בקשה למפרט מחשב: HTPC + גיימינג בינוני + וירטואליזציה 2.5K-3.5 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה למפרט מחשב: HTPC + גיימינג בינוני + וירטואליזציה 2.5K-3.5

Chapshan

Recommended Posts

הי,

אני מחפש מפרט מחשב שישמש אותי לשלושת הדברים שבכותרת, ברמת חשיבות הבאה:

1. HTPC - שימוש עיקרי. אין לי חיבור לכבלים כלל, כך שמבחינתי הוא זה שיהווה את מקור צריכת התכנים שלי בסלון. חשוב לי שהוא יתמוך כמה שיותר פיצ'רים (לא מכיר ולא יודע מה קיים היום בשוק, אבל נראה לי שקראתי לא מזמן שישנה אפשרות גם להקליט, כך שארצה להיות מסוגל להקליט מהטלוויזיה את שידורי עידן, וכן שידורים אחרים במידה ובעתיד אתחבר לכבלים).

2. גיימינג - שימוש משני. עד רמה בינונית, אבל רצוי מאוד שיתמוך בבינוני ולא בפחות מכך. קצת קשה לי לציין אילו משחקים אריץ בו, היות ורק עכשיו נכנס לי הג'וק הזה של גיימינג לראש, אז אני לא מכיר את המשחקים שרצים היום בשוק.

3. וירטואליזציה - הכי פחות חשוב במחשב. חשוב לי שיוכל להריץ מחשב וירטואלי אחד לפחות באופן קבוע ברקע.

פרט חשוב נוסף, אני עובד עם דפדפן כרום כשפתוחים אצלי באופן קבוע כ- 60-70 טאבים. המחשב חייב להיות מסוגל להריץ משחקים / סרטים כשברקע פתוחים כל הטאבים.

לצורך העניין, ובגלל מגבלות תקציב - אין לי בעיה שסעיף 3 ונושא הטאבים יבואו האחד על חשבון השני (כלומר, שברגע נתון, אוכל להריץ או מחשב וירטואלי ברקע, או דפדפן עם כל הטאבים ברקע), אבל חשוב ששניהם יתמכו (כלומר, שאוכל לסגור את האחד ולפתוח את השני בכל רגע שארצה מבלי שתהיה לי בעיה).

תקציב: 2500-3500. אשמח לקבל כמה מפרטים ברמות מחיר שונות (בכולם שתהיה תמיכה ב- HTPC באופן מלא וביכולת להתמודד עם כל הטאבים הפתוחים שלי בדפדפן בלי בעיה):

1. 2500 עבור מחשב עם תמיכה בהרצת מחשב וירטואלי אחד ברקע ותמיכה בגיימינג נמוך.

2. 3000 עבור מחשב עם תמיכה בהרצת 1-2 מחשבים וירטואליים ברקע ותמיכה בגיימינג נמוך עד בינוני.

3. 3500 עבור מחשב עם תמיכה בהרצת 1-2 מחשבים וירטואליים ברקע, ותמיכה בגיימינג בינוני.

רזולוציה: המחשב יחובר למסך (טלוויזיה) 24 אינץ' (מה שיש כרגע), אבל חשוב לי שהוא יתמוך גם בשדרוג עתידי של המסך (לא ברור כרגע אם זה יהיה 32 או 42 אינץ').

ציוד היקפי:

1. שלט אוניברסלי שיוכל לשלוט על המחשב לחווית מדיה מושלמת.

2. שני בקרי משחק (אלחוטיים) לגיימינג.

לא צריך:

1. כונן קשיח. יש לי אחד.

2. מערכת הפעלה / אופיס.

3. OC.

כן צריך:

1. כונן SSD לא גדול במיוחד. 120 ג'יגה לכל היותר (אבל ממש לכל היותר). מיועד למערכת ההפעלה, ולהתקנת אפילוקציות.

רמת שקט: שיהיה שקט עד כמה שהתקציב מאפשר. זה הרי לסלון.

