למה Linux? (באמת רוצה לדעת) - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה Linux? (באמת רוצה לדעת)

Recommended Posts

אם כבר מזכירים את מאק הנוראי הזה , גם בלינוקס הכל "סגור" ואי אפשר להעביר קבצים ממנו לבין מחשב עם ?

אגב , אני לא משחק בשום משחק במחשב , רובו לשימוש של לימודים ואינטרנט... לפעמים גם קצת אבל זה ממש נדיר.. שמעתי שלינוקס עובדת הרבה יותר מהר , אבל אני לא יודע אם היא יציבה כמו הווינדוס או לא (לא שחסר לווינדוס אי יציבות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מערכות ההפעלה עשו התקרבות משמעותית בעשור האחרון. עברו הזמנים שבו הייתה ידידותית אך לא יציבה ולינוקס הייתה סופר יציבה אבל עם ממשק מסורבל ובלי תמיכה ביישומי רבים. כיום אין הבדלים משמעותיים - לא ביציבות, לא במהירות ולא בתמיכה בתוכנות ופורמטים שהם "מיינסטרים".

יש תוכנות / נישות מסוימות שתמכות בצורה טובה יותר במערכת אחת, ויש שבמערכת אחרת. יש דברים ספציפיים שקל יותר לבצע במערכת אחת, ויש שבמערכת אחרת. ויש הרגלים אישיים שעל-פיהם לרוב אנשים קובעים העדפות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני ינסה להתקין את זה במחיצה נפרדת ונסה להתרגל אל זה

בעקרון חוץ מאופיס ופוטושופ אין שום תוכנה שאני משתמש בה (וגם בהם לעיתים רחוקות , אין לי בעיה להתקין וינדוס עם שני התוכנות האלה במחיצה נפרדת ולהיכנס אליהם רק שאני יצטרך)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדלי "הרגשה אישית" משמעותיים בין מערכות לינוקס והבדלים גדולים בין סביבות עבודה שונות. תעבור על כמה מערכות לינוקס שונות (תלוי במה אתה מחפש, אלה יכולות להיות מערכות כמו open suse או ויכולות להיות מערכות כמו chakra או arch). ומעל הכול - סביבות עבודה שונות - KDE, GNOME וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין "כבד " או "קל " בלינוקס ,יש היום המון המון הפצות ,חלקן מיועדות לדברים מסוימים

הפצות לדסקטופ ,למחשבי HTCP ,לשרתים,הפצות למחשבים חלשים ,לא זוכר עם כבר יצא או לא יצא סטיים OS ,שמבוססת על ,וכמובן מיועדת למשתמשי סטים

ותיהיה קרובה ללמשקי ניחות

בעניין קבצים במאק ,אפשר לעביר קבצים היום ,אבל צריך תוכנות צד שלישי ,הבעיה הגדולה שמערכת OSX (של המאק ) ,משתמשת בפורמט שונה ממערכת WIN

וזה יוצר בעיות ,אבל יש תוכנות שיודעות לזהות ולהמיר קבצים לפורמט המתאים

יציבות כמו שאמרו ,כולם מאוד יציבות היום

בכל מקרה אני הולך לשחק קצת באקינטוש שלי ,הרבה זמן לא העלתי אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.

היא חזקה יותר גם מ PowerShell?

לא

PS זה הדבר היחיד שאנשי לא משוחדים יודו בפה מלא שעדיף על bash או כל shell אחר. עבודה עם אוביקטים עדיפה על פירסור טקסט any day.

אבל מצד שני, זו לא סיבה מספיק טובה להשתשמש בוינדוס בשביל שרת :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך עץ גדול של תיקיות ותת תיקיות. בכל התיקיות האלה יש קבצי וידאו, חלק אם קול וחלק בלי. אתה רוצה למחוק את כל הקבצים שלא מכילים קול - אחריי אימות ידני. אתה רוצה תוכנה שתבודד את הקבצים שלא מכילים קול, למשל תוציא report אם השמות שלהם או תעביר אותם לתת תיקיה נפרדת וכדומה

PS בידיך. ומותר להשתמש בכל כלי צד שלישי שאתה מכיר

challenge accepted ?

