בנק ישראל הזהיר נגד ביטקוין...עוד צעד נואש של בנקים או צעד לגיטימי? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בנק ישראל הזהיר נגד ביטקוין...עוד צעד נואש של בנקים או צעד לגיטימי?

rollcage

Recommended Posts

• תגובות 68
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה יש להסכים או לא להסכים? אם ציינו עובדות נכונות. (קראתי רק את YNET)

פונזי... רק לפני כשבוע ראיתי כאן המלצה להשקעה בפונזי בדיון הביטקויין הראשי. כן, זה יכול לקרות כמעט בכל אפיק השקעה, אך בגלל ההייפ הרב, יש כאן יותר "פוטנציאל" לכך.

חלק יגידו שהם מגינים יפה על המחשב שלהם וכו', אבל זה לא משנה את העובדה שאחרי הכל זה פחות בטוח. לחלק מעט פחות בטוח, (אלו שיודעים להגן על המידע שלהם) ולחלק הרבה יותר.

על הגופים שסוחרים במטבעות אלו (הבורסות וכו' למניהם) אין שום פיקוח. כל אחד יכול להקים כזה דבר, להמתין להמון לקוחות, ואז לבצע עקיצת ענק. שאלתי באותו דיון אם קיימים בנקים אמיתיים שניתן לפתוח בהם חשבון ביטקוין. קיבלתי תשובה אחת שאולי קיים משהו באוסטרליה.. בחיפוש בגוגל מצאתי רק את זה - אך מסתבר שחשבונות לא יהיו מבוטחים, אלא רק כאלו מבוססי יורו.

הלבנת הון? זה המטבע האידיאלי לכך.

בסופו של דבר, לדעתי ככל שהמטבע הזה יתפוס תאוצה (עוד משתמשים. באם זה יקרה), כך מדינות נוספות יוציאו אותו מחוץ לחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צעד נואש ומטופש. ישנם אפיקי השקעה יותר מסוכנים מביטקוין.

התגובה של תמר זנדברג מסכמת את מה שאני חושב:

בצעד שמרני ומעורר תמיהה, הרגישו היום צורך בנק ומשרד האוצר לפרסם אזהרה מפני מטבע הביטקוין. לא בועת הנדל"ן, לא תת הגביה של רשות המסים, לא יתרות המט"ח של מדינת ולא קריסת שירותי הבריאות מדאיגים את ממשלת , אלא הסכנה הממשית מהשימוש במטבע הדיגיטלי.

ישראל נחשבת מעצמה בשוק הביטקוין העולמי, ומגמת השימוש בביטקווין בתנופה לא רק בישראל אלא בכול העולם. עוד ועוד עסקים מקבלים את המטבע הפופולרי, ובגרמניה אף הכירו בו לצורך תיאום מס. במקום לעודד את התחום החדש ופורץ הדרך, בוחרת להצטרף לסין ולהזהיר את האזרחים מפניו.

בעולם שבו הריכוזיות במערכת הבנקאות הפכה לבעיה, הביטקוין מציע הזדמנות מעניינת לביזור שיש בו פוטנציאל שלא צריך לדכא. היופי במטבע הביזורי הזה הוא שכל מה שצריך לעשות זה לאפשר. משם כל אזרח עם מחשב יכול להשתתף ולהחליט בעצמו. אל תנסו לעצור. תנו הזדמנות לביטקוין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין אנשים שקוראים ומכירים מה זה ועדיין קוראים לזה פונזי.......

זה העתיד וזה מה שהולך לתפוס השיטה הישנה של כסף מגובה במטילי זהב פיזים וכו כבר לא עובדת טוב(כול הבנקים כבר הישתלטו על רוב הזהב ככה שאין לאזרחים שום הזדמנות שווה להרוויח ולהשיג את הדבר הזה...) צריך להחליף את המודל והביטקוין כרגע משמש כמו הזהב של מטבעות קריפטוגרפים אחרים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח נו בדיוק אתה מבין כבר הזהב שאמור לגבות את הכסף הקיים בקושי מכסה אותו כי פשוט רוב הכסף הוא בכול מקרה וירטואלי ובנק יכול לקחת 1000שקל ולעשות מהם באורך קסם 10000שקל איך? כי הוא מחויב לגבות רק אחוז מסוים מההון שלו וכול השאר הוא בעצם וירטואלי שהבנק ממציא באישור המדינה שזה בעצם באישור הבנקים שקבעו את המדיניות הזאת....

וזה בדיוק מה שביטקוין הולך לשנות ומשנה שאי אפשר פשוט סתם להדפיס עוד כסף כי מישהו צריך או כי יש משבר וכו....אלא יש כמות סופית וזהו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין אנשים שקוראים ומכירים מה זה ועדיין קוראים לזה פונזי.......

אל תעוות. אף אחד לא אמר שביטקוין זה פונזי. כן הזהירו מהונאות פונזי שפופולריות מאוד לאחרונה בביטקוין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור שתי הכתבות האלה מדברות בדיוק על מה שכתבתי בדיון הראשי לממשלות אין דרך לקחת מס ואין דרך לפקח על זה ולכן הן רוצות לצאת נגד זה.

ברור שזו הסיבה. מדינה חייבת מיסים כדי להתקיים והיא לא צריכה להתנצל לאף אחד על כך .

זאת מלבד שהעובדה שאי אפשר להתחקות אחרי כספים תגרום בודאי תועלת גדולה לאינספור אירגוני פשע ברוני סמים ומדינות משטרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צעד נואש ומטופש. ישנם אפיקי השקעה יותר מסוכנים מביטקוין.

התגובה של תמר זנדברג מסכמת את מה שאני חושב:

קשקשנית. מצד שני 99% מהדברים שלה הם קשקושים אז למה שהיא תשנה ממנהגה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמר זנברג מקורבת ל"איגוד הביטקוין הישראלי".

http://www.bitcoin.org.il/%d7%a1%d7%99%d7%9b%d7%95%d7%9d-%d7%a4%d7%92%d7%99%d7%a9%d7%94-%d7%a2%d7%9d-%d7%97%d7%9b-%d7%aa%d7%9e%d7%a8-%d7%96%d7%a0%d7%93%d7%91%d7%a8%d7%92/

בהשפעת ה"איגוד" (שהוא לא מלכ"ר ולמיטב ידיעתי גם לא עמותה), היא פנתה לבנק כדי לדון בעניין

בנק דן בנושא והוציא אזהרה חמורה

בגלל שהפנייה לא הגשימה את משאלות ליבה, עכשיו היא מנסה להחזיר את הגלגל לאחור ולטעון שבנק בעצם טועה.

בושה שאישה כזו נמצאת בכנסת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

בלי קשר ש"תמר" היא מהשמאל(ואוליי עם הרבה קשר) הנימוקים שלה מבוססים על כשלים לוגיים וחירטוטים פוליטיים. מה הקשר מערכת הבריאות בישראל? טוב שהיא לא שמה של ילדים רעבים מתחת לשטר של מאה שקל ועוד כל מיני דעות "ראדיקליות" על איך הביטקיון יתחיל עידן חדש של ביזור הכוח מהממשלות אל האנשים.

אני לא כזה מבין גדול בביט קיון ובהשקעות. אבל ממה שאני מבין זה שהביט קוין הוא כמו תפוח אדמה לוהט שמעבירים אותו אחד בין השני והאחרון שנשאר איתו אוכל אותה.

לא אכפת לי שאנשים ישקיעו בביט קוין אבל השאלה אם זה באמת משתלם או שזה השקעה עם סיכון גבוהה מאוד?

מה גם שהאופי של הביט קוין מאפשר להאקרים לגנוב ביט קויינים משרתים.

השאלה היא מה המטרה של הביט קוין? אם אתם מעוניינים בהשקעות מסוכנות מאוד אז אוליי זה מה שאתם מחפשים. אבל אם המטבע כזה לא יציב הוא באמת יכול לשמש לשימוש יום יומי?

היית רוצה שיום אחד במבה תעלה לך שקל ולמחרת היא תעלה 100 שקל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...