תמיכה בשדרוג עתידי? בהחלט! לא מסיבי, אבל שלא יחסום אותי כשארצה להשתדרג.

מה עוד חשוב?

1. כונן אופטי. רצוי BluRay.

2. יציאות בחזית המארז (USB, אודיו ומיקרופון).

3. סירקולציה טובה במארז.

4. תמיכה בכל "דורות" ה- USB.

5. חשוב, אבל לא בטירוף - מראה המחשב. אם לא יהיה יקר מדי, אז רצוי שיהיה לו מראה שישתלב היטב בסלון. בנוגע לצבע המארז - שחור עדיף.

6. ספק כח טוב.

7. עבודה רצופה.

8. חיבורים למסך של VGA, DVI ו- (כולם).

9. יש לקחת בחשבון שצריך להיות מקום במארז גם לכונן ה- וגם לכונן שיש לי כבר (שאגב, הוא 3.5).

נתונים נוספים:

1. יחובר כרגע לרמקולים 2.1. שתהיה תמיכה בשדרוג עתידי של הרמקולים.

חנות מועדפת: KSP.

מתי מתכנן לקנות: בקרוב.

תודה מראש על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקפצה.

אשמח מאוד אם מישהו יוכל לעזור לי עם זה.

אם יש בעיה כלשהי עם ההודעה (חסרים פרטים, ציפיה למפרט שלא תואם את התקציב או כל דבר אחר) - אשמח לקבל עדכון גם לגבי זה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. יש סיבה ממשית לכונן בלו ריי?

2. בתקציב שהצבת יהיה קשה להכניס גם שלטים/בקרים.

3. ב-KSP המפרט יעלה לך הרבה יותר מאשר בחנויות אחרות, התמורה שם(KSP) לכסף תהיה נמוכה.

4. אילו מכונות וירטואליות אתה מתכוון להריץ, לאילו שימושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הי עידן,

1. היות והמחשב מיועד לסלון וישמש אותי לכל צרכי המדיה שלי (אין דיוידי, אין מנוי כבלים ואין כלום. לפחות כרגע), אז הייתי רוצה שהוא יהיה מסוגל לנגן גם דיסקים של בלורי כשיגיעו לידי כאלה. היות וזה כמעט לא קורה, כתבתי שזה רצוי. לא הכרחי ולא קריטי.

2. גם לתקציב הגבוה מהם (3500)?

3. כן ולא. מצד שני, ובניגוד לדיעה הרווחת, אני סומך עליהם מאד. יש סניף שלהם קרוב מאוד אלי לבית, כך שבמקרה של בעיה קל לי מאד להגיע אליהם. מה גם, שממה שראיתי עד כה, לא מדובר בהפרשים גדולים כ"כ (אני מניח שלמערכת מחשב מלאה, ההפרש יכול להגיע ל- 250 ש"ח לכל היותר. לפחות במערכות שהתקציב שלהם הוא עד 3500).

4. מכונת אחת ומכונת ווינדווס אחת. להמון דברים שאני צריך (סביבת sandbox להרצת דברים, מחקר בווינדווס ולינוקס, שרת מרחוק). כמו שכתבתי, זה בחשיבות הכי נמוכה מבחינתי. מחשב וירטואלי שרץ ברקע אצלי לא אמור לזלול יותר מדי משאבים, אלא אם כן אני עושה איתו משהו ספציפי. אני לא מצפה שבזמן שאני עושה איתו משהו, שהמחשב יהיה מסוגל להריץ סרט או משחק, וכמו שכתבתי, אם צריך, אני גם מוכן שהרצת מחשב וירטואלי ודפדפן יבואו האחד על חשבון השני. במלים אחרות, בעיקר חשובה לי היכולת להרצת מחשב וירטואלי. אני אפילו מוכן להתפשר על זה שהיא תהיה מסוגלת להריץ מכונה וירטואלית רק כששום דבר אחר לא רץ ברקע (אם כי זה יבאס אותי לסגור אותה כל פעם מחדש כשהיא לא מעמיסה יתר על המידה על המערכת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה יהיה לי מוזר. אתה מדבר פה על מינימום 22.8%. כמו שכתבתי, אני מדבר על מערכות של עד 3500 ש"ח ואתה מדבר על מינימום של 800 ש"ח הפרש. אם משנים את אחד הפרמטרים האלה לערך שהוא לא בקיצון (כלומר, פחות מ- 3500 ש"ח ו/או יותר מ- 800 ש"ח הפרש), נקבל אחוז פערים גבוהה יותר (עד 40%). זה אומר שבממוצע, כל המוצרים של KSP יקרים יותר מהמתחרים ב- 22.8% (לפחות).

