עמעום לדים אוטומטי - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמעום לדים אוטומטי

tamos2006

Recommended Posts

בשביל איזה פרוייקטון,

יש לי סטריפ לדים רגיל(שקונים באייבי) שעובד על 12V.

כאשר אני מחבר אותו מן הסתם, ישר הוא נדלק.

אני רוצה שברגע שהוא יופעל, הוא יאיר לאט לאט.

יש לי גם סטריפ לדים רגיל וגם אם זה משנה משהו.

אם אפשר כיוון מהמוחים כיצד לבנות כזה מעגל, אני אשמח!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה האורך של הסטריפ שאתה רוצה להדליק ?

מה הכוונה יאיר לאט לאט ? רק שההדלקה הראשונית שלו תהיה איטית ? כמה איטית ?

מה אתה רוצה לעשות עם הסטריפ הRGB ? להדליק את כל הערוצים לאט ? תקבל אור לבן אם תדליק אותם יחדיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחדד את דברי,

מעגל הכי פשוט שיש.

לד בצבע לבן, אורך של חצי מטר גג אפילו לא, כלומר אין לי כוונה לשחק עם הצהעים.

אני רוצה אפקט FADE IN ו FADE OUT בהדלקה וכבוי.

קראתי קצת ואפשר לעשות את זה עם , צריך לשחק עם הPWM או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעגל הכי פשוט יהיה משהו כזה:

לא צריך בשביל זה מיקרובקר או משהו כזה.

במקרה שלך אתה מחבר את פס הלדים לטרנזיסטור (בלי הנגד כמו בסרטוט), רק תבחר טרנזיטור שיחזיק את הזרם בהתאם לאורך הפס.

שים לב שבזמן העימעום הטרנזיסטור שלך יתחמם במידה נכרת, ככה שזה לא פתרון טוב למקרה שבו אתה מתכוון להדליק ולכבות את הפס הרבה פעמים רצוף.

יכול להיות שתצטרך גם לחבר גוף לטרנזיסטור תלוי עד כמה לאט אתה רוצה לעמעם את האור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציפ 555 מייצר גל ריבועי. הציפ מחובר לקבל שנטען מה + דרך נגד. כשהקבל מגיע למתח מסויים הציפ מקצר אותו (דרך חלק מהנגד הזה) לאדמה. כשהקבל יורד למתח מסויים הציפ מוריד את הקצר והקבל שוב בטעינה, וכן הלאה

היציאה של הציפ קופצת בצורה ריבועית בין 0 והמתח המלא של המעגל בצורה ריבועית

_-_-_-_-_

המתח על הקבל עצמו עולה ויורד בצורה פחות או יותר משולשת (נטען אם הזמן ונפרק אם הזמן)

\/\/\/\

במעגל שלנו אנחנו ניקח את ה \/\/\ מהקבל. מבחינת זמן המתח עולה או יורד. אם אתה תשווה את המתח למתח קבוע כלשהוא ואם זה תשלוט בלדים, הם ידלקו בזמנים שבהם המתח של הקבל נמוך יותר מהמתח להשוואה ויהיו כבויים כשהמתח של הקבל גבוה יותר

אם תשנה את המתח להשוואה אתה משנה את הבהירות של הלדים. כשהמתח להשוואה הוא 0, ה \/\/\ נמצא מעליו כל הזמן והלדים כבויים. כשהמתח להשוואה הוא בגובה הראשים של ה \/\/\ (או יותר), ה \/\/\ נמצא כל הזמן מתחתיו והלדים דולקים קבוע. כשחלק מהזמן המתח מעל וחלק מהזמן מתחת, הלדים ידלקו חלק מהזמן בהתאמה. אם זה יקרה במהירות של כמה מאות פעמים בשניה אתה תראה בהירות ממוצעת כלשהיא - כך בדיוק עובד PWM

את ההשוואה בין המתח של הקבל והמתח הקבוע ניתן לעשות על ידיי LM358 וטרנזיסטור. ה 358 הוא משווה (במציאות 2 משווים בתוך אותו ציפ, אתה תשתמש ב 1 מהם). יש לו 2 כניסות ויציאה. אם המתח בכניסה + גבוה מהמתח בכניסה - הוא מוציא את מתח ה + של המעגל, אם המתח בכניסת - גבוה יותר הוא מוציא 0. את הכניסות תחבר לקבל של ה 555 ולמתח הקבוע שאיתו אתה רוצה להשוות. ליציאה שלו תחבר טרנזיסטור / מוספט ששולט על הלדים

כדיי שהמשווה השני שיש ב LM358 לא "יצוף" וייתקע (מה שיכול לגרום להפרעה לעבודה של המשווה הראשון), תחבר את הכניסות שלו אחת ל + ואחת ל -, אל תחבר כלום ליציאה

המתח להשוואה שאתה נותן ל LM358 הוא פשוט הבהירותשל הלשים שתקבל. אם הוא מתחת לתחתית של ה \/\/\ הלדים לא דולקים. אם הןא מעל לראשים הלדים דולקים בבהירות מלאה. אתה רוצה שבהדלקה המתח יעלה באיטיות מ 0 למתח גבוה ובכיבוי יירד באיטיות ממתח גבוה ל 0. תחבר קבל שני - גדול יותר ושמחובר דרך נגד גדול. בהדלקה הקבל ייטען, יקח לו זמן להיטען ובסוף הוא יגיע למתח המלא שלו. בכיבוי הוא ייפרק באיטיות דרך הנגד (ניתן להוסיף נגד שני במעגל כדיי לוודא שהוא ייפרק)

הבעיה שעדיין יש היא מה יקרה בכיבוי. אתה רוצה שהלדים גם יתכבו באיטיות. אם המעגל מפסיק לקבל מתח ממה הוא ידליק את הלדים בזמן האנימציה של הכיבוי ? בשביל זה תצתרך קבל ענקי (ואם כבר, אוליי ניתן לבנות עליו גם את האנימציה של ההדלקה במקום כל הציפים והטרנזיסטורים וה PWM), או שתצתרך מקור מתח שעוקף את הסוויצ' כך שהלדים יעבדו ממנו והקבל של מתח ההשוואה יעבוד מהסוויצ'. זה מוסיף סיבוך ושיקולים כמו מאיפה לקחת מתח כזה, איך להגן מקצר, ושאתה לא יוצר מקום פוטנציאלי שיוצר זרם זליגה (שיכול להוריד את המצבר אם אתה לא מניע את האוטו זמן ארוך) - בקיצור, אל תלך על האפשרות הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על הפירוט.

הבנתי את התיאוריה מאחורי, ואיך זה בדיוק עובד.

השאלה היא איך אני מרכיב את זה, אין לי את מספיק הידע לתכנן מעגל לבד.

אולי בסוף אלך על המעגל הפשוט מלמעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...