנוי לעבוד בשקט). כל שאר הדברים שאמרו עליו היו מאד חיוביים. אז אני מניח שזה ענין של אינטרס ופרספקטיבה. עוד לא ראיתי חברה שתצהיר באופן גלוי שיש למוצר שלה חסרונות.

לגבי כרטיס הטלוויזיה - לא קישרתי. שאלתי עליו כי כמו שכתבתי, המחשב אמור להיות מרכז המדיה היחיד בבית שלי. אני רק שואל עליוחוות דעת, כי אין לי מושג האם הוא איכותי או לא (המחיר קצת מפחיד. הוא נראה זול מדי).

לגבי השלט - יש מצב שאקנה אותו בהזדמנות אחרת. לא התלהבתי ממה שראיתי ב- ksp. הוא גם יקר מדי.

לאחר שקראתי את התגובה שלך, התחלתי לחפש מארזים נוספים, כמו שכתבתי למעלה (משתי סיבות - ללמוד איך לקרוא את הנתונים / ללמוד מה חשוב במארז, וסיבה שניה היא משום שהעיצוב שלו היה פחות מתאים לי. לא כ"כ התחברתי לצבע הכסף בחזית שלו). בכל אופן, אחרי סקירה ארוכה (שאמנם לא הסתיימה, אבל כבר לא היה לי כח להמשיך), לא הצלחתי למצוא משהו טוב יותר :). אולי p280 של אבל כבר לא קראתי עליו (הוא נראה כמעט אותו הדבר, אבל מעניין אותי לדעת מה השיפורים שעשו בו לעומת p100. אם כבר - אז אולי הלבן. אני אבדוק את זה רגע לפני שאלך לרכוש).

בכל אופן, כשראיתי שאין מנוס, ואני חייב את המפרט הזה, החלטתי לקנות את המחשב בשלבים. שלב ראשון יהיה לקנות אותו ללא יכולות גיימינג (כלומר, ללא בקרים וללא כרטיס מסך), ובשלב השני אוסיף את השדרוגים הללו.

נשמעתי לעצתך, ובדקתי שוב את המפרט שלך (הפעם ללא כרטיס המסך, ועשיתי זאת בצורה קצת יותר קפדנית מפעם שעברה - הרכבתי אותו מארבעה מפרטים מומלצים שונים במקום משתייים כמו שעשיתי פעם שעברה) ובהשוואת המחיר מול פלונטר, קיבלתי 2911 מול 2949 לטובת פלונטר (שזה 38 שקל הפרש) כשהדבר היחיד ששיניתי בו זה את הכונן האופטי (כבר כתבתי לך של- ksp יש קטע מוזר עם בניית מערכות מחשבים. כשניסיתי לבחור את הדגם שהצעת, שבמקור היה זול יותר, יצא שהייתי צריך לשלם יותר כסף. אז פשוט ויתרתי על השינמוך). אני חושב שבהחלט כדאי לי לקנות את המחשב דווקא מ- ksp.

אגב, לגבי הפרש המחירים, עוד משהו שלא ציינתי פעם שעברה, זה שהפרש המחירים האלה יכול לעלות לי יקר בסופו של דבר אם אני אחפש רק את הזול ביותר. מספיק שתהיה לי תקלה פעם אחת עם המחשב, זה אומר זמן נסיעה ארוך יותר לחנות, מה שאומר שאני שורף יותר דלק. זה אומר תשלום לחניון (כי ביננו - אין שם חניה. אני מכיר את האיזור). וזה אומר לצאת באמצע יום העבודה בשביל זה (הם עובדים כל יום עד 17:00 ללא ימי שישי). ומה אם התקלה הזו מצריכה ממני להשאיר את המוצר אצלהם לבדיקה ולחזור במועד אחר? תקלה כזו יכול לעלות לי בקלות 150-200 שקל. וזה רק על פעם אחת. כך שאם ההפרש היה מגיע גם ל- 400 שקל, הייתי מעדיף את ksp. מעבר לזה, כבר הייתי מתחיל לשקול כדאיות.

שורה תחתונה - אני הולך על המפרט שלך כמו שהוא, אבל בשלבים. הדברים היחידים שאני שוקל לשדרג זה את המארז (אחרי שאבדוק את ה- p280) וכנראה גם את הספק (לדגם שאני הצעתי. רק בגלל שהוא מודולרי. למה? כי אני לא אוהב חוטים וכבלים מיותרים בתוך המארז. זה גם לא תורם לאוורור. מה גם, שאם בעתיד אמצא מארז קטן יותר שיתאים לי ויראה טוב יותר בסלון, הספק הזה יהיה לו טוב יותר).

ועכשיו כשאני חושב על זה, יש מצב שאוריד גם את הכונן האופטי. היות ולא הלכתי על בלורי, אני חושב שיש לי כונן אופטי רגיל תקין. יחסוך לי עוד 102 ש"ח (ויקטין את ההפרש מול פלונטר ל- 15 ש"ח בלבד :P).

שאלה אחרונה - בהתייחס לתשובה הקודמת שלי, אתה עדיין חושב שאני צריך את כרטיס המסך שאת הצעת יותר ממה שאני הצעתי?

תודה רבה על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...