(מעניין אותי איך בנוי פתרון מבוסס אובייקטים לדבר כזה. אבל אני אקבל גם פתרון של פיענוח טקסט)

[עריכה מאוחרת, אחריי ההודעה של m1ke]

המשימה של ה challenge הגיעה מדיון אמיתי שמשתמש פתח לפניי כמה שבועות. למי שמעוניין לראות איך הבעיה נפתרה במקור, וגם איך מריצים סקריפט bash על וינדוס, הדיון המקורי :

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהחלט מוכן לנסות אבל ברגע שעוברים עם PS לפירסור טקסט, מאבדים את כל הכוח. כמובן שאפשר לפרסר ולהפוך לאוביקט, אבל זה מתאים אם אתה ממש כותב סקריפט גדול ולא one liner קטן.

הכוח האמיתי מגיע באוביקטים, למשל ברגע שיש לך רשימת קבצים ולכל קובץ יש תאריך (נגיד יצירה) אתה יכול לעבוד עם האוביקט מסוג DateTime ולסדר את הקבצים לפי סדר מסויים בלי להיות מודאג מהפורמט של התאריך, ה-locale שלו, או כל סיבה אחרת שגורמת לך לצמרמורות כשאתה מבין שצריך להתחיל לעשות data manipulation.

לצורך בדיקה לזה הגעתי על המאק:

find . -type f -name '*.*' -print0 | while IFS= read -r -d '' file; do ffprobe-bc -i "$file" 2>&1 | grep Audio > /dev/null; if [[ $? != 0 ]]; then echo $file ;fi ;done

ברגע שאהיה ליד אוכל לנסות לתפור אותו דבר ב PS.

דוגמא לאותו דבר ב PS:

Get-ChildItem -Path E:\Media\Movies -Recurse -Filter *.mkv | `
ForEach-Object {
$isSilent = ffmpeg.exe -i $_.FullName -t 60 -af silencedetect=d=55 -f null - 2>&1 | `
Select-String -Pattern silencedetect -Quiet
If ($isSilent) { Write-Output $_.FullName }
}

אין בדוגמא שום דבר יחודי ל PS, פרט לעבודה ש Get-ChildItem מחזיר אוביקטים ולא מחרוזות. זה מאפשר לעשות איטרציה על קבצים ולקבל מאפיינים שונים של קובץ ($_.FullName) שלא בהכרח נמצאים בפלט הברירת מחדל של dir (או ls).

כמו כן אני לא השתמשתי ב normalize.exe כי לא הצלחתי לגרום לו לעבוד בוינדוס אבל מצאתי ש ffmpeg תומך בפילטר silencedetec שמזהה דממה לפי פרמטרים. במקרה שלי אני עובר על כל קובץ ודוגם 60 שניות ראשונות, ומנסה למצוא דממה של 55 שניות (כי לפעמים יש דממה בתחילת הסרט של כמה שניות, אבל לא יותר מ10-20 שניות בד"כ)

כמובן שאפשר לעשות מזה קווץ' אחד גדול ולקרוא לזה "oneliner" אם כי זה רחוק מלהיות קריא:

gci -pa E:\Media\Movies -r -fi *.mkv | foreach { $isSilent = ffmpeg.exe -i $_.FullName -t 60 -af silencedetect=d=55 -f null - 2>&1 | sls -patt silencedetect -q ;if ($isSilent) { write $_.FullName } }

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיכיתי לדיון כזה.