הסתכלתי על כמה מערכות שהציעו ברחבי האינטרנט, והשוותי את המחירים. המעבדים ולוחות האם קיבלו את ההפרשים הגדולים ביותר (פחות מ- 100 ש"ח לכל אחד). כל שאר הרכיבים עמדו על הפרשים של שקלים בודדים עד 30-20 ש"ח. במצטבר, זה לא יצא יותר מ- 250.

אני מניח שאתה המומחה ובעל הנסיון, אבל ממה שיצא לי לראות עד כה, זה ממש לא היה ההפרש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדאי שתבדוק פר מחיר סופי של מפרט שם מוסיפים לך את המע"מ בסוף בKSP ולא פר פריט.

חבל שאי דרך הנייד אחרת הייתי נותן לך קישור לדיון שהיה פה לפני כחודש של בחור שהשגתי לו את אותה הצעה שקיבל בksp ב5800 שקלים בחנות אחרת ב5000 שקלים.

בינתיים אתה יכול לקחת מפרט לדוגמא שהרכבתי ולנסות להשיג את אותה תמורה בKSP במיוחד בגזרת הכרטיס מסך.

אגב הכרטיס מסך למרות שעלה בשבוע האחרון בכ80 שקלים עדיין מאוד משתלם, בחנויות אחרות עולה בסביבות 700-800 שקלים.

מארז מבודד רעשים עם ספק של אנטק 550W בבאנדל משתלם מאוד, כונן SSD מדגם EVO אם אני לא טועה הכי זול בארץ ועוד.

תשווה ותחזור עם מסקנות, מצורף רק לינק למפרט(אני דרך הנייד):

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=1754

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת קשה לי לערוך השוואה בין בחנויות השונות היות ולא כל הרכיבים בדגמים הספציפיים שמצויינים במפרט קיימים גם ב- ksp:

לוח אם - לא קיים בדגם הזה.

זכרון - לא קיים בדגם הזה.

מארז - לא קיים בדגם הזה.

כונן אופטי - לא קיים בדגם הזה.

כרטיס מסך - אין בכלל את החברה הזו.

שלט - אין בכלל את החברה הזו.

ניסיתי לשנות קצת את המפרט לרכיבים אחרים עם מחירים דומים הקיימים גם ב- ksp רק לצורך השוואת המחיר, אבל זה רק הלך והסתבך.

בכל אופן, ממה שהתחלתי לעשות (אחרי שהורדתי את הרכיבים שעדיין לא מצאתי להם חלופה שהם כרטיס המסך והשלט), הגעתי להפרש של בערך 200 שקל (199 ליתר דיוק) בין המפרטים.

הייתי שמח לנסות להרכיב מפרט דומה ב- ksp ולראות איפה אפשר להתחיל לשחק עם המחיר בשביל להתאים אותו למה שיש לי, אבל זה קצת קשה לי כי אני לא יודע איזה מוצרים מקבילים לדגמים שאין ב- ksp.

ניסיתי להרכיב בעצמי איזשהו מחשב, אבל אני לא כ"כ מומחה בתחום ואני אפילו לא בטוח שהרכיבים מתאימים אחד לשני (בעיקר מבחינת הגודל של כל מוצר), ובנוגע לכרטיס המסך - ממש בחרתי אחד סתם כי אין לי שמץ של מושג בתחום הזה. המחיר יצא 3609 ב- ksp והוא לא כולל שלט ובקרי משחק:

Intel i5 4570 Haswell 3.2Ghz 6MB L3 Cache s1150 - Tray

Arctic Freezer i11 CPU Cooler

Gigabyte GA-H81M-D2V LGA1150, Intel H81, 1600, PCI-E, VGA, DVI

Transcend 1x8GB 1333Mhz CL9 JM1333KLH-8G

MSI GTX750 OC 1GB VGA DVI PCI-E

Samsung 840 EVO Series MZ-7TE120BW 120GB SATA III

Samsung SH-224DB/BSBS DVD±RW x24 Black Sata

SeaSonic G-550 550W Gold Modular G-Series Active PFC 12CM Fan PSU

CoolerMaster N200 Mini Tower ATX Black Case No PSU

כמו שכתבתי - אני ממש לא מומחה בבניית מפרטים. יש לי מעט מאוד ידע בתחום וגם זה אחרי שקראתי המון המון המון המון המון בכמה ימים האחרונים.

כמה שאלות:

1. האם המפרט הזה אפשרי (כלומר, האם הרכיבים מתאימים מבחינת גודל ותאימות רכיבים)?

2. האם המפרט הזה יכול לענות על צרכי (בהתאם למפרט שביקשתי עבור 3500 ש"ח)?

3. מה ניתן לשנמך בו?

4. מה כדאי לשדרג בו (אם בכלל)?

בהתחשב בעובדה ששלט למחשב + בקרי משחק אמורים לעלות סביב ה- 700 ש"ח, זה אומר שיש לי חריגה של 800 ש"ח, כך שאם קלעתי מבחינת הדרישות ותאימות הרכיבים, הייתי אומר שזה לא רע עבור נסיון ראשון שלי להרכיב משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שהרכיבים שבחרת לא שווי ערך וחלקם לא יענו על הדרישות שהצבת, למשל:

1. המארז שבחרת אינו מבודד רעשים ולא מתאים לרמת השקט שהצבת בדרישות.

2. הלוח שבחרת פחות משתלם ומפוצ'ר, אינו כולל יציאת או אקסטרה חיבורי אאודיו וUSB כמו בלוח שבחרתי.

3. הכרטיס מסך שבחרת חלש מהכרטיס שבחרתי.

4. הספק שבחרת לדעתי מוגזם, הוא מעולה ושקט אך מעבר למה שאתה צריך.

אם אני מנסה להרכיב מפרט שווה ערך ב-KSP זו התוצאה, קח בחשבון שחסר פה שלט מולטימדיה ששווה בערך 150-200 שקלים, והלוח פחות מפוצ'ר לעומת

זה שבחרתי ב-KSP, אם אתה מוסיף את עלות השלט לסכום הסופי אתה מגיע לסך של כ-4000-4050 שקלים שהם כ600 שקלים יותר ממה שקיבלת בפלונטר.

lrg16014.jpg

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i5 4570 Haswell 3.2Ghz 6MB L3 Cache s1150 - Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Freezer i11 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Asus H81M-A LGA1150, Intel H81, DDR3 1600, PCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill 8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 F3-1600C11S-8GNT 1

כרטיסי מסך: כרטיס מסך MSI GTX750Ti OC 2GB GDDR5 VGA DVI HDMI PCI-E 1

כונני SSD: כונן קשיח Samsung 840 EVO Series MZ-7TE120BW 120GB SSD SATA III 1

צורבי DVD: צורב פנימי Asus DRW-24D3ST DVD±RW x24 Black Sata 1

ספקי כוח: ספק כח SeaSonic ECO-500 1

מארזים: מארז ללא ספק Antec P100 Mid Tower צבע שחור 1

מחיר החבילה: 3845 שקל

עמוד מוצר

קי.אס.פי מתחייבים למחיר הזול ביותר

שימו לב! אם תמצאו מחשב או חלק זהה/ים (במלאי של חנות ממשית) במחיר נמוך מהמחירון שלנו באינטרנט ובאותם תנאי אספקה ואחריות, תוכלו לרכוש את המוצר במחיר הנמוך יותר ובהנחה נוספת, או תקבלו תשלום של 50% מההפרש בהצגת חשבונית והמוצר שנרכש לאחר רכישתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה היופי ב- ksp. את אותו המפרט, באותה החנות, הרכבתי ב- 3734 (באשראי, או 3683 במזומן). לא בדקתי, אבל אני בטוח שהגעת ל- 3845. העניין הוא שב- ksp צריך לדעת איך להרכיב את המפרט (שוב, אותו המפרט. יש להם קטע מוזר עם המחירים). בפלונטר, אגב, ללא השלט (כמו המפרט של ksp) זה יצא לי 3611 (או 3539 למזומן). הפרש לא דרמטי (פחות מ- 150 ש"ח), ותואם את הציפיות שלי. ואם כבר, היות ו- ksp יש לי גם ליד הבית וגם ליד העבודה, אז רק הדלק שאחסוך + תשלום על החניה, שווה לי את ההפרש הזה לעומת אם אקנה זאת מפלונטר.

לאיזו רמת גיימינג מתאים כרטיס המסך שאני בחרתי לעומת זה שאתה בחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גר בראשון. הרכבתי בסניף של ראשון. כמו שכתבתי לך - יש להם קטע עם המחירים שתלוי איך אתה מרכיב את המחשב. פעם גם ישבתי עם אחד הנציגים שלהם והראיתי לו את זה (הרכבתי מולו את אותו המפרט בדרכים שונות, ואז בחרתי את הזול מהם). הרעיון הוא לבסס את המחשב שלך על אחד המערכות המומלצות שלהם. ככל שהתוצר הסופי יהיה קרוב יותר למה שהתחלת ממנו לפני השדרוגים והשינויים, כך סביר שתקבל מחיר נמוך יותר (על אותו המפרט הסופי). המערכות המומלצות שלהן מבוססות הנחה מסויימת שאני לא יודע להגיד לך מה היא בדיוק. ככל שאתה "הורס" אותה ומשנה בה דברים, כך אתה מפסיד את ההנחה הזו יותר ויותר. אם אתה בונה את המערכת מאפס (כזו שלא מבוססת מערכת מומלצת), אתה אמור לקבל את המחיר הגבוה ביותר (למרות שלא בדקתי את זה, יכול להיות שאם אתה משנה לגמרי מערכת מומלצת, אז בסוף תקבל מחיר גבוה יותר במומלצת מאשר מאפס). זו פחות או יותר גם היתה התשובה של הנציג מכירות שלהם שאמר לי כשהראיתי לו את זה...

לא ענית לי לגבי כרטיס המסך - מה ההבדל בביצועים של הכרטיס שאתה המלצת מול מה שאני בחרתי (שרירותית) בהתחלה ביחס לגיימינג?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבתי, אני לא יודע לענות על השאלות הללו. זה החלק שאני הכי פחות מבין בו בכל מה שנוגע למפרטים (למעשה, מבין בו בערך כלום).

1. אני לא ממש הייתי עד עכשיו. אני כן רוצה להתחיל לשחק במשחקים. לא מכיר עדיין את השוק הזה, אבל אני לא חושב שאני אקפוץ ישר למשחקים הכי טובעניים, ובגלל זה כתבתי גיימינג עד בינוני.

2. הגדרות - שוב, לא מכיר. לא יודע. אני מניח שארצה חוויה כמה שיותר טובה.

3. רזולוציה - לא מסתדר עם כל הנושא הזה של רזולוציה. אני יודע להגיד שמסך הטלוויזיה שלי הוא 24 אינץ' עם מחשבה להחליף אותו בעתיד ל- 32 או 42. מעוניין שיתאים גם לעכשיו וגם לאחרי שאחליף את הטלוויזיה.

אולי זה גם המקום להבהיר איך בחרתי את הכרטיס מסך במפרט שלי:

ראיתי בכמה מקומות שמדברים על באופן חיובי (בלי ששמתי דגש על דגם הכרטיס), אז החלטתי ללכת על החברה הזו. אח"כ הסתכלתי על הרשימה, ובחרתי כרטיס שלא היה יקר מדי, אבל גם לא זול מדי. המטרה שלי היתה בעיקר לשים שם place-holder למחיר, כך שאם אצטרך לשנות אותו, הוא לא ישפיע יותר מדי על המחיר הסופי. בהחלט יתכן שגם מה שאני בחרתי זה יותר ממה שאני צריך (ובאמת יתכן שזה גם פחות). קשה לי להגיד פה.

ועוד כמה שאלות:

1. האם לדעתך יש מקום לשנמך את המעבד? אני יודע שזה לא הכי אידיאלי, אבל אני חורג הרבה מהתקציב בקרוב ל- 1000 ש"ח (אם נוסיף שלט ובקרים). מה עם זה: Intel i3 4130 3.4Ghz 3MB L3 Cache s1150 - Tray? האם הוא יענה לדרישות ולצרכים שלי?

2. יש עוד משהו שנראה לך שניתן לשנמך?

3. לגבי המארז - איך ניתן לדעת האם מארז הוא שקט או לא?

4. על אילו בקרי משחק היית ממליץ (לא הוספנו אותם למפרט)? אני מחפש כאלה שיתאימו ל- ויהיו אלחוטיים. ראיתי באתר של ksp כמה אופציות, אבל רובן של חברות שלא שמעתי עליהם מעולם (לא אומר שהם לא מוכרות, פשוט מעולם לא שמעתי עליהם). היו שם רק שניים של חברות שהכרתי (אחד של מייקרוסופט והשני של לוג'יטק).

5. לפי מה שהבנתי, עם הכרטיס הזה אני יכול גם להקליט וגם לצפות בשידורי עידן דיגיטל. אתה ממליץ עליו? אם לא, אז על מה כן היית ממליץ (היתרון של מה שראיתי על פני אחרים שיצא לי לראות היה שהוא גם מקליט, גם קולט אנלוגי וגם קולט דיגיטלי)?

6. זה השלא היחיד שראיתי ב- ksp. איך הוא? האם הוא מומלץ?

זהו... אני מקווה שלא שכחתי משהו ושלא הצקתי יותר מדי עם השאלות.

תודה רבה על העזרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתייחס למפרט שלי(לא לשלך)

1.אני לא הייתי משנמך את המעבד, מעבד i5 הוא האידיאלי לגיימינג, לוירטואליזציה עם שתי מכונות לצרכים שלך אולי ה-i3 יספיק למרות שלא בטוח ועדיף לקחת ספייר.

2. יש אפשרות לקחת מארז שאינו מבודד רעשים וספק מדגם אחר מה שיחסוך לך בין 200-300 שקלים, כמו כן ניתן לוותר על כונן SSD אבל אני פחות בעד.

3. אתה יכול לבדוק באתר היצרן של המארז:

http://www.antec.com/product.php?id=706702&fid=5022020&lan=nz

שים לב מה כתוב:

The P100 is an ATX case that epitomizes cool, quiet, and sophistication. It features Antec’s award winning the Performance One series design and Quiet Computing™ technologies that minimize system noise

4. אוכל להמליץ על בקר מעולה מהדגם שיש ברשותי, נקנה ב-KSP:

http://ksp.co.il/?select=.1149..233..578.&list=1&sort=2&glist=1&uin=9596&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0

5. לא בטוח שהבנתי אותך, מה הקשר בין עידן דיגיטל או עידן + לכרטיס המסך?

6. אין לי מושג לגבי שלטים, כמוני כמוך בפלונטר בחרתי אחד שנראה לי.

שוב, הייתי מציע לך לבדוק את עניין המחירים, אם ההפרש יותר גדול ב-200-300 שקלים, הייתי מציע לרכוש בחנות אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...