** החל ממחר - בזק תשדרג חינם ל־100 מגה - עמוד 4 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

** החל ממחר - בזק תשדרג חינם ל־100 מגה

Cheif

Recommended Posts

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מחיר מלא ללא שום הנחה? :nixweiss:

יכול להיות שיהיו חבילות גדולות יותר שיעודדו אותך שוב לשדרג ב"חינם".

תכלס, כל המטרה פה זה לחסל את החבילות הקטנות(זולות יותר), אז גם אם אתה רוצה או לא, אתה תשודרג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותי יותר מעניין מה קורה לאחר שנה? כמה אני אשלם על 100MB ?40MB?
מחיר חבילת 100 מגה בבזק ללקוח חדש עומד היום על 110 שקל בחודש למשך שנה, ובהמשך 140 שקל בחודש,

המחיר יקפוץ ל-140, כנראה, אלא אם כן המחירים יצנחו עד אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזק הפסיקו למכור את מודם ה-VDSL ב-100 שקל. היום אתה, כלקוח חדש, מקבל אותו לשנתיים חינם ואח"כ בשכירות של 10 שקל לחודש. בכל מקרה, הוא לא נשאר בידיך ונשאר רכוש של .

אז די בעסה למצטרפים החדשים.

לא נורא, יעבור להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין על . בתנאים רושמים שרק ללקוחות שלא שינו את חבילת הגלישה בזמן האחרון, ומנויים יותר מ3 חודשים זכאים לשדרוג.

התקשרתי לשאול אם אני יכול לבצע את השדרוג (כרגע משלם 85 ל-40 מגה לשנה, הצטרפתי לפני חודש ל100 מגה ואחרי יומיים הורדתי ל40 מגה כי קיבלתי רק 65) ונאמר לי שלא ושאם אנסה לשדרג באתר זה לא יתאפשר לי.

ניסיתי בכל זאת והשדרוג עבר חלק בלי שום התראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאלה שדרגתי זריז. שיהיה בכיס מה אכפת לי.

אבל נראה שכל המהלך הזה של רק בא להקדים תרופה למכה לשוק הסיטונאי שבתהליכי השקה.

המחירים יצנחו בכל מקרה בקרוב, ובזק רוצה לשמור את הלקוחות קרוב לחזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים, קצת על פרוטוקול עבודה,

כרגע אני על PPPOE ומקבל 70 מגה לאחר השדרוג, (לפני כן הייתי על 40)

לא כדאי ב100 מגה לעבור לMPLS?

נ.ב : גם הנתב שלי נתקע כל כמה ימים - 1043ND.

- - - תגובה אוחדה: - - -

תודה על התגובה,

הכוונה שלי הייתה שהחייגן שלי מוגדר בנתב ולא במודם.

המודם משמש כמודם, לא עדיף שהוא יחייג?

לגבי הנתוני סנכרון - אני לא מצליח להגיע למודם ב10.0.0.138.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משרד התקשורת ממש אינו כסיל, אלא נוהג בחוכמה רבה ועומד על המשמר. מי שחושב אחרת לא מבין את המהלך של . אסביר:

מתגלגלת עכשיו רפורמה בשוק האינטרנט שנקראת "השוק הסיטונאי". מהות הרפורמה היא לחייב את להשכיר את התשתית שלה לחברות כמו סלקום ופרטנר, אשר יספקו תשתית ללקוחות הקצה (קרי, אנחנו). המהלך דומה מאוד לרפורמה בשוק הסלולר, כאשר חייבו את אורנג', סלקום ופלאפון לתת למפעילות סלולר חדשות לרכוב על התשתית שלהן. המטרה הסופית היא כמובן תחרות במקטע התשתית: לא רק והוט, אלא גם חברות אחרות. התשתית היא מה שנקרא ברגולציה כלכלית "מונופול טבעי", תחום שלא משתלם ולא יעיל כלכלית לתת לכל מי שרוצה להקים. לכן, נותנים אישור למספר מוגבל של גורמים, אבל מטילים עליהם רגולציה כדי שלא ינצלו את המונופול שלהם. כך, במסגרת הרפורמה, משרד התקשורת מחייב את למכור תשתית לסלקום ולפרטנר במחירים מסוימים. הרפורמה תביא הן להוזלת מחירים והן לשירות/תנאים טובים יותר בתחום התשתית (מהירויות העלאה למשל, שהיום הן פשוט מגוחכות).

מה בזק בעצם מנסה לעשות ולמה זה גרוע? בזק נוקטת בשיטה שנקראת "מחירים טורפניים". היא מורידה את המחירים בצורה דרסטית, כדי לתת מכת מנע לסלקום ולפרטנר. היא מציעה מחירים זולים ללקוחות הקצה, בהם ופרטנר לא יוכלו להתחרות. כי כאמור, המחיר שבו ופרטנר קונים/שוכרים מבזק תשתית נקבע מראש ע"י משרד התקשורת. המטרה במחירים טורפניים היא להוציא מהשוק מתחרים (או במקרה הזה לא לתת להם להיכנס לשוק מלכתחילה). אחרי שהמתחרים כבר לא מהווים איום, המונופול מעלה את המחיר בחזרה. כבר אין לו מתחרים והוא יכול לעשות מה שהוא רוצה.

המבצע הזה של בזק אולי מוזיל את העלויות לשנה הקרובה, אבל לאחר מכן הייתם משלמים בריבית דריבית על ההוזלה הזו, כי הוא היה הורג את רפורמת השוק הסיטונאי ואת התחרות. לכן, זה דבר טוב שמשרד התקשורת (הרגולטור הסקטוריאלי של נושא זה) מפעיל את סמכותו ומפסיק את המבצע. במקום לכנות אותו "כסיל", אתם צריכים לשמוח שיושבים שם אנשים שיודעים מה הם עושים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם המחירים שהם נותנים לסיטונאים, אלה מחירים שכפו עליהם. אחרי שבזק טענו שמדובר במחירי כמעט הפסד.

והינה עכשיו באה ומציעה ללקוחות הקצה מחירים הנמוכים מהמחירים שכפו עליה לתת לסיטונאים.

אם רוצה לתת מחירים כאלה ללקוחות הקצה, היא חייבת לתת מחירים נמוכים יותר לסיטונאים, זאת כבר החלטה שלה. עד שלא תוריד מחיר לסיטונאים, היא בעצם מודה שמדובר במחירי הפסד, כלומר פעולה דורסנית של מונופול לסילוק מתחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ag43,

1. הוזלה לשנה, הריגת התחרות והעלאת המחיר לשנים רבות קדימה היא היא הפגיעה בצרכנים. חייבים להסתכל לטווח הרחוק, אחרת נפגעים.

2. יכול להיות שהמבצע הזה הוא במחיר הפסד, או כמעט הפסד. זו גם טקטיקה ידועה - המונופול מוריד למחיר טורפני כל כך, שהוא עצמו מפסיד ממנו. העיקר לסלק את המתחרים. את ההפסד הזה מכסים בשנים הבאות, כשמעלים את המחיר. אגב, פסקי דין בינ"ל מאירופה בנושאי רגולציה קבעו שלא צריך להוכיח מחירי הפסד כדי להראות שהמונופול נקט במחיר לא הוגן ועבר על החוק. בארץ זה עדיין לא ברור כל כך, הפסיקה עדיין לא מתקדמת כמו באירופה בתחום הרגולציה. המונח המקצועי נקרא recoupment.

3. כרגע המבצע מוקפא עד לתגובת ובירור. יכול להיות שהפיתרון יהיה כמו שאתה אומר - הורדת המחירים הסיטונאיים. אם למשל יוכח שבזק שיקרו כדי שלא יכפו עליהם מחירים סיטונאיים מסוימים, יורידו את המחירים האלה. אם ופרטנר יהיו ערניים, זה מה שהם יטענו וינסו להוכיח בעקבות המבצע המכוער הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...