אני אישית עובד יום יום עם לינוקס (שרתים) - ואני לא יכול להעיד על עצמי כאחד "שלא התקין את המערכת ההפעלה בבית כי הוא לא יודע להתעסק איתה"

הייתי בהחלט מתקין אותה על הלפטופ\נייח שלי אם המסמכים המקובלים היום(docx / pptx וחבריהם) היו יכולים לעלות כמו שצריך על OpenOffice / LibreOffice וכיוצ"ב, זה פשוט לא הגיע עדיין לרמת תאימות כזו, לא Excel ולא powerpoint.

מכונת VM בתוך מכונת לא פתרון בשבילי, למה שאני (או כל אחד אחר) ירצה להתעסק בזה? אני אישית רוצה מקום אחד שיתן מענה לכל מסמך בצורה נורמלית.

כנ"ל לגבי Outlook, אני עובד בארגון גדול שעובד עם Exchange, ניסיתי כל וריאציה אפשרית של מייל קליינט, אף אחד לא נותן את המענה של Outlook בסביבת Exchange בתאימות מלאה, כמו אוטלוק עצמו. (לא מת על OWA.)

הפעם האחרונה שהתקנתי בבית הייתי צריך לקאסטם את הצורה שלו בשביל שהלפטופ יתפקד בצורה הבסיסית שלו (לדוגמא: שסגירת LID לא תכבה אותו) ובשביל שזה יעבוד הייתי צריך להיכנס לקרביים של המון תהליכים.

לאנשים טכנים - זה סבבה, קצת התעסקות CLI עוד לא הרגה אף אחד.

למשתמש הרגיל הממוצע - סיוט שלt נגמר.

ועד שהעתעסקות הזו לא תיפתר ברמת ה-GUI, זו לעולם לא תיהיה המערכת העדיפה לDesktop למשתמש הממוצע.

my 2 cents

נ.ב. אל תטעו, אני אוהד משובע של המערכת ההפעלה והלוואי והיא הייתה תופסת תאוצה יותר ממה שהיא כיום. אבל היא לא מוכנה מספיק בשביל הקהל הממוצע ברמת Desktop.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם הקטע הזה של "אם מישהו הוא Poweruser שמבין במחשבים/תכנות/תקשורת אז לינוקס טובה בשבילו. טובה לאנשים שלא יודעים את כל זה".

- זה שמישהו יודע להגדיר את כמו שצריך, לא אומר שהוא בהכרח ירצה לעשות את זה.

- אין סיבה להתעסק עם משהו מסובך כשיש משהו פחות מסובך, גם אם אתה יודע להתעסק עם הסיבוך הזה ואפילו אם אתה מומחה על בו.

- פחות התעסקות בדברים האלה מפנה זמן להתעסקות שיש מאחוריה תועלת כלשהי, משימות פרודקטיביות. התעסקות עם מערכת ההפעלה היא לא פרודקטיבית בשביל אף אחד שהוא לא איש סיסטם.

- דברים צריכים להיות נוחים. זה יתרון. לכולם.

לגבי Exchange, כנראה שאתה צודק. אבל בימינו גם ארגונים עוברים אט אט לענן (GMAIL או מיקרוסופט).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם מה שאתה אומר, באופן מוחלט. אף אחד לא רוצה להתעסק בטרמינל על כל שטות שבווינדוס זה בלחיצת כפתור מסתיים.

פשוט טוען שאולי למשתמש מתקדם זה יראה לגיטימי, למשתמש רגיל זה יהיה שוק רציני והמרחק בין זה לבין התקנה של מחדש קצר ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם מה שאתה אומר, באופן מוחלט. אף אחד לא רוצה להתעסק בטרמינל על כל שטות שבווינדוס זה בלחיצת כפתור מסתיים.
למען ההגינות, למרות שיש דברים רבים שהם כמו שאתה מתאר, יש דברים רבים לא פחות שבלינוקס זה דקה של טרמינל ו/או סקריפט קצר, ובחלונות זה פשוט בלתי-אפשרי בלי חפירות ברגיסטרי ו/או powershell ו/או תוכנות צד שלישי כאלה ואחרות